Autor Tema: PSML - PlayPes  (Pročitano 19618 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
PSML - PlayPes
« poslato: 27. jul 2020, 11:08:03 »
Poštovani menadžeri,

red je da vam predstavim neke planove za budućnost kao i trenutna dešavanja vezana za našu ligu. Bližimo se kraju ove sezone, takođe i trenutnog izdanja PES-a. Takođe polako nam se bliži nova konzola. Moramo polako da razmislimo o koracima koje ćemo morati da preduzmemo u narednom periodu kako bi svi spremni dočekali promene koje su pred nama. Pa da krenemo redom.

Novi sajt/WEB Aplikacija 
Kao što sam najavio pre nekoliko meseci, aktivno se radi na novom sajtu koji će imati mnogo više funkcija u odnosu na postojeći. Cilj je svakako da unesemo svežinu u ligu i novi sajt će sa svim svojim funkcijama to i doneti. Trudimo se da novi sajt bude maksimalno automatizovan, da sve bude pregledno i dostupno, biće više prikaza sa statistikom i istorijom...
Novina je da ćemo na istom sajtu voditi i klasik ligu, imaćemo opciju organizovanja turnira u bilo kom formatu,  tako da ćemo umnogome unaprediti i olakšati posao za sve lige na PlayPes.rs forumu.
Ono što je jako važno da napomenem i da skrenem pažnju svima, to je da mi ne pravimo samo sajt i ne mogu nazvati ovaj projekat samo novim sajtom. Ovo je naš novi alat, novi portal, nova aplikacija. Imaćemo priliku da maksimalno iskoristimo sve opcije, da se povežemo sa drugim zajednicama, da napravimo jednu veliku online zajednicu koja će nam pružiti mnogo zanimljivih projekata u budućnosti.
Takođe novi sajt će biti dvojezičan i pored baznog Srpskog jezika, radiće se i verziji na Engleskom jeziku. Samim tim imaćemo opciju da sajt bude prilagođen svim učesnicima u ligi a u nekoj bliskoj budućnosti (nadam se) isti ćemo moći da ponudimo i drugim zajednicama širom Evrope i Sveta.
Prema nekoj slobodnoj proceni, trenutno se nalazimo na nekih 40% završenog posla.

Brend
Sledeći važan korak u ovoj priči jeste razvoj brenda. Dugo godina smo bili vezani za Pes Serbia i ostalo je tako kako je ostalo da smo mi PSML ili Pes Serbia Menadžer Liga. PlayPes Forum je nešto što je moralo da se desi kako bi krenuli napred, kako bi se odvojili od nekih starih običaja i mrtvog foruma u pogledu funkcionisanja, napredovanja itd. Samim tim, mora doći i do promene samog brenda ove lige, ovog foruma. U narednom periodu, radićemo aktivno na ovom delu priče, organizovaćemo tim ljudi koji će se baviti isključivo marketingom za ovaj projekat.

Članarina
Sve nekako ide ka tome ali u ovo vreme drugačije jednostavno ne može. Kada budemo imali gotov proizvod, krenućemo sa uvodom godišnje članarine. Još uvek nemamo sve detalje, svakako će o ovome tek biti priče u narednom periodu i bićete blagovremeno obavešteni o svemu. Ono što moram da napomenem, jeste da uvođenjem članarine pare ne idu u moj džep, niti u džep nekog iz UO. Sve pare će biti dokumentovane i biće opravdan svaki dinar koji budemo uložili u održavanje novog sajta, foruma itd.

Nove lige
Sa novim sajtom i članarinama otvaramo mogućnost da se naprave nove lige, kako klasik, tako i menadžer. Godinama unazad imamo problem sa brojem učesnika u ligi, svasni smo da je na ovaj fond igrača koji trenutno postoji, prevelik broj timova koji igraju ligu, da dosta ljudi čeka mesecima i godinama šansu da budu deo ove zajednice. Nadam se da će se i to rešiti kada sve bude završeno. Vratiću se samo na sekundu na pisanje sa početka a to je da je cilj da se što više zajednica objedini na Play Pes Srbija.

