Autor Tema: FED Kup  (Pročitano 25634 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

dudinho

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 347
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #15 poslato: 5. februar 2008, 12:30:49 »
                               
                                        FED KUP: Srbija ide u Zagreb!
             Utorak, 5. februar 2008. 11:55      
     
       Ženska reprezentacija Srbije gostovaće Hrvatskoj u meču plej-ofa za popunu Svetske B grupe Fed kupa, odlučeno je žrebom koji je obavljen u utorak u Londonu.

Pravo izbora podloge na kojoj će se mečevi igrati takodje je voljom žreba pripalo domaćinu, ali ako Srbija zaigra u najjačem sastavu, to ne bi trebalo da bude od presudnog značaja.

U ostalim susretima, zakazanim za 26. i 27. april, sastaće se Belgija - Kolumbija, Austrija - Švajcarska i Slovačka - Uzbekistan.

Četiri pobednika će se od 2009. godine takmičiti u Svetskoj B grupi, dok će poraženi morati nazad u zonski nivo.

Reprezentacija Srbije letos je u plej-ofu poražena od Slovačke u Košicama, ali je prošle nedelje u Budimpešti trijumfovala na turniru Evro-afričke zone i zajedno sa Švajcarskom stekla pravo da pokuša još jednom.

Hrvatice su minulog vikenda kao gošće izgubile od Japana rezultatom 4:1. U singlu su igrale Jelena Kostanić Tošić (139. na WTA listi) i Nika Ožegović (149), a u dublu Petra Martić i Ana Vrljić.

Ana Ivanović i Jelena Janković potpisale su ugovore sa Teniskim savezom Srbije, a u Budimpešti su zvanično potvrdile da će biti na raspolaganju selektoru Dejanu Vranešu i za naredne akcije nacionalnog tima.

(MONDO)
A ja sam morao da odem,fijaker me je cekao,Beograde zbogom mnoge ti stvari nisam rekao...
 

dudinho

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 347
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #16 poslato: 24. april 2008, 16:24:18 »
                               
                                       
Vraneš: Imamo sjajnu atmosferu

Selektor Fed kup reprezentacije Srbije Dejan Vraneš izjavio je da dva dana uoči plej of meča za popunu Svetske B grupe izmedju nacionalnih teniskih selekcija Srbije i Hrvatske u Zagrebu u našem taboru "vlada sjajna atmosfera i optimizam".

"Devojke su veoma raspoložena za susret sa Hrvaticama. Uspešno se prilagodjavaju podlozi koja je, čak, sporija nego što smo očekivali", poručio je Vraneš.

Kako je naglasio, naš prvi reket i druga igračica sveta Ana Ivanović, Ana Jovanović (268) i Teodora Mirčić (273) u četvrtak pre podne uspešno su odradile drugi trening u zagrebačkom "Domu sportova", a u toku dana će im se pridružiti i Jelena Janković.

U selekciji Hrvatske, prema rečima selektora Fed kup tima Srbije, zasada nema nagoveštaja izmena.

"Na treningu su bile prve tri teniserke sa spiska hravatskog selektora Gorana Prpića - Nika Ožegović, Jelena Kostanić-Tošić i Ana Vrljić, dok četvrta igračica u timu Sanda Mamić nije bila prisutna", precizirao je Vraneš.

On je podsetio da srpska reprezentacija važi za apsolutnog favorita u predstojećem meču, pošto okosnicu tima čine Ivanović i Janković, druga i peta teniserka na listi najuspešnijih igračica sveta.

"Naša ekipa jeste favorit, ali sigurno je jedno -  nećemo potceniti protivnika", naglasio je Vraneš.

U ekipi Hrvatske najbolje plasirana je Ožegović koja je 150. na WTA listi, odnosno nalazi se dva mesta više od Kostanić-Tošić. Treći reket Hrvatske Vrljić je na 243. poziciji, dok Sanda Mamić zauzima 386. mesto WTA liste.

