Autor Tema: Full Manual ili Assisted Controls PES 2018  (Pročitano 4504 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

The Boss

  • Regular
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Full Manual ili Assisted Controls PES 2018
« poslato: 3. decembar 2017, 15:49:45 »
Покрећем тему са циљем да видимо зашто играчи на форуму играју на Full Manual подешавањима, односно на Assisted. Изнесите своје мишљење, које су предности, који недостаци, да ли више практикујете онлајн или офлајн играњe са наведеним подешавањима. Сви коментари су добродошли и надам се без расправе manual vs. assisted.

Кренућу од себе. Ја сам ове године напокон кренуо да играм мануал и тек сада видим колико сам ограничен био свих ових година. Морам признати и да ме је онлајн играње са асистенцијама доста сморило, све ми изгледа као неки шаблон. Као пресност мануала навео бих  слободу играња, јер мораш бити добро фокусиран и мање долази до изражаја та наведена шаблонска игра, а да не причам о пасовима, шутевима итд.
 

KimJongUn

  • Regular
  • **
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Full Manual ili Assisted Controls PES 2018
« Odgovor #1 poslato: 4. decembar 2017, 00:52:46 »
Slazem se da je igra na BASIC postavkama cisti sablon kao takodjer ovaj nacin sutiranja na ADVANCED cini igru arkadnom jer svaki sut ide u okvir, pass level 3 da ne pricam, moje osobno i skromno misljenje je da je konami s ovim sjebao igru, pogotovo s ovim sutem advanced, sad ce se javiti netko i reci ko tebi brani da ispraksas taj sut!!? To nije poanta ovog svega, ne zelim da mi utakmice zavrsavaju 7:6 nego 1:0, nadam se da ce u nekoj skorijoj buducnosti biti barem 20 igraca za full manual pa da igramo ligu a ovaj sablonski nogomet/fudbal mi je dopizdio iskreno pogotovo online gdje mi ubijaju svaku volju za igrom jer glavni cilj je kako sto bolje iskoristit glitcheve koje igra ima, od pocetnog udarca i pasa L1 + trokut ili L1 + krug gdje u 99% slucajeva pada gol kao i ovih nakaradnih formacija sa 5 napadaca koje igra ne moze registrirat kao nesto sto ne bi trebalo bit normalno, jer da ima imalo srece postava 4-1-5 bi trebala bit izmasakrirana od bilo koje druge postave bez obzira na snagu ekipa, ali na ovom pesu to je najjaca postava i stvarno tezimo SIMULACIJI kad se igra sa jednim jedinim CMF na terenu i sve divno funkcionira...


« Poslednja izmena: 4. decembar 2017, 00:56:00 od strane KimJongUn »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: The Boss

AiN

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1095
    • Pogledaj profil
Odg: Full Manual ili Assisted Controls PES 2018
« Odgovor #2 poslato: 4. decembar 2017, 15:18:28 »
Igram samo offline, uglavnom sa drustvom. I na assisted. Ne smatram da je assisted bolji od manuala. Ne igram cesto pa shodno tome nemam kad ni da naucim da igram na manual niti me je iskreno zanimalo.
 

Pistol

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 276
    • Pogledaj profil
Re: Full Manual ili Assisted Controls PES 2018
« Odgovor #3 poslato: 5. decembar 2017, 15:55:58 »
Rekao bih da je ovaj PES jedan od najdosadnijih ikad , problem jeste sto vec 5 godina sutiranje i davanje golova u igri je ostalo isto - a vec prije 5 godina je bilo smijesno pojednostavljeno i elementarno ... a onda su su u zadnje 2 godine i ono malo razlicitosti kod davanja golova ugasili tako sto su napravili nerealno dobre golmane. Advance sut nudi barem malo poboljsanje jer eto imas dva-tri suta vise, ali je nije vrijedno komplikovanja (ja igram full manual recimo , i tu ne moze uopste sutnuti loptu na neke od nacina koje mozes na advance - sto govori o problemu).

