Autor Tema: Pitanja i Odgovori  (Pročitano 35190 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

dmilan

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 192
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #195 poslato: 19. januar 2022, 00:57:47 »



Zamolio bi UO da me oslobodi igranja utakmica sa ovakvim likovima. Stvarno nemam nameru vise da se natezem sa ovakvim likovima oko odigravanja utakmica. Prva stvar ako nekoga pitam da odigramo tekmu kad mi odgovara na pitanje pa makar odgovor bio i posle 6 sati ocekujem da mi kaze da ne moze ili moze da igra, a ne da napise "eeep". Nije prvi put da od doticnog dobijam takve odgovore. Sta znaci uopste "eeep". I dobro, predjem preko toga i istog momenta mu odgovorim na to "eeep" i moram da cekam narednih 2 sata da mi ponovo nesto napise. kao nije pri telefonu i ne moze odmah da napise da li moze ili ne moze da igra. Druga stvar kasnije u prepisci kao sto se vidi na SS kaze da nije tu i da ne moze da igra. To je mogao odmah da mi kaze umesto onog "eeep"  a ne da ja gatam sta mu to znaci i da trosim svoje vreme na nastavak prepiske sa njim i da cekam 5 ili 10 min. da bi mi tek onda rekao da nije u mogucnosti da igra. Stvarno nemam ni vremena ni zelje da se vise dogovaram sa ovim likom oko odigravanja utakmice. Ponavljam da nije prvi put da ovako tece komunikacija sa doticnim. Mislim, sta ja da kazem liku koji na moje pitanje da odigramo utakmicu odgovara sa "eeep". Nema tu vise komunikacije.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: dzenan0301

lutkica71

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1782
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #196 poslato: 19. januar 2022, 12:41:19 »
Na zalost tvoju, ne mozemo da te oslobodimo igranja protiv bilo kog clana lige. Svakako na nerazuman nacin komunikacije cemo skrenuti paznju menadzeru sa Ivangrada, a tebe bih zamolio da ako vec ne mozete da nadjete zajednicki jezik, komuniciras sa covekom "strogo poslovno".
:ziveli:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: dzenan0301

lutkica71

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1782
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #197 poslato: 23. januar 2022, 20:03:08 »
Molim da mi se prebace utakmice za sledecu nedelju, zbog posla privatno ne znam de teram. Hvala
 

Zeusinjo

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 136
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #198 poslato: 24. januar 2022, 11:28:15 »
Zamolio bih UO da se ocituje po ovom pitanju.
S obzirom da sa tri menadzera imam konstantno ovakva desavanja, odlucio sam se da trazim ocitovanje po pitanju ovih poteza s obzirom da sam i sAm drasticno kaznjen prije 10-ak sezona za dosta bezazlenije vracanje i to u podijeljenjoj odluci UO-a.

Ovo je sve ucestalija pojava pa bih volio da znam, da li je ovo ok po fair playu i pravilima tj. da li je kaznjivo?


https://youtu.be/UDIYAlNRdBE


Ako ovo nije kaznjivo, samo se izjasnite pa da i mi ostali mozemo graditi akcije ispocetka kada protivnik spusti crtice i nabije 10 u odbranu.

Hvala unaprijed na ocitovanju i odgovoru :)
 

internacional 1

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 944
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #199 poslato: 24. januar 2022, 11:41:51 »
Evo ja Cu prvi kao član UO da ti odgovorim,ovo pričam u svoje ime.Po meni ovde ne da nema zadržavanja,već njegov bek dobija loptu tvoj u punom sprintu mu prilazi jedino logično fudbalsko rešenje je da vrati golmanu ujedno i najsigurnije,da ju je primio i zagradio se postojala bi mogućnost da mu uzmeš.
Ja igram 532 523 i meni se desava dam na dmf pa neki i ako mi neko pridje odlozim golmanu koji da kontra na drugu stranu ili dugu ka spicu.
Po meni ovde nema argumenata za bilo šta.drugo je da neko vraca bek gk,cb,lb,gk,rb.....
To je to.Neka ostali iznesu mišljenje ovo je moje.


 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: skingar, Zeusinjo

lutkica71

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1782
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #200 poslato: 24. januar 2022, 12:36:24 »
Igram ovo 20 sezona i ne znam da li mi se desilo par puta da neko vrati golmanu da izgleda kao zadrzavanje. Ovo je sve samo ne zadrzavanje vremena. Ali ajmo da se bavimo cinjenicama :

1. Protivnik gubi 1-0, zasto bi imao tendenciju zadrzavanja lopte?
2. Protivnik je u duplo plavo spustio, jasno je da ka napred je tesko ici sa tom taktikom jer je vecina igraca u odbrani.
3. Tvoj presing je naterao igraca da se protivnik vrati skroz u nazad sto je i vise nego ocigledno.

