Autor Tema: PSML - PlayPes  (Pročitano 19615 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

yrinvan

  • Regular
  • **
  • Poruke: 63
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #90 poslato: 8. oktobar 2020, 09:38:14 »
Isto tako sam mislenja da je anketa prerano dosla. Ne znam kako je ostalima ali meni je u pes 2021 dosta dosta bolja veza nego prije. Do sad sam igrao s 10 ljudi i samo 2 je bila losa ( i can ne tako losa nego samo troma). Tek sad sam napravio seznam i poceo pisat kakve su veze s kojim. Tako da mislim da bi se anketa ponovno mogla stavit nakon 1-2 sezone.
 

Zeusinjo

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 136
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #91 poslato: 8. oktobar 2020, 15:31:09 »
Ja sam na pola citanja komentara pa da ne zaboravim sta napisati.
Meni su sve ideje super.

Samo je problem potencijalno ovo sortiranje menadzera po entitetima.
Sta ako za 5-10 sezona menadzer, koji je smjesten na osnovu vlastitog skilla (koji je slab), slabijeg tima i geografskog polozaja u Entitet B, postane odlican igrac, u medjuvremenu ojaca znacajno tim i jos preseli npr u regiju gdje su geografski rasporedjeni vecinom igraci iz Entiteta A??

Ova prica pojedinih menadzera da su navikli jedni na druge i da bi se raspala liga mi je nigdje veze.
Za primjer cu uzeti da ima bar 15 menadzera s kojima nisam odigrao ni kup ni ligu vec nekoliko sezona, tako da mislim da ce biti dovoljna zajednicka takmicenja gdje cemo se susretati.

Birnina ideja za plate mi je isto super, a uz to bih dodao i moju neku ideju koju treba naravno razraditi, a tice se otkupnih klauzula za svakog igraca i maksimalne cijene koja se moze traziti za nekog igraca.
Maksimalnu cijenu igraca bi odredjivale godine igraca, tm cijena, overall igraca.
Ukoliko menadzer koji je vlasnik igraca kojem npr maksimalna cijena koju moze traziti je 100 miliona ne zeli da ga proda, postojala bi opcija otkupne klauzule koja bi ovisno o parametrima bila 10, 20 ili 30% veca od maksimalne cijene. Nakon kupovine igraca po maksimalnoj cijeni ili aktiviranjem otkupne klauzule, tog igraca ne moze niko otkupiti od tog menadzera u narednih npr 5 za max cijenu, a 10 sezona za otkljucavanje otkupne klauzule.

Ne bi prestalo kupovanje igraca kao i sada izmedju klanova, jarana i menadzera koji imaju dobre odnose, ali bi se znatno umanjilo iz razloga sto bi neko morao istresti vrecu para za nekog i jos ga zadrzati 10 sezona kod sebe da bi ucinio uslugu kolegi, a taj mu igrac mozda i nije zanimljiv ili od koristi.

Mihi sam vec spominjao da cu razraditi malo konkretnije ovaj prijedlog pa da mozda dodje u razmatranje, ali u zadnje vrijeme sam bas slab s vremenom kao i u narednom periodu, ali eto kad tad cu sjesti i fino razraditi pa predloziti. Mozda se i usvoji, ko zna.


Ali definitivno treba nekog osvjezenja zbog novih i relativno novijih menadzera kako se ne bi uskoro zasitili.


Ne znam da li je bilo price nekad i na ovu temu.
Ali mozda ne bi bilo lose razmisliti i o opciji da se preslika ona prica iz real lifea  vezanog za strance u ekipi.
Kod nas ne bi bio slucaj stranaca nego bi napravili sistem koliko igraca u ekipi s odredjenim overallom mozes imati.
Ne mora to biti ogranicenjen po cijelom timu nego moze biti npr po pozicijama.
Ne mozes imati npr vise od 2 napadaca u ekipi sa 88+ overallom, a ako imas 2 onda mozes imati jos max jednog s 82+ overallom.
Vezni red, odbrana, golmani isto tako.
Komplikovaniji je sistem ali ako 2, 3, 5 glava sjedne i zajednicki par sastanaka odrzi, moglo bi se smisliti nesto sto je fer i ok.