Pogledajte golove kakvi se daju u PES-u 6 (pritiskom dugmeta sut , let lopte , udarac lopte od pod , poziciju golmana , odbranu golmana , nepredvidivost svake situacije) - toga u PES 2018 imate jedno 20%.
P.S. i nemojte mi one standardne price o Adrianu i golovima sa 40 metara , govorim cisto o svakodnevnim golovima koje ces postici recimo igrajuci jednu sezonu ML

Dakle da sumiram , sta god izaberes kod sutanja isto ti dodje manje-vise ... jedino sto je za full manual potrebno vise umijeca. Kod dodavanja sa druge strane po meni full manual je jedini nacin i igrati ovu igru, igram protiv prijatelja koji koriste asisted i oni nisu u stanju bilo sta da odigraju osim centarsuta - jer svaki njihov pas ja bez problema mogu da procitam (ne samo kojem igracu ide , nego tacnu putanju lopte)
 

TONI 4 BLACE

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 734
    • Pogledaj profil
Re: Full Manual ili Assisted Controls PES 2018
« Odgovor #4 poslato: 6. decembar 2017, 01:05:45 »
Basic šut - na Pes 17 je bilo mnogo izraženije ono kada šutiraš iz daljine da pogodiš ivicu reklame iza gola ili onaj stubić što drži mrežu nego na Pes 18. Skoro 50% šuteva pored gola je pogađalo ili reklamu ili taj stubić. Na pes 18 je smanjeno na 30%, ali se još uvek desi da tokom utakmice više puta pogodim taj stubić nego stativu recimo... Ima šablon po kome šutevi idu i to je to.

Basic šut na PS4 Beta - mnogo golova sam davao iz daljine i nisu bili skriptovani šutevi kao na full igri. Sad iz daljine (25m+) imaš 3 mogućnosti - ili TIK uz stativu, ili po sred gola u golmana, ili skroz daleko od gola. Nema ništa između... niti poluvisoke lopte, niti one da propadnu odjednom, niti se tako lako daje gol kao na beti. Nema tu draž da znaš da šut iz daljine sa dobrim igračem može biti opasan po protivnika. Ne znam da li sam video do sad 4 ili 5 golova ukupno iz daljine.

Centaršut - 50% centaršuteva golman NEMOGUĆE brani, 50% šuteva ide TIK uz stativu. Ma totalno je nebitno da li mi igrač stoji sam ili ne... ali ako šutira iz prve iz centaršuta OBAVEZNO je jedan od ova 2 scenarija. Nikada do sada na ovom pesu iz centaršuta nisam postigao gol, iako sam nekoliko primio. Ne znam do čega je... ni na treningu ne mogu da postignem tako gol kad probam.

Centaršut po zemlji - Osim ova 2 scenarija gde golman NEMOGUĆE odbrani i šut ode TIK uz stativu, na centaršutu po zemlji imamo i treći scenario gde se štoper TELEPORTUJE ispred mog igrača koji treba da šutne loptu. I to je odnos sada 15% - 15% - 70% za ovaj treći scenario.

Basic pass Lv. 1 - previše sporo lopta ide. Mnogo je osetljivo i skoro uvek bira pogrešne igrače tako da je skoro neigrivo zbog frustracije. One-two je skoro nemoguće da se odigra.

Basic pass Lv. 2 - Ovaj level mi odgovara jer lopta ide malo brže, a i nije svaki pas precizan kao na Lv 3. Iako ima bagova, čini mi se najbliže realnom od ova 3 assisteda

Basic pass Lv. 3 - Ovo je već preterivanje i lopta ide po šablonu kome komp hoće, a ne koga ti naciljaš. Iz napada fliperom možeš da iskreiraš akciju sve dupli pasovi iz prve sa nikakvom ekipom, kao da je to Barsa pod Gvardiolom.

Manual pass - Vidim da je mnogo ljudi savladalo manual jer igram manual ligu i padnu mi nekad online manual protivnici, ali ja nikako da uspem. Dosta čudan odabir igrača ako pokušaš da malo brže odigraš. Umesto bližeg igrača da ti odabere, ono pusti lagan pas za daljeg igrača (iako ne može tom jačinom ni do pola da se dobaci) a taj bliži igrač pobegne od lopte i protivnik preseče.

Manual šut neću da ocenjujem jer sam stvarno 20 situacija 1v1 ili čak i prazan gol promašivao. Nisam to savladao, tako da bolje da ne komentarišem, ali mislim da ima više raznovrsnosti u šutu nego na Basic

A evo nekih bagova koji nisu za ovu temu, ali me izluđuju jer je zbog njih nemoguće da se dribla bez posledica. Igrači se tako pogube nakon izgubljene lopte BEZ KONTAKTA da je to neverovatno... a još gore je što se mnogo puta desi da 2-3 igrača krenu u napad tako, i čak nakon izgubljene lopte oni nastave još 3-4 sekunde kretnju ka protivničkom golu iako ovamo ide već kontra za drugu ekipu





 

KimJongUn

  • Regular
  • **
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Re: Full Manual ili Assisted Controls PES 2018
« Odgovor #5 poslato: 6. decembar 2017, 07:50:10 »
Amen! Zadnja dva komentara! Kao sto kaze covjek, ona BETA je bila vrh vrhova, pa su kao skontali da su se malo zeznuli, pa su ubacili drugi gameplay a onaj gameplay cemo REVOLUCIONARNO dobit u PES2019, jer uvijek se mora ostavit prostora za neku novu nadogradnju buduce inacice igre kao blago opravdanje da nam opet uzmu 60 eura. P.s. u ovom zadnjem patchu su rekli da su popravili glupe reakcije golmana na one spore lopte koje cak i ne idu u okvir gola?! E pa ne znam sta su oni radili meni u svakoj drugoj utakmici golman onako blentavo reagira... i u pravu si potpuno kad kazes da se ova igra moze jedino igrati full manual jer izgleda najrealnije tako, ove postavke sve na assisted i basic je tako bolno gledati, na basic mi igrac ima 3 opcije za sut, na advanced ima previse, nema neke sredine i realnosti... moje misljenje je da Pes ima bruku realan gameplay pri tom mislim na ove kretnje igraca let lopte itd itd , ali su sve to sjebali nakaradnom obranom i nerealnim sutevima u napadu za one koji igraju na advanced. I nemojte mi govorit da ne znam igrat obranu jer sve sam oprobao moguce, sta sam ja kriv kad lopta ide 2km/h moj igrac stoji pored nje i nece da se ukljuci ni na L1 i analogom desnim?!? Plus ova random istrcavanja obrambenih koji nisu ukljuceni  na ove lopte L1 trokut, znaci on radi svaki put 3 koraka naprijed samo da bi ovaj pass prosao pa ko fol dobar pass a u biti je BUGČINA teska... konami je pogrijesio sto je igru bazirao na napadu tj napadacima , nogomet se bazira na obrani!!! Amen!!! Ali tad nece bit zanimljiv ovim balavcima jer nece moc zabit gol, udjem u igraonicu i vidim djecu igraju pesa, rezultat 7:5, place mi se bogami!!!! Niko ne zna drzat dzojstik!!! Eto sta su uradili od igre!!!


 

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 26477
    • Pogledaj profil
Re: Full Manual ili Assisted Controls PES 2018
« Odgovor #6 poslato: 6. decembar 2017, 09:17:21 »
Uzmi bensedin brate.


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: bojanredstar, KimJongUn

KimJongUn

  • Regular
  • **
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Re: Full Manual ili Assisted Controls PES 2018
« Odgovor #7 poslato: 6. decembar 2017, 11:47:34 »
Morat cu pocet uzimat nesto, ne mogu ovako vise...