Do sada su se Fed kup selekcije Srbije i Hrvatske sastale samo jednom (1996) u okviru takmičenja u Evroafričkoj zoni i pobedu su slavile Hrvatice, koje su te godine izborile i plasman u Svetsku grupu.

Žreb za plej of meč za popunu Svetske B grupe Fed kupa izmedju Srbije i Hrvatske, koji se igra 26. i 27. aprila u "Domu sportova", biće obavljen sutra u 12 časova u zagrebačkom Muzeju umetnosti.

(Tanjug)
A ja sam morao da odem,fijaker me je cekao,Beograde zbogom mnoge ti stvari nisam rekao...
 

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #17 poslato: 24. april 2008, 20:30:58 »
                                                                                                          FED CUP Srpske tenisačice uoči dvoboja s Hrvatskom
Janković: Prijateljstvo s Hrvaticama ćemo zaboraviti


Izvor: http://www.vecernji.hr

Objavljeno: 24. 04. 2008. | 13:40

Hrvatske će tenisačice u subotu i nedjelju tražiti prolazak u Svjetsku skupinu Fed kupa. Na tom putu stoji im Srbija, jedna od najjačih reprezentacija svijeta, predvođena Anom Ivanović i Jelenom Janković.

Gošće su iznenađene toplom dobrodošlicom u Zagrebu, kojeg još uvijek zbog obveza nisu stigle vidjeti, a njihova najbolja igračica Ana Ivanović nada se da će uz dobar rezultat za svoju reprezentaciju uspjeti upoznati i grad.

"Prije svega zahvaljujem se na gostoprimstvu. Hrvatske tenisačice poznajemo dobro, Fed kup je drugačiji od turnirskih mečeva, atmosfera će biti odlična i sigurno je da će biti zanimljivo. Nažalost, još nismo stigli razgledati grad, ali dosta me podsjeća na Beograd, sve je super i nadam se da će tako ostati do kraja", izjavila je Ivanović u Domu spotova.

Uz Anu, najveći adut srpske reprezentacije je Jelena Janković, koja vrlo dobro poznaje naše tenisačice, ali kako sama kaže, na terenu se sve zaboravlja.

"Mi smo jako dobre prijateljice. Družit ćemo se izvan terena, ali na njemu ćemo biti protivnice. Tko bude bolji, pobijedit će."

Jelena je itekako svjesna snage svoje reprezentacije i uvjerena je kako jednog dana mogu osvojiti Fed kup.

"Po prvi put imamo šansu za ulazak u Svjetsku skupinu, drugi put igramo u najjačem sastavu. Jedna smo od rijetkih reprezentacija koja ima dvije igračice u svjetskom vrhu i nadam se da imamo šanse za osvajanje Fed kupa."

"Do sada nismo imali podršku saveza, ali se nadam da će se to sada promijeniti", rekla je Ivanović o razlozima zašto do sada Srbija nije već u prvoj jakosnoj skupini.
 

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #18 poslato: 24. april 2008, 23:30:17 »
                                                                                                                    Србија потпуни, али опрезни фаворит у Загребу
Данас (12 ч) жреб за доигравање за Другу светску групу Купа федерације против Хрватске. – Јанковићева и Ивановићева у центру пажње

 


Данас је у 12 часова у Загребу жреб за доигравање за Другу светску групу Купа федерације између женских тениских репрезентација Хрватске и Србије. Наше су апсолитни фаворити да догодине буду међу осам селекција које ће се борити да уђу у плеј-оф за Светску групу. Дакле, хрватски главни град би требало да буде Јелени Јанковић и Ани Ивановић друга од четири станице ка месту међу осам најбољих светских репрезентација 2010.

Почетни корак су начиниле претпрошлог месеца у Будимпешти, на турниру Прве групе Евроафричке зоне, када су први пут и биле заједно под државном заставом. Победе су, међутим, извојеване с муком, што „тим снова” у женском тенису позива на опрез, мада је и домаћем селектору Горану Прпићу јасно да је пред његовим узданицама један од најјачих тандема на свету. Његова најбоље пласирана тенисерка је Ника Ожеговић, на 150. месту.