E sada ja imam pitanje za tebe, da li treba ljudi da igraju kako ti zamislis i da gube lopte kako bi im ti nabijao po 5 komada da se zadovolji tvoj ego ? Da li treba na silu da ti se daju lopte, jer jelte ovo je ragbi pa mora lopta samo u napred da ide, kako bi ti gradio nove akcije za gol ? 

Protivnik je vratio jednom golmanu i odma krenuo u napred nije se dodavao pozadi sa bekovima i stoperima. Koja su to jos 3-4 managera koja su ti uradila istu stvar ? Ja evo igram ovu ligu duze nego ti pa nisam imao situacije ovakve (sem jednog koji sa centra vrati ka GK kad ga tovarim prim. aut. i Inter koji zna da vrati GK pa doda beku ili ispuca) ali sve ovo navedeno nije zadrzavanje vremena. Takodje zar ti ne imponuje to da ne mogu protivnici da predju pola  jer ih jako stisnes? ;D


Jasno mi je sto pitas, kako bi i ti radio isto, uradi ovakvu stvar i sve ok, pod okolnostima gde mozes dodati igracu do sebe ili cak u napred, a ti vratis GK, uradi slobodno i to i proveri jos koji put UO posto vidim da ti je to fetis :wink:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: DANAC82, skingar, Zeusinjo, lazanet

Zeusinjo

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 136
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #201 poslato: 24. januar 2022, 21:07:59 »
Sto se mene tice pravilo je besmisleno jer bi svako trebao da igra kako on hoce i zna, a na protivniku je da se prilagodi i ganja i ima vise formacija, ali hocu da znam sta to diktira odluke UO da se neko kaznjava za istu stvar a neko ne. Da smo na cisto :)

5 igraca na mojoj polovini nije isto sto i bez igraca i nemogucnost da se odigra nesto naprijed ili da se bar izbjegne vracanje lopte 60 70 metara nazad ;)

Hvala na odgovorima momci, jedva cekam kaznu po dvostrukim arsinima 😅
« Poslednja izmena: 24. januar 2022, 21:10:49 od strane Zeusinjo »
 

dzenan0301

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 127
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #202 poslato: 3. februar 2022, 00:00:27 »
Dragi menageri,
 
 shodno
utakmici koja je završena još sinoč (22. kolo / Štrumpfovi U.C - Arsenal 2 - 3), dakle prošlo je više od 24h dok je bila vrela glava odlućio sam da to večeras napišem mirnije savjesti i hladnije glave. Mislim da je ovo prvi put da pišem u kontekstu ovoga, dakle radi se o fair-play koji je iz mog ugla viđenja bio ugrožen.

 Dakle o čemu se radi: Danac kojeg respektujem kao menagera i več ranije sam ga lično najviše hvalio a  to se vidi u postu 'aktivnosti menagera' i sa kojim imam vrlo korektan odnos u komunikaciji, malo me poljuljalo prvi put 27.12.2021 22:17:05 (9. kolo / Arsenal - Štrumpfovi 0 - 2) sad je obrnuto pa može se gledati i iz ugla da mi je krivo pa ovako pišem al naravno svako to vidi na svoj način a ja evo na svoj 02.02.2022. u 23:40h.
 
 Prvi susret krljanje bez potrebe uz nervozu protivniku al to ono nasilno sa leđa kako bi se ukinula akcija ili razvoj ti ga napada kako hočeš. Toga če uvijek biti ali molim upravu da dobro razmotri ovaj dio, ja ču kao dio UO ovo posmatrati i ubuduće.  Tada sam obavijestio kolege da Danac zna biti nasilan a inače je poznat kao neko ko dosta energije unosi u svaki meč na svoj način i to poštujem jako. Zanimljivo da ni u jednom susretu nije dobio žuti karton na ovakve startove što?sudija kriv?who nows!
 Drugi susret isto krljanje u tri navrata al ovaj kod 2-3 me natjerao da sad sjedim I evo kuckam več 5’ minuta.

“Uzimam loptu nakon prekida kada je bio korner, i krečem u napad ‘BUM’ sa ledža hladno sudija prekida, brzo start nema usporeni i opet nema kartona”.
 