Ovo sam navaljao svega sto mi je trenutno palo na um, ne razmisljam pretjerano o sistemu i igracima, tu sam vise da igram nego da se bavim menadzerisanjem.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Sneg_Veje

mariod

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 291
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #92 poslato: 8. oktobar 2020, 16:58:42 »
Predlog o otkupnoj klauzuli ne treba i ne sme se po mom misljenju uzeti u obzir nikako-to bi vec bila bezobrazna otimacina i izivljavanje mngra koji imaju novac nad ovim koji ih nemaju. Cuj obavezna otkupna klauzula. Boze me sacuvaj predloga



 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: spuzi, dmilan, Hadis Zekic, lutkica71

Zeusinjo

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 136
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #93 poslato: 9. oktobar 2020, 10:13:59 »
pa kad se vec pozivate na real life situacije, eto ti jedne ;)

sta si se uhvatio ibretiti tu ko da je nesto nerealno predlozeno, disi duboko :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: MeGusta18

gorantz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1053
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #94 poslato: 9. oktobar 2020, 10:31:24 »
U onoj anketi koju sam ispunio prijedlog je bio da se stavi Max broj igrača sa određenim visokim overall u jednoj ekipi, neka bude 3-4 ili neki drugi broj (to su zvijezde tima), pa sada moze biti da će menadžer odlučiti da ima primjera radi zvijezde na pozicijama štoper, veza, napad, a opet neki drugi golman, i dva krila itd itd. U kombinaciji sa nekim izmjenama oko poreza na plate za te zvijezde mozda bi se mogle i finansije da malo iskontrolišu...mana što bi pojedini menadžeri morali da se odreknu odličnih igrača jer moze u ekipu da imaš 3 a neko ima 11 takvih igrača. Plus bi bio da se ne prave entiteti, lige bi se mogle proširiti za veći broj menadžera ali ipak ne toliki broj kao kod pravljenja entiteta. Takodjer pozitivna stvar bi bila i to da bi slabiji timovi bili dosta konkurentniji jer više ne igraju protiv 11 top igrača.
To je moj prijedlog ako ne valja zanemarite 



 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: chawic

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #95 poslato: 26. oktobar 2020, 08:44:19 »
E pa društvo situacija je sledeća :D 

Po treći put ne uspevamo da nastavimo projekat koji je započet. Jednostavno uz svu dobru volju koju smo imali Loki i ja, poslednjh 5 meseci danonoćno radili na ovome jednostavno život ima neke druge planove. Kao što znate sve ovo radimo na dobroj volji, slobodnom vremenu i entuzijazmu ali od toga se ne živi. Jednostavno u ovom momentu previše obaveza sa strane koje ne možemo da kanališemo drugačije pa otuda i manjak vremena da se ovaj projekat završi onako kako treba. 

Lokiju se zahvaljujem na trudu i radu koji je uložio u poslednjih meseci, puno uspeha na novom poslu i projektima, kao i na prinovi u kući. Sve najbolje!!!!

Što se nas kao zajednice tiče, mi nastavljamo dalje. Pričao sam sa momcima koji održavaju forum samnom, ima tu par momaka koji imaju malo veći IQ od mene, pa se nadam da sa njima možemo da nastavimo dalje priču i rešavanje konačno novog doma za našu menadžer ligu. Svakako fokus nam je trenutno na završetku našeg peča, nešto po čemu je naša zajednica pre bila prepoznatljiva i želimo da se vratimo ponovo na taj nivo. 

Generalno manje više ideje su tu i dalje, sistem je tu i dalje pa bože moj, videćemo šta će sve to da iznedri na kraju. Ne odustajem ja tako lako od svog sna, trenutno samo malo pauziramo ali kad tad, PSML će imati svoj novi dom. 

Puno pozdrava svima i puno uspeha u nastavku sezone a i u prelaznom roku!