Повољнија околност по Јанковићеву и Ивановићеву у односу на Мађарску јесте сам распоред мечева. Док су се у Будимпешти надметале турнирски, уз то и с изузетно мотивисаним супарницама, које су играле на карту умора наших тенисерки од Међународног првенства Аустралије, у Загребу ће бити друкчије. Сутра, првог дана, на програму су два сингла, од 15,30 часова, а прекосутра (од 11,30 ч) још два сингла и потом дубл, а игра се на три победе. Подлога је тврда, а поприште дуела је Дворана спортова.

Јанковићева (пета на светској ранг-листи) јуче се прикључила Ивановићевој (2), Ани Јовановић (268) и Теодори Мирчић (273) које су са селектором Дејаном Вранешом допутовале прекјуче и већ обавиле два тренинга. Вранеш истиче да је атмосфера у тиму сјајна и пуна оптимизма, а да је подлога спорија него што се очекивало.

– Захваљујем домаћину на одличним условима за припреме. Верујем да ће тако бити и до краја сусрета. У Загреб смо дошли као велики фаворити, али никако не смемо да потценимо противника, – казао је наш селектор на јучерашњој прес-конференцији.

Истичући домаћинову предусретљивост на сваком кораку, Ивановићева је преко хрватских медија упутила позив публици да дође у што већем броју, а то говори да је њена самоувереност толика да је не могу поколебати ни пуне трибине.

Јанковићева је због гужве у саобраћају каснила на конференцију за новинаре четрдесетак минута, а у прес-салу је ушла буквално из аутомобила. Захваливши на стрпљењу, рекла је следеће:

– Пропутовала сам цео свет, али сам у Загребу први пут, иако овде имам много пријатеља. Наше противнице познајем изузетно добро, јер се на турнирима и дружимо. Наш задатак је јасан. Желимо да се пласирамо у Светску групу, а покриће за те жеље је што смо једна од ретких репрезентација с две играчице у светском врху. До недавно нисмо имали екипу кадру да се бори за пласман међу најбоље репрезентације, нити адекватне услове, а сада можемо да рачунамо и да ћемо једног дана освојити трофеј.

Ивановићева је говорила и о феномену српског тениса, јер је било неизбежно да хрватски новинари то пренебрегну.

– У нашој земљи нисмо имали услове за тренинге и за напредовање, али смо успели захваљујући неисцрпној вољи за успехом. Заиста је тешко објаснити откуда одједном тај тениски бум. У прошлости, нажалост, нисмо имали подршку Савеза, али се сада то мења у условима опште експанзије тениса у Србији, – рекла је Ивановићева.(izvor:"Politika")
 

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #19 poslato: 25. april 2008, 11:41:54 »
                                                                                                                Ana Ivanović pre Jelene Janković isprobala teren pred meč sa Hrvatskom
Osvojicemo fed kup

Imamo sjajan tim, retko se dešava da jedna reprezentacija ima dve igračice u prvih pet na svetu. Nama je cilj da ednog dana osvojimo Svetsku grupu. Velika mi je čast da se borim za svoju zemlju, poručila je Ana


Srpska teniska ekspedicija stigla je u glavni grad Hrvatske sa Anom Ivanović na čelu i bez odmora nastavila prema Dvorani sportova, poznatijoj kao Ledena dvorana. Teren koji su Hrvati priredili našim devojkama je brz, podloga je veoma slična onoj kojoj su igrale prošle godine u slovačkim Košicama, kada Ana Ivanović zbog povrede nije mogla da pomogne reprezentaciji.

Međutim, ove godine drugi reket sveta je pre svoje koleginice iz reprezentacije Jelene Janković stigla u Zagreb spremna da se bori za Srbiju. Trenirala je u društvu Ane Jovanović i Teodore Mirčić.

