Autor Tema: Tenis  (Pročitano 27593 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Wolfy03

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 2434
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #75 poslato: 24. februar 2021, 12:20:33 »
Nisam doktor, nisam video snimak magnetnom, samim tim ne mogu da cenim ništa.

Ali, 1) bezveze mi je da se povredi na 2-0 u setovima i na 10 minuta tenisa do kraja meča. Ako je već hteo da lažira to je mogao da uradi na treningu, mogao je da se prenemaže kada je krenuo da gubi, a ne da demolira Fritza i onda kao "joj, povreda", pa da se nateže tu sa njim još 2 sata.

Pod 2) 2009. Nadal je imao istu povredu kao i Novak (naprsnuće mišića abdomena) na US Openu (startovao je turnir sa istom). Išao je do polufinala istog gde ga je zaustavio Del Potro koji je igrao neverovatan tenis (tada je i uzeo jedini GS turnir) i koji bi ga pobedio sigurno i ovako i onako. Na putu ka polufinalu Nadal je između ostalih pobedio i Monfilsa i Gonzaleza, kao i pre njih Almagra, Kiefera i Gasqueta. Daleko od toga da su to slabi igrači bili u to vreme. Ok, uglavnom su imali "problema sa glavom" (što ih je sprečilo da imaju bolje karijere), ali ne vidim po čemu se mnogo razlikuju od evo sadašnjih rivala koji su bili na Novakovom putu ka tituli.

Evo nekih highlightsa sa tog turnira (meni lično Nadal ne deluje nimalo manje Nadal nego inače, leti, trči, bori se, sprinta, kliza po terenu..):

Spoiler





Sada se takođe žalio na povredu leđa pre turnira, pa je do četvrtfinala došao bez izgubljenog seta, a i u četvrtfinalu samog sebe pobedio, i umesto da završi meč sa 3-0 u svoju korist, on je prokockao sve i poslao Tsitsipasa ni krivog ni dužnog u polufinale. Federer je prošle godine na Australian Open došao sa bolovima u kolenima (nakon Australije otišao na operaciju istih), istegao/povredio preponu u toku turnira, pa mu tako sakatom ništa nije falilo da pobedi Millmana u 5 setova, Fucsovicsa u 4, pa Sandgrena u 5, pri čemu je spasao i 7 meč lopti. Komentari su tada bili tipa: "Šampion", "Najveći svih vremena", "Roger jači od povrede", "Ne mogu mu ništa ni u 38. godini sa jednom nogom". U sportu ima mali milion primera kada su sportisti i kroz povrede ili bolesti došli i ostvarili vrhunske rezultate (Jordanov "Flu game" u finalu NBA lige, Tiger Woods koji osvaja golferski US Open sa ACL-om i polomljenom nogom...)

Ne moramo uopšte razmatrati ni ovo, dovoljno je samo se fokusirati na Rafu iz Njujorka 2009. Ni tada mu nije ništa falilo, očigledno je da su ga dobro krpili. Od tada je prošla čitava decenija. Koliko tu ima prostora za napredak u svim oblastima, pa i medicini. Danas mogu sve da pokrpe, čitam neki dan, Andreja Stevanović (KK Radnički KG) igra cele sezone sa pokidanim ligamentima skočnog zgloba. Injekcije protiv bolova, lekovi, tretmani plazmom... Naravno da nije isto, ali ako on u Srbiji, u jednom Radničkom može sebi da priušti da završi sezonu sa tako nekom povredom, pa tek onda ide na operaciju i sve ostalo, kakva je tek onda u svetu situacija što se toga tiče.

Sve i da jeste simulirao, ko je kriv ovim majstorima što misle da će izaći na teren, odigrati dva poena i predati. Zdrav/nezdrav, s jednom ili dve noge, oni moraju da ga pobede. Da pošalju tu lopticu pored njega, uzmu poen i tako sve dok na semaforu ne piše 3 seta za njih. Da li su bili u stanju to da urade? Nisu, i tu je kraj razgovora. Tu je Medvedev ispao najveći car (koji možda ima i najviše razloga da bude "besan", jer je ipak izgubio u finalu), jer dečko gleda realno na to, nije kompleksaš, veruje u svoj trud i rad i zna da će i njegovo vreme doći jednog dana. Zna da je u finalu neko bio bolji od njega i da pre svega treba da krene od sebe i svoje igre, igrao je dobar prvi set, posle je načisto izludeo i dosta olakšao posao Novaku onim nerezonskim duplim greškama i sličnim stvarima. A Fritz, koji je bio izgažen dva seta dok je Novak bio zdrav, bolje da uzme malo reket u ruke pa nek trenira, umesto što se priključio "lovu na veštice". Takav "lovac" može da bude samo jedan, u ovom slučaju na to mesto se pretplatio Kyrgios, svestan da mu je to najbolji način da ga po nečemu istorija pamti.

