Autor Tema: Pes 2008 Defence!!!  (Pročitano 14396 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Julius Caesar

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Pes 2008 Defence!!!
« poslato: 27. februar 2008, 18:39:43 »
Pozdrav svima.

Ja sam novi clan na vasem predivnom forumu i izvinjavam se sto je moj prvi post ujedno i nova tema. Procitao sam sve vase teme i skoro sve postove ali nigde nisam naisao na temu - kako igrati odbranu - protiv takozvanih "sigurnih" a po meni VEOMA glupih golova. Evo u kratkim crtama o cemu se radi.

PES sam igrac jos od "davnina:rofl:". Igram ovaj serijal jos od Super nintenda i konamijevog prvog fudbala Super star soccer :) :).
Ovaj se problem javljao i ranije ali mislim da je u PES 2008 i previse izrazen. Da li vam se desavalo, a znam sigurno da jeste, da ste primali one bezvezne golove kad neki napadac prodre po strani, zatim pass (X) i lopta automatski dolazi do slobodnog igraca, koga ne cuva ni jedan defanzivac, shoot i goool?
Totalno retardirano. Toliko se posvetim odbrani i trudim se ali jedan prolazak napadaca po strani pass i odma shoot na prvu = 1000000000%gol. Postoji li nacin da se ovo nekako odrani? ? ? Vise ni kad vodim 3:0 u  80min utakmice nisam siguran da li cu pobediti zbog ove gluposti. Ako kojim slucajem vas protivnik Barca velike se sanse da svemirci Henry i Eto prodru sa strane i to su sigurni golovi. Jos veca glupost sto kad napadac prodire u 16-erac po nekoj strani sva odbrana ode na njega on samo (x) ovaj drugi napadac ostaje UVEK UVEK UVEK sam i to je siguran GOL!!!!
Ovakvi golovi mi ubijaju zelju za PES-om koju imam vec 14 god od kad se prvi i pojavio.

Zanimaju me vasa misljenja na ovo.

P.S. Sorry zbog duzine posta ali me mnogo iritira ovo
 

Shollym

  • Patch maker
  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 5729
    • Pogledaj profil
    • http://www.facebook.com/pages/Shollym-Patch-PES-6/62017601456?v=wall
...
« Odgovor #1 poslato: 27. februar 2008, 19:41:05 »
1. Stavi da menjas igrache na MANUAL ako ti slucajno stoji semi-auto, pa probaj da se sam postavis bolje makar sa tim 1 kojeg kontrolishesh.
2. Cak i ako si uradio ovo pod 1. slomi noge tom shto pichi po krilu - za svaki sluchaj
3. Ako uradis ovo pod 2. i on prezivi start - onda jebiga :o
Shollym Patch 2016:
http://www.pes-serbia.net/threads/36154

Shollym Patch Online Master Liga:
http://www.pes-serbia.net/forums/276
 

Djuka

  • Kuća Slavnih
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2691
    • Pogledaj profil
Pes 2008 Defence!!!
« Odgovor #2 poslato: 27. februar 2008, 19:44:49 »
као прво добродошао и хвала

ја иако не играм овај нови 'ПЕС' приметио сам милион тих багова и то је разлог зашто га не играм.

што се тиче тог проблема једина препорука ти је да некако спречиш крила да продиру и да сасечеш у корену продор по крилима.

а још бољи савет ти је да играш ПЕС6 :ave: ;)
 

Julius Caesar

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Pes 2008 Defence!!!
« Odgovor #3 poslato: 27. februar 2008, 19:57:15 »
PES 6 je bio zakon ali sve se nadam da cu vremenom zavoleti PES 2008 ali nikako :( :( :(
Trudim se da zaustavim prodore po strani ali ako bar jedan promakne to je 100% gol. Kao sto rekoh drugar igra sa Barcom i i jedan prodor Henry ili Eto sa strane je gol. A svi znamo da su HYPER SVEMIRCI i trce ko nenormalni tako da vecinu golova primam pass i na prvu  shooot i JEBENI GOOOLLL!!! SVAKI PUT!!!!
Plasim se da je PES 2008 jedan veliki buggggggg!!!::S:
Mnogo sam razocaran ali ponajvise tuzan jel sam toliko cekao ovaj nastavak :( :(
 

Djuka

  • Kuća Slavnih
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2691
    • Pogledaj profil
Pes 2008 Defence!!!
« Odgovor #4 poslato: 27. februar 2008, 20:08:37 »
нема ту шта да се тугује, ово је пропаст и сви се надамо бољој пес 7 а не пес 2009 :rofl:

што се тиче одбране ја сам приметио да на пример је ситуација 2 на 2 и противнички играч иде по страни а један је доле код пенала и ја пратим овог по страни и онда из необјашњивих разлога овај што треба да чува оног доле потрчи ка мени и овај само дода самом играчу и ћао...

идиотизам
 

Julius Caesar

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Pes 2008 Defence!!!
« Odgovor #5 poslato: 27. februar 2008, 20:17:06 »
E druze o tome ti pricam. Ista situacija kad ti ostane u odbrani 3 igraca a on te napada sa dva. sva tri retardirana igraca odu na ovog sto ima loptu i onda je onaj druga uvek sam i onda ono cuveno pass+shoot na prvu - EXTRA!!!!! jebem ti fudbal :bored:
 

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Pes 2008 Defence!!!
« Odgovor #6 poslato: 27. februar 2008, 20:34:00 »
Uf i ja mrzim da igram protiv takozvanih sablon igraca i morao sam da modifikujem svoju formaciju samo zbog toga, dva spoljnja beka sam povukao iza centralnih, kolko tolko pomaze!
 

Julius Caesar

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Pes 2008 Defence!!!
« Odgovor #7 poslato: 27. februar 2008, 23:14:06 »
Pitanje da li i to pomaze :(. Evo do sad sam igrao i razmisljam se da batalim totalno PES 2008. Ne znam sta da radim, na mukama sam :bored::bored::bored:
 

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Pes 2008 Defence!!!
« Odgovor #8 poslato: 27. februar 2008, 23:22:07 »
Pa pomaze, bar ja verujem da pomaze :rofl:
 

Nisam Rodman

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Pes 2008 Defence!!!
« Odgovor #9 poslato: 27. februar 2008, 23:37:54 »
Citat: Julius Caesar;307902
Pitanje da li i to pomaze :(. Evo do sad sam igrao i razmisljam se da batalim totalno PES 2008. Ne znam sta da radim, na mukama sam :bored::bored::bored:


Batali odmah najiskrenije ti kazem ,izludeo sam  od silnih bagova
 

Julius Caesar

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Pes 2008 Defence!!!
« Odgovor #10 poslato: 28. februar 2008, 13:59:54 »
Ma u pravu si....Posto za ovo ocigledno nema resenja, 99% cu da ga batalim i cekam novi...Cak ni PES nije vredan mojih zivaca :bored:
Ako ima da nesto vise mrzim to su ti sablonski golovi. ZASTOOOOOOOOO KONAMI ZASTOOOOOOOOOO :( :( :(
 

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Pes 2008 Defence!!!
« Odgovor #11 poslato: 28. februar 2008, 14:08:59 »
Nemoj tako PES2008 je najbolji kad igras sa drustvom!
 

super cancel

  • Marko Van Basten
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 516
    • Pogledaj profil
Pes 2008 Defence!!!
« Odgovor #12 poslato: 28. februar 2008, 16:02:40 »
a shta da radish kad igrach prodje kroz tebe,narochito ovi malo jachi leekovi iz simulacije.
kad ti igrach da gol glavom sa 12-16m.
kad npr messi na(d)skochi npr ferdinanda.(ima super cancel,pa stanesh ispred njega,a i to nije u redu).
dokle vishe oni vetj vidjeni golovi.idesh na korner liniju pa se okrenes i bacish team mate-u i on onda da gol i ovaj mentol shto sedi pored mene se kao raduje i josh kazhe kao :e si video kakva akcija..strashno.
nekim igrachima mozhe da se odbije lopta ix x i opet driblaju oni,ma shta, daju ti gol na kraju.
tandem intera: bosanac i brazilac shutiraju sa 20-30 m i to onda ulazi onako lagano.
golmani su posebna pricha..lopta ide metar pored gola,oni se bacaju i prave parade kao boxuju u korner.
neki leekovi nose po 3 igracha na ledjima i to tri vrhunska..
kod klizetjih lopta u dosta sluchajeva zavrshi kod igracha koji je uklizao..retko kad vidite to na terenima.

probaj malo da igrash vining eleven(manje bagova)
 

Cat

  • Regular
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Pes 2008 Defence!!!
« Odgovor #13 poslato: 9. mart 2008, 16:00:37 »
Citat: super cancel;308223

neki leekovi nose po 3 igracha na ledjima i to tri vrhunska..


Ovo je ono što mene najviše nervira.

Ali mnogi igrači greše što ne uklizaju na vreme, po cenu kartona, još dok nije prekasno (ja se često zanesem kada igram protiv živog igrača, ponadam se da ću "čisto" da pokupim loptu). Kada je lopta u posedu treba napad da se odigra brzo i jednostavno, spor napad "pakuje" igrače na protivničku polovinu, pa u slučaju presečene lopte pada kontra. Najviše me nervira blentava promena igrača - to je ono što me najčešće zezne - kad mi prebaci na pogrešnog igrača. Kad je protivnik u posedu lopte ne igram presing, već se trudim da rasporedim igrače na svoje pozicije, ne jurim protivnika sa bekovima već obavezno sa veznim igračima i dajem bekovima šansu da zauzmu svoji poziciju. Sa dobrim protivnicima mora apsolutno tvrdo da se igra, naravno ne protiv kompa - ni na Top Player komp nema pojma. Od slobodnjaka i kornera ne može ništa da te spasi, al kad razmislim koliko golova i ja dajem iz slobodnjaka i iz prekida - pošteno je.

Ali ima jedna stvar u svemu ovome : kako tebi tako i protivniku, tako da opet dođe na isto. Po meni - normalno je da primiš neki gol - inače kakva bi to fudbal bio?
 

Стефке

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1224
    • Pogledaj profil
Pes 2008 Defence!!!
« Odgovor #14 poslato: 9. mart 2008, 16:11:17 »
ma dokazana je cinjenica da je u PES 2008 najlakse dati gol,najteze odbraniti mrezu.70% svih suteva su golovi,brze igrace je gotovo nemoguce zaustaviti a ne dobiti crveni ili zuti zbog ostrog starta,i skoro svaki igrac moze da se probije do gola,tako da zasto imati kristijana ronalda kad koroman moze sve lepo samo da uradi