Sportski pozdrav, 
Miha
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: CuleNBGD, chawic, MeGusta18, nemanjafantastic, juznifront86, dmilan, Milance79, Sneg_Veje, DANAC82

shokanito

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1041
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #96 poslato: 24. decembar 2020, 05:01:10 »
Prosto resenje da igrači cirkulisu iz jednog u drugi tim je POZAJMICA igrača ,   koja je onemogucena uvodjenjem raznoraznih pravila , da bi se stopirala spustanja poreza , plata .   Vise i neznam koja su pravila u 3 lige , jel su stalno dodavana nova vezana bas za to cirkulisanje igrača.  
A ja bi bas suprotno , vecinu toga ukinuo, pustio slobodnu trgovinu , da idu tamo vamo , prodaja , kupovina , pozajmice, kako ko hoce i kako se ko dogovori ,  kako je uostalom i u real life.  
Sto se tiče konkretno pozajmice, uveo bi to pravilo ,  i tako bi neko dobio priliku da recimo igra sa Van Dijk ,  jel ovako tesko bi ga prodao, eventualno za nekog jakog napadača mozda,  a u slučaju da ima pozajmice , koju bi regulisao ovako brzinski , da recimo on i ostane u finansijama u mome timu , dobije drugu boju, pored njega pise pozajmica i sad da se izračuna  kolko on mene kosta recimo po sezoni  , plate i porez , i sad to nek bude 5, 10 miliona    aj da kazemo 5 miliona,   i sad ako bi ga nekom dao na pozajmicu ,   za 1 sezonu ,  ja trazim tih 5m naravno , plus jos 5, 10 miliona   koje bi dobio preko i koje bi mi bila zarada u toj sezoni .
Isto tako bilo bi nekog ko ima dobrog napadača , koji mu sedi na klupi a meni bi dobrodoso , pa bi ja uzeo napadača na pozajmicu , na sezonu , dve tri ...

Podrazumevalo bi se da Virgil kad se vrati ostane na tih 30m u vrednosti tima , koliko me je kostao kada je kupljen , jel to je to sto najvise i drzi sve te igrače u  klubovima , iako nije vise kao pre , jel plate su po ovr .   ali bar vrednost tima da bude manja.   To bi trebalo da ostane bar kao neka mala nagrada za sve managere  koji ovu mng ligu igraju po 5,6 godina .
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Hadis Zekic, trunkadelic

dmilan

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 191
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #97 poslato: 1. februar 2021, 15:56:22 »
Javna je tajna da pozajmice postoje,  a zabranjene su pravilnikom. Posto su zabranjene pravilnikom trebalo bi poraditi na tome da se stvarno zabrane ili da se promeni pravilo i dozvole se pozajmice. Ukinuti pravilo da se posle 5 sezona igrac vraca u stari klub i lepo napisati da moze da se vrati posle jedne sezone. Da bi se zaobisle te pozajmice, najbolje je racunati vrednost igraca po trenutnoj TM ceni i onda ne bi ni bilo potrebe za pozajmicama jer bi se porez automatski smanjivao kako bi cena igraca padala. Dobro i rastao bi porez ako igracu ide cena gore na TM.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Milance79

lutkica71

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1781
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #98 poslato: 2. jul 2021, 20:36:16 »
Dragi menadžeri,
Ovog puta moje obraćanje je povodom nečeg lepog, odnosi se na jednu zanimljivu temu ili tačnije neverovatan uspeh našeg kolege iz lige. Neki još nismo znali šta je online igranje PES-a dok je naš kolega vedrio i oblačio uveliko na terenima. Svi znate da pričamo o najboljem igraču ikada na balkanu, o čoveku koji je Messi u ovoj igrici, o momku koji je postavio standarde kao Djoković u Srbiji a i na celom balkanu kada je tenis u pitanju.