I što se tiče čestog simuliranja. Ako je tako, onda smo trebali da ga zamrzimo od samog starta karijere (2006-2010) jer je tada imao te neke mečeve koje je predavao, tražio pomoć lekara i slično. I tada je najviše i krenula ta priča, kada ga je Roddick prozivao, a onda mu je Nole očitao lekciju pred punim tribinama na US Openu. To ućutkivanje celog stadiona i sliku njihove blamaže koja je putem kamera otišla u svet mu nisu zaboravili. U ovih poslednjih 10 godina to i nije tako čest slučaj, ali verovatno ima ono "100 put ponovljena laž (ok u ovom slučaju ima i malo istine, ali jedno veliko ali... stoji iza toga) postane istina". Ako ćemo tako onda i Nadala možemo da optužimo zbog hroničnog problema sa kolenima ili Federera koji poslednjih 7 godina svako malo te su leđa problem, te kuk, te koleno i slično. A heroj na magični način nastavlja da se bori, svi su oni heroji koji "stisnu zube do titule", samo Novak kada se povredi mora odmah da preda inače folira.

Opet kažem nisam doktor, nemam sve činjenice o povredi tako da ne mogu ni da iznosim zaključak i kažem sa sigurnošću "da, sigurno je simulirao" ili "ne, nije simulirao". Ono što ja odavde mogu da vidim jeste da su i drugi prijavljivali povrede pa niko od toga nije pravio dramu nego su još bili bodreni kao heroji koji guraju kroz bol i podnose nadljudske napore. Lično, što se mene tiče, čovek ima bolji skor i sa jednim i sa drugim, najviše nedelja na mestu br.1 (za dve nedelje), najviše velikih turnira (Grend Slem, Masters i Masters kup), jedini čovek u istoriji koji je osvojio svaki Grend Slem i svaki Masters (Masterse i po dva puta svaki), tako da tu nema više šta da se priča. Doći će i taj broj Grend Slem titula, a onda ne znam šta će izmisliti, ta javnost koja je svojevremeno veštački gurala i Murraya u "veliku četvorku" iako ta četvorka de facto nikada nije ni postojala. Postojala je "trojka" plus par igrača koji su mogli tu da iznenade kad-kad, a tu spadaju Murray, Wawrinka i slični. Da sam na njegovom mestu ja bih sad i namerno češao m*da i zaj*bavao ih, svejedno je, ne vole, pa ne vole, ali jedino što mogu da urade jeste da mu pljunu pod prozor i da se izjedu u svojoj sopstvenoj mržnji.
 

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 26477
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #76 poslato: 24. februar 2021, 12:36:49 »
Prvo nema potrebe za vređanjem zbog nekih rekreativaca koji uzimaju milione na iditoizmu (to je moj lični stav da su sportisti pretplaćeni u većini sportova).
Drugo, oni se cimaju zbog sebe, a mi se kačimo u komentarima, po forumima i pizdim materinama, dok njih za vas savršeno boli omudina.
Treće, povrede, tačnije "povrede", su isto deo taktike, viđate to u fudbalu, košarci, a u tenisu najčešće kod Đokovića, tu nema spora, a opet malo iritantno ali legitimno.
Sa druge strane poblem je što on kao takav upada u oči, organizatori ga ne mirišu zbog kritika, a opet im donosi i on veliki novac.
On jeste lagano u Top 3 tenisera ikad, ima priliku da postane najbolji ikad, pogotovo sad kad Rafa i Federer nisu više tolika pretnja, a ove mlade snage još nemaju toliko iskustva.
Uostalom, sam Federer se pojavio kad nije bilo nikakve konkurencije, a sva velika imena bila pred penzijom, bez namere da omalovažavam njegov uspeh.
I jako bitna stvar, 99% nas ga je gotivilo u jednom momentu, njegovo ponašanje i Jelenizacina, meditacije, pičke materine, zamena krsta kamenom na grudima, to je ono što je negde prelomilo da ga neki od nas više ne prate ili bace pogled, prate povremeno...
I ne, nisam "navijač" Federera ili Nadala, Novak je naš, ali je malo skrenuo sa onog puta zbog koga smo ga svi voleli.


