Autor Tema: Par pitanja!  (Pročitano 1739 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

dulex94

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 465
    • Pogledaj profil
Par pitanja!
« poslato: 4. novembar 2016, 14:31:32 »
Pozdrav ljudi! Dugo me nije bilo, ali eto cuo sam da je 2017 verzija pristojna (doduse cuo sam i da je uzas) i rekoh aj da je probam.

I dopada mi se. Medjutim ja PES nisam igrao od davne 2013 verzije. Tu sam igrao jedno 2 godine, 2014. i 2015. mi se nije bas dopao. 2016 nisam ni probao.

I eto me sad ovde sa par pitanja u vezi ove nove verzije, pa da pocnemo:

1. Dodavanja: Navikao sam oduvek da igram sa malo pomoci od strane racunara sto se tice preciznosti, i ako sad imam gamepad sa pecurkicama i probao sam manual. Nesto mi ne ide, nisu bas pecurkice kvalitetne. Pa me interesuje na koje podesavanje bih trebalo da stavim ono pass assist da bih dobio taj neki osecaj kao sa PES 13? Uglavnom mi je problem sto ne mogu sam da izaberem igraca kome saljem pas. Takodje sam primetio da igrac prema kojem ide lopta uglavnom stoji, ne natrcava, ili cak "bezi" od lopte. Treba li ja da ga usmeravam ili sta?

2. Odbrana: Ovo mi je najgore. Turio sam ga na regular trenutno dok se naucim malo kako i sta. Malo sam se privikao pa bar ne gubim, dobijam tj. i polako razmisljam da dizem tezinu, medjutim primecujem da me cak i na regular izbacuju nekim dodavanjima konstantno i da je jako tesko pratiti protivnicke igrace. Cak sam se i odvikao od toga da drzim X sve vreme i jurim za njim, ali jako tesko im oduzimam loptu? Neki savet? Drugo, kod njihovih centarsuteva i odbijanja lopte nakon odbrane, koje dugme ja treba da drzim da moj igrac tu loptu dalje izbaci? Navikao sam da je to dugme za dodavanje, medjutim koliko god ja napunio snagu pasa lopta odleti pisljiva 2 metra i zavrsi u nogama protivnickog igraca. I da zasto se uvek lopta odbija do protivnickog igraca ?

3. Napad: Imao sam ovde problema s tim da sta god radio protivnicki igraci me stizu. Medjutim nasao sam onaj Nesin gameplay patch i od tada napad je podnosljiv, mada su prodori i driblinzi sa jednim igracem su gotovo nemoguci. Ali ajde snalazim se i dajem golove. Doduse ovo je sve regular tezina ne bih znao sta me ceka posle.

4. Sudije: Sta god oni radili meni sudija ne sudi faul. U 7 utakmica, 2 faula na sredini terena. S druge strane ja se najeo zutih kartona. Ima li neko slicno iskustvo?

5. Lopta: Igram Championship sa QPR. Zumirao sam standardnu wide kameru na 5 i ne mogu da vidim loptu zbog boje terena. Ima li nesto sto ispravlja te stvari? Ili boju trave ili boju lopte. Ne vredi vise da zumiram necu da vidim ostale igrace jbg.

6. Zar ne postoji vise dovodjenje trenera za kondiciju, napdace, golmana itd?


7. I poslednji edit i pitanje, sad sam se setio. Kada se dodaje lopta od golmana, kada se izvode slobodnjaci i korneri, ako je ukljucen analog onda se okrece desnim analogom. Medjutim, ako ukljucim analog ne mogu da igram na ove cetiri strelice kako sam navikao od kada sam imao 5 godina i igrao stari pes na sony kecu. Ima li neko podesavanje ili caka da se to okretanje kamere vrati na ono standardno?
« Poslednja izmena: 4. novembar 2016, 14:57:06 od strane dulex94 »
PES FAN
 

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Odg: Par pitanja!
« Odgovor #1 poslato: 4. novembar 2016, 15:11:55 »
Pozdrav.

Da, bice ti tesko da se priviknes jer je bas od 2014 pocela nova era, novi engine, ja kazem da je totalno drugaciji od 13 i svaki naredni lici na 14, iako neko kaze nebo i zemlja, princip je isti.
Regular sto si stavio je dobro, pa ces dizati postepeno. Napredovaces sigurno uz vezbu ako imas volje.

1. Dodavanja. Stavi assist level 2. Ne znam kako imas problem kojem dodajes, usmeris ka igracu i tom ce ici, u zavisnosti i od jacine. Probaj da prodjes treninge.
Da, usmeri tog sto prima loptu ako hoces da ide na nju.

2. Odbrana. OK je taj presing drzati X. Ponekad i udvajati. Probaj i da ih citas. Nema posebnog recepta, uglavnom presing je OK. Ponekad 2 puta X, ako hoces da uzmes loptu iskorakom (u pravom trenutku, da ne bude faul), mada i samo drzanje iksa i usmeravanje ka igracu radi posao.
Drzi sut da dalje izbaci glavom. I X je dobro, ako imas kome. Usmeri samo van 16, ne moze je dobaciti odmah u aut ili preko pola. Prodji treninge, opet.
Zasto se odbija njima, ne znam, mozda je PES tako hteo ili je to subjektivni osecaj, mozda nije bas uvek. A valjda se nekad odbija i tebi/nama u napadu.

3. Napad. Sa jednim igracem da, prodori gotovo nemoguci, ali dupli pas je dobra stvar za prolaz, utrcavanje, pravovremen pas u prostor i neometano gol da postignes.

4. Sudije. Faulovi. Da, imamo slicno iskustvo. Nisam mnogo igrao protiv CPU-a, ali jesam primetio kako sudi. Dok je nekome odlicno. Uglavnom nemoj biti grub, klizeci startovi su nekako produzeni i sudija maltene nijednom ne pusta prednost, ne oprasta, da neko ne bi akumulirao u jednom napadu 4 ostra starta, a dobio naknadno samo 1 zuti karton.

5. Lopta. Losa je Konamijeva ovogodisnja lopta, deluje sivo i slabo vidljivo na terenu. Podesi da se u tom takmicenju koje igras koristi druga lopta.
Da bi to podesio idi u glavni meni, Extras, Edit, Competitions, England, Sky Bet Championship, Detailed Settings, Ball type: CONTINUA (njihova) zameni kojom hoces, prva sledeca je dobra.

Za Editovana pitanja ne znam bas odgovor. :) Pozz
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 

dulex94

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 465
    • Pogledaj profil
Re: Par pitanja!
« Odgovor #2 poslato: 4. novembar 2016, 16:18:15 »
hah dobro, uglavnom sam igrajuci provalio vecinu, drago mi je da nisam samo ja lud sto se tice ovoga za loptu i prodore sa jednim igracem.

Za editovana pitanja, resio sam ovo sto se tice orketanja kamere. Trebao sam samo prebaciti u podesavanjima da se igrac krece na ova cetiri a da su na pecurkicu takticka podesavanja i sad mogu da ukljucim analog i koristim desni za finte i to.

Jedino mi jos nije jasno zasto nema tih kondicionih, napadackih, golman trenera kao nekad. Secam se da sam kupovao jednog od 5 miliona godisnje i za kratko vreme doveo igrace do boljih ocena. Sad mi trening nista nije jasan. Hvala ti!

Inace za loptu sam donekle resio SweetFX programom ali sada cu je i zameniti nekom sarenom :D
PES FAN