Autor Tema: Pitanja i Odgovori  (Pročitano 35454 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

trunkadelic

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 203
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #45 poslato: 5. decembar 2019, 14:10:56 »
Samo da obavestim da prestajem da igram utakmice sa članom erBirno sa kojim mi laguje otkad igramo ovu ligu zajedno, molim upravu da mu piše službene pobede uvek.
Takođe prestajem da igram sa svakim ko ima dugu istoriju laga sa mnom i čim naiđem na takvu sledeću utakmicu bez obzira na ishod, javljam ovde i možete i njima da pišete pobede u budućnosti. 

Verovatno ovi ljudi nisu krivi za situaciju (geografska udaljenost, loš provajder, možda nam se ne vole provajderi ili neki peti razlog) ali ja imam ipak malo više godina da bih ovo dalje dopuštao sebi.

Pitao sam ranije da se reši pitanje laga ali kako niko nije smislio dobro rešenje, ne preostaje mi ništa drugo. Pa ćemo videti ko će duže izdržati, da li ja sa kaznama za neodigrane i verovatno u jednom trenutku da odustanem, ili će se ljudi pomučiti da nađu rešenje (lageri ili uprava).

Pošto će se odmah naći pametnjakovići da kažu da je to zbog poraza, pogledajte moje ranije poruke. Uvek pričam u lagu i u pobedi i u porazu jer mi takve utakmice NISU ZANIMLJIVE i nisam ovde to da igram. Recimo sa wolfom imam identičan problem a pobedio sam ga sve te utakmice, i on je sigurno sledeći sa kojim neću više igrati ako i naredna bude takva.
PSN: trkulja
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: erBirno

Aladdin986

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 981
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #46 poslato: 5. decembar 2019, 23:27:29 »
Nit znam ko su novi mngeri niti da li ih ima.  Ali evo pojasnjenja zasto im ne treba draft vec da ucestvuju u tr.  Bidovi traju samo na samom pocetku TR.. A tr traje dva tri dana. Ono sto je okaceno za bid to je to, nakon toga   dolazi tisina i kupovina za sebe, novi mngeri gube u ta 3 dana mozda i igrace koje su zeleli, Ja sam samo naveo primer jer dosta je dobrih igraca koji ce biti slobodni a oni nece prici za ``SOFRU`` kad svi rucamo, vec ono sto nama ostane. Toliko samo. Mislio sam da ne otezavamo njima, a nisu oni ludi da ulaze u bid za igrace sa sigurnoscu  da ce puno ici gore iznad tm.  Zato sam i rekao da im se poveca budzet, nece kupovat od mngera vec free agent dok ne oforme klub, Samo eto da se razmisli da ne cekaju nakon nas, vec da mogu odma ucestvovat kad i mi.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Sneg_Veje

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #47 poslato: 6. decembar 2019, 08:57:57 »
Nit znam ko su novi mngeri niti da li ih ima.  Ali evo pojasnjenja zasto im ne treba draft vec da ucestvuju u tr.  Bidovi traju samo na samom pocetku TR.. A tr traje dva tri dana. Ono sto je okaceno za bid to je to, nakon toga   dolazi tisina i kupovina za sebe, novi mngeri gube u ta 3 dana mozda i igrace koje su zeleli, Ja sam samo naveo primer jer dosta je dobrih igraca koji ce biti slobodni a oni nece prici za ``SOFRU`` kad svi rucamo, vec ono sto nama ostane. Toliko samo. Mislio sam da ne otezavamo njima, a nisu oni ludi da ulaze u bid za igrace sa sigurnoscu  da ce puno ici gore iznad tm.  Zato sam i rekao da im se poveca budzet, nece kupovat od mngera vec free agent dok ne oforme klub, Samo eto da se razmisli da ne cekaju nakon nas, vec da mogu odma ucestvovat kad i mi.
⠀Sistem imamo koji funkcioniše evo već 11 godina kako treba. Ne vidim razlog da im se povećava budžet na 200 miliona niti da ulaze u bid ili da kupuju direktno od drugih. Ako već hoćeš solidarnost sa njima, možemo da stavimo da sve što si okačio na oglasnu tablu a nisi prodao u prelaznom roku oni mogu da kupe po TM ceni od tebe ili uz manju kompenzaciju od 5% na tm cenu. Kako ti se to čini? Verovatno ti nije dobra ideja, jer ne možeš da ošuriš nekog ko tek počinje da igra i ne poznaje pravila. Bilo da je to direktna kupovina koju sad spominješ da neće imati u prvom roku, bilo da je bid. Jer i da ne kupe u prvom roku, mogu da sačuvaju 100 miliona lako i da sve pare roknu u nekog poluigrača i slično i da na taj način nekome od starijih i "iskusnijih" menadžera "pomognu".  Tako da hvala na predlogu ali se isti neće ubacivati u pravilnik, niti ćemo raditi po tom principu.
« Poslednja izmena: 6. decembar 2019, 09:00:12 od strane Mihajlodc »
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: lutkica71, Aladdin986, DANAC82