Stefan Slavković Kepa

Ono što me je navelo da se malo pozabavim Kepom jeste to da je i pored mnogo obaveza na poslovnom planu kada je u pitanju PES, on nastavio da igra manager ligu godinama u nazad, a verovatno i naredni period. Ono što je zanimljivo jeste da je krenuo u totalno menjanje tima u poslednjoj sezoni gde je kako kaže želeo da proba da igra sa igračima kojima overall nije Bog zna šta. Došao je kraj sezone i on je opet uspeo da osvoji titulu, nakon poslednje utakmice, od kada sam počeo da igram ovu ligu baš taj Kepa je uvek osvajao titule i krenuo sam u lagano istraživanje. Kada sam izvlačio statistiku i video te impozantne brojke razmišljao sam da li da to objavljujem ili ne :grin:

Neko će se pomisliti zašto sam razmišljao? Pa eto tako jer niko od nas se ovde nije "udostojio" da prekine taj niz. Moram priznati najbliži da to uspe je bila ekipa Podrinja koju vodi Pilojac, ali je titula ipak otišla još jednom za Kragujevac. Još jedan neverovatan podatak je taj da je Kepa izgubio samo jedno finale KUP-a, a preostalih 18 počiostio svoje protivnike.

Ovakav uspeh neće niko nikada prestići to je sigurno, tačno da zabranimo Kepi da se takmiči. Zbog toga sam uzeo i napravio u njegovu čast ovu statistiku i mali interviju sa čovekom koji je živa legenda PES-a, a sigurno najbolji igrač ikada koji je kročio na PSML.


1. Kakav je osećaj kada pogledaš ove impozantne brojke ?

Stvarno mi neverovatno izgleda kada se pogleda statistika, deluje nerealno. 21. titula iz isto toliko odigranih sezona od prelaska na PS4 na PES15 i verovatno jos toliko od samog osnivanja menadzer lige na PES11 do PES14 na PC. To je puno godina ucestvovanja u meni najdrazem takmicenju u PES-u i sta da kazem osim da mi je drago zbog takvih rezultata.

2. Sa kim ti je bilo najteže da igraš u ovih 21 sezona ?

Kroz sve ove godine bilo je puno jakih igraca, ali izdvojio bih dvojicu. To su Pilojac i foneTag. Pilojca smatram za jednog od najboljih igraca na balkanu ikada, bez obzira sto nikada nije bio zainteresovan za neki bas takmicarski pes poput turnira koje organizuje konami, lan turnira i slicno. Ali je u okviru PSML sigurno najtezi rival posebno u periodu izmedju PES14 i PES17. To je covek koji je sa Andy Carrolom i Lacina Traoerom postizao preko 100 golova u sezoni. Uvek takticki perfektan, nepredvidiv, opasan u centarsutevima i prekidima. Iskreno nisam uzivao igrajuci sa njim bas zbog svega navedenog, ali zbog toga je i jedan od najvecih na psml.

Sto se tice foneTaga, on je igrac koji je igrao na PC u periodu od PES11 i PES14 pa cu spomenuti i njega jer za mene psml krece od osnivanja 2011. a ne od 2015. bez obzira sto je doslo do reseta prelaskom sa PC na PS4. Sa njim sam vodio neverovatne borbe, cak dve titule za redom sam osvojio na gol razliku sto dovoljno govori koliko je bilo neizvesno. U to vreme bio je jedan od najboljih igraca  na balkanu, isli smo zajedno na turnire sirom Balkana i stvarno imam puno respecta prema njemu.

3. S obzirom da si pokazao da ti overall ništa ne znači koja su ti tri omiljena igrača koje si imao u ekipi od početka igranja PSML-a ?

Mnogo igraca sam zavoleo igrajuci PSML ali ako moram da biram trojicu izabrao bih Forlana, Arshavina i Davida Di Michele-a.  Forlana sam pokupio na draftu u prvoj sezoni na PES11, igrac koji je iz svih pozicija postizao golove i bas mi je onako urezan u lepom secanju. Arshavin je moja prva kupovina nakon drafta, secam se da sam ga kupio od Toje za neke smesne pare, a u PES-u je bio neverovatan, nesto poput Messija danas pa verovatno i bolji, bez preterivanja. :grin: I naravno veliki David Di Michele, na starom forumu sam ga drzao na profilnoj slici tako da to dovoljno govori koliko sam ga gotivio - legenda PES13.