Hijerarhija
Generalno svako ko je proveo samnom u prethodnih 11 godina barem 5 minuta pričajući o nekim planovima, lako može da prepozna da je sve što sam do sada naveo deo mog sna i pravac u kom sam želeo da razvijem ovu ligu. Samim tim, barem što se same menadžer lige tiče uvek sam se trudio da ostavim mogućnost drugima da je vode. Naravno da mi je lakše kada neko drugi vodi brigu o osnovnim stvarima ali je i cilj da se napravim tim ljudi koji bi mogao samostalno da vodi sve što je vezano za ligu. Kada sve bude završeno, definisaće se i sam sistem odgovornosti i obaveza.

PS5
Uskoro nam stiže nova konzola, treba polako razmišljati o prelasku na novu konzolu. Svakako neće se desiti odmah, neće se desiti na brzinu i cilj je da svi pređemo u istom momentu na novu konzolu kada je reč o igranju mng lige. Napominjem da nećemo siliti prelazak sve do momenta dok velika većina učesnika ne bude opremljena za taj prelazak.

Kvalitet veze
Ovo je svakako osetljiva tema ali se mora pričati o njoj kako bi se unapredila sama liga. Oformićemo tim ljudi koji će se baviti isključivo proverom kvaliteta veze svih članova lige, gde ćemo sprovoditi anonimne ankete, predlagati rešenja itd. Znamo da postoje određeni problemi, ne postoji neki mehanizam koji je univerzalan i koji može rešiti sve probleme ali moramo barem da pokušamo da nešto učinimo i da popravimo situaciju. Pričamo o zabavi, pričamo o ubijanju vremena ali ova liga nam je svima prirasla za srce i više je od igre. Umesto da uživamo u njoj mi kidamo sebi žive zbog svega i svačega. Ukoliko se utvrdi da neko od menadžera ima lošiju konekciju, da na njegovu konekciju više menadžera ima pritužbu, neko će sa tim menadžerom raditi da se utvrdi uzrok i da se reše problemi. Ukoliko se problem ne reši u neko dogledno vreme, tom menadžeru će se zamrznuti ekipa na neodređeno vreme dok se svi kvarovi ne otklone. Svakako biće dodatnih obaveštenja kada budemo krenuli da rešavamo ove probleme u ligi.

Predlozi
Da ne bude da samo pišem, slobodno predložite šta bi ste voleli da vidite na novom sajtu. Ja jednostavno ne stižem da vam napišem sve, moguće da je dosta tih predloga već uvršteno u planove ali ako je nešto zanimljivo, što da ne. Proverićemo da li je moguće u ovom trenutku to ostvariti ili uvrstiti u planove za sledeći upgrade.

Toliko za sad, tema je otvorena pa slobodno pišite.

Srdačan pozdrav,
Milan Mihajlović
aka Mihajlodc
« Poslednja izmena: 27. jul 2020, 11:22:23 od strane Mihajlodc »
The Game Is About Glory ! To dare is to do !

DzajaPb

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 336
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #1 poslato: 27. jul 2020, 11:37:34 »
Bravo. Deluje svetski. 



 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc

dzenan0301

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 127
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #2 poslato: 27. jul 2020, 11:48:46 »
Bravoo :azn:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #3 poslato: 27. jul 2020, 12:07:15 »
Večeras ili sutra kada budem imao više vremena, okačiću i par slika, čisto da vidite kako to izgleda za sad, možda napisati par nekih novina.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 