- Teren je drugačiji od onog na kome sam proteklih dana trenirala u Beogradu, loptice dosta lete, ali sasvim sam zadovoljna - rekla je Ana uz širok osmeh.

Kao i ranije, ona je ponovila da u Zagrebu očekuje ništa drugo do ubedljivu pobedu.

- Sigurno je da će biti težak meč. Fed kup je specifično takmičenje, veći je pritisak i odgovornost, jer ne igram za sebe, već za svoj tim i zemlju. Poznajem dobro hrvatske teniserke. Mi jesmo veliki favoriti, ali rang u ovakvim mečevima ne govori mnogo.

JELENA PRVI PUT U ZAGREBU

Konferencija za novinare je kasnila 40 minuta jer se čekao dolazak Jelene Janković iz Beograda, koja je potom objasnila da je kasnila zbog gužve u saobraćaju.
- Izvinjavam se zbog kašnjenja, tek sam stigla, samo što sam izašla iz automobila, bila je gužva u saobraćaju, stvarno se izvinjavam. Hvala vam što ste bili strpljivi - rekla je J. J.
Srpska teniserka nije krila da je pri put u životu došla u Zagreb.
- Proputovala sam ceo svet, ali ovde nikad nisam bila. Veoma dobro poznajem naše protivnice, družimo se na turnirima, tako da očekujem zanimljive mečeve. Imamo šansu da se plasiramo u Svetsku grupu i srećna sam zbog toga. Potrudićemo se da i ubuduće igramo u najjačem sastavu i jednog dana osvojimo Fed kup.


Ana ističe da je meč u Zagrebu samo prolazna etapa srpskog drim tima za koji kaže da će jednog dana osvojiti trofej Svetske grupe Fed kupa.

- Imamo sjajan tim, retko se dešava da jedna reprezentacija ima dve igračice u prvih pet na svetu. Nama je cilj da jednog dana osvojimo Svetsku grupu. Velika mi je čast da se borim za svoju zemlju - poručila je Ana.

Zadovoljan je i selektor srpske Fed kup reprezentacije Dejan Vraneš.

- Devojke su veoma raspoložene, uspešno se prilagođavaju podlozi koja je malo sporija nego što smo očekivali - ispričao je selektor Dejan Vraneš ističući da Srpkinje jesu favoriti ali da neće potceniti protivnika. Žreb plej-of meča za popunu Druge svetske grupe Fed kupa između Srbije i Hrvatske 26. i 27. aprila u „Domu sportova“ biće obavljen danas u podne u Muzeju umetnosti.

U subotu će biti odigrana dva singl meča (15.30), dok su u nedelju od 11.30 na programu dva singla i po potrebi dubl.   (izvor:"Glas Javnosti")
 

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #20 poslato: 25. april 2008, 12:58:58 »
                                                                                                                FED KUP: Ana prva izlazi na teren Petak, 25. april 2008. 12:59      


Fed kup meč Hrvatska - Srbija u subotu će otvoriti duel Ane Ivanović i Jelena Kostanić Tošić, odlučeno je žrebom u Zagrebu.

Drugi singl plej-of meča Svetske B grupe igraće peta teniserka planete Jelena Janković i Nika Ožegović.

Ivanovićeva je trenutno druga igračica sveta, dok je njena prva protivnica 152. na WTA listi.

Protivnica Jankovićeve u subotnjem singlu, Nika Ožegović je trenutno najbolje rangirana hrvatska igračica i zauzima 150 poziciju na svetskoj rang listi.

Prvi singl meč počinje u subotu 15.30 sati, a naredni po završetku prvog. U nedelju se igraju najpre dva singla i na kraju dubl.

