Autor Tema: [TUTORIAL]Sony Vegas (kratki kurs)  (Pročitano 30379 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

tale

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 328
    • Pogledaj profil
    • http://www.myspace.com/tale19
[TUTORIAL]Sony Vegas (kratki kurs)
« Odgovor #15 poslato: 27. april 2007, 23:27:38 »
jel idem na Vegas Movie Studio+DVD Platinum Edition 7.0 ili na
Vegas+DVD Production Suite 7
i koliko traje trial?
 

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
[TUTORIAL]Sony Vegas (kratki kurs)
« Odgovor #16 poslato: 28. april 2007, 14:16:02 »
ne znam koliko traje nisam skidao trial, imam celu verziju, to sam samo dao link gde mozete da probate program!
 

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
[TUTORIAL]Sony Vegas (kratki kurs)
« Odgovor #17 poslato: 30. jul 2007, 19:04:55 »
 

nydza986

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 108
    • Pogledaj profil
[TUTORIAL]Sony Vegas (kratki kurs)
« Odgovor #18 poslato: 12. avgust 2007, 00:54:40 »
Citat: tale;168918
jebem ti ja moju kinesku verziju!


nadam se da nije problem shto ovoliko kasnim sa obaveshtenjem, samo hocu da pojasnim situaciju: Sonic Foundry je kupljen od strane Sony-ja pre jedno godinu-dve
tako da ti imash istu stvar, samo starije izdanje, kompanija je ista, samo shto sad rade pod licencom Sony-ja i koriste njihove alate za dalji razvoj softvera...

Ja sam moje klipove radio u adobe premiere-u 6.5 (pes raw 1) i 7.0 pro verziji (pes raw 2) ali kontam da je dosta komlikovaniji od vegasa(to mislim jer sam radio muziku na njihovim prozvodima (sound forge i acid)), a ako ti savest nije chista i imash dobru konekciju ti skini full verziju sa torrenta... ja znam da bih zbog pes-a i majku prod'o...:o :o :o
Beauty Of PES
[/URL]
 

Ronaldo7

  • Gost
[TUTORIAL]Sony Vegas (kratki kurs)
« Odgovor #19 poslato: 15. avgust 2007, 16:09:17 »
Gde da nadjem taj program..........
 

Ra1deN

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 356
    • Pogledaj profil
[TUTORIAL]Sony Vegas (kratki kurs)
« Odgovor #20 poslato: 19. avgust 2007, 20:53:29 »
Imam problem!Kada renderujem video i kada ga snimi i kada  hocu da gledam pokaze samo jednu sekundu.Da li neko zna zbog cega je to tako?Ali nije tako uvek!Nemam vise problem,bilo je nesto bezveze!
 

Ra1deN

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 356
    • Pogledaj profil
[TUTORIAL]Sony Vegas (kratki kurs)
« Odgovor #21 poslato: 17. decembar 2007, 23:23:01 »
Da li neko ima ideju kako da skinem ovaj X

bicu vam mnogo zahvalan.
 

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
[TUTORIAL]Sony Vegas (kratki kurs)
« Odgovor #22 poslato: 17. decembar 2007, 23:34:49 »
Odakle ti taj X, ne znam kako?!
Izgleda si nesto ukljucio sto nisi trebao!
 

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
[TUTORIAL]Sony Vegas (kratki kurs)
« Odgovor #23 poslato: 29. februar 2008, 23:56:38 »
Tutorial by REBEL
(text by rebel)
Ovo je taj efekt:

Da biste uopće mogli editirati naslov koji želite,prvo ga morate staviti na video traku.
Ako je još nemate,dodajte ju sa Insert/Video Track. Kad ste to učinili, dodajte naslov koji želite pomoću Insert / Text Media. Naslov će biti dodan na video traku i odmah će vam biti otvoren prozor u kojem možete editirati naslov.



Upišite što želite,promijenite veličinu slova, font i sve ostalo.Nakon toga zatvorite taj prozor.
Da biste dodali efekt Light rays, potražite ga među Video FX,na izborniku pri dnu ekrana.
Od tih nekoliko vrsta (Moderate light rays,Weak light rays,Intense light rays…) odaberite koji vam odgovora u tom trenutku,razlikuju se po intenzitetu i još nekim drugim faktorima.Preporučam Moderate ili Weak,od njih vam slova neće biti presvijetla.Ručno prenesite efekt na svoj naslov koji se nalazi na timelineu i otvorit će vam se novi prozor u kojem možete ručno podesiti sve elemente tog efekta.Ovo je najvažniji dio.



Da malo opišem elemente koji su najvažniji kod efekta kojeg mi želimo postići:
1) mjesto gdje se nalazi izvor svjetla koji emitira light rays
2)intenzitet (strength) i detaljnost (sesitivity) light rays
3)boja light rays
4)keyframeovi

Prvi i četvrti element će nam biti najvažniji. Postupak koji ću opisati će biti osvjetljavanje slova sa lijeva nadesno.
Dakle…Prva stvar je da pomaknete izvor svjetla ulijevo i vidjet ćete kako se svjetlo pomiče na vašem tekstu.



Zatim pomaknete pokazivač u četvrtom elementu (keyframeovima) udesno.Nakon toga pomaknete i izvor svjetla udesno, što će automatski stvoriti novi keyframe.



I to je to. Ako pomičete pokazivač po traci s keyframeovima,vidjet ćete da se u preview prozorčiću i slova osvjetljavaju s jedne na drugu stranu.
 

cvetko91

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
[TUTORIAL]Sony Vegas (kratki kurs)
« Odgovor #24 poslato: 28. april 2009, 19:34:45 »
Svaka cast maremas-u za tutorijal!!!
 

