Anketa

Vasa ocena?

22 (4.1%)
12 (2.3%)
52 (9.8%)
162 (30.5%)
283 (53.3%)

Ukupno glasova: 430

Autor Tema: PES 2009 ~ Utisci  (Pročitano 262783 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Nolff

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 217
    • Pogledaj profil
PES 2009 ~ Utisci
« Odgovor #2445 poslato: 5. maj 2009, 23:16:59 »
Ja sam se  jednom istripovao,pa mi bilo neobicno jer nema one jedinice iznad igraca sa loptom :D
 

Grobar-do-smrti

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 306
    • Pogledaj profil
PES 2009 ~ Utisci
« Odgovor #2446 poslato: 14. maj 2009, 00:31:02 »
ne razumem sto vam se ne svidja PES 2009 svaka igra ima bagova,to je nesto sto se ne moze izbeci,najbolji PES jeste PES 6 ali je PES 2009 uradjen MNOGO BOLJE od PES 2008 i prvi put se pojavljuje BaL i vidi se da su se trudili i stvarno je extra igra ali je opet prelaka,i na TOP PLAYER su smesni svaku utakmicu im dam najmanje 5 komada,ali kad sam ubacio patch customiZer igra je postala teza i zabavnija a sada igram sa JSL patchom i super mi je PRAVI ljubitelji ne detaljisu,uzmite kao primer najvernije navijace ONI NAVIJAJU KADA KLUB IGRA LOSE MI IGRAMO PES I KADA JE LOS.....jednostavno PES=KONZA!!!!:pesoholichari:
НА НА НА НА НА НА ЕЕ МОРЕИРА !
 

ensooo

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 342
    • Pogledaj profil
PES 2009 ~ Utisci
« Odgovor #2447 poslato: 14. maj 2009, 00:39:09 »
Citat: Grobar-do-smrti;483358
ne razumem sto vam se ne svidja PES 2009 svaka igra ima bagova,to je nesto sto se ne moze izbeci,najbolji PES jeste PES 6 ali je PES 2009 uradjen MNOGO BOLJE od PES 2008 i prvi put se pojavljuje BaL i vidi se da su se trudili i stvarno je extra igra ali je opet prelaka,i na TOP PLAYER su smesni svaku utakmicu im dam najmanje 5 komada,ali kad sam ubacio patch customiZer igra je postala teza i zabavnija a sada igram sa JSL patchom i super mi je PRAVI ljubitelji ne detaljisu,uzmite kao primer najvernije navijace ONI NAVIJAJU KADA KLUB IGRA LOSE MI IGRAMO PES I KADA JE LOS.....jednostavno PES=KONZA!!!!:pesoholichari:


NAJPAMEETNIJI POST DO SADA, svi samo kukaju !!!!!!!!
dobro je ovo sve :gun_bandana:
 

_ILKE_

  • =Probation=
  • Top player
  • ****
  • Poruke: 421
    • Pogledaj profil
PES 2009 ~ Utisci
« Odgovor #2448 poslato: 14. maj 2009, 01:03:19 »
Neznam dal sam dao komentar,al i da jesam misljenje mi se promenilo,igrica je odlicna,grobar do smrti i ensoo su u pravu,osim sto:
1.Master liga brzo dosadi kad nemoze da se menja tim,svaka cast onom ko zavrsi 6 ili 8 sezona,neznam tacno kolko bese
2.BAL mod propast,ima tolko bagova da je to nesto neverovatno,u pocetku sam ga puno igrao,tek sam sad shvatio koliko je glup
3.ima malo timova,a cak i za neke timove koji su u pesu nema licence(dresova imena itd.)
4.liga sampiona dobro uradjena jedino dobro
5.ima samo 19 stadiona(na vining eleven 10 ili 11 32 stadiona)
6.trebali bi da uvedu nesto novo u free treningu
7.igraci prolaze jedan kroz drugog
8.penali uzas

Kako da se ne zalimo kad je sve lose uradjeno????
The Vinjak,RamaPFC.
 

milosmilan

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2108
    • Pogledaj profil
    • http://www.pesoholichari.net
PES 2009 ~ Utisci
« Odgovor #2449 poslato: 14. maj 2009, 07:09:41 »
Da,da sve si upravu.Pored svega ovoga bi najvise voleo da povecaju broj stadiona,da BAL mod zamene sa International chalange mod-om koji je bio u PES6,i da pod hitno,ali pod hitno da poboljsaju penale i golmane.Tj.najvise bi voleo da vrate penale kakvi su bili u PES6 i WE 10,11
 