(MONDO)
 

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #21 poslato: 26. april 2008, 04:34:58 »
Srpske teniserke danas počinju meč plej-ofa FED kupa protiv Hrvatske
Ana, ti igraj, ja ću mirno da spavam!
                                                                                                                 


                                                                               


Meč plej-ofa za popunu Svetske grupe Fed kupa u Zagrebu otvaraju od 15.30 Jelena Kostanić-Tošić i Ana Ivanović, a posle njih na teren će Nika Ožegović i Jelena Janković. Tako je određeno žrebom u petak u Muzeju umetnosti, a najbolje srpske teniserke su veliki favoriti u ovom duelu.

Dejan Vraneš, selektor srpskog Fed kup tima, kaže da je cela ekipa svesna uloge favorita.
- Ani i Jeleni sasvim je svejedno s kim će prvo igrati. Dovoljno vremena smo imali da se one prilagode na podlogu na kojoj će se ovaj meč u Zagrebu igrati. Naše teniserke su spremne - poručio je Vraneš.
Ana Ivanović, koja izlazi prva na teren, veliki je optimista.
- Imali smo dovoljno vremena da se pripremimo za predstojeći meč. Podloga mi se čini sasvim u redu, nije toliko brza kao što smo mislili da će biti. Loptice lete malo više jer se igra u dvorani, ali na to smo se već prilagodili. Koncentrisaćemo se i odraditi posao na najbolji mogući način. Svaki meč idemo na pobedu, bez obzira na to s kim igramo, svaki duel je težak i ne treba ni precenjivati ni potcenjivati protivnike - poručila je Ana.
Jelena Janković kaže da nju i Anu neće omesti to što će publika biti na strani domaćih teniserki.
- Pokušaćemo da ostanemo koncentrisane i da završimo posao onako kako smo zamislile. Nije važno da li igram prvi ili drugi meč, ulazim rešena da pobedim. Pošto igram druga, mogu malo duže da spavam od Ane. Izvini, Anči, što ja mogu duže da spavam. Šalim se, igramo posle podne, tako da je dobro i tebi i meni - kroz osmeh se Jelena obratila koleginici iz tima.
Selektor Fed kup tima Hrvatske Goran Prpić smatra da njegove izabranice nemaju šta da izgube u ovom duelu.
- Otkako sam selektor, nikada nisam imao sve igračice zdrave i u formi. Zadovoljan sam kako su devojke igrale na treningu, pa ako Nika ili Jelena kiksiraju i izgube, onda ćemo ih u nedelju promeniti - našalio se Prpić.
Hrvatska nema igračicu među sto najboljih na svetu. Jelena Kostanić-Tošić je 152. na WTA listi i kaže da je pritisak na strani srpskog tima.
- Protiv Srbije nemamo šta da izgubimo, možemo samo da iznenadimo. Uverena sam da će publika uživati jer će u Zagrebu videti drugu i petu teniserku sveta, koje bi ovde došle samo na milionski turnir. Mi smo imale „sreću“ u žrebu - izjavila je Kostanić-Tošić.
Drugog dana takmičenja (nedelja), program počinje u 11.30, duelom između Ivanovićeve i Ožegovićeve, potom je na redu poslednji singl, pa onda i dubl meč.
Promocija markica u Skupštini Beograda
Najbolje srpske teniserke, Ana Ivanović i Jelena Janković biće u Beogradu u ponedeljak. U 13 časova u Skupštini grada biće održana konferencija na kojoj će biti prezentovane poštanske markice sa likom Ane i Jelene, kao što je to nedavno bio slučaj sa Jankom Tipsarevićem, Novakom Đokovićem i Nenadom Zimonjićem.


Dubl na Olimpijadi još neizvestan
Ana Ivanović i Jelena Janković će pokušati da Srbiji na Olimpijadi u Pekingu donesu najsjajnije odličje, ali pitanje je da li će igrati zajedno u dublu.
- Moja je želja da na Igrama napravim veliki rezultat. Za dubl još ne znam, u poslednje vreme ga nisam puno igrala, još nisam razmišljala o tome kada je reč o Olimpijadi - kaže Ana.
Jelena je veći optimista kada je reč o igri parova.
- Čast mi je da učestvujem na smotri najboljih sportista sveta. Daću sve od sebe i potruditi se da osvojim jednu od medalja. I Ana i ja smo singl igrači i to nam je prioritet. Ali, videćemo. Kad bude vreme odluke, onda ćemo se konsultovati, pa ćemo možda i zaigrati dubl u Pekingu i osvojiti jednu od medalja. Ako možemo da biramo, onda uzimamo zlato - rekla je vidno raspoložena Jelena Janković.                                    


(izvor: "Blic")
 

Џони

  • За те црвено-беле боје
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2670
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #22 poslato: 26. april 2008, 15:18:41 »
 

Џони

  • За те црвено-беле боје
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2670
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #23 poslato: 26. april 2008, 17:35:31 »
 

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #24 poslato: 26. april 2008, 18:57:58 »
Ana Jovanović i Jelena Janković donele 2:0 Srbiji!
Autor: Blic online | 26.04.2008 - 18:47
                                                                                                                 


                                                                                         


Teniska selekcija Srbije je povela sa 2:0 posle prvog dana plej-of duela Svetske B grupe sa Hrvatskom, uprkos tome što Ana Ivanović nije igrala zbog bolesti. Našu najbolje rangiranu teniserku je na fenomenalan način zamemenila Ana Jovanović, koja je pobedila favorita Jelenu Kostanić-Tošić sa 2:0 (6:4, 7:5) u prvom meču, a onda je Jelena Janković ekspresno savladala Niku Ožegović sa 6:1, 6:2.

Jovanovićeva, koja je neočekivano izašla na teren jer je najbolja teniserka Srbije prethodne noći imala temperaturu, odigrala je odličan meč, u prvom setu je napravila tri brejka i bez mnogo problema je povela sa 1:0.
Hrvatica je uzvratila na startu drugog seta i povela je sa 3:0, uz brejk u drugom gemu koji joj je poklonio sudija lošom procenom na duboku loptu Jovanovićeve, koja je, kako je pokazao usporeni snimak, završio na samoj liniji.
Srpska teniserka, koja je 268. na WTA listi, vratila je ravnotežu brejkom u devetom gemu za 5:4. Hrvatica je odmah zatim imala tri set lopte, ali se Ana izvukla iz rezultata 0:40 i nastavila da pre svega pametnom igrom krči put ka velikoj pobedi. Nekoliko lepih poena i odlična taktika nastavili su njen niz do pet vezanih gemova i doneli trijumf od 6:4, 7:5, kao i prvi poen Srbiji u ovom duelu.

"Ova pobeda mi je sigurno najdraža, jer je ostvarena u vrlo bitnom trenutku za reprezentaciju, kada se odlučuje o našem plasmanu u Svetsku grupu. Bila sam spremna i fizički i psihološki za mogućnost da uđem kao eventualna zamena. Ipak, svi smo bili zatečeni sprečenošću Ane da zaigra u prvom duelu. Što se preokreta tiče, umela sam to u dosadašnjoj karijeri da izvedem više puta, bitno je bilo da držim protivnicu na bekhendu", istakla je Jovanović.
Favorit u ovom meču, Jelena Kostanić-Tošić je izjavila da "ne zna šta se dešavalo na terenu u drugom setu".
"Ne mogu da objasnim razloge mog pada u igri ni sebi, ni vama. Jednostavno ne znam šta se dešavalo na terenu", rekla je 152. teniserka sveta.

U drugom meču singla Jelena Janković je rutinski opravdala ulogu favorita pobedom od 6:1, 6:2 nad Nikom Ožegović u meču koji je trajao 66 minuta.
Sve što je Hrvatica uspela da uradi u prvom setu je da na startu pripreti brejkom za 1:1, posle čega je počišćena sa terena sigurnom igrom i brojnim "crtanjima" Jelene Janković po terenu.
Jelenina serija je na kratko zaustavljena u drugom gemu drugog seta, kada je Ožegovićeva po prvi put sačuvala svoj servis. Peta teniserka sveta je povela sa 4:1, a onda je oduzela gas i mirno završila susret iskoristivši četvrtu meč loptu za drugi bod Srbiji.

Prema poslednjim izveštajima Ana Ivanović će najverovatnije nastupiti sutra ujutru u trećem meču duela sa Hrvatskom. Ana bi trebalo da igra u "prvoj meč lopti" protiv Nike Ožegović, posle čega će "Džej Džej" igrati protiv Kostanić-Tošić. Eventualni peti meč biće dubl.
 

dudinho

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 347
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #25 poslato: 26. april 2008, 19:28:03 »
Ana Jovanović: 'Najdraža pobeda'



Srpska teniserka Ana Jovanović izjavila je posle pobede nad Jelenom Kostanić-Tošić (6:4, 7:5), u prvom meču plej-ofa za plasman u Drugu Svetsku grupu Fed kupa između Srbije i Hrvatske, da joj je to "najdraži trijumf u karijeri". "Ova pobeda mi je sigurno najdraža, jer je ostvarena u vrlo bitnom trenutku za reprezentaciju, kada se odlučuje o našem plasmanu u Svetsku grupu", rekla je Jovanović, koja je u poslednjerm času zamenila Anu Ivanović, sprečenu zbog bolesti da izađe na teren.

Jovanović je za odluku da će igrati umesto najbolje srpske teniserke saznala dva sata pre početka meča.

 "Bila sam spremna i fizički i psihološki za mogućnost da uđem kao eventualna zamena. Ipak, svi smo bili zatečeni sprečenošću Ane da zaigra u prvom duelu", istakla je Jovanović.

 Prvi set je srpska teniseka dobila sa 6:4, uz 3:2 u brejkovima, da bi sledeći set započeo dominacijom hrvatske reprezentativke. Kod rezultata 5:2 za Kostanić-Tošić, srpski reket broj tri i 268. na svetskoj listi, krenula je u pravu kontraofanzivu, uspevši da napravi seriju od čak pet gemova.

 "Preokret koji sam napravila u drugom setu, posle Jeleninog vođstva od 3:0 i 5:2, nije nikakva novost za mene. Umela sam to u dosadašnjoj karijeri da izvedem više puta", rekla je Jovanović.

 Taktika srpske teniserke sastojala se, prema njenim rečima, u "držanju protivnice na bekhendu".

 "Znala sam kako treba igrati sa Jelenom. Ona je levoruka i zbog toga sam se držala saveta trenera da treba da je držim na osnovnoj liniji. Očigledno, taktika je u potpunosti uspela", zaključila je Ana Jovanović, posle čije pobede Srbija vodi protiv Hrvatske sa 1:0.

 Hrvatska teniserka Jelena Kostanić Tošić izjavila je da "ne može da objasni razloge pada u drugom setu".

 "Ne mogu da objasnim razloge mog pada u igri ni sebi.ni vama", rekla je novinarima Kostanić Tošić, koja na svetskoj rang listi zauzima 152. mesto, i za 100 mesta je boje rangirana od Jovanovićeve.

izvor:b92


A ja sam morao da odem,fijaker me je cekao,Beograde zbogom mnoge ti stvari nisam rekao...
 

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #26 poslato: 26. april 2008, 20:41:19 »
26. april 2008. | Izvor: B92, Tanjug |
JJ: Igrala sam dovoljno za pobedu
                                                                                                                 


                                               


Srpska teniserka Jelena Janković izjavila je posle ubedljive pobeda nad najboljom hrvatskom igračicom Nikom Ožegović (6:1, 6:2) da je prezadovoljna učuinkom koji je Srbija ostvarila, kao i da je u subotu igrala ’taman toliko koliko je bilo potrebno za pobedu’. "Nisam potcenjivala protivnicu ni u jednom trenutku. Kvalitet je očigledno bio na mojoj strani i to je presudilo", rekla je Jankovićeva na konferenciji za štampu.