 Poslije tekme priča kako je to fudbal a okačena je i komunikacija: DA JE TO FUDBAL to bi bilo 5 tekmi kazne i crveni I vjerovatno ozljeda al ovo je igrica i sve sa namjerom da nekog ukineš iz panike hira ili šta več možda nije ta noč bila al se očito poklopila protiv mene i u decembru I u februaru.

Ne želim da lično ovo shvatiš kao neku uvredu al slobodno mi isto ovo napiši kad ti se desi protiv mene, svi imamo slabe periode.
 
 Tražim da se ispita komunikacija sa Dancem i isti bude kažnjen kako je i ranije hvaljen.
 Također u nastavku prilozi!!!
 Hvala i Lijep pozdrav.  
 
 

- prva je tekma koju sam slao upravi i rekao Dancu da to više ne radi nije uredu.




https://www.youtube.com/watch?v=N1cRzOKS8aQ

-druga tekma komunikacija;







Želim da ovo moj bude zadnji post ovog tipa al dobro je da imamo mogučnost da što više komuniciramo.

Džeky!!!
 

irnes10

  • Regular
  • **
  • Poruke: 53
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #203 poslato: 3. februar 2022, 00:19:36 »
To je sve u skladu sa pravilima fair playa lige🤷‍♂️smjes praviti faulove i na O i na x osim ako ides u priliku za gol tu te ne smije rusiti.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: dzenan0301, DANAC82

lutkica71

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1782
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #204 poslato: 3. februar 2022, 08:50:27 »
Video cele akcije  gde je ? Situacija i cela akcija da se vidi? Šta mi znači klip od 3 sekunde gde apsolutno ne vidim ništa. Na osnovu toga sigurno neću doneti odluku da li je ovo za kaznu ili ne.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: dzenan0301, DANAC82

mariod

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 291
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #205 poslato: 3. februar 2022, 09:10:48 »
Da bi sprecili pisanje i razmatranje ovakvih stvari, misljenja sam da treba dozvoliti apsolutno sve na utakmici, kakvo pozivanje na fair-play igru, igraj kako hoces, muski, udaraj, guraj, pravi penale i faulove sta ima veze, jedino da se ne zadrzava vreme dodavanjem gk-cb-rblb-dmf pa nazad, ostalo sve po meni moze
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: dzenan0301, DANAC82

dzenan0301

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 127
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #206 poslato: 3. februar 2022, 17:54:45 »
Pozdrav. Prihvatam odluku da neče biti kazne na moju žalbu. Lijep pozdrav.
 

Zeusinjo

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 136
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #207 poslato: 27. februar 2022, 19:39:05 »
Zamolio bih samo da se UO ocituje o situaciji sa snimka, da li se kolega koristio dozvoljenim radnjama ili je ovo kaznjivo?
Opet da naglasim, pitam ovako zvanicno kako bih sebe zastitio u buducnosti od kazni za "zadrzavanje", a licno sam protiv ikakvog pravila o zadrzavanju u ligi s obzirom da bi trebalo da se pusti da ljudi igraju kako i igrica dopusta.

https://www.youtube.com/watch?v=pgrs3eiygVg

Hvala unaprijed na ocitovanju.
 

mariod

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 291
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #208 poslato: 28. februar 2022, 18:07:09 »
Evo ja da odgovorim kao ucesnik pomenute utakmice. Mislim da se nisam sluzio nikakvim nedozvoljenim radnjama. Jedine 2 situacije koje mogu pomenuti ako je kolega na to mislio je klizeci sa ledja na sredini terena oko 16-og minuta( nisam dobio ni zuti) i mozda na kraju kada sam vratio golmanu posle izjednacujuceg kick of centar gola jer ja prezirem taj kick of gol dok se igraci jos nisu namestili kako treba, pa praktikujem cesto kad krecem sa centra da vratim golmanu i sacekam da se postave igraci shodno taktici i krenem da igram. Ako je neko video nesto zabranjeno na gore pomenutoj utakmici- tu sam. Hvala



 

lutkica71

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1782
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #209 poslato: 1. mart 2022, 10:51:06 »
Apsolutno nema zadrzavanja vremena, jer je igrac izveo sa centra svom golmanu i onda krenuo da gradi napad, nije izveo, cuvao loptu i vrteo u krug. Ali kao sto rekoh i u par navrata prethodno, ti mozes da probas da proveris UO jos koji put, posto vidimo da naginjes ka tome ;)

P.S. Ne znam cemu zalba, a u komentaru pise "jos jedna najcistija pobeda" :)