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
[TUTORIAL]Sony Vegas (kratki kurs)
« Odgovor #25 poslato: 13. septembar 2009, 00:24:09 »
Sony Vegas: Widescreen HD Settings za youtube!!!
YouTube - Sony Vegas: Widescreen HD Settings
 

_Dante_

  • PES-master
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1630
    • Pogledaj profil
Odg: [TUTORIAL]Sony Vegas (kratki kurs)
« Odgovor #26 poslato: 4. oktobar 2009, 00:17:18 »
Mare majstore svaka cast na svim ovim tutorijalima! :ave:
▂ ▃ ▅ ▆ █ I House Music! █ ▆ ▅ ▃ ▂[/SIZE]
 

alaboze

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: [TUTORIAL]Sony Vegas (kratki kurs)
« Odgovor #27 poslato: 21. novembar 2009, 04:29:08 »
Svaka cast maremas za video clipove, i imao bih par pitanja pa ako ti nije tesko da mi odgovoris molim te, JAKO me interesuje (Sorry sto ovdje postavljam, ali zabranio si slanje mail-a i privatne poruke takodjer,tako da ne znam kako da te drugacije kontaktiram).

Na http://www.pesfan.com sam nasao video kako se izvode penali u PES2010 za koji pise da si ga ti napravio, pa me interesuje kako si napravio te video fajlove. U kojem programu si radio.

Ovdje me interesuju 2 stvari:
1-  kako si snimio sami video u igri (jel to bila Camtasia ili Fraps koji si naveo u prvom postu ili neki slican),

2- i u kojem programu si editovao same video clipove (cut, dodavanje slika, muzike itd...). Ono sto me najvise fasciniralo u tom video klipu izvodjenja penala (i sto zelim znati najvise)  je slika PS joystick-a na kojem je dinamicki odradjeno paljenje odredjenog dugmeta (dakle kada pritisnes kocku za sutanje u igri,u video klipu kocka pozeleni.... ili kada pritisnes odredjenu strelicu u igri da odredis smjer sutanja pojave se crvene strelice), pa me interesuje kako si ubacio tu sliku (i u kojem programu) i kako si napravio da pozeleni kocka-dugme i da se pojave crvene strelice kada odaberes smjer sutanja.

Posto su postovi u ovoj temi jako stari, i pominjao si vise programa u kojima se moze raditi editovanje, interesuje me konkretno u kojim si sve programima radio ovaj konkreti video sutanja penala koji se moze naci na http://www.pesfan.com

Strasno bih bio zahvalan ako bi mi odgovorio na pitanja.

Zahvaljeujem se unaprijed i lijep pozdrav

Hvala najljepsa na vasem odgovoru.
 

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Odg: [TUTORIAL]Sony Vegas (kratki kurs)
« Odgovor #28 poslato: 21. novembar 2009, 09:57:36 »
Citat
Na www.pesfan.com sam nasao video kako se izvode penali u PES2010 za koji pise da si ga ti napravio, pa me interesuje kako si napravio te video fajlove. U kojem programu si radio.
Sony Vegas
Citat
Ovdje me interesuju 2 stvari:
1-  kako si snimio sami video u igri (jel to bila Camtasia ili Fraps koji si naveo u prvom postu ili neki slican),
Fraps
http://www.pes-serbia.net/vb/t12926
Citat
2- i u kojem programu si editovao same video clipove (cut, dodavanje slika, muzike itd...). Ono sto me najvise fasciniralo u tom video klipu izvodjenja penala (i sto zelim znati najvise) je slika PS joystick-a na kojem je dinamicki odradjeno paljenje odredjenog dugmeta (dakle kada pritisnes kocku za sutanje u igri,u video klipu kocka pozeleni.... ili kada pritisnes odredjenu strelicu u igri da odredis smjer sutanja pojave se crvene strelice), pa me interesuje kako si ubacio tu sliku (i u kojem programu) i kako si napravio da pozeleni kocka-dugme i da se pojave crvene strelice kada odaberes smjer sutanja.
U Sony Vegas-u sve, to sto dugme pozeleni to je slika, isecen dugmic koji sam obojio i samo ga u odredjenom trenutku postavio i onda izgleda kao da se upalio, isto tako i za strelice.
Ostavi mi ovde mail pa cu ti poslati video tutorijale sa sony vegas, mnogo dobro odradjene, radio ih lik sto je i pravio program.
 

alaboze

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: [TUTORIAL]Sony Vegas (kratki kurs)
« Odgovor #29 poslato: 21. novembar 2009, 17:40:22 »
Citat: maremas;577440

U Sony Vegas-u sve, to sto dugme pozeleni to je slika, isecen dugmic koji sam obojio i samo ga u odredjenom trenutku postavio i onda izgleda kao da se upalio, isto tako i za strelice.
Ostavi mi ovde mail pa cu ti poslati video tutorijale sa sony vegas, mnogo dobro odradjene, radio ih lik sto je i pravio program.


Hvala prijatelju na svemu. Moj mail: dogsforlife AT gmail.com

Ja sam mislio da si radio u Adobe Premier-u ili Adobe After Effects, a i sam si pomenuo u jednom od svojih postova da si neke klipove radio u Adobe Premieru ali su to stariji postovi,pa posto je ovo jedan od najnovijih tvojih video klipova (izvodjenje penala) a Vegas 7 je relativno star program, pomislio sam da je Adobe Premier.

Eto postavio sam mail,pa mi posalji, i nadam se da ima u njemu opisano to sa slikom kad izrezez odredjeni dio, pa obojis pa ispadne kao da si upalio dugme, i onaj efekat zamrzavanja slike,pa pise neki text, pa opet odmrzne slika.

Hvala najljepsa jos jedom.