Data

  • Abducted
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 839
    • Pogledaj profil
PES 2009 ~ Utisci
« Odgovor #2450 poslato: 14. maj 2009, 08:34:36 »
Citat: ilke2009;483371
Neznam dal sam dao komentar,al i da jesam misljenje mi se promenilo,igrica je odlicna,grobar do smrti i ensoo su u pravu,osim sto:
1.Master liga brzo dosadi kad nemoze da se menja tim,svaka cast onom ko zavrsi 6 ili 8 sezona,neznam tacno kolko bese
2.BAL mod propast,ima tolko bagova da je to nesto neverovatno,u pocetku sam ga puno igrao,tek sam sad shvatio koliko je glup
3.ima malo timova,a cak i za neke timove koji su u pesu nema licence(dresova imena itd.)
4.liga sampiona dobro uradjena jedino dobro
5.ima samo 19 stadiona(na vining eleven 10 ili 11 32 stadiona)
6.trebali bi da uvedu nesto novo u free treningu
7.igraci prolaze jedan kroz drugog
8.penali uzas

Kako da se ne zalimo kad je sve lose uradjeno????


mini off znaci ipak je FIfa 2009 na konzolama bolja od ovoga PESa?
 

nmilenovic

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
PES 2009 ~ Utisci
« Odgovor #2451 poslato: 14. maj 2009, 15:09:25 »
Citat: ilke2009;483371
Neznam dal sam dao komentar,al i da jesam misljenje mi se promenilo,igrica je odlicna,grobar do smrti i ensoo su u pravu,osim sto:
1.Master liga brzo dosadi kad nemoze da se menja tim,svaka cast onom ko zavrsi 6 ili 8 sezona,neznam tacno kolko bese
2.BAL mod propast,ima tolko bagova da je to nesto neverovatno,u pocetku sam ga puno igrao,tek sam sad shvatio koliko je glup
3.ima malo timova,a cak i za neke timove koji su u pesu nema licence(dresova imena itd.)
4.liga sampiona dobro uradjena jedino dobro
5.ima samo 19 stadiona(na vining eleven 10 ili 11 32 stadiona)
6.trebali bi da uvedu nesto novo u free treningu
7.igraci prolaze jedan kroz drugog
8.penali uzas

Kako da se ne zalimo kad je sve lose uradjeno????


Tako je!
1.Ja odigram samo 1 sezonu i posle mi dosadi mogli bi da naprave to da izgleda kao u fifi
2.najavili su dace novi pes imati poboljsani BAL mod
3.to je najveca zamerka za pes da premijer liga koja je najbolja liga u evropi nema prava imena klubova,nema bundeslige,u pes 9 neki timovi iz spanske lige nemaju prava imena.
4.najavljeno je da ce u novom pesu biti EVRO Kup(bivsi Kup UEFA)
5.ja mislim da je dovoljno i da uglavnom niko neobraca paznju na stadione jel su uglavnom svi uradjeni isto
6.ceo trening bi bio bolji kad bi bilo kao u fifi
7.da,to se cesto desava i to tesko da moze da se popravi
8.svake godine drugacije se izvode penali a ove godine opet nesto ,,potpuno novo,,
 

Nolff

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 217
    • Pogledaj profil
PES 2009 ~ Utisci
« Odgovor #2452 poslato: 14. maj 2009, 15:42:57 »
Da dodam ja jos nesto
-sto su igraci glupi ko kurac,tj. ceo AI je sjeban skroz,ne zna se da li su gluplji moji ili kompovi igraci,kompjuterski vodjeni igraci uklizavaju u sesnestercu na svoju ruku pa prave penal.O golmanima da ne pricam
-ubijem boga u protivniku pa mi da neki usran gol.Mislim,igra je laka i na Top Player,ali kakve golove primam,to je strasno,sve neki useri...
-dodavanja su uzasna,ciljam na jednog on doda drugom pa mi upropasti akciju
-igraci ne znaju da prate akciju,kontre pogotovo,pa sa jednim covekom moram kontru da organizujem,ko da sam u NBA-u jbt
-igrac cesto nece da udari sekundarnom nogom pa uvek forsira primarnu i upropasti sve
-previse pasivnih ofsajda,to se,opet,vezuje za AI i njihovo kampovanje u napadu
-i dve stvari koje me najvise nerviraju u PES-u od kad znam za njega:raspolozenje,mislim ovo nema veze s' mozgom, i ono divljacko kad se moj igrac zajuni pa trci ka lopti koja ide u moj aut,a nemos' ga kontrolisati,umesto da je samo zagradi.

