Autor Tema: PES 2009 - Izvođenje slobodnih udaraca  (Pročitano 18732 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

avax_993

  • Gost
PES 2009 - IzvoĂ°enje slobodnih udaraca
« Odgovor #75 poslato: 21. april 2009, 12:47:07 »
Citat: Dule 93;394586
Ciljas tako da ti sredina bude malo pored zivog zida napunis malo vise od pola,zavrnes u stranu i ulazi 100%
Postavicu moje golove iz slobodnjaka pa cete da vidite

alal ti vera za golove.....a jel pipas R2 da mu das fels? i sta kad izvedes drzis strelicu npr. u levo i onda u desno da bi zavrnuo?
 

Dzabu

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 39
    • Pogledaj profil
PES 2009 - IzvoĂ°enje slobodnih udaraca
« Odgovor #76 poslato: 27. jun 2009, 01:21:23 »
Slobodni udarci
Tri  stvari pre svega su bitne
Prvo MNOOOOOOOGO TRENINGA!
Drugo ZNATI KOGA IGRACA ZA KOJI SUT IZABRATI! - Najbitnije ocene su Free Kick Accuricy, Power, Swerve!


Trece podeliti razdaljine na kategorije - ja sam ovako
1) 16-23m
2) 24-29m
3) 30-38m

Iskren da budem nikada nisam uspeo preko 40m da dam gol iz slobodnajaka

da ne bi pisao kako koji izvodim evo lepog materjala, naravno ovo nije nista ako se ne vezba dugo!


Ja najvise volim slobodnjake sa felšom ili kobinaciju sa dva igraca pass i odmah sut

Evo i malog saveta
Uvek ali UVEK koristite 2 igraca pre suta sto nece dozvoliti protivniku da skapira kakav ce te sut izvesti. da li ce te kombinaciju da li samo sa jednim ...itd

...inace sve vrste suteva mogu se kombinovati sa dva igraca kraj lopte kao sa jednim + neke dodatne sto nemozete sa jednim naravno :)



Kada uvezbate i sa prosecnim igracima u 70% slucajeva davacete golove iz slobodnjaka
 kao ja npr
- D Agostiono, Di Natalle (Udineze)
- Pablo Aimar, Carlos Martins, Reyes (Benfica))
a da ne pricam sa top suterima Del Piero, Xavi, Ronaldino Pirlo, Beckam Gerrard, Lampard....itd....


------
Imam dosta golova snimljenih samo da ih ripujem i ubacim na youtube pa cu ovih dana da ih postavim ovde na forumu :)
http://www.myspace.com/bigbossbeat
-------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/bigbossbeatz
 

Strippy

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 968
    • Pogledaj profil
PES 2009 - IzvoĂ°enje slobodnih udaraca
« Odgovor #77 poslato: 27. jun 2009, 04:05:40 »
Mene zanima efikasna odbrana protiv slobodnjaka koji se sutira ispod zivog zida? Dakle, koliko ja znam, pritiskom na kocku (playstation kontrole), tj. na taster gde je sut, igraci u zivom zidu bi trebalo da ostanu ukopani, i da ne skoce. Ali nisam siguran da se to stvarno desava, vise nisam siguran koji taster sluzi za to
 

Strippy

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 968
    • Pogledaj profil
PES 2009 - IzvoĂ°enje slobodnih udaraca
« Odgovor #78 poslato: 27. jun 2009, 04:21:20 »
Onda, idemo dalje...:) Zanima me, jel R2 kod slobodnjaka znaci fels ili je neupotrebljiv?? Jasno mi je da nakon suta ako drzite strelicu levo ili desno, on je felsira na tu stranu, ali onda ne znam cemu R2? I jos nesto, nisam siguran da l ise strelica mora drzati sve vreme dok lopta leti, ili je dovoljno samo pritisnuti nakon suta. U sustini, takve stvari ispadaju najbitnije u ovoj igrici, nevezano za slobodnjake. Jer ja nikad nisam siguran da li je poenta da se komande samo pritisnu, ili moraju da se drze sve vreme. Npr. kad sustnes, da li drzis pravac sve vreme ili je dovoljno samo da pritisnes pravac u kojem zelis da igrac sutne (ovo je nevezano za slobodnjake), vracamo se na slobodnjake... One varijante, kad pritisnes trougao ili X posle suta. Da li treba da drzim sve vreme to, ili je dovoljno samo da pipnem. Ako treba sve vreme da se drzi, onda ne znam kako da izvedem fels sa strelicama, itd,itd... VOleo bi kad bi neko mogao potanko da pojasni ove "sitnice". Nadam se da ste shvatili o cemu pricam
 

froginho

  • Chamaeleo Calyptratus
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1399
    • Pogledaj profil
PES 2009 - IzvoĂ°enje slobodnih udaraca
« Odgovor #79 poslato: 27. jun 2009, 08:55:41 »
Citat: Strippy;505497
Mene zanima efikasna odbrana protiv slobodnjaka koji se sutira ispod zivog zida? Dakle, koliko ja znam, pritiskom na kocku (playstation kontrole), tj. na taster gde je sut, igraci u zivom zidu bi trebalo da ostanu ukopani, i da ne skoce. Ali nisam siguran da se to stvarno desava, vise nisam siguran koji taster sluzi za to


:x: sluzi za ukopavanje igrca a :kvadrat: za skok igraca
 

Strippy

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 968
    • Pogledaj profil
PES 2009 - IzvoĂ°enje slobodnih udaraca
« Odgovor #80 poslato: 27. jun 2009, 16:12:37 »
MA da, napravio sam lapsus:) Pomesao sam playstation oznake od ovih u ovoj verziji za PC. Tu je X ustvari kocka... ALI, meni se cini kao da oni ipak skoce i kad drzim taj odgovarajuci taster?! Skoro da sam uveren da sam to probao vise puta i da nije bilo delotvorno, lopta ipak prodje ispod zivog zida
 

froginho

  • Chamaeleo Calyptratus
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1399
    • Pogledaj profil
PES 2009 - IzvoĂ°enje slobodnih udaraca
« Odgovor #81 poslato: 27. jun 2009, 19:06:42 »
Citat: Strippy;505685
MA da, napravio sam lapsus:) Pomesao sam playstation oznake od ovih u ovoj verziji za PC. Tu je X ustvari kocka... ALI, meni se cini kao da oni ipak skoce i kad drzim taj odgovarajuci taster?! Skoro da sam uveren da sam to probao vise puta i da nije bilo delotvorno, lopta ipak prodje ispod zivog zida


probaj stisnut :x: tek kad igrac uputi udarac
 

Misko

  • PES 2017
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3337
    • Pogledaj profil
PES 2009 - IzvoĂ°enje slobodnih udaraca
« Odgovor #82 poslato: 27. jun 2009, 23:25:06 »
Iz blizine strelicu na dole , shut bar do pola pa odmah X.
Iz daljine strelicu na gore, shut bar do pola pa odmah trougao.
Kada ste na samoj ivici sesnaesterca stisnite strelicu na dole, pipnete krug i kada lopta dodje do zivog zida opet krug. U vecini slucajeva ce lopta proci ispod zivog zida.
Meni ovako ide solidno :walkman:
 

djura_mlitavi

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
PES 2009 - IzvoĂ°enje slobodnih udaraca
« Odgovor #83 poslato: 28. jun 2009, 04:46:19 »
Jos od ISSa sa sonija nije napravljen Pes sa dobrim izvodjenjem slobodnjaka.Doduse cini mi se da je cetvorka bila uspesna na tom planu.
A kako izvodim slobodnjake...Ako je blize od 25 metara samo krug i dole,kroz noge zidu,nekad prodje nekad ne,ali svejedno je veca verovatnoca za gol.
 

Petar062

  • Edit tim
  • *****
  • Poruke: 1272
    • Pogledaj profil
PES 2009 - IzvoĂ°enje slobodnih udaraca
« Odgovor #84 poslato: 31. jul 2009, 23:59:25 »
Ja sam veoma los za slobodne udarce (mislim u igricama,konkretno u pesu,posto u fifi dajem 10/10) neznam da li sam u svim pesovima dao oko 15 golova iz slobodnjaka (mislim na utakmice,ne na treningu) i nadam se da ce u pes 2010 da isprave nacin sutiranja slobodnih udaraca
 

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 26479
    • Pogledaj profil
PES 2009 - IzvoĂ°enje slobodnih udaraca
« Odgovor #85 poslato: 1. avgust 2009, 00:46:39 »
Citat: MISKO;505873
Iz blizine strelicu na dole , shut bar do pola pa odmah X.
Iz daljine strelicu na gore, shut bar do pola pa odmah trougao.
Kada ste na samoj ivici sesnaesterca stisnite strelicu na dole, pipnete krug i kada lopta dodje do zivog zida opet krug. U vecini slucajeva ce lopta proci ispod zivog zida.
Meni ovako ide solidno :walkman:



To i ja koristim, izuzev šuteva po zemlji, to ne volim preterano...
A kad sam na 16 metara od gola, obično izaberem da mi drugi igrač samo odloži loptu i onda cepam mrežu :)


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 

jasmin88_juve

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: PES 2009 - Izvođenje slobodnih udaraca
« Odgovor #86 poslato: 9. oktobar 2009, 00:43:15 »
Ja na ovom sokeru nemogu zabit gola dok sam na pes 6 sa Del Pierom zabio bruku golova:(
 

Petar062

  • Edit tim
  • *****
  • Poruke: 1272
    • Pogledaj profil
Odg: PES 2009 - Izvoðenje slobodnih udaraca
« Odgovor #87 poslato: 9. oktobar 2009, 00:47:08 »
Citat: jasmin88_juve;554805
Ja na ovom sokeru nemogu zabit gola dok sam na pes 6 sa Del Pierom zabio bruku golova:(


hehe,i ja ovde dam jedan gol u 10000 utakmica,u pes 6 mi je malo lakse za sutiranje dok u pes 3 cepam k'o lud...konami izgleda svake godine otezava sutiranje slobodnjaka :crying: