Autor Tema: MNG Edit za sezonu 24  (Pročitano 4049 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
MNG Edit za sezonu 24
« poslato: 13. jun 2016, 16:31:46 »
Novi edit za novu sezonu


- Svi timovi su u svojim ligama D1 i D2.
- Svi igrači (pa i Deleted) su u svojim MNG klubovima, čak i u pravim klubovima (duplirani), što može značiti i kod igranja offline s prijateljima. Sredite Vašu formaciju (i brojeve po želji) i odradite offline ML team save.
  Postoji 4-5 igrača koje nije bilo moguće prebaciti, a "imena su poznata redakciji". :)
- Sređeni dresovi novom igraču, Admiralu, uz njegovu veliku pomoć, a doteran je i grb Shokanitu po želji.  




Prvi deo EDIT-a (222 MB, koji sadrži imena i dresove, ali ne i grbove) možete skinuti preko ikonice na sajtu PSML ili ovde.
Sve iz arhive save.zip raspakujte u Documents\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2016\save
Drugi deo EDIT-a (144 MB), u vidu grbova (MNG i drugih), PSML menija, PSML scoreboard-a, lopte i korner zastavice, možete skinuti ovde:
Sve iz arhive raspakujte u folder "download" koji se nalazi tamo gde Vam je instaliran PES (najčešće u "C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Pro Evolution Soccer 2016\download")



Ako neko želi samo dresove i grbove, bez menija i scoreboard-a:
Spoilerneka uz sve gore navedeno pod 1 i 2, skine ovaj mali fajl od 3 KB i prebaci ga u "download" folder gde je instaliran PES.
Bez panike ako ne radi. Svima mora da radi. Nemojte na svoju ruku prebacivati ovo ili ono, kažite mi šta želite tačno, pa ću Vam uvrstiti da čita uz DLC-ove. To se radi preko jednog programa, a ne očima uz klik na fajl i delete.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: gorantz, pilojac85, Hadis Zekic, Mihael, leka034, Admiral_Kolchak, shokanito

operativac

  • tatko na online
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2744
    • Pogledaj profil
Re: MNG Edit za sezonu 24
« Odgovor #1 poslato: 17. jun 2016, 12:30:01 »
Darko,

moram da ti kazem da ne mogu da upalim pes od kada sam uradio sve sto si ovde napisao.
Zamolio bih te, ako mozes, da pojednostavis taj patch i da ga vratis na vezije kakve su bile, bez zastavica, scorebordova,
znaci samo transferi, dresevi i grbovi.

Ja sam sada onemogucen da igram ligu.

video:
https://goo.gl/photos/oFRzYZyKJj8zxb3R6
« Poslednja izmena: 17. jun 2016, 12:33:49 od strane operativac »
PSNID> operativac
 

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: MNG Edit za sezonu 24
« Odgovor #2 poslato: 17. jun 2016, 15:47:07 »
Sredili smo preko TeamViewer-a. Problem je bio do Steam-a, mora se Steam pokrenuti kao administrator. Ne znam zasto, ali ja to moram vec skoro godinu dana da bih pokrenuo PES.

Obicno igraci ne urade po uputstvu, misle da odavno imaju sve, ali bilo je promena, makar DLC-ovi su novi izasli. Onda pomazem tako sto govorim jednostavno 1, 2, pa 3 (3 po zelji). Opera je radio dobro, po uputstvu, ali drugo je bio problem. Banalni problem koji oduzme vreme i zivce, i meni ranije.

Inace mislim da sistem ubacivanja nije mnogo tezak, ako se zna ubaciti u documents save onda isto tako moze u jos jedan folder. Mogu da napravim i instalaciju, da to lako ide u oba foldera, ali nije svima PES (Steam) na C: particiji i doslo bi do problema. Samo opusteno, ko god ne moze sam da osposobi PES nakon DLC-a, tu sam. Mora svima da radi. :)
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 

circulation

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1362
    • Pogledaj profil
Re: MNG Edit za sezonu 24
« Odgovor #3 poslato: 4. jul 2016, 16:16:02 »
pitanje: zašto prvi deo ne sadrži logoe?
it sounds good, it looks good, it feels good - it is good!
 OFICIJALNI SAJT NAŠA KRILA
 

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: MNG Edit za sezonu 24
« Odgovor #4 poslato: 11. jul 2016, 17:03:46 »
Zato sto ga sadrzi drugi deo. :) Pitanje je vrlo precizno, isti takav je i odgovor. A moze i opsirnije, ako je bitno zasto je to tako, zasto nisu grbovi kao ranije u prvom delu - zato sto su ovamo daleko lepsi u igri. A da ne bi citali losije grbove iz "save-a" uradio sam unload u igri (sto Edit fajl pamti, pa ko ne ubaci drugi deo onda ima tipicne Konamijeve grbove). Tako da nisu ni ubaceni grbovi u prvu arhivu koja ide u "save" folder da se ne bi nagomilalo, nepotrebni su ako su u drugom delu (u drugom obliku), koji ide u "download". Verovatno svako ima neke stare u svom "save" folderu i moze ih loadovati u editu igre 1 po 1, u edit/teams/emblem, vide se slicice.

Sad ja ne znam zasto to neko pita, zasto zeli samo prvi deo, zasto je tesko ubaciti i drugi deo, odnosno i treci ako postoji zelja da ne cita ostale dodatke (scoreboard itd.), nego samo grbove.
Ne znam sto se pita, ali video sam da je nekima problem da ubace 1, 2, pa po potrebi 3. Ako se ne ide po uputstvu i redosledu, ako neko misli da nesto vec ima ili da mu drugo ne treba, grbove nece imati.
Sredio sam nekima preko viewera, ali ne volim sto do toga dolazi, pa se trudim da naucim metodu da i dresovi idu u "download" kao 1 cpk (uz grbove, a ostali dodaci posebno), a ne u "save" kao vise fajlova.
Trudim se da idu tamo jer ako naucim tu metodu verujem da ce biti lakse (brze) ubaciti dres od 2048x2048, imacemo i lepse brojeve, sve je to lakse od secenja 8 delova jednog dresa i ubacivanja istih u igru, pa pronalazenja prave boje (nijanse) u igri, pa sara itd. Sat vremena po dresu nekad tom starom metodom. Ili po igracu, 2-3 dresa, ne znam tacno.

Dakle moze biti lakse za obe strane, da i ja lakse ubacujem dresove i grbove, i vi. Ali idu manje bitne sezone do novog PES-a, pa je bolje da se bakcem s tim od novog PES-a. Sada ucim i znam nacin, to je bitno.

Najveci problem, ako je uopste veliki, jeste lenjost pojedinaca da na svaka 2 meseca ubace novi edit kako bi imali sve ispravno. Ako misle da je jednom dovoljno, na pocetku novog PES-a, onda im nisu tacne neke stvari, nije azurirano prosto, jer ima promena.
Znam za tvoj predlog da svi klubovi ostanu u istim ligama, meni bi olaksao posao (4-5 sati za prebacivanje tamo-vamo, posto je jedna liga u Americi, a druga u Aziji, ne dozvoljava PES lako prebacivanje kao pre), ali opet ne znaci da je jednom ubaciti save dovoljno, da je sezonama unapred sve ispravno. Naime, dodje novi klub, a i dalje pola igraca, pardon, ne pola, nego tacno dve trecine igraca, igra protiv nepostojeceg Zarkova. Za to nije kriv ni edit mejker, ni menadzer novog kluba, nego iskljucivo oni koji nisu azuzirali save, nisu ubacili ni prvi deo. O prelasku u visi i nizi rang da ne pricam.
I onda mi neko trazi (svake sezone) 4 nova dresa. Pa nemam veliku zelju da svako malo radim 4 nova dresa ako ih vise od pola igraca nece ubaciti. :)

Nista nije obavezno, ali uz malo saosecajnosti i bolje saradnje, azuriranja na vreme, kompletan patch moze biti kompletniji, ispravniji, da svi ispravno vide. Razumem da neko radi, nema dovoljno vremena, ili igra vise slicnih takmicenja, ali jednom u 2 meseca moze po uputstvu za 2 minuta ubaciti to sto zeli da ima i priustiti i sebi i drugima da vide bar ispravno ime kluba. Mozda neki igraci ne posecuju ni forum. Uputstvo stoji, pomoc je tu takodje, jos da izraze zelju svi i to je to.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: MNG Edit za sezonu 24
« Odgovor #5 poslato: 21. jul 2016, 02:15:28 »
Prva polusezona je prosla. Uradjeni su transferi igraca. Nista drugo nije menjano, pa prilazem samo ovaj EDIT00000000 fajl od 5 MB, koji ide u save folder.
Posle sredite i snimite svoj tim u Master Ligi offline.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: MakiBor, leka034