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Wolfy03, vukasin98

Wolfy03

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 2434
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #77 poslato: 24. februar 2021, 13:42:16 »
Ja se slažem sa ovim. Potreba za vređanjem svakako nema.

Samo bih se nadovezao na poslednji deo, svako od nas ima nešto što se nekome drugom ne dopada, samo ne treba generalizovati stvari. Nevezano za ovo, Novaku se ne može osporiti da je sjajan teniser i veliki sportista, pa i čovek, zbog toga što se nama ne dopada to što on grli drvo ili ne jede meso ili ne nosi krst i slično. I da onda sve što ne valja i kakva god afera da se pojavi počnemo da mu pripisujemo. Ja prvi ne nosim ništa oko vrata, nebitno mi je to, ali ne smatram da sam zbog toga ništa manji Srbin ili pravoslavac nego neko ko nosi i krst i brojanice i slično. Uostalom Novak se veliki broj puta našao tu kada je trebalo pomoći, kada su bile poplave one, pa i sada, kada je bila korona, a i krst je vratio nakon 2 turnira :) . Neko će reći "ma ima milione, malo je dao", ili "pozer, slika se za kamere", ali pre svega, niti je on država, niti je dužan da sponzoriše sve to. Poenta je da sve ima neku svoju dobru i lošu stranu, i kao što neko ne može biti savršen, ne može biti ni skroz loš i glavni negativac za sve i svašta, i za smene, i za povrede, i za foliranje i za savete igrača itd. Ja sam ga prvi kritikovao zbog Pepea Imaza i "Amor y Paz" pokreta, jer mi se to nije dopalo, ali ni tada mu nisam osporio sve ono što je dobro napravio, a ne sada kada je i to izbacio ili bar sveo na minimum.

Svakako ne vredi da se cimamo oko njih mnogo, zato sam i pustio temu dva dana, ali s' obzirom da se rasplamsala, red je dati neki sud :grin:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Darcoolio

vukasin98

  • Edit tim
  • *****
  • Poruke: 554
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #78 poslato: 24. februar 2021, 17:52:56 »
Nista se nije rasplamsalo, vodimo normalnu polemiku. Mene savrseno zabole za Djokovica a na uvrede nisam niti cu odgovarati.

Da dodam da ja nisam rekao da su Nadal i Federer manji ili veci foliranti, ali da ovaj nas to radi od pocetka karijere, to je cinjenica. Ne vidim zasto je uopste potrebno bilo kakvo poredjenje sa drugima. Ako i drugi rade nesto sto je u skladu sa pravilima (nije zabranjeno) ali ipak nije sportski i dzentlmenski, da li je to opravdanje da i ja to radim? Mislim da ne. Po cemu se onda Djokovic razlikuje od recimo Federera koga svi mrzimo jer on ne mirise Djokovica?
Djokovic ce na kraju imati sve rekorde pored svog imena, ali dosta ljudi nece smatrati da je goat upravo zbog tog seljakluka koji izbija iz njega. Kirjos je u pravu kad kaze da Djokovic pokusava svima da se dopadne i to je generalno njegov najveci problem.

Ja ne osporavam njegovo tenisko umece, niti humanitaran rad, ali osporavam njegovo ponasanje na terenu i bahacenje kompletne porodice ciji su clanovi uvek dobijali visoke funkcije i gurali se za naslovne strane u medijima.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Wolfy03

nesa24 the end

  • nesa24
  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 9657
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #79 poslato: 24. februar 2021, 20:38:37 »
sledeći ko postavi TL;DR postove ima dve nedelje da jede ishranu ala No1e
All men dream: but not equally. This I did.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Wolfy03, vukasin98

Wolfy03

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 2434
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #80 poslato: 24. februar 2021, 21:24:34 »
Da, ne mislim u tom smislu, nego desi se da postavim neku sliku ili nešto u drugim temama, pa niko ništa, a pogledaj ovde šta je odgovora odjednom :)

Nadala i Federera nisam uveo u priču da ih poredim sa Novakom niti da ga pravdam, već samo da pokažem da se koristeći istu logiku svakome na isti način može sve osporiti. Samim tim to gubi na neku svoju vrednost tj. relevantnost.