4. Da postoji kuća slavnih kod nas na ligi ti bi sigurno bio broj jedan. Koga bi pored sebe uvrstio u to društvo za sve ove godine igranja ?

Bas tesko pitanje, mnogo dobrih igraca i ljudi je proslo kroz PSML tako da je lista bas duga, puno igraca sam upoznao i uzivo  i ostao u redovnom kontaktu. Sigurno bih izdvojio Mihu, osnivaca PSML, zajedno smo doradjivali pravilnik jos davne 2011., puno smo vremena potrosili pricajuci o transferima, igracima, rezultatima, taktikama. Mislim da smo nas dvojica uz Intera jedini koji smo tu od pocetka a i dalje aktivni. Culeta i Foneta bih takodje izdvojio, ljudi sa kojima sam igrao frendlije 24/7 godinama. Kao sto rekoh, mnogo je imena tu proslo koji zasluzuju da budu u kuci slavnih, sigurno bih zaboravio nekog kada bih krenuo dalje da nabrajam.

5. Najomraženiji igrač protiv kog nisi imao rešenja na terenu ?

Definitivno Alexandre Pato. On je bio kod foneTaga u timu, nije mi bilo svejedno kada ga  je dobio za neke sitne pare jer mi je bio najveci rival u to vreme. Nisam imao resenje za njega, svaku utakmicu je postizao golove pa je to bio potpuni run and gun, ko ce dati vise, moj Rooney ili njegov Pato. Drugi igrac je Andy Carrol, kao sto rekoh Pilojac je sa njim postizao preko 100 golova u sezoni, secam se da sam pripremao taktiku da Pilojcu ne dozvolim da centrira, sve sam pustao samo centarsut ne, ali naravno igrac kao Pilojac uvek nadje resenje. Desavalo se da primam po 3,4 gola u jednoj utakmici glavom a da sam sve pokusao kako bih sprecio tako nesto.

6. Ja te lično vidim kao najvećeg ikada na ovim prostorima, šta je Messi u fudbalu to si ti u PES-u, da li si svestan koliko si postigao u ovoj igrici ?

Drago mi je da tako cujem, hvala. Pa jesam svestan iako mi je sve to cudno malo, ali kad pogledam, mnogo vremena sam ulozio u igru, naravno iz velike ljubavi, a evo danas imam i profesionalan ugovor sa klubom, igram za reprezentaciju, nesto sto nisam ni sanjao niti planirao kada sam krenuo da igram PES.

7. Za kraj kako ti se čini PSML od nastanka pa do današnjeg dana kroz sve ove godine?

Presrecan sam sto ovo i dalje postoji posle toliko godina, u par navrata je bilo pitanje opstanka da li ce ovo i dalje trajati zbog raznih problema, ali ta ljubav svih igraca prema ovoj ligi i forumu je neverovatna i to odrzava ligu da postoji i da funkcionise ovako dobro kao do sada. To je jedan mali deo zivota vecini igraca jer da nam nije stalo do lige mnogi ne bi bili tu godinama. Stvorila su se velika prijateljstva izmedju igraca i najiskrenije se nadam da ce ova liga postojati jos puno godina jer je stvarno neverovatna prica, cisto sumnjam da u svetu postoji ovakav community kao sto je nas sa toliko dugom istorijom.


Hvala ti Keps na zanimljivim odgovorima, želimo ti puno sreće na profi sceni, a ja ti lično želim da od PES 22 potpišeš za najveći klub na svetu, Bareselonu !


Svi koji budete čitali nemojte slučajno da preskočite ovu tabelu sa ovim ludačkim i impozantnim brojkama kroz sve sezone koje je Kepa igrao .




« Poslednja izmena: 2. jul 2021, 20:38:34 od strane lutkica71 »

irnes10

  • Regular
  • **
  • Poruke: 53
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #99 poslato: 2. jul 2021, 20:49:11 »
Sve kontam pises o meni kad ono kepa🙈 na sledecom pesom uzimam ja titulu😌🤘
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: lutkica71, trunkadelic, pilojac85