Aladdin986

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 981
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #48 poslato: 6. decembar 2019, 19:41:52 »
Niti mi je padalo na pamet da ikome prodajem a posebno novima.. Samo sam mislio na njih, al nije prvi put da neko pomisli da se javljam samo ako meni nesto treba. Hteo sam ucestvovati kada drugima treba.   Mnogo kasne i kasnice osim superiorni igraci ili scauteri, ostali nece imat nikakvu sansu desetak sezona. Predlozio sam  iz jednog razloga, gde recimo u D1 ekipe vecinom budu preko 300 ako ne i 400 milja. To je jedini razlog. A moji igraci nemaju nikakvu ulogu sa novim i starim mngerima, niti u jednom trenutku nisam pomislio moj klub ili moje igrace u ovome ;). I dalje tvrdim da im treba povecanje i ucestvovanje za vreme tr-a, draft im uopste ne znaci, u sustini to je isto ako se ne obaziremo na Bid- u toku 3 dana mogu ispisat svojih 16( 2 golmana) ili vise igraca. To je olaksica da se ne zadrzavaju oko drafta, vec ubrzaju proces slanja zahteva  za svoje igrace. Nista drugo :)
 

chawic

  • Regular
  • **
  • Poruke: 76
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #49 poslato: 6. decembar 2019, 20:05:38 »
Ako bi im se zaista pomagalo onda bi ishao draft pre transfer roka. A ovako da oni ulaze u transfer rok sa starim menadzerima bi se unela konfuzija bespotrebno, kao i veci posao adminima da ih isprate.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: DjordjeZiga9, lutkica71

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #50 poslato: 17. decembar 2019, 00:46:54 »
Ima li neko problema sa ocenama igrača, u smislu da nisu iste ocene na pesdb (ili pesmaster) sa onima u igri? 

Ja gledam juče Kimmich i Tah imaju one ocene sa pesdb samo kad uzmeš Nemačku. U Bayernu/Leverkuzenu imaju druge ocene koje se ne gađaju sa onima na pesdb. 

Probao sam da odradim transfer igrača iz reprezentacije u moj mng tim, ali onda opet se promene ocene u one iz tima (u one slabije dakle).

Ne znam kako da rešim problem. Ako neko ima slična iskustva i rešenje, bilo bi lepo da to podeli sa nama :).
Strikers win games, defenders win titles !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: DANAC82

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #51 poslato: 17. decembar 2019, 09:39:13 »
Hoćeš da napišeš da ti je neko uvalio fuš robu. 

Meni je izgleda ceo tim sa AliExpressa. 

:D
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Loki87, pilojac85, lutkica71

DANAC82

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 200
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #52 poslato: 17. decembar 2019, 22:23:24 »
Ima li neko problema sa ocenama igrača, u smislu da nisu iste ocene na pesdb (ili pesmaster) sa onima u igri?

Ja gledam juče Kimmich i Tah imaju one ocene sa pesdb samo kad uzmeš Nemačku. U Bayernu/Leverkuzenu imaju druge ocene koje se ne gađaju sa onima na pesdb.

Probao sam da odradim transfer igrača iz reprezentacije u moj mng tim, ali onda opet se promene ocene u one iz tima (u one slabije dakle).

Ne znam kako da rešim problem. Ako neko ima slična iskustva i rešenje, bilo bi lepo da to podeli sa nama :).
⠀Kao sto prica Pilojac,takav problem imam I ja sa Hermosom. Dok sam igrao liege bio je 81 over a sad je 79 over. Radio sam isto Live update i nista se nise promenilo... ne znam u cemu je problem. :( :( :(   
JAPANCI :( :(
 

Aladdin986

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 981
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #53 poslato: 13. januar 2020, 11:08:03 »
Ne znam da li trebam ovde pitati,  zamolio bih upravu ako moze meceve iz ove nedelje da ih prebaci u narednoj, malo sam u frci ovih dana  sa slobodnim vremenom, Unapred zahvaljujem
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: lutkica71, DANAC82

DzajaPb

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 336
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #54 poslato: 30. mart 2020, 19:14:39 »
Postovani ,

Kako me Lutkica obavestio bicu trener ekipe SWE FC tj. ekipe managera "sneg_veje".  Dacu sve od sebe da ekipa igra dobro da se postuju pravila i da se ne kasni sa dogovaranjem tj. odigravanjem utakmica. 