Drugi reket Srbije istakla je da je bila posebno motivisana prvom pobedom, koju je ostvarila mlada Ana Jovanović:

"Svaka čast Ani na pokazanoj igri protiv Kostanić-Tošić, koja je bila favoritkinja u toj partiji", istakla je Jankovićeva.

Srpska teniska zvezda napomenula je da u nedelju najverovatnije neće biti potrebno da odigra treći meč singla.

"Nadam se da će Ana Ivanović da se oporavi i da će već u prvom meču da završi posao za Srbiju", rekla je Jelena, dodajući da su gledaoci u Domu sportova, njih oko 1.500 bili izuzetno korektni.

Selektor reprezentacije Srbije Dejan Vraneš potvrdio je da će Ana najverovatnije izaći na teren u prvom meču u nedelju.

"Ana je u subotu oko 15 časova bila mnogo bolje i po svemu sudeći. moći će da igra", rekao je Vraneš.

Druga teniserka sveta razbolela se u četvrtak uveče, kada je preko noći dobila groznicu i temperaturu.

"Ana se požalila da joj nije dobro još tokom svečane večere. Na sreću, njeno zdravstveno stanje se poboljšava", rekao je Vrasnešs.

Pobeda 268. igračice na WTA-listi Ane Jovanović za Vraneša nije iznenadjenje.

"Upravo zbog toga što sam znao kakva je Ana igračica, stavio sam je u tim. Nisamo očekivali pobedu, ali smo je priželjkivali", priznao je savezni kapiten.
 

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #27 poslato: 27. april 2008, 12:27:07 »
Španija u finalu Kupa federacija





Teniserke Španije prve su finalistkinje Kupa federacija. Zahvaljujući pobedi Nurije Ljagostere - Vives od 2:0, po setovima 6:4 i 6:4, Španija je osvojila treći poen protiv Kine u Pekingu pa preostali meč u singlu, kao i onaj u dublu, nemaju nikakav značaj.

Protivnik Španije u finalu će najverovatnije biti selekcija Rusije koja protiv oslabljene selekcije SAD vodi sa 2:0 u pobedama.


(Izvor: http://www.sportskacentrala.com)
 

Deki

  • Legenda
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1686
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #28 poslato: 27. april 2008, 13:16:26 »
                        FED: Ana Ivanović za konačan trijumf!


           
                   
               
Druga igračica sveta Ana Ivanović, iako još rovita od temperature, uspela je da donese treći i odlučujući poen Srbiji u meču sa Hrvatskom u Zagrebu za ulazak u Svetsku grupu Federejšen kupa .

Prvog dana Anu Ivanović više nego uspešno zamenila je Ana Jovanović, a prva dama srpskog tenisa odlučila je da u nedelju ipak izađe na teren dvorane u Zagrebu i reši dilemu (ako je uopšte i bilo) o ukupnom pobedniku ovog duela.

Ana je dobila 150. igračicu sveta Niku Ožegović sa 2:0 u setovima (7:5 i 6:1).

Prvi set trajao je neočekivano dugo i imao je čudan tok. Počeo je razmenom brejkova, nastavio se Aninim lošim servisom, koji je nadomestila agresivnom igrom, da bi se došlo do neočekivanih 5:5, uz šest dvostrukih servis grešaka srpske teniserke.

Samo na trenutke u prvom setu Ana je ličila na drugu igračicu sveta, što je pokazala u nekoliko ključnih trenutaka pri rezultatu 5:5. Hrvatska teniserka vodila je 40:30, ali je Ana serijom sjajnih forhenda napravila sebi poziciju za brejk i potom to i učinila, da bi na svoj servis osvojila set.

Drugi set je već pokazao razliku u klasi o čemu dovoljno govori i skor - 6:1.

Preostala dva meča sa hrvatskom selekcijom biće samo stvar formalnosti.

(MONDO)
 

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #29 poslato: 27. april 2008, 13:19:18 »
Cestitke nasim igracicama za konacnu pobedu!!! Bravo, bravo devojke!!!