MeGusta18

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 258
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #4 poslato: 27. jul 2020, 12:29:04 »
Svaka cast. Znam koliko ti je dugo to ideja da napravis sve i nadam se da ce to biti korak napred ka ujedinjenju svih pes igraca sa ovih prostora
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc, chawic

gorantz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1053
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #5 poslato: 27. jul 2020, 12:51:05 »
Podržavam sve gore navedeno, i godišnju članarinu kako bi nama svima bilo to još ljepše i imamo više volje da igramo samo da Konami odradi i svoj dio posla :D
Što se tiče prelaska na novu konzolu meni je logičan prelazak sljedećim pesom, ako bi tako bilo ja bi već počeo da štekam lovu ako nećemo prelaziti sljedeći serijal onda ne bi kupovao novu konzolu...možda neka anketa oko toga da se napravi ?
Jedva čekam neke slike od novog sajta dajte nam bilo šta da vidimo



 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #6 poslato: 27. jul 2020, 13:09:40 »
Naleteo na malo vremena pa ko velim da ih iskoristim na pravi način. Evo i par stvari koje možete očekivati na novom sajtu

- Portal sa vestima iz liga, esporta i PES-a
- Svaka vest koja bude bila prikazana moći će da se ostave reakcije na istu (za sada bez opcija komentarisanja samih vesti)
- VIše liga na jednom mestu
- Istorija lige, klubova i samih menadžera
- Statistika za ligu, klubove i menadžere
- Poređenje timova i igrača
- Novi prikaz liste želja
- Mogućnost kreiranja mini turnira, mini liga gde će se svi podaci beležiti u bazu podataka i biti prikazivani na stranici menadžera
- Usklađivanje rada sajta/web aplikacije sa pravilnikom i maksimalna automatizacija
- Anti-Dosevski zaštita
- Novi ranking sistemi za svečlanove
- Novi ranking sistemi za klubove
- Osmišljen novi sistem za oglašavanje igrača na transfer listi
- Novi sistem komentarisanja mečeva
- Automatsko otvaranje kola za odigravanje prema kalendaru prilikom kreiranja svake nove sezone
- Zamrznuti klubovi će se od sada videti u prikazima divizije i neće imati uticaj na raspored ali daje određenu transparentnost samom funkcionisanju lige
- Praćenje statusa kluba, koliko puta je imao zamrznutu sezonu, angažovao trenera itd
- Biće rešen problem sa transfermarketom
- Web aplikacija će biti  prilagođena za više uređaja

Ovo su samo neke od stvari koje će se naći na našoj novoj web aplikaciji. Da ne davim sada previše ali mislim da je i ovo dosta informacija za sad. Kačiću sporadično slike. Ono što je važno jeste da smo uspeli da povežemo postojeću bazu sa novom bazom i da smo uspeli da prebacimo sve podatke u novu bazu bez problema, tako da će sređivanje statistike i istorije lige biti mnogo jednostavnije u narednom periodu.

Eto, slobodno dajte neke predloge ako ih imate.

Pozdrav!
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: chawic, Sneg_Veje, misirlo, stefke, internacional 1, DANAC82, yrinvan, pilojac85, nemanjafantastic

dmilan

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 191
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #7 poslato: 27. jul 2020, 13:12:16 »
Ali Anti-Dosevski zaštita.
Hahaahaa.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Loki87, Mihajlodc, chawic, lutkica71, Sneg_Veje, misirlo

misirlo

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 111
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #8 poslato: 27. jul 2020, 19:03:40 »
Svaka čast! 💪💪💪💪
 

yrinvan

  • Regular
  • **
  • Poruke: 63
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #9 poslato: 3. avgust 2020, 10:15:49 »
jedan predllog kod statistike(manager), meni bi bilo jako kul da kod igraca se moze vidjet historija, u kojem klubu je bio koliko golova asistenca itd na sezonu.