Eto,to su jos neke stvari koje mene uzasno nerviraju u ovom PES-u...Bar sto se gameplaya tice.
 

froginho

  • Chamaeleo Calyptratus
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1399
    • Pogledaj profil
PES 2009 ~ Utisci
« Odgovor #2453 poslato: 14. maj 2009, 17:01:28 »
Citat: Data;483425
mini off znaci ipak je FIfa 2009 na konzolama bolja od ovoga PESa?


nikako , ja malo,malo pa igram PES2009 na PS3 i sad na XBOX-u 360 i nemam nikakavih zamjerki
 

nmilenovic

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
PES 2009 ~ Utisci
« Odgovor #2454 poslato: 14. maj 2009, 17:43:11 »
Citat: froginho;483605
nikako , ja malo,malo pa igram PES2009 na PS3 i sad na XBOX-u 360 i nemam nikakavih zamjerki

Na ps3 PES je odlican u to sam se uverio ali neznam kako izgleda na xbox-u 360 za mene PES NA KOMPU JE ZAKON !!!:triprsta:
 

Strippy

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 968
    • Pogledaj profil
PES 2009 ~ Utisci
« Odgovor #2455 poslato: 21. maj 2009, 06:01:43 »
Citat: Nolff;483574
Da dodam ja jos nesto
-sto su igraci glupi ko kurac,tj. ceo AI je sjeban skroz,ne zna se da li su gluplji moji ili kompovi igraci,kompjuterski vodjeni igraci uklizavaju u sesnestercu na svoju ruku pa prave penal.O golmanima da ne pricam
-ubijem boga u protivniku pa mi da neki usran gol.Mislim,igra je laka i na Top Player,ali kakve golove primam,to je strasno,sve neki useri...
-dodavanja su uzasna,ciljam na jednog on doda drugom pa mi upropasti akciju
-igraci ne znaju da prate akciju,kontre pogotovo,pa sa jednim covekom moram kontru da organizujem,ko da sam u NBA-u jbt
-igrac cesto nece da udari sekundarnom nogom pa uvek forsira primarnu i upropasti sve
-previse pasivnih ofsajda,to se,opet,vezuje za AI i njihovo kampovanje u napadu
-i dve stvari koje me najvise nerviraju u PES-u od kad znam za njega:raspolozenje,mislim ovo nema veze s' mozgom, i ono divljacko kad se moj igrac zajuni pa trci ka lopti koja ide u moj aut,a nemos' ga kontrolisati,umesto da je samo zagradi.

Eto,to su jos neke stvari koje mene uzasno nerviraju u ovom PES-u...Bar sto se gameplaya tice.

Ne bih sad da komentarisem posebnu svaku stavku koju si izneo, ali ovo (citiram): "i ono divljacko kad se moj igrac zajuni pa trci ka lopti koja ide u moj aut,a nemos' ga kontrolisati,umesto da je samo zagradi", tu si ti kriv, jer ne koristis SUPER CANCEL. Znaci, kad tako zapièi i vidis da ce stici nepotrebno loptu koja od protivnickih fudbalera ide u aut, ti lepo stisnes R1 i R2 (zajedno), i usmeri igraca kako ti je volja.
 

djura_mlitavi

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
PES 2009 ~ Utisci
« Odgovor #2456 poslato: 28. jun 2009, 04:42:29 »
Pre izlaska ovog Pesa nadao sam se da ce ova igra biti malo teza od prethodnika,a ono kita.Ne znam igra je jebeno prelaka kad igras protiv kompa,uzmem ligu sa Studgartom ili Viljarealom i svaku utakmicu malte ne dobijam sa 4-5 golova razlike,glupo.Ali u odnosu na onu povracevinu od osmice gde mi je na utakmici bilo izmedju 8 i 14 golova je dobro.Petica je sto se tice tezine naspram ovih mama.
Bilo bi dobro imati neki pech za tezinu.
 

