Autor Tema: PES 2018 - Problemi i pitanja  (Pročitano 213126 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Milos011

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 502
    • Pogledaj profil
Re: PES 2018 crash
« Odgovor #15 poslato: 14. septembar 2017, 17:25:11 »
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=fc456c44-3bf8-483e-9d49-9e45c02b8a41&displaylang=en-us

Meni je ovo pomoglo. Radi sada

Послато са K6000 Pro уз помоћ Тапатока
 

Milos011

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 502
    • Pogledaj profil
Re: PES 2018 crash
« Odgovor #16 poslato: 14. septembar 2017, 17:59:25 »
Citat: Stević;1476258
Pa kad imate kante.
Kanta gura 60fps na high detaljima.

Послато са K6000 Pro уз помоћ Тапатока
 

Hodza

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1064
    • Pogledaj profil
Re: PES 2018 crash
« Odgovor #17 poslato: 14. septembar 2017, 18:22:19 »
http://www.oldschool-samp.com/slike/images/pes.jpg
Zna li neko zasto mi ne da da pokrenem igru,skinuo na stimu i instaliralo se sve ono sto treba
ne da mi ne settings da otvorim
« Poslednja izmena: 14. septembar 2017, 18:25:05 od strane Hodza »
 

llacu

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Re: PES 2018 crash
« Odgovor #18 poslato: 14. septembar 2017, 19:12:27 »
Meni se isto dogadja...

?Updejtovao drajvere, windows, c++, dx, ma sve sto mi je palo napamet i opet isto stopped working...
« Poslednja izmena: 14. septembar 2017, 19:29:13 od strane llacu »
 

Hodza

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1064
    • Pogledaj profil
Re: PES 2018 crash
« Odgovor #19 poslato: 15. septembar 2017, 15:24:28 »
izgleda da nam nema pomoci :D
 

AiN

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1095
    • Pogledaj profil
Odg: PES 2018 crash
« Odgovor #20 poslato: 15. septembar 2017, 16:21:51 »
@blnsq da li si ulogovan kao admin na laptopu? Takodje, pokusaj sa opcijom "verify integrity of demo files". Desni klik na pes u steamu > properties > local files. Za svaki slucaj, pre toga ugasi anti virus, ukoliko ga imas instaliranog.
U slucaju da neko nije uspeo da resi problem gde pes prijavljuje gresku kako nema dovoljno vrama i sl, neka proveri da igru ne pokrece integrisana grafika, odnosno, kroz kontrol panel graficke kartice, da namesti da se igra pokrece sa nvidia ili amd grafikom
Za nvidia:
Desni klik na desktop pa nvidia control panel.
Zatim kliknuti na manage 3D settings pa na tab Program Settings. Kod polja Select a program to customize pritisnuti add dugme.
Potrebno je pronaci exe fajl od pes 2018.
Zatim pod opcijom 2. Select the preferred graphics processor for this program otvoriti meni i izabrati High-performance NVIDIA processor.
Na kraju kliknuti apply.
Za amd, iskreno ne znam postupak. Mada sigurno mozete pronaci na google.
@Hodza Pokusaj da ugasis anti virus pa zatim settings.exe da pokrenes kao administrator.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Hodza

Yoda

  • Sedam
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1184
    • Pogledaj profil
Re: PES 2018 crash
« Odgovor #21 poslato: 15. septembar 2017, 16:37:59 »
Evo i ja da javim jer sam moj problem resio... u settings mi je sve na ok ali kad pokrenem igru javlja mi da mi kao grafika nije dobra, kad odem na ignore pes crash-uje... prvo sam hteo da update-ujem drajvere od graficke ali nije htelo, zasto ne znam, pa sam onda morao da komplet sve drajvere graficke brisem, instaliram sve windows update-e i instaliram najnovije (prema uputstvu sa neta kad nece da se instaliraju novi drajveri) ... e kad sam sve to uradio, nestala mi zvucna, dzojstik, steam se zeznuo i jos neke sitnice pa sam morao te stvari ponovo da instaliram ali je pes proradio... i dalje mi javlja ono na pocetku ali kad kazem ignore on nastavi regularno u igru... znaci drajveri od graficke ili instalacija svih update-ova ili i jedno i drugo je bilo resenje...
Ponekad u fudbalu moras davati golove!!!
 

MrJexy

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Re: PES 2018 crash
« Odgovor #22 poslato: 15. septembar 2017, 21:25:28 »
[ATTACH=CONFIG]29074[/ATTACH]

Pozdrav drugari ja imam ovaj problem. Ovo me izludjuje... o cemu je rec? Moze li pomoc, hvalaa :)
 

AST

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 857
    • Pogledaj profil
Re: PES 2018 crash
« Odgovor #23 poslato: 16. septembar 2017, 11:27:08 »
Citat: MrJexy;1476693
[ATTACH=CONFIG]29074[/ATTACH]

Pozdrav drugari ja imam ovaj problem. Ovo me izludjuje... o cemu je rec? Moze li pomoc, hvalaa :)

Isti problem se i meni desava kao i Hodzi ,llacu. S tim da ovo sto je tebi izbacili se meni javlja kad pokrecem pes kao administrator. To mi se desavalo na Windows 7 64 bit. Danas sam instalirao Windows 10 pro, pa cu instalirati Pes na njega pa javljam.
Partizan sigurno ŠAMPION,a ostali nek se poređaju kako im je volja!!
 

