Autor Tema: Budjenje giganta iz Ljutice Bogdana  (Pročitano 9407 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Budjenje giganta iz Ljutice Bogdana
« poslato: 4. jun 2017, 22:55:02 »


Rezime jesenjeg dela sezone: Zvezda superiorna, Čukarički posustao, Partizan se budi, Spartak, Radnik i Bačka su prijatno iznenadjenje, Voždovac i Borac na dnu tabele

Nakon jesenjeg dela prvenstva, Crvena Zvezda je nakon burnog leta superiorna na terenu, Čukarički je posle 8 kola izgubio korak za prvoplasiranom Zvezdom ali i dalje je siguran na drugoj poziciji, Spartak, Radnik i Bačka su prijatna iznenadjenja ove jeseni u borbi za evropu, Partizan je posle osvojenog Superkupa slabo krenuo u prvenstvu ali se probudio i sa sredine tabele se popeo na 4. poziciju.



Burno leto dovelo do evropske Zvezde



Tokom leta je bilo burno u Ljutice Bogdana, Zvezdan Terzić i ostatak uprave su najureni iz kluba nakon gomile saopštenja i prljanja obraza posrnulog evropskog giganta, kako su Delije navele prilikom teranja uprave iako je klubu dobro išlo u kvalifikacijama za Ligu Šampiona, nakon čega je došla nova uprava napravljena od Zvezdinih legendi.

U trenucima teranja stare i dovodjenja nove uprave, mnogi su bili skeptični da li je pravo vreme ili jer je Zvezda uspela da dodje do plej ofa za ulazak u Ligu Šampiona, dok je na novoj upravi vodjenoj Dejanom Stankovićem bilo da uradi sve što je u njihovoj mogućnosti da brzo naprave dobru atmosferu u timu, ali i da nadju novog trenera.

Pred utakmicu u Super kupu, imenovan je novi trener, mladi Nemanja Jović koji je tek izašao iz trenerske škole, a u njemu su ljudi iz uprave videli rešenje na duge staze jer su rekli da u njemu vide potencijal za vodjenje velikog kluba kao što je Crvena Zvezda.

Debi novog trenera nije bio sjajan, večiti derbi i borba za prvi trofej u sezoni, Marko Nikolić ga je nadmudrio, i pored velike borbe crveno-belih na terenu, crno-beli su slavili sa 2:0



Nakon lošeg starta novog trenera, Crvena Zvezda je napokon videla korist od sponzorstva Gazproma i počela su da stižu pojačanja na "Marakanu", a počeli su i odlasci igrača. Samo par dana nakon poraza u Super kupu, Zvezda se osvetila Partizanu u prvom kolu sa 3:0, a nakon toga je došao i plej of za LŠ

Plej of LŠ je doneo veliku radost Delijama, i nakon mnogo godina učešće Crvene Zvezde u najelitnijem evropskom takmičenju. Iako su svi u klubu iz Ljutice Bogdana bili oprezni sa izjavama pred dvomeč sa Kopenhagenom, crveno-beli su u veličanstvenoj atmosferi na stadionu Rajko Mitić savladali Dance sa 2:0, a nedelju dana kasnije i sa 2:1 u Kopenhagenu i ukupnim rezultatom 4:1 se plasirali u grupnu fazu Lige Šampiona, u kojoj su bili sa Bajernom, Fiorentimo i Totenhemom.

Zvezda je obezbedila prvo mesto u grupi i evropsko proleće na Marakani!

Pred početak LŠ, niko na Marakani nije mogao ni da zamisli da će Zvezda izvojevati evropsko proleće pa maka i u Ligi Evrope, ali crveno-beli su pomutili um svima u grupi i sa čak 5 pobeda bude prva u grupi.



1. kolo: Fiorentina - Crvena Zvezda 0:2
2. kolo: Crvena Zvezda - Totenhem 2:0
3. kolo: Bajern Mihneh - Crvena Zvezda 2:1
4. kolo: Crvena Zvezda - Bajern Minhen 2:0
5. kolo: Crvena Zvezda - Fiorentina 2:1
6. kolo: Totenhem - Crvena Zvezda 0:2


A zanimljivo je da je drugi gol protiv Bajerna na Marakani sličan čuvenom golu Augentalera '91, samo što je ovaj put tragičar bio Mec Humels kog je pogodila lopta nakon centaršuta Antića.

Što se tiče Kupa Srbije, pravo će čudo biti ako ga Zvezda ne osvoji jer su svi superligaši osim crveno-belih eliminisani

http://dodaj.rs/photos/20170604149660679371237.jpg

UČINAK CRVENE ZVEZDE:

SASTAV CRVENE ZVEZDE:

LISTA STRELACA SUPER LIGE
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: AleksaVP, Bayern-fussball

Bayern-fussball

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Re: Budjenje giganta iz Ljutice Bogdana
« Odgovor #1 poslato: 5. jun 2017, 15:05:46 »
Terzicu lopove pokrao si pare Zvezdine a sad napolje iz uprave ,bravo odlicna Master liga ,makar u igri je Crvena Zvezda svetski tim i sad napred do triple a mozda do cetiri pehara ,prati se samo cepaj Zvezda mi je sve napred Zvezda Ole ,koji pec koristis kad ima prva liga srbije :player:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: CoNe Delija

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Budjenje giganta iz Ljutice Bogdana
« Odgovor #2 poslato: 7. jun 2017, 02:41:07 »


Novogodišnji intervju: Nemanja Jović, trener FK Crvena Zvezda



Kao i svake godine, RSB je spremio novogišnji intervju sa trenerima ekipa koje pripadaju SD Crvena Zvezda, nakon trenera KK, VK, RK, došao je red i na FK Crvena Zvezda, i mladog trenera Nemanju Jovića, koji je za polu sezonu vratio klub tamo gde pripada. Crveno-beli su na radost svih Delija ne zaustavljivi ove sezone, sa čak 24 pobede i 2 poraza, nakon mnogo godina grupna faza evropskog takmičenja, a još duže se čekalo na LŠ, i najveći uspeh Srpskog klupskog fudbala u poslednje dve decenije, obezbedjeno evropsko proleće.

O igri FK Crvena Zvezda ove sezone, ne treba mnogo trošiti reči, jer se napokon može reći da se na Marakani opet igra fudbal, a sve govori da se i za "male" utakmice traži karta više. U goste smo pozvali trenera koji je sastavio tim od pretežno mladjih fudbalera, što je još bitnije domaćih.

RSB: Gospodine Joviću, kako je bilo sesti na klupu nakon burnog leta na našem najvećem stadionu?
NJ: Pre svega, dvoumio sam se da li da prihvatim poziv da budem trener našeg najtrofejnijeg kluba ili ne, jer je odgovornost velika, ciljevi ovako velikog kluba sa armijom navijača su uvek visoki, ma u kakvoj god situaciji se klub nalazio. Svi žele i da se Zvezda osloni na svoju školu, ali i da se kvalifikuje za evropu, a dupla kruna se podrazumeva. Stim da sam volim Zvezdu više od bilo čega drugog, nisam mogao da odbijem jer Zvezdu želim da vidim opet u samom vrhu evropskog fudbala.

RSB: Bilo je mnogo odlazaka, pa čak i igrača za koje se tvrdilo da imaju kvalitet za Zvezdu i da treba da ostanu
NJ: Pojedini mogu da budu igrači kvalitetni i za Real Madrid, ali ako kvare atmosferu u timu, biće odstranjeni iz njega, meni takve osobe ne trebaju. Usput prethodnih par godina u Zvezdi kvalitetni i talentovani momci nisu dobijali priliku kakvu zaslužuju zbog skupih stranaca sa bombastičnim transferima po medijima, a nisu ništa pokazali,
 čast izuzecima.


RSB: Debi u Super kupu i poraza od Partizana, kakav je tad osećaj bio?
NJ: Iskreno, taj poraz me nije toliko zaboleo, tek sam seo na klupu, pokušao sam od onog što sam zatekao da napravim nešto, ali igra na terenu nije izgledala onako kako sam ja želeo i pored naše velike borbe, Partizan je bio bolji i na kraju slavio, ali već posle par dana, taman su i pojedini igrači stigli, nadigrali smo ih i pobedili.

RSB: Taman sam hteo da vas pitam i za taj meč u prvom kolu, koliko je bila važna ta pobeda?
NJ: To je možda bila čak i najvažnija utakmica ove sezone, par dana nakon poraza u Super kupu, uspeli smo psihološki da se vratimo i odigramo fantastično utakmicu, naše samopouzdanje je skočilo, a komšijama je očigledno palo jer su posle tog meča vezali još nekoliko kikseva.

RSB: Na polovini prvenstva smo, bez izgubljenog boda, sa samo jednim primljenim golom, da li je titula rešena?
NJ: Titula je rešena onog trenutka kada kapiten podigne trofej namenjen šampionu Srbije a do tad borba ne prestaje, nema opuštanja ni na sekund. Jeste velika bodovna razlika u odnosu na Čukarički, ali ako upadnemo ne daj Bože u seriju loših rezultata, ta razlika se lako istopi. Partizan iako je krenuo loše u prvenstvu, podigao je formu i vezao nekoliko pobeda, što njima daje samopouzdanje za nastavak prvenstva, borbu za evropu ako im se ukaže prilika čak i za titulu. Da nam se ne ponovi prethona sezona i da izgubimo titulu u finišu prvenstva, moramo se boriti kao lavovi do poslednjeg zvižduka sudije.


RSB: Sledi još jedan večiti derbi, Zvezda ima daleko bolji tim, da li možemo da očekujemo još jednu pobedu?
NJ: U samom pitanju ste dali odgovor, u pitanju je večiti derbi, gde nekad i ne pobedju bolji tim već tim sa većom željom za pobedom i većim srcem. To što smo bolji tim na papiru moramo pokazati i na terenu da bi ih pobedili.

RSB: Liga Šampiona i na proleće, naredni protivnik PSV, kakva su vaša očekivanja, i može li komentar na ne stvaran učinak u LŠ ove sezone?
NJ: Pre svega, kad sam došao Kopenhagen je izgledao kao velika prepreka, ali išli smo utakmicu po utakmicu, video sam našu prednost da na domaćem terenu pokušamo da pobedimo i da u Kopenhagenu izdržimo, jer je očekivano Kopenhagen napao od prvog minuta. Što se tiče grupe, očekivao sam da ćemo se boriti za treću poziciju,
 da izborimo makar LE na proleće i to naravno utakmicama na našoj Marakani, od koje se svakom tresu kolena i pred dolazak u Beograd. Svojom igrom smo pokazali koliko vredimo,
 i da nismo u grupnoj fazi LŠ samo da bi popunili mesto i hvalili se učešćem u elitnom takmičenju. A što se PSV-a tiče, ne razmišljam trenutno o tom dvomeču, očekuje nas nastavak borbe u domaćem prvenstvu pre toga, kad dodje red na taj dvomeč, razmišljaćemo o tome.


RSB: Bajern je opet pao na Marakani, autogol Humelsa sličan onom Augentalerovom, da li se to istorija ponavlja?
NJ: Pao je Bajern na Marakani, ali za razliku od te '91, mi smo izgubili u Nemačkoj, doduše i pobedili 2:0 ovde. Voleo bi kao i svaki pravi Zvezdaš da se ponovi ta '91, ali ko zna, videćemo u maju.

RSB: Pored LŠ i SLS, ostala je borba i za kup Srbije, posle ispadanja Superligaša, da li je Zvezda praktično već uzela kup?
NJ: Ne smatram da smo uzeli kup, jer ćemo svakako imati protivnike do samog kraja, pa makar oni bili i iz PSL, ne znači da se neće boriti i pokušati da iznenade Crvenu Zvezdu, čak šta više, imaće motiv više.

RSB: I za kraj, šta želite da poručite navijačima?
NJ: Zvezda je život, sve ostalo su sitnice!




SLS: Zvezda stigla do 16-te pobede, Parizanu treći poraz!



U 16. kolu SLS odigran je još jedan večiti derbi, treći ove sezone, Zvezda je nezaustavljiva ove sezone dok se Partizan nakon loše starta vratio u borbu za evropu i želi da prekine niz pobeda Crvene Zvezde.

Pred derbi, oba trenera su bila oprezna prilikom davanja izjava medijima, uz svo poštovanje prema protivniku, Zvezda znatno bolja na papiru, dok je Partizan u podizanju forme i u ne tako zavidnoj poziciji. Na samom početku utakmice Partizan je pokušao da iznenadi Zvezdu i prvi pripretio ali Rajković je ostao ne savladan, tokom prvog poluvremena vodila se velika bitka na sredini terena, Zvezda je pretila iz brzih akcija, što po sredini i po bokovima. U drugom poluvremenu drugačija slika, i Zvezda kao što su Delije navikle u dosadašnjem delu sezone, ispred gola protivnika, a Partizan je pokušavao iz kontri. Nakon greške na sredini terena domaćih fudbalera, Katai je izuzetnim pasom proigrao Prijovića koji je istrčao sam pred golmana i poslao loptu gde golman nije mogao da je dohvati i doneo veliku radost crveno-belom delu Topčiderskog brda. Do kraja utakmice crveno-beli su pretili, ali rezultat je ostao ne promenjen.

galerija slika, rezultati 16.kola i tabela
Spoiler















 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Bayern-fussball, AleksaVP

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Budjenje giganta iz Ljutice Bogdana
« Odgovor #3 poslato: 10. jun 2017, 21:12:36 »
Citat: Bayern-fussball;1468724
Terzicu lopove pokrao si pare Zvezdine a sad napolje iz uprave ,bravo odlicna Master liga ,makar u igri je Crvena Zvezda svetski tim i sad napred do triple a mozda do cetiri pehara ,prati se samo cepaj Zvezda mi je sve napred Zvezda Ole ,koji pec koristis kad ima prva liga srbije :player:

Izvini, tek sad videh da si me pitao za peč, koristim Pes-Serbia SLS peč...
Uzgred hvala na lepim željama.. Dupla kruna je dovoljna za prvu sezonu
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Bayern-fussball

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Budjenje giganta iz Ljutice Bogdana
« Odgovor #4 poslato: 10. jun 2017, 22:18:05 »


Crveno-bela evropska bajka se nastavlja! Pobeda u Holandiji za mirniji revanš u Beogradu!



Delije su dugo čekale i sanjale o evropskoj Zvezdi, koja pravi čuda na terenu, a ova sezona se može nazvati sezonom iz bajke, u SLS Zvezda nema izgubljen bod, Marakana je opet ne osvojiva tvrdjava, a nakon odličnih partija tokom jesenjeg dela u LŠ, Zvezda je nastavila gde je stala i na proleće. Posle žreba krajem prošle godine, mnogi su rekli da iako je Zvezda imala dosta sreće i izvukla PSV, da će biti teško, pogotovo na njihovom stadionu, ali crveno-beli momci su pokazali zube i u samom finišu utakmice došli do važne pobede za miran revanš na Stadionu Rajko Mitić.

PSV je pokušao da iznenadi odbranu Zvezde na samom startu utakmice, ali su ostavili svoje navijače u šoku jer je Antić pokrenu kontru Zvezde, a nakon greške odbrane Prijović je ostao sam ispred golmana i matirao ga već u 5 minutu. U nastavku je bila odlična utkamica, PSV se nije predavao a Zvezda je htela da postigne još koji gol, u prvom poluvremenu je bilo opasnosti na obe strane samo što Zvezdina odbrana nije dozvoljava da domači igrači upute završni pas, tako da je PSV otišao na odmor bez upućenog šuta, dok je na drugoj strani Zvezda pokušavala na sve načine da postigne bar još jedan gol, ali uglavnom su udarci završavali van okvira gola, a nakon jedne akcije Crvene Zvezde, nastao je muk na stadionu, kada je posle Prijovićevog udarca glavom lopta pogodila prečku. Na početku drugog poluvremena Jarmolenko je zamenio Bergvijna i uneo dovoljno energije u ekipu PSV-a da domaći budu opasniji bar u prvih 10-20 minuta. U 62. minutu Jarmolenko je centrirao sa leve strane, Guardado je šutirao Rajković je odlično reagovao a na odbijenu loptu je natrčao Locadia i doneo izjednačenje domaćima. Do kraja utakmice nastavili su da se smenjuju napadi na obe strane da bi u nadohnadi vremena Milivojević poslao loptu u sredinu do Plavšića koji je prošao 2 igrača i jakim šutem po zemlji u suprotan ugao, Pasver je bio ne moćan.

Spoiler
















Koku: "Odlična utakmica, očekuje nas još teži meč na njihovom stadionu"



"Ovo je bila zaista jedna odlična utakmica kao što sam i očekivao, znao sam da Zvezda nije došla ovde da se brani jer klub sa takvim renomeom ne ulazi u utakmicu da se brani, baš kao ni mi, jednostavno renome kluba to ne dozvoljava. Nemam šta da zamerim svojim fudbalerima, borili su se kao lavovi na terenu, a greške su sastavni deo kako svakodnevnog života tako i fudbala, i pre utakmice sam rekao da će iz ovog dvomeča izaći kao pobednik tim koji manje bude grešio, Zvezda je danas manje grešila, pobedila i čestitam im na tome. Za dve nedelje nas očekuje revanš na njihovom stadionu, mi treba da se za tu utakmicu spremimo i psihički jer njihovi navijači zaista prave fascinantnu atmosferu, nadam se da nas to neće omesti, a mi ćemo se potruditi da nadoknadimo zaostatak, što će biti izuzetno težak zadatak."

Jović: "Teška utakmica i jako važna pobeda"



"Jedna jako teška utakmica, PSV je pre svega odlična ekipa, možda nisu najjača ekipa u takmičenju ali su jedan od najnezgodnijih protivnika. PSV i Zvezdu kao da je sudbina spojila u ovoj fazi takmičenja, bogata istorija, posrtanje u prethodnih par godina ali i vraćanje na evropsku scenu u velikom stilu. Imali smo sreće danas, vrlo rano smo poveli, možda je taj gol malo uticao na tempo utakmice, ali sigurno je bio kao hladan tuš za njihove fudbalere koji su posle bili izuzetno opasni, to što nisu uputili ni jedan šut u prvom poluvremenu, ne znači da nisu bili dobri i opasni, jednostavno naša odbrana je bila fenomenalna. Nakon ovog meča nemam im šta zameriti, došli smo do važne pobede, ne smatram niti bilo ko drugi treba da smatra da smo ovom pobedom prošli dalje, ima još 90 minuta da se igra, iako se igra na našem stadionu, ako se previše opustimo, ova pobeda je samo za miran ulazak u revanš. Čestitam ekipi PSV-a na velikoj borbenosti do posldnje sekunde."
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Bayern-fussball

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Budjenje giganta iz Ljutice Bogdana
« Odgovor #5 poslato: 11. jun 2017, 01:03:16 »


Zvezda se pobedom na Karadjordju dodatno približila i matematički obezbedjenoj titulu, Partizan se porazom na Banjaci oprostio od titule i pao na 4. mesto

Što se tiče SLS, ove sezone je titula izvesna već duže vreme, a druga pozicija i mesto u kvalifikacijama za LŠ je sve izvesnije kao i dva mesta koja vode u niži rang takmičenja, dok je se praktično pola lige bori za tri mesta koja vode u LE.

Kraj februara i neverovatna situacija u SLS, već je očigledno ko će biti šampion i vice šampion, a da na prva dva mesta neće biti neko od večitih. Zvezda je odličnom igrom, ali minimalnim rezultatom savladala Vojvodinu na Karadjordju i pobegla Partizanu na 31 bod, koji je porazom na Banjici pao na 4. mesto, dok je Rad pobedom matematički ušao u trku za LE. Ove sezone u borbi za LE učestvuje čak 9 ekipa, mada pojedini žele i kvalifikacije za LŠ, mada po do sada prikazanome, tu poziciju će zauzeti Čukarički. A u borbi za LE su ove sezone Spartak sa 33 (11 manje od Čuke i čak 30 od Zvezde), Partizan 32, Mladost 32, Radnik 30, Bačka, Vojvodina i Novi Pazar sa po 29, Radnički Niš i Rad sa 28 i Metalac sa 27. Borba za opstanak će takodje biti zanimljiva, Javor je na pozicji 13 sa 21 bodom i najizglednijim šansama za opstanak, dok su Voždovac i Napredak na pozicijama 14 i 15 sa 19 odnosno 17 bodova, dok je Borac zakucan za dno sa 10 bodova.




Zvezda je i februaru bila nezaustaviljava!

Crveno-beli su na 6 utakmica u februaru imali maksimalan učinak, iako su Zvezdini golgeteri malo posustali, a Prijović, Katai i Srnić su odabrani u tim meseca SLS


 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Bayern-fussball

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Budjenje giganta iz Ljutice Bogdana
« Odgovor #6 poslato: 11. jun 2017, 16:22:26 »




LŠ: Crveno-bela bajka se nastavlja: Zvezda u četvrtfinalu!

Ove sezone su crveno-beli bez premca, pogotovo na Marakani, gde su padali svi redom. PSV je došao u nadi da će uspeti da nadoknadi gol zaostatka iz Ajndhovena, ali jedva da su uspevali da stignu do kaznenog prostora, a kad su uspevali završni pasovi su bili zaista loši, dok je Zvezda igrala kao da juri rezultat

Od početka je Zvezda napala u želji da iskoristi malu pogubljenost igrača PSV-a, koji u prvim minutima nisu znali gde se nalaze, opet je postignut brzo gol, u 16 minutu nakon centaršuta Antića, Adžić je poluvolejom zakucao loptu u bliži ugao i doveo Zvezdu u vodjstvo. Nakon tog gola, PSV je krenuo vrlo ofanzivno ali Zvezda je uspela da neutrališe pokušaje Holandjana i preuzme kontrolu nad utakmicom i nastavila da preti golu Zoeta. Sredinom drugog poluvremena, PSV je krenuo na sve ili ništa, ali kontra Zvezde u 63. minutu, pas Adžića sa svoje polovine prema Prijoviću koji se ubrzo našao sam ispred golmana i poslao loptu u ne branjeni deo mreže, slavlje na Marakani je moglo da počne. Do kraja utakmice Zvezda je stvorila još par prilika dok PSV nije znao šta ga je snašlo. Kad je sudirao odsvirao poslednji zvižduk, veliko slavlje je moglo da počne.



Spoiler















Filip Koku: "Zvezda zasluženo ide dalje"



"Pre svega bi želeo da čestitam Zvezdi na fantastičnoj igri, i zasluženoj pobedi, na početku moji igrači kao da nisu znali gde se nalaze, ali im to ne mogu zameriti, atmosfera koju prave navijači Zvezde je najbolja na svetu i nije se lako navići na to, Zvezda je to iskoristila i povela kasnije kontrolisa igru na terenu u potpunosti, dok je neverovatno igrala njihova poslednja linija ne dozvolivši nam da uputimo šut ka golu, a mogu reći da možemo da budemo srećni što je bilo samo 2:0 za Zvezdu, jer su konstantno pretili, želim im puno sreće u nastavku takmičenja i do kraja sezone"

Nemanja Jović: "Velika pobeda, veliki uspeh, nema puno vremena za slavlje"



"Pre svega čestitam mojim igračima na odlično partiji i PSV-u na velikoj i fer borbi. Odigrali smo zaista odličnu utakmicu, iskoristili smo priliku da dok se igrači PSV-a nisu navikli na atmosferu dodjemo do prednosti, nastavili smo da pretimo, na sredini drugog poluvremena postigli gol koji je rešio svaku nedoumicu. Ovo je veliki uspeh i velika pobeda, ali nemamo vremena da slavimo puno, očekuje nas nastavak takmičenja u prvenstvu, borba za kup i nastavk LŠ. Slavićemo sve uspehe na kraju sezone. PSV-u želim puno sreće u nastavku sezone"

Da li će Zvezda imati sreće u žrebu za četvrtfinale LŠ?



Crvena Zvezda je ušla medju 8 najboljih timova na starom kontinentu, a da li će imati sreće da izbegne neku od najjačih ekipa u četvrtfinalu, to ćemo saznati danas nako žreba u Nionu.



Nakon plasmana u 1/4 finale LŠ, posle izbacivanja PSV-a, crveno-beli mogu da se susretnu sa nekom od sledećih ekipa: Barselona, Lion, Real Madrid, PSG, Bajern, Mančester Junajted i Juventus. Pitali smo trenera i predsednika Zvezde, o tome koga žele u narednoj fazi takmičenja.

Nemanja Jović: "Došli smo do faze takmičenja u kojoj više ne postoji protivnik kojeg više želiš da dobiješ od nekog drugog, da nije kvalitetna ekipa ne bi ni stigla do ovde. Ovo je faza takmičenja u kojoj se svaka utakmica igrao kao da je finale, jednostavno više nemaš pravo na grešku, mi smo uradili i više nego što smo imali cilj ove sezone, tako da smo zadovoljni i ovim uspehom, što ne znači da se nećemo boriti, ma ko god bio protivnik."

Dejan Stanković: "Čuli ste Delije tokom utakmice sa PSV-om "Dajte Barsu da se igramo", oni takav spektakl i zaslužuju, a mi koga god dobijemo, borićemo se, jednostavno više ne postoji lak protivnik u LŠ. Ako dobijemo protivnika sa kojim možemo da se nadigravamo, možda udjemo i u polufinale"

LŠ: Zvezda je možda opet imala sreće, očekuje je dvomeč sa Olimpikom iz Liona u četvrtfinalu

Održan je žreb u Nionu, a Delije će morati opet na daleki put da bi bodrili svoj tim u prvom meču.
Parovi četvrtfinala LŠ:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Bayern-fussball

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Budjenje giganta iz Ljutice Bogdana
« Odgovor #7 poslato: 24. jun 2017, 01:24:47 »


Fenomenalno završena istorijska sezona!



Ova sezona za FK Crvena Zvezda je istorijska, od početka koji nije obećavao, rasula u klubu, promene uprave, poraza od komšija u Super kupu Srbije, do evropskog fenomena i velikog slavlja.

Superliga Srbije

Crvena Zvezda je ove sezone zaista sjajno igrala u domaćem prvenstvu, u pojedinim utakmicama se malo više mučila da slomi otpor protivnika ali uspevala je da slavi. Očekivanja Delija će se sigurno povećati ali sigurno je da će se ovakva sezona teško ponoviti, ma kakva god naša liga bila, završiti je bez izgubljenog boda je izuzetan uspeh.
Izuzev Crvene Zvezde, Čukarički je ušao u završnicu sezone mirne glave jer je par kola pred kraj obezbedio drugo mesto i kvalifikacije za Ligu Šampiona, Partizan je tek kolo pre kraja uspeo da osigura treću poziciju i plasman u Ligu Evrope, Mladost iz Lučana posustala pred kraj sezone ni pobeda u poslednjem kolu im nije pomogla da se domognu 5. mesta i LE jer su Vojvodina i Spartak svojim pobedama ostali ispred zbog bolje gol razlike. Još na polu sezoni je bilo jasno da će Borac teško izbeći ispadanje u PLS, dok je Voždovac epitet Superligaš obezbedio dva kola pre kraja i posla Napredak u niži rang.



Što se tiče indivulnih uspeha, Aleksandar Prijović i Luka Adžić su bili izuzetni, odigravši veliki broj utakmica na izuzetnom nivou, osim u Superligi pokazali su umeće i u LŠ, gde su primećeni i od strane bogatih klubova. Prijović je u SLS bio najbolji strelac i asistent sa 25 godina i 9 asistencija koliko su imali i Adžić i Katai, dok je mladi Jović izabran za najboljeg trenera SLS.





A u idealan tim prvenstva je izabrano čak 6 igrača Crvene Zvezde, bekovi Antić i Basta, igrači veznog reda Srnić, Adžić i Katai i napadač Prijović uz golmana i veziste Partizana Rudd-a i Leonarda, štopera i veziste Mladosti iz Lučana Miloševića i Pavlovića i štopera Bačke Đurića.



Kup Srbije

Ovosezonski kup je bio čudan, svi Superligaši osim crveno-belih su eliminisani u ranoj fazi i sasvim očekivano je završen slavljem Crvene Zvezde iako je malo falilo da Radnički iz Pirota napravi još jedno iznenadjenje, nako što je eliminisao Rad i Voždova, propisno je namučio i Zvezdu u četvrtfinalu, dok su crveno-beli kasnije ubedljivo slavili nad BSK Borčom u polufinalu sa 5:0 i OFK Odžaci 3:0 u finalu. Odžačani su na putu do finala izbacili dva Superligaša, Javor i Čukarički i dva prvoligaša OFK Beograd i Zemun.








Liga Šampiona

Ulazak u grupnu fazu LŠ nakon dve pobede protiv Kopenhagena Zvezda je napravila izuzetan uspeh, rukovodstvo i navijači su se nadali trećem mestu u grupi i mogućim iznenadjenjima na svom stadionu ali bili su prijatno iznenadjeni, crveno-beli su završili prvi ispred Bajerna, Fiorentine i Totenhema sa čak pet pobeda i porazom od Bajerna u Minhenu. Nako žreba za osminu finala, navijači su želeli prolaz dalje, što su i dobili, Zvezda je dva puta bila bolja od PSV-a a u četvrt finalu išla na megdan Olimpiku iz Liona, koji nije uspeo da zaustavi četu iz Ljutice Bogdana koja je svakom utakmicom igrala sve bolje i bolje, a nadu da će se ponoviti '91 i čuveni Bari, navijačima je doneo dvomeč sa Bajernom u polufinalu, samo za razliku od te '91 prva utakmica je igrana na Marakani, i pored toga što je od 30. minuta Zvezda igrala sa igračem manje uspela je da pobedi minimalim rezultatom golom Prijovića u nadoknadi prvog poluvremena, a identičnim rezultatom završena je i utakmica u Minhenu, pohod Delija na London i Vembli, mogao je da počne, gde ih je čekala dugo očekivana Barselona.

Na čuvenom Vembliju su Delije napravile atmosferu kao da se igra na stadionu "Rajko Mitić" i svih 90 minuta pružali maksimalnu podršku svojim fudbalerima. Arda Turan je doveo Barsu u vodjstvo strašnim udarcem sa 20-tak metara, tada se činilo da se uspeh iz Barija neće ponoviti jer je Barsa uspela da uspostavi kontrolu nad igrom, dok su igraći Zvezde u pojedinim trenucim delovali dezorientisano, na poluvreme se otišlo sa minimalnim vodjstvom Španaca, a u drugom poluvremenu se Zvezda "probudila" i zaigrala onako kako je igrala cele sezone, već u 48. minutu Adžić je nakon asistencije Plavšića izjednačio rezultat, a nakon dva udarca iz voleja Plavšića u kratkom vremenskom periodu koje je zaustavio okvir gola, nervoza je počela da se uvlači medju igrače i navijače Barselone, dok su Delije sve više prizivale još jedan gol, Zvezda je igrala kao na baterije i redjala priliku za prilikom, pred kraj utakmice okvir gola je izuzetno snažnim šutem pogodi i kapiten Milivojević, kada su već svi pomislili da su produžeci i penali na pomolu, stupili su na scenu Adžić, Prijović i Ristić, koji su odbranu Barse doveli do ludila, a Delije do delirijuma, prvo je Adžić u 88. minutu odličnom minijaturom izbacio odbranu Barse i zatresao mrežu nemoćnog Ter Stegena, u drugom minutu nadoknade, Ristić posle prodora sa krila nalazi Adžića koji prosledjuje loptu ka usamljenom Prijoviću koji sa pogadja tik uz stativu i Zvezdi donosi ne dostižnu prednost, a dva minuta kasnije nakon greške veziste Katalonaca Ristić prebacuje odbranu Barse a Prijović iz prve šutira i loptu šalje u gornji levi ugao gola i donosi veliku pobedu, a slavlje Delija je moglo da počne.







Učinak na kraju sezone


Mladi trener Jović je ove sezone privukao pažnju celog fudbalskog sveta, i posle velikog uspeha sa Crvenom Zvezdom imao je primamljivih ponuda ali je odlučio da ostane u voljenom klubu

 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Bayern-fussball

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Budjenje giganta iz Ljutice Bogdana
« Odgovor #8 poslato: 24. jun 2017, 16:00:31 »


PRELAZNI ROK: Zvezda se pojačava iz Premier lige? Matić, Tadić i Belerin su želja kluba iz Ljutice Bogdana?(VIDEO)



Nakon izuzetne sezone Crvene zvezde, kao i pred svaku sezonu počinje ludnica oko prelaznog roka i nagadjanje mogućih pojačanja, ali nakon Gazpromovog "aktiviranja" kao sponzora Zvezde, počela je licitacija sa skupim pojačanjima crveno-belih iz Ljutice Bogdana.

Nemanja Matić



Stameni zadnji vezni Čelsija i reprzentativac Srbije se spominje kao jedna od želja Crvene Zvezde nakon velikog uspeha crveno-belih sezone na izmaku, kako bi sledeće sezone tim bio još jači. Da bi Zvezda videla Matića u svojim redovima treba da izdvoji popriličnu svotu novca, a njegovim dolaskom bi dobila još bolju defanzivu jer je poznato koliko dobro kvari igru protivničke ekipe uz to ima sjajan šut i može biti izuzetno opasan sa distance, uz to ume da kreira akcije tima i asistira svojim saigračima, a zbog visine može da bude opasan i prilikom prekida.



Dušan Tadić



Još jedan reprzentativac Srbije se spominje kao želja Zvezde, Dušan Tadić, fudbaler Sautemptona. Sjajan ofanzivni igrač koji svojim driblinzima izludjuje svoje čuvare, a odličan je izvodjač prekida.



Hektor Belerin



Brzonogi desni bek Arsenala i reprzentativac Španije se već dugo spominje kao moguće pojačanje Zvezde na leto, još jedan igrač koji je igra u oba smera, osim što učestvuje u defanzivi svoje ekipe, ume aktivno da učestvuje i u završnici napada i asistira svojim saigračima.



PRELAZNI ROK: Zvezda zamenila pola tima! Da li se smeši još jedna evropska titula timu sa Markane?

Bliži se kraj prelaznog roka, a Zvezda je napravila velike promene u timu. Želja ljudi iz kluba i navijača za trofejima je očigledna, a da li će crveno-beli uspeti da ponove ili nadmaše uspeh iz prethodne, pokazaće vreme, ali moraće ispočetka da uklapaju tim.

DOLASCI:

Hektor Belerin - 60 miliona (Arsenal)
Matija Nastasić - 10 miliona (Šalke)
Nemanja Matić - 53 miliona (Čelsi)
Uroš Spajić - 18 miliona (Anderleht)
Andrija Pavlović - 29 miliona (Kopenhagen)
Dušan Tadić - 29 miliona (Sautemton)
Ljubomir Fejsa - 18 miliona (Benfika)
Marko Grujić - 9 miliona (Liverpul)
Sergej Milinković Savić - 62 miliona (Lacio)


ODLASCI

Nenad Milijaš - 8 miliona (Ponte Preta)
Domagoj Vida - 15 miliona (Montreal Impakt)
N. Milenković (bio free agent) - 10 miliona (Ajntraht Frankfurt)
Marko Petković - 3 miliona (Moratjadi)
Poletanović - 7 miliona (Osasuna)
Uroš Račić - 5 miliona (Vićenca Kalčo)
Slavoljub Srnić - 6 miliona (Metalac)
Luka Jović - 11 miliona (Pumas)
« Poslednja izmena: 24. jun 2017, 19:16:47 od strane CoNe Delija »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Bayern-fussball

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Budjenje giganta iz Ljutice Bogdana
« Odgovor #9 poslato: 24. jun 2017, 19:16:31 »


UEFA SUPER KUP: Zvezda nakon Superkupa Srbije osvojila i Superkup Evrope!

Crvena Zvezda je privukla pažnju cele fudbalske javnosti tokom prethodne sezone izuzetnim partijama u Ligi Šampiona, i ubedljivom pobedom nad Barselonom je i osvojila trofej namenjen šampionu evrope.

Pored odličnih partija u LŠ, Zvezda je bila bez premca u domačem prvenstvu koje je završila bez izgubljenog boda, već na polusezoni je bilo poznato da će titula otići na stadion "Rajko Mitić", a na početku ove sezone Zvezdu su čekala dva Superkupa, prvi na redu je bio domaći u kom je Crvena Zvezda ubedljivo sa 4:0 savladala vicešampiona Srbije ekipu Čukaričkog (Zvezda je osvojila domaće prvenstvo i kup, pa je igrala protiv drugoplasirane ekipe u prvenstvu) a u drugom, odigranom u Monaku, Beogradski "crveno-beli" su savladali Londonske "plavce" sa 2:0 i pokazali da će ove sezone možda biti čak i bolji nego prethodne.

Superkup Srbije|Crvena Zvezda 4:0 Čukarički

Spoiler



Superkup Evrope|Crvena Zvezda 2:0 Čelsi

Spoiler



Crvena Zvezda domaćim igračima ide na sve trofeje!

Pred početak prvenstva Zvezda je sklopila tim sačinjen od domaćih fudbalera i samo jednim strancem, što za jednu ekipu koja želi da odbrani titulu prvaka evrope nije uobičajeno, pogotovo kada se zna da je "Gazprom", generalni sponzor Zvezde "odrešio kesu" i crveno-belima omogućio više milionski budžet.

Ove sezone smo odlučili da predstavimo timove koji će učestvovati u Ligi Šampiona i u Ligi Evrope, pa je red da počnemo sa šampionom evrope i braniocem titule, Crvenom Zvezdom iz Beograda.