Da bi se lakse organizovali moji kontakti su sledeci:

AlexJ980 PSN
+381608960076 mobilni telefon sa WA i Viberom. 

Na telefonu imam instalirane sve moguce vidove komunikacije pa budite slobodni da me kontaktirate kao sto cu ja biti slobodan da Vas kontaktiram.

Verovatno nisam postovao u ispravnom delu foruma ali nisam znao gde drugde. 

Sportski pozdrav i igramo se.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: lutkica71, chawic

lutkica71

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1783
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #55 poslato: 10. avgust 2020, 19:12:30 »
S obzirom da sajt pada vec treci put u 7 dana i da neko opasno jede ono sto se ne jede, ne dao mu Bog da saznamo ko je... Koliko pogresno trebas da si rodjen da nekom smetas da se IGRA , koliko imas problema sa svojim zivotom kada ti je trip da zajebavas 50 ljudi koji igraju radi zabave... Ko god da si idi leci se ako postoji opcija da se izlecis...
 

lutkica71

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1783
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #56 poslato: 20. oktobar 2020, 16:44:16 »

- Najverovatniji sistem takmičenja u svakoj od nezavisnih liga bi bio 3 divizije sa po 12 timova u svakoj diviziji
⠀Dobro razmislite da li je sistem od 12 ekipa u ligi dobar... Ima primer BPL gde su lige po 12, dolazimo do toga da u D2 bi dolazilo do promena 8 ekipa u svakoj sezoni (ako po 4 ulazi i ispada).

Po meni je to jako lose, kao sto sam i njima na BPL rekao, em nam je ovo postalo obaveza, em opsesija neka, dolazimo do toga da bi svaki mec bio na krv i noz jer razlika izmedju prvog u zoni ulaska u visi rang i prvog u zoni ispadanja bila u svakom momentu maksimalno 6-7 bodova. Znaci potencijalno vise surovanja u sistemu 3 za 3, vise namestanja izmedju managera koji su dobri itd itd.... Sistem od 12 ekipa je po mom misljenju (sto ne znaci da je ispravno) katastrofalan....

Pravo merilo je 16 ili 18 ekipa gde po 3 tima ulaze i ispadaju. Ono sto je meni jos zanimljivije jeste "Premier League" i "Championship"... Sistem u D2 gde je 22 ekipe pa ti udji u D1 ako si majstor. Kao sto i jeste u ove dve lige, teze je uci u Premier ligu nego opstati u njoj, a opet bi bila novina neka.

Da ne bi dobio odgovor "daj plan i razradi fifansije itd" ovo sam naveo kao primer, a ne kao predlog. Sto bi rekao Andjus da poentiram mislim da je sistem od 12 timova u ligi jako los i poguban.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Sneg_Veje, spuzi, internacional 1

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #57 poslato: 20. oktobar 2020, 19:51:45 »
Kao što sam ti u više navrata spomenuo kada sam pisao o sistemu sa 12 timova. Nigde nije napisano da 4 timova ispada i da 4 timova upada u neki rang.  Tako da se nadam da je sad taj momenat jasniji, da se ne bi ponavljao bez potrebe. 

Predlog za Championship i Premier ligu je ok ali u ovom momentu nije realan da ga završimo i napravimo. Jeste glavni problem finansija i teškod a se uklopi sve. Drugi problem je usklađivanje kalendara, gde u D2 imamo 22 ekipe (primera radi) dok je u D1 16 ili 18. Treći problem je ponovo veći broj timova u ligi (ne toliko veći jer je konkretno na ovom primeru razlika 4 ekipe), ne i najveći ali opet pravimo sistem gde je 36 ekipa maks po ligi. 

BPL gura svoju priču, mi guramo našu. Tamo sam napisao da je najverovatnije ali ne i odlučeno da će takav sistem da bude. Možda se odlučimo za dve divizije od po 16 timova. Pa tako smanjimo broj timova u ligi na 32 ekipe. Što nam takođe odgovara kada pričamo o nekom daljem napredovanju. 

E sad kako ko shvata svoje mečeve je priča za sebe, ti na to gledaš na jedan način, ja na drugi, neko treći na sasvim deseti način. Na to znamo da ne može niko da utiče. Mi da napravimo i diviziju od 22 ekipe (čini mi se da smo jednom pravili i sa 24) nekom bi odgovaralo, nekom ne bi. Tako da je teško da se udovolji. 