Lune83

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 744
    • Pogledaj profil
Re: PES 2018 crash
« Odgovor #24 poslato: 16. septembar 2017, 11:44:57 »
Reinstalacija sistema. Apdejtovanje sistema. Poslednji platform apdejt  https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=36805  Posle toga apdejtovati graficku a posle graficke instalirati  vc+++ ali OBAVEZNO iz  steam PES 2018 foldera jer se tamo Microsoft Visual C++ nalazi i nekako je najkompaktibilniji sa igrom sto je i logicno. Ja sam recimo imao vc++2017 instaliran sa oficijalnog sajta ali sam morao da ga brisem ne bi li istalirao 2015 iz bas tog foldera koji mi je igra ponudila i tako sam resio svoj problem. Sada sve radi super.P.S. Nemojte misliti da je reinstalacija sistema samo puki automatizovani proces... Mora tu dosta da se zna. Recimo, koju distribuciju hocete da instalirate, kad, kako, gde, na koji hard disk, na koju particiju, da li je hard u potpunosti ispravan ( bez bad sector-a i da nije ostecen, da se ne greje... ) da li je ta distribucija dobra ili ne, da li je pouzdana ili ne ( jer je pretpostavljam skidana sa neta ). Pa posle kako podesiti i optimizovati sistem, sta se instalira a sta ne. Ovo sve navodim jer bi se reinstalacija radila zbog specificnog problema ( crash u igri ) tako da na sve treba obratiti paznju. Da je cisto, obicna clean instalacija, stvar je dosta prostija.
« Poslednja izmena: 16. septembar 2017, 11:49:31 od strane Lune83 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Spale80

AiN

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1095
    • Pogledaj profil
Odg: PES 2018 crash
« Odgovor #25 poslato: 16. septembar 2017, 16:37:38 »
Nema potrebe da neko reinstalira sistem zbog jedne igre. Isto tako svejedno je odakle je skinut ms visual c++ potrebno je samo instalirati pravu verziju. Sto se tice izbacivanja iz igre i iz settingsa, ukoliko problem nije resen posle pokretanja kao administrator i gasenja anti virus programa, onda mozete da pokusate sa instalacijom net frameworka 4.6 ili 4.6.2.
@mrjexy instaliraj microsoft visual c++ 2015, to ce verovatno resiti problem.
 

MrJexy

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Re: PES 2018 crash
« Odgovor #26 poslato: 16. septembar 2017, 17:54:24 »
Sad resio to, hvala vam.. sad imam drugi problem ( imam kantu) hehe star 4 godine, morace dobra para da se ulozi u ovo da bih igrao pes... Moze li ko da pomogne oko ovog budzenja kompa? Moze li pomoc? :D Hvala, zivi i zdravi bili, i jos dugo, dugo pes igrali!
 

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 26481
    • Pogledaj profil
Re: PES 2018 crash
« Odgovor #27 poslato: 16. septembar 2017, 18:46:01 »
Kreni od ovog posta pa biraj, gledaj i sam kome i kako radi, manje više su svi napisali svoje specifikacije.
http://www.pes-serbia.net/threads/38649-Pro-Evolution-Soccer-2018-PC-Specifikacije?p=1476414&viewfull=1#post1476414


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 

Pistol

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 276
    • Pogledaj profil
Re: PES 2018 crash
« Odgovor #28 poslato: 16. septembar 2017, 18:53:02 »
neki od problema su vezani za PES i KONAMI ... citao sam na steam forumu i mnogi imaju probleme , nekim radi sa starijim procesorima nekima ne , nekima nista zivo ne pomaze iako imaju supur-racunare ... mislim da je pes france ili nesto takvo obavijestio KONAMI i rekli su da ce u prvom patchu da poprave stvar kada se radi o crash-u na samom startu (navodno je i MGS5 i Resident evil imali iste probleme)
 

llacu

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Re: PES 2018 crash
« Odgovor #29 poslato: 16. septembar 2017, 18:59:12 »
Citat: Hodza;1476639
izgleda da nam nema pomoci :D

Ja upgrejdovao w7 na w10, nije clean install, fercera ok, mada sticem utisak da imam neki mikro lag, kao da je gameplay prebrz, a kontrole za mikrosekund sporije...

Nas problem je vezan za dx11 i x86 i x64 instrukcije, jos uvek nisam nasao resenje za w7 i to, ali sad ni nemam vremena moram da igram :D

Citat: AST;1476764
Isti problem se i meni desava kao i Hodzi ,llacu. S tim da ovo sto je tebi izbacili se meni javlja kad pokrecem pes kao administrator. To mi se desavalo na Windows 7 64 bit. Danas sam instalirao Windows 10 pro, pa cu instalirati Pes na njega pa javljam.

Nije isti, njemu fizicki fali file sa slike (verovatno cela biblioteka datoteka), dok je hodzi i meni crashovao jer ne uspeva da pokrene pes18.exe u dx11 i 64 bita
« Poslednja izmena: 16. septembar 2017, 19:10:29 od strane llacu »