Ja Federera npr ne mrzim. Smatram da je on sjajan igrač i sportista i neko ko je uradio mnogo za tenis. Normalno je da Novaka više volim i da ću za njega navijati, ali to ne znači da treba Nadala i Federera da mrzim i osporavam im sve što urade. Uostalom uvek mi je u nekim finalima kada ne igra Novak bilo draže da neko od ove dvojice uzme titulu nego neko treći.

Mislim da je tenis bar što se tiče GOAT debate zahvalan sport. Novak je po mnogo parametara ispred ove dvojice, trenutno, broj GS titula je možda i poslednja slamka spasa za neku "zapadnjačku" javnost, za koju mogu da se uhvate. Nisam pobornik onih teorija zavere, svi su protiv nas, ali nije baš ni da je njima svejedno da najveći svih vremena u jednom sportu kao što je tenis, bude Srbin. Naravno oni to ne moraju javno da priznaju i kažu, mogu da se vrate i na te priče o navodnom foliranju ali i oni sami znaju da to nije održivo, i u jednom trenutku će priznati da je to smešno posmatrano sa logičke strane. Mislim da ne želi da se dopadne svima, čak suprotno. Možda u nekom periodu jeste pokušao to, sada svakako ne. Mislim da Kyrgios kada to kaže, maši "destination" adresu. Inače o njemu imam mišljenje da je dobar igrač, talentovan ali lenjivac. Kao takav svakako ne može da ostvari neki veći rezultat, a onda da bi bio u žiži javnosti i da bi ga istorija pamtila po nečemu radi to što radi. Niko se neće obazreti ako uzme u usta nekog nesretnika koji je 15-20, ali kada uzmeš da pričaš o nekome ko pretenduje na titulu GOATa dobiješ svu pažnju. Nije ni slučajno izabrao baš Novaka, zamisli da kaže nešto protiv Federera, razapeli bi ga istog trenutka. Ovde zna da ima zaleđinu pa može da bude opasan. Ali opet se ponavljam, i oni znaju dokle to može da ide, onog momenta kada Nole načini i taj još jedan korak u GOAT trci, i oni će sami shvatiti koliko su smešne te pričice i promeniti ponašanje. Neće im biti verovatno skroz po volji, ali "That's life".

A što se zadnjeg tiče, pa niko od nas nije mogao da bira gde je rođen, i porodicu iz koje je. Ne pratim previše medije (osim malo sportskih vesti i nešto malo generalno, na lokalnom nivou, uglavnom sa manje više istih izvora), tabloide, pa samim tim nemam taj neki utisak. Viđao sam jedino da su mu žena i ćale sa vremena na vreme na nekim emisijama. Ćaleta nije mogao da bira, a opet, manje više su ga uvek zvali da priča o tim počecima (barem koliko sam ja upratio). A žena opet, priča o toj njihovoj fondaciji, to se bar isto viđa sa vremena na vreme, nije da je jedina koju zovu da priča o humanitarnim akcijama i slično. Mislim tu ima i do novinara, ne dolaze oni sigurno tek tako, već na neke pozive, pa i tu mogu da se traže "krivci".

sledeći ko postavi TL;DR postove ima dve nedelje da jede ishranu ala No1e

Računa se od ovog trenutka, sporo kucam :)
 

vukasin98

  • Edit tim
  • *****
  • Poruke: 554
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #81 poslato: 24. februar 2021, 22:14:45 »
Mislim tu ima i do novinara, ne dolaze oni sigurno tek tako, već na neke pozive, pa i tu mogu da se traže "krivci".


Guranje ujaka u TSS-u i upravi Serbia Opena (gde su za finale delili karte samo porodicnim prijateljima, a za juniore nikad nije bilo novcanih nagrada). Sada je pocasni konzul vlade Srbije u Monaku.. Nije vazno gde, samo da se ugura negde. Da ima neku funkciju.

Raspitaj se sta je Srdjan Djokovic trebao da sagradi u Kragujevcu i da li je to uradio nakon sto je dobio besplatno zemljiste. A evo da ti kazem kad si vec pomenuo novinare, Srdjana mrzim vise od svih zbog svega sto je uradio Nebojsi Viskovicu. Tu sramotu nista ne moze da opere.

Zenu i njene fiks ideje ne bih komentarisao. Jedino mogu umesanost njene majke u izgradju MHE po Srbiji.

