Autor Tema: NAt restriction problem  (Pročitano 6592 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

stole

  • Vrsac
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
NAt restriction problem
« poslato: 28. februar 2018, 23:12:58 »
Javlja mi se onaj nat restriction kada hocu da napravim sobu kao domacin na ps4. Stoka iz telekoma mi trazi da platim staticku IP adresu. Da li postoji drigo resenje?
 

Lune83

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 744
    • Pogledaj profil
Re: NAt restriction problem
« Odgovor #1 poslato: 1. mart 2018, 00:06:42 »
Ako su te oni tamo blokirali ne moze nista da se uradi. Moras da ih zoves non stop i smaras, tipa da pretis da ces da raskines ugovor  jer je to klasicno otimanje para i slicno. A ako nisu, mozes sam da dodelis soniju staticku ip adresu i da podesis ruter ( otvoris potrebne portove ) kako treba da bi sve funkcionisalo besprekorno. Ali cisto sumnjam, ako ti je do sada radilo sve normalno, onda su verovatno oni tamo blokirali. Verovatno kada udjes u mrezna podesavanja na soniju stoji ti NAT TYPE3 a to nije dovoljno za online igranje. Moras da imas bar NAT TYPE 2 da bi funkcionisalo. Mada, pre dizanja bune na "dahije" podesi DMZ host, portove, UPnP, dodeli staticku ip adresu konzoli pa vidi da li ti to radi. Ako ne radi onda je definitivno do njih i moras da se zalis i nadas se da ce da ti uspe ili da platis. Da, cisto da ne zaboravim, sigurno imas noviji ili najnoviji ruter. Vracanjem na neki stari ruter resavas problem. Mnogi su se na tu foru spasili.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: shokanito