Anketa

Sistem takmičenja

ostojeći sistem sa dve odvojene grupe!
0 (0%)
lasična liga sa D1 i D2
9 (100%)

Ukupno glasova: 9

Anketa završena: 25. jun 2016, 12:12:19

Autor Tema: Anketa - format takmičenja  (Pročitano 5185 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Anketa - format takmičenja
« poslato: 11. jun 2016, 12:11:38 »
Poštovani menadžeri,

kako svi učestvujemo u ovome zajedno, voleo bih da čujem vaše mišljenje. Imamo ovaj sistem takmičenja sa play-off/out. Po meni je možda zanimljiv ali je jako teško sve ukomponovati sa pravilima i sajtom i sl. Da ne bih previše dužio voleo bih da čujem i Vaše mišljenje o tome da promenimo format takmičenja i da ga u potpunosti prekopiramo sa PC verzije lige. Dakle imali bi dve ranga takmičenja (D1 i D2) promenili bi finansije. U tom slučaju, svi