Ovo je ono sto mi je prvo palo na pamet, a ima jos tih stvari. Fine veze po vladi i raznim ne-vladinim organizacijama.
Sve ovo nema direktne veze sa Novakom, nije on kriv za to niti treba da odgovara za njihove postupke, ali sve navedeno indirektno se tice njega i kvari generalnu sliku o njemu. Ja sam u jednom trenutku pomislio da ce se neko od Djokovica kandidovati za predsednika drzave, svuda ih ima. Tako da, nisu novinari krivi, Djokovici su domaca verzija Kardasijanovih.
 

Wolfy03

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 2434
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #82 poslato: 25. februar 2021, 00:56:06 »
Mislio sam prvenstveno ono kad Ivan Ivanović npr pozove u emisiju, ili neka gostovanja na jutarnjem i slično.

Skroz zaboravih i da ima ujaka :) . Generalno ne pratim ostale članove porodice jer me ne zanima ko je šta, i šta rade. Niti to bilo kada gledam kada formiram mišljenje o nekome.

Msm ono, za Serbia Open i jesu oni ponajviše zaslužni, kao što su ga i sada ponovo vratili, kao što su i prošle godine organizovali onaj Adria Tour ili kako već. Donekle je logično da onda neko od njih bude direktor, evo sada je Djordje, tada je bio ujak i to je to. To mu je verovatno i obezbedilo kartu za TSS.

Za Kragujevac sam evo prvi put čuo, pogledao sam, to je ovo vezano za akademiju 2010.? Viško i on su imali neki sukob, nisam to previše pratio, samo znam da me je Viško od te 2009-10 kada je to već bilo u ne tako mali broj navrata naterao da ga stavim na mute ili okrenem program kada krene da priča u superlativima. Kao što sam rekao, isto kao što mi smeta konstantno kritikovanje nekoga tako mi i smeta konstantna hvala, jer niko nije savršen. Tako da tu ne znam šta ni da mislim ni da kažem.

Ženu ne bih komentarisao jer niti pratim njene stavove niti me interesuju. Možda bih se sa nečim složio, sa nečim ne, ne znam.

Svakako porodica nije nešto što biramo, niko od nas, pa ni on (mogao je devojku/ženu da izabere i to je uradio, sad da li je ona po volji javnosti, pa nije PR za odnose sa javnošću, već supruga), pogotovo ovaj "stariji" deo. I da su najveći debili na svetu, oni su zasebne ličnosti koje imaju svoj život i odgovaraju za svoje postupke, ne bi trebalo mešati ih u zaključak o nekom drugom.

Novinari prave priče spram potražnje javnosti. Nikome od njih nije u cilju da izveštavaju o nečemu i prave priču koja nikoga ne interesuje i koja nema rejting. Novak je definitivno najveći i najpopularniji sportista u našoj zemlji trenutno, i ma koliko to bilo čudno ima ljudi koji vole da zabadaju nos u tuđe živote (pogotovo javnih ličnosti). Kao što se nekada pratilo (kod sportista) šta rade Divac, Đorđević, Bodiroga, nzm tako se sada prati i ovo, s tim što se danas informacije vrte svuda oko nas na udaljenosti od 2 klika, a nekada je to bilo u manjoj meri razvijeno. Ko to neće da prati, ima način, jednostavno preskoči i ne obazire se. Rekao sam već što se mene tiče, od medija jedino neke osnovne informacije + malo sportske vesti kao neka razonoda, i to sve sa manje više istih portala. Sve preko toga predstavlja zamaranje informacijama koje nemaju apsolutno nikakav značaj za moj život.
 

Wolfy03

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 2434
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #83 poslato: 8. mart 2021, 10:00:29 »


 

Wolfy03

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 2434
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #84 poslato: 13. jun 2021, 20:10:22 »
MAJSTOREEEEE!!!!
19. Grend Slem!!! 2. Roland Garos!!!

:srbija: :srbija: :srbija:


 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nemanja, Marecar, pecanac82

Wolfy03

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 2434
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #85 poslato: 11. jul 2021, 19:17:38 »
G.O.A.T!!!
Pade i broj 20!!!
:srbija: :srbija: :srbija:




 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Marecar, pecanac82

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 26477
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #86 poslato: 11. jul 2021, 20:14:34 »
Hoće i on da iskulira OI?


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 

AleksaVP

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 164
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #87 poslato: 12. jul 2021, 19:07:44 »
Realno bi trebalo jer ima premalo odmora a još mora ponovo da bude tamo u karantinu ali mislim da će ići jer mu ostaje sve manje vremena da uzme zlato.