a ovo vidim da bude moguce na novom sajtu razlicite formate takmicenje imat sto je super jer mislim da u manager cup treba iz nule izgradit novi format jer ovaj kup je u mom pogledu katastrofa, vise lici na neku mini-ligu, kupovi su vise eliminacijski formati  i ako ima grupa to je max 4 ljudi, da bas gledas da ne izgubis protiv konkurenta itd. sto se dogadja sad je da mozes ti nekog 2x pobjedit u grupi i imate isto bodova i on ide dalje zbog gol razlike, sto mislim da ni jedan kup na svjetu nema ovo. A jos ovo da ima po 7-8 igraca na grupu gubi smisao kupa i lici na neku mini ligu.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: DANAC82, Loki87, nemanjafantastic

yrinvan

  • Regular
  • **
  • Poruke: 63
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #10 poslato: 3. avgust 2020, 10:19:12 »
Podržavam sve gore navedeno, i godišnju članarinu kako bi nama svima bilo to još ljepše i imamo više volje da igramo samo da Konami odradi i svoj dio posla :D
Što se tiče prelaska na novu konzolu meni je logičan prelazak sljedećim pesom, ako bi tako bilo ja bi već počeo da štekam lovu ako nećemo prelaziti sljedeći serijal onda ne bi kupovao novu konzolu...možda neka anketa oko toga da se napravi ?
Jedva čekam neke slike od novog sajta dajte nam bilo šta da vidimo




⠀nema smisla prelazit sledeci pes na novu konzolu ,jer je sam konami izjavio da bude PS5 prva igra tek s PES2022, znaci da bude pes 2021 samo portovan na ps5. I moje izkustvo je da ne treba zurit na novu konzolu jer prvih par mjeseci je sporo, malo igara, skupi paketi (nemas dosta bundlova), Moj predlog je da s PES 2022 se prelazi na PS5 tada bude unreal engine 5, igra izgradjena za ps5 i mislim da 1 godina je dovoljno za sve da se spremiju i skupiju lovu za ps5
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: DANAC82, internacional 1, nemanjafantastic

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 26477
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #11 poslato: 3. avgust 2020, 17:33:06 »
To nikako ne znači to prijatelju :)


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 

pumba

  • Cerak United
  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1025
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #12 poslato: 3. avgust 2020, 19:35:26 »
Bravooo Mihoooo, sto kaze Dzaja, svetsko, a nase :)
Elem, kao clan UO za PC, spominjao sam ovo ljudima i bez da sam znao za clanarinu. Predlozio sam da svako da neki simobolicni iznos na godisnjem nivou 15-20e da bi i mi dali neki nas doprinos novom sajtu. Ljudi su se instant slozili :) spominjao sam to i tebi, rekao si da ne treba, ali eto ako zatreba da znas da mozes da racunas i na PC zajednicu, malo nas je, ali smo zajebani :tank:

EDIT: Sto se tice predloga, jedan jedini samo, mogucnost ostavljanja komentara na meceve drugih menadzera - neki kao thread fazon. :) kapiram da je to mac sa dve ostrice, ali znas me, ja sam uvek za zajebanciju pa eto, samo bih da poprckujem :cheesy:
« Poslednja izmena: 3. avgust 2020, 19:38:13 od strane pumba »
 

gorantz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1053
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #13 poslato: 3. avgust 2020, 19:50:45 »
Greška
 

chawic

  • Regular
  • **
  • Poruke: 76
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #14 poslato: 4. avgust 2020, 07:50:47 »
jedan predllog kod statistike(manager), meni bi bilo jako kul da kod igraca se moze vidjet historija, u kojem klubu je bio koliko golova asistenca itd na sezonu.

a ovo vidim da bude moguce na novom sajtu razlicite formate takmicenje imat sto je super jer mislim da u manager cup treba iz nule izgradit novi format jer ovaj kup je u mom pogledu katastrofa, vise lici na neku mini-ligu, kupovi su vise eliminacijski formati  i ako ima grupa to je max 4 ljudi, da bas gledas da ne izgubis protiv konkurenta itd. sto se dogadja sad je da mozes ti nekog 2x pobjedit u grupi i imate isto bodova i on ide dalje zbog gol razlike, sto mislim da ni jedan kup na svjetu nema ovo. A jos ovo da ima po 7-8 igraca na grupu gubi smisao kupa i lici na neku mini ligu.
Svetski kup za reprezentacije ti ima taj format, gde posle bodova odluchuje gol razlika, pa broj postignutih golova pa tek medjusoban duel.