Klub je osnovan: 04.03.1945.
Stadion: "Rajko Mitić" kapacitet:55,538
Trofeji:
Šampion evrope: 2
Šampion sveta: 1
Šampion Srbije: 28
Kup Sribije: 25
Mitropa Kup: 2

Sastav za narednu sezonu:

Golmani:

Predrag Rajković
Filip Manojlović

Odbrana:

Nikola Maksimović - štoper
Matija Nastasić - štoper
Uroš Spajić - štoper
Aleksandra Filipović - štoper
Nemanja Antić - levi bek
Stefan Milošević - levi bek
Hektor Belerin - desni bek
Dušan Basta - desni bek

Vezni red:

Nemanja Matić - zadnji vezni
Ljubomir Fejsa - zadnji vezni
Luka Milivojević - vezni (kapiten)
Marko Grujić - vezni
Dušan Tadić -krilo
Mihajlo Ristić - krilo
Srdjan Plavšić - krilo
Sergej Milinković Savić - ofanzivni vezni
Luka Adžić - ofanzivni vezni
Andrija Luković - ofanzivni vezni
Aleksandar Katai - ofanzivni vezni

Napad
 
Aleksandar Prijović
Andrija Pavlović
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Bayern-fussball

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Budjenje giganta iz Ljutice Bogdana
« Odgovor #10 poslato: 24. jun 2017, 19:56:59 »


LŠ/LE: Da li naši timovi mogu do evropskog proleća?



Danas je u Nionu održan žreb za grupnu fazu Lige Šampiona i Lige Evrope, Srbija je imala čak 6 predstvanika a da li će naši timovi moći do evropskog proleća to ćemo saznati u decembru.

Crvena Zvezda će ove sezone možda ima čak i težu grupu nego prethodne sezone, kada su iznenadili i sami sebe i plasirali se dalje a kasnije i postali prvaci evrope. Crvena Zvezda je u grupi sa Madridskim Realom, Šahtjorom iz Donjecka i Steauom iz Bukurešta.



Jović: Neugodni protivnici, ali realno je da možemo da prodjemo kao prvi u grupi!

"Prošle godine smo imali jaku grupu, a sad imamo dosta neugodnu, Real kao Real uvek cilj osvajanje LŠ, samim tim sa njima će biti najteže igrati, dok Šahtjor i Steaua su dobre ekipe, mogu da iznenade ali mogu i da podbace. Mislim da je sasvim realno da prodjemo kao prvoplasirani u narednu fazu.



Čukarički i Partizan u nezgodnim grupama ali mogu da prodju, dok Vojvodina, Spartak i Odžaci gotovo da nemaju nikakve šanse!



Čukarički je nakon eliminacije od Intera u plej-ofu dobio šansu u Ligi Evrope, u grupi je sa Fiorentinom, Giganpom i PEC Cvole-om
Partizan još ima i najveće šanse za evropsko proleće jer se nalazi u grupi sa Monakom. Kijevom iz Verone i Rostovom
Vojvodina nema praktično nikakve šanse jer se nalazi u grupi sa Lesterom, AZ Alkmarom i Red Bul Lajpcigom
Spartak može da se bori za utešno treće mesto sa Viteseom dok već svi vide Milan i Sent Etjen u narednoj fazi
Odžaci su iznenadili prošle sezone u kupu Srbije i uspeli da se plasiraju u grupnu fazu LE, ali za prolaz dalje im treba čudo jer su u grupi sa Laciom, Kaen-om i Red Bul Salcburgom

Aleksandar Prijović je najbolji igrča evrope!





P.S. Izvinjavam se na ovako nakaradnom i šturom pisanju, udaljio sam se sa ML prethodnih dana jer nisam mogao pisati zbog manjka vremena
« Poslednja izmena: 25. jun 2017, 00:59:47 od strane CoNe Delija »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Bayern-fussball

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Budjenje giganta iz Ljutice Bogdana
« Odgovor #11 poslato: 25. jun 2017, 01:44:45 »


SLS: Zvezda nastavila tamo gde je stala!



Crvena Zvezda u poslednjih godinu dana igra fenomenalno, tim koji je sastavljen od uglavnom mladih domaćih fudbalera pleše po fudbalskom terenu. Iako je dosta njih pomislilo da će Zvezda kiksirati na početku sezone jer je promenjeno dosta igrača, čak naprotiv, crveno-beli su još bolji i još sigurniji dok protivnici ne znaju odakle vreba veća opasnost.

Posle Superkupova Srbije odnosno evrope, došao je red na domaće prvenstvo u kom je ogroman favorit za osvajanje Crvena Zvezda, bolje rečeno treba pravo čudo da se desi da ekipa iz Ljutice Bogdana ne bude šampion. Ove sezone ekipa je jače nego prethodne, a umalo prvenstvo da započne iznenadjenjem u Pazaru, gde se domaćin držao sve do kraja utakmice dobro, ali je pred kraj utakmice Nemanja Matić sjajnim udarcem sa 25 metara matirao golmana koji je mogao samo pogledom da isprati loptu koja umalo nije pocepala mrežu. Bačka je u drugom kolu iznenadila crveno-bele i krenula napadački i povela sa 1:0, ali gosti se nisu predali, na pauzu se otišlo nerešenim rezultatom a u drugom poluvremenu Zvezdina mašina je proradila i na kraju slavila sa ubedljivih 4:1, dok je u trećem kolu, novajlija u SLS, ČSK Pivara, ispraćen sa ubedljivih 5:0 sa stadiona "Rajko Mitić"

Nakon 3 kola SLS Radnički Niš i Crvena Zvezda su na vrhu tabel sa 9 bodova, prate ih Čukarički i Budućnost sa 2 boda manje, slede Spartak, Rad i Partizan sa 6 bodova, Mladost i Vojvodina sa 4 boda, Bačka, ČSK Pivara i Voždovac sa po 3 boda, Javor i Metalac sa po jednim bodom dok su na dnu bez bodova Novi Pazar i Radnik iz Surdulice.



KUP SRBIJE: Zvezda jedva, Čuka i Partizan ispali već u prvoj rundi!



Kup Srbije je prošle godine obeležilo brzo ispadanje svih Superligaša osim Crvene Zvezde koja ga je kasnije osvojila. I ove sezone većina Superligaša ispala već u prvoj rundi koju su preživeli samo Zvezda, Bačka, Vojvodina, Javor, Rad i Metalac.



Jović se nije proslavio kao selektor, dva poraza nakon dve utakmice!



Očekivanja fudbalskog dela nacije nakon postavljanja Jovića na mesto selektora Srbije su pobede ali na prve dve utakmice, tim nije izgledao na terenu kao što smo očekivali.

Jović je bačen u vatru da naš nacionalni tim lansira u sam vrh evrope i sveta, kao što je uradio sa Crvenom Zvezdom, samo što je ovaj zadatak teži jer za razliku od kluba, mora duže da se radi sa nacionalnim timom kako bi igra bila onakva kakvu želi, usput mora da prati formu svih igrača. Da li je to previše obaveza za mladog stručnjaka, videćemo u narednom periodu. Protiv Argenitine i Kolumbije naš tim nije igrao ni blizu kao što Zvezda igra, tj onako kako su navijači očekivali, na mahove je igra Srbije bila zadivljujuća ali to nije bilo dovoljno ni za nerešen rezultat, pa su utakmice na stadionu "Rajko Mitić" završene minimalnim pobedama gostiju.




Jović: Tek smo počeli, dosta rada je pred nama!

"Znam da navijači vole da vide rezultate u trenutku, ali prosto to je nemoguće. Za razliku od Zvezde gde sa momcima radim svaki dan, iako ih je dosta u ovoj ekipi, sa ostalima ću raditi tek od okupljanja do okupljanja, uzgred ovo je naše prvo okupljanje i samim tim nisam očekivao da ćemo sa lakoćom igrati protiv ovakve dve ekipe, čak naprotiv, ali verujem da ćemo biti najbolji kad bude najbitnije. Ovo je samo početak nadam se jedne lepe priče, koja će nadam se dostići razmere Montevidea, a možda ga i nadmašiti, pred nama je još dosta rada, treninga i provera, moramo biti strpljivi i raditi najbolje što možemo.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Bayern-fussball

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Budjenje giganta iz Ljutice Bogdana
« Odgovor #12 poslato: 25. jun 2017, 03:02:29 »


LŠ: A u Madridu muk!



Prvo kolo Lige Šampiona donelo je poslasticu ljubiteljima fudbala, dvanaestostruki šampion evrope je dočekao aktuelnog i dvostrukog šampiona evrope, Real Madrid protiv Crvene Zvezde.

Kada se spomene evropski fudbal i Liga Šampiona, ne može se ne spomenuti Real Madrid, najtrofejni evropski tim, koji je večeras dočekao Beogradsku Crvenu Zvezdu, koja je u goste velikanu došla kao aktuelni prvak evrope i tim koji po mnogima igra najlepši fudbal na starom kontinentu, što je bio dovoljan razlog da privuče najveću pažnju u prvom kolu grupne faze LŠ.

Sastav Reala: Navas, Marselo, Ramos, Pepe, Karvahal, Kros, Isko, Modrić, Ronaldo, Benzema, Bejl
Sastav Zvezde: Manojlović, Antić, Nastasić, Maksimović, Belerin, Matić, Milivojević, Ristić, Adžić, Tadić, Prijović

Real je od početka krenuo ofanzivno, a Modrić je prvi zapretio golu Zvezde, da bi u 9 minutu na odbijenu loptu nakon šuta Prijovića natrčao Tadić i sa 7,8 metara doveo Zvezdu u prednost, nakon gola Zvezda je kontrolisala igru ali Real se nije predavao, tokom prvog poluvremena redjale su se prilike na obe strane ali su mreže mirovale, da bi u nadoknadi prvog poluvremena sudija pokazao na belu tačku nakon klizećeg starta Belerina, preko čijih nogu je pao Isko koji se kretao u nazad, a Filip Manojlović je samo minut kasnije dokazao da Jovič nije pogrešio što mu je dao priliku u ovako velikom meču, odbranivši penal Krosu, pa je Zvezda otišla na odmor sa minimalnom prednošću. U drugom poluvremenu se nastavilo smenjivanje napada jednih i drugih, u 68. minutu kontra Zvezde, Adžić šalje loptu ka Milivojeviću koji je rutinski šalje u mrežu Navasa i udvostručuje prednost, da bi nakon tog gola Real zaigrao još ofanzivnije, u 88. minutu nakon još jedne kontre Zvezde, ovaj put Milivojević šalje loptu ka Adžiću čiji šut iz punog trka blokira Serhio Ramos, ali lopta se odbija ka golu Reala a najbrže od nje stiže Adžić koji bez problema šalje pored Navasa koji je praktično skočio kao rukometni golman jer je nije uspeo na vreme da stigne do lopte, a nakon udarca Adžića bilo je kasno za bilo kakvu intervenciju, a slavlje navijača Zvezde je moglo da počne, dok su domaći navijači gledali ka terenu u neverici.

U drugom meču grupe C Lige Šampina, Šahtjor je ubedljivo savladao Steauu sa 4:!

Spoiler

Zidan: Zvezda je sjajan tim!



"Crvena Zvezda je aktuelni prvak evrope, trenutno igra najlepši fudbal u evropi, možda čak i na svetu, i ko god mislio da ćemo ih lako pobediti, grdno se prevario. Mlad trener koji ima viziju i mlad tim sastavljen od domaćih igrača uz jednog stranca, što ih ne čini slabim, već jednim od jačih timova evrope, jer se medjusobno poznaju, lako komuniciraju i svako od tih momaka zna koliku težinu nosi dres koji nosi. O utakmici ne treba trošiti reči, jedan sjajan meč, baš onakav kakav se očekivao, na kraju ubedljiva pobeda Zvezde iako je lako moglo da se desi da bude i obrnuto, ali šta je tu je. Ne mogu zameriti ništa svojoj ekipi, čestitam im na borbenosti do samog kraja."

Jović: Velika pobeda!

"Pre svega bi čestitao mojoj ekipi na velikoj pobedi, ovakve utakmice se dobijaju srcem. Sjajan meč, puno šansi na obe strane, pravi praznik fudbala. Utakmicu je prelomio odbranjeni penal Manojlovića jer da je tada Real izjednačio, verovatno bi tok utakmice bio drugačiji. Na večerašnjoj utakmici smo pokazali da nismo stigli slučajno dotle dokle smo stigli i da smo ove sezone još jači nego prethodne i fizički i psihički i da rastemo zajedno sa klubom.

SLS: Zvezda se rapucala, pala još jedna petarda na Marakani!

Zvezda igra sve bolje i bolje, na Marakani je pala još jedna petarda, ovaj put je Čukarički bio žrtva. Radnički iz Niša nastavlja sa dobrim partijama i pobedama, ali je pao na drugu poziciju zbog lošije gol razlike.



« Poslednja izmena: 25. jun 2017, 17:10:44 od strane CoNe Delija »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Bayern-fussball

Djoxetina

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 491
    • Pogledaj profil
Odg: Budjenje giganta iz Ljutice Bogdana
« Odgovor #13 poslato: 25. jun 2017, 11:17:26 »
Na kojoj tezini igras?
 

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Budjenje giganta iz Ljutice Bogdana
« Odgovor #14 poslato: 25. jun 2017, 17:10:18 »
Citat: Djoxetina;1470603
Na kojoj tezini igras?

Na superstar...