Sa moje tačke gledišta, divizija od po 12 timova ima ok matematiku što se finansija tiče i broja utakmica. Krajnji cilj sa finansijama je najbliži tako. Naravno mogu se korigovati malo finansije i na 16 ekipa u diviziji ili 18 ekipa ali te male korekcije ako se pogrešno izvedu, tačnije pogrešno ih setujem, napraviće veliki problem kasnije. 

Sve u svemu, još jednom. Nije odlučeno da će biti 3 x 12 timova, niti je napisano da će da ispadnu 4 ekipe ako se odluči za taj sistem. Jednostavno više od 1/4 lige ne može da napreduje ili da ispadne iz lige. Tako da sa te strane u sistemu od 12 ekipa, maksimalno 2 ekipe mogu da ispadnu odnosno da napreduju u viši rang. Nešto slično kao što si napisao u tvom primeru pa da iz velikog sistema ako umeš ti ćeš da se plasiraš u viši rang, slično je i ovde samo na manjem broju timova.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 

shokanito

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1041
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #58 poslato: 22. oktobar 2020, 06:22:06 »
Igram tamo u ligi sa 12 timova i sam pogled na ligu mi nekako nije interesantan,  deluje nekako kratko , kao da je neka hokej liga u pitanju.  LIga bi trebalo da ima 16 do 20 timova da liči na nesto .  

A bas imam suprotno misljenje od lutkice u smislu da bi bilo vise surovanja ako bi svi ili ulazili ili ispadali ,  bas mislim suprotno ,   da ako bi liga imala 16 timova,  da bi trebalo da prva 4 ulaze , 5, 6 mesto idu u baraz,  a zadnja 4 ispadaju i 11 i 12 idu u baraz , tako da samo 4 tima , 7,8,9 i 10 mesto nebi isli nigde   a 99 % da svako od ta 4 tima bi bio vrlo blizu i baraza dole i baraza gore, tako da nema sanse o tom davanju bodova , ako toga uopste ima .  
MIslim da bi tako liga bila mnogo zanimljivija svima kad bi dosta pozicija donosilo nesto , a ne ako se stavi samo 2 gore, 2 dole , totalno nezanimljivo , neko se uvek odlepii,   neko dole sluzbene il nesto i liga nema drazi .

evo jedne slike sto sam davno predlago na pesserbia , pa da nepravim novu, kako bi to izgledalo




" />
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: trunkadelic, Sneg_Veje, internacional 1, DANAC82

Zeusinjo

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 136
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #59 poslato: 28. oktobar 2020, 10:01:22 »
Posto vidim da se nista ne poduzima po pitanju ove lakrdije od rezultata iz lige, pokrecem incijativu da se nesto uradi :) 
Pokrenuo sam pricu i na WU ali evo i ovako zvanicno pa bih volio da dobijem neki odgovor da znamo u kojem smjeru idemo s ovakvim stvarima i kakav je stav UO kad su u pitanju iste stvari sa razlicitim akterima.

Istu lakrdiju sam i sAm uradio kad sam pukao protiv irnesa prije nekoliko sezona i bio sam kaznjen a rezultat ponisten.

Tako da ocekujem da se pravila primjenjuju i ovde kao sto su se i tada, a to je da se rezultat ponisti jer utice direktno na regularnost lige i plasman, a trenera i menadzera se ne moze kazniti s obzirom na pravilnik i nacin na koji je trener izabran.

Nije dendza kriv sto je covjek iz ko zna kojeg razloga pustio dzojstik u 30' a ovaj trpao ko da sutra ne postoji, ali bi trebalo nekad biti i fer igrac jer ipak nije divizija ili nesto slicno pa da ti je svejedno. Da je covjek igrao pa mu dendza utrpao 16, ok, nadmetanje je jbg, ali ovako smatram da je bas ruzno ovo sto je uradjeno.

Bice nefer i odlucivanje po dvostrukim arsinima ako ostane ovaj rezultat.

I dao bih prijedlog UO da razmotri opciju da menadzeri sami nalaze trenere ili da ako prihvate odredjenog trenera koji je UO predlozio da snose punu odgovornost za djela istog, jer ovako svaki lola moze doci i praviti sranja, a u ovakvim slucajevima menadzer nije kriv ni najmanjen pa ne moze ni snositi odgovornost. 

Zahvaljujem i ocekujem zvanican odgovor odgovornih :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: chawic