grobarinbgd

  • Црно-бели!
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3100
    • Pogledaj profil
PES 2009 ~ Utisci
« Odgovor #2457 poslato: 20. jul 2009, 07:15:37 »
PES serijal igram od 1999. godine (tada Winning eleven 4 na PlayStation-u) i oduvek sam ga smatrao jedinom pravom simulacijom fudbala, naspram koje je Fifa izgledala blago rečeno smešno! Nakon deset godina igranja moram da iznesem svoje kritike (i revolt) zbog sramnog razvoja igre u poslednje dve godine:
1. PES se konstantno razvijao u pravcu realističnosti, sve do PES 5 koji predstavlja ubedljivo najbolju igru u serijalu (PES 6 je imao svojih problema, ali sa patch-evima je bio dobar).
2. Godine 2007. Konami izdaje PES 2008 i od tada sve ide u propast. Konami pokušava da napravi igru za next-gen konzole i fokusira se isključivo na grafiku. Posledice toga su ogromni propusti u gameplay-u, od realističnosti nije ostalo ni R, a igra podseča na smešnu arkadu (Fifa World Cup 2002). Da ironija bude veča EA Games nije sedeo skrštenih ruku i svaka Fifa je bila malo bolja od predhodne da bi 2007. odneo totalni trijumrf i u polju grafike i u polju gameplay-a. Toliko o Konami-jevoj inteligentnoj strategiji.
3. Uljuljkan dugogodišnjom dominacijom Konami obečava revoltiranim fanovima da če sledeči PES 2009 imati gameplay dostojan 5-ce i grafiku dostojnu next-gen igre, a ponovo nam servira maskirani PES 2008 sa malim i nedovoljnim izmenama. Fifa 09 uzima primat next-gen igre i simulacije, a PES serijal spašava samo tvrdokornost njegovih fanova i odluka EA da na PC ne izbaci next-gen verziju igre.
4. Ovde dolazimo do korena svih frustracija. PES 2008 smo mogli preskočiti i smejati se propalom eksperimentu, dok PES 2009 smo morali igrati jer je dve godine mnogo u simulaciji fudbala, zbog brojnih transfera i nepostojanja podrške za prethodne igre (ko učestvuje u turnirima zna o čemu pričam).
5. Ĺ ta smo na kraju mi verni fanovi dobili? Igrače koje trče po terenu kao retardirani, loptu koja se kreče kao topovsko đule, odbranu koja stalno i bez ikakvog razloga ispada iz igre, užasne bug-ove zbog kojih se primaju tragikomični golovi, super igrače koji sami predliblaju CEO tim i ušetaju se u gol, golmane koji ne mogu da uhvate loptu več je odbijaju do najbližeg protivničkog igrača, katastrofalne lag-ove kada se igra online, lista ide u nedogled...
Zaključak: u ovoj sramoti od simulacije, više nije bitno da li znaš da igraš več sa kime igraš. U PES 5 sam reprezentacijom SCG mogao da pobedim i najjače timove, a sada ko uzme tim koji ima Messi-ja, C. Ronalda i sl. je nepobediv (mislim na okršaje sa ljudima). Zato svi uzimaju Barsu, ManUtd i sl. pa se gubi sva draž okršaja Davida sa Golijatom, koja je izraz največeg majstorstva. Ako je Konami imao ogroman kredit, sa PES 2009 je sav potrošio. Ukoliko ponovo zabrlja sa 2010-kom, ja se definivno prebacujem na Fifu (što sam smatrao nezamislivim), jer želim da igram realističnu simulaciju, a ne tragikomičnu arkadu!


jedan lik sa jednog foruma.Ima tu istine dosta...sem ovog za Fifu kakav je takav je bolji od fife uvek ce biti.
Наш си завет само ти,трибина Гроби пева ти,у срцима те чувамо,забораву не дамо!
 

markotor

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 962
    • Pogledaj profil
PES 2009 ~ Utisci
« Odgovor #2458 poslato: 20. jul 2009, 19:49:10 »
najbolje je odustati od igranja igrica, cisto gubljenje vremena
Čuvajmo Zemlju od zagađnja vazduha, vode i zemljišta
 

Petar062

  • Edit tim
  • *****
  • Poruke: 1272
    • Pogledaj profil
PES 2009 ~ Utisci
« Odgovor #2459 poslato: 1. avgust 2009, 13:46:04 »
Igrica je super uradjena ali ma nekih gresaka,kompjuterski igraci su bolesni,mislim na become a legend,kad je igrac slobodan on dribla vazduh umesto da doda loptu,i trebali bi u sledecem pesu dodati vece nivoe tezine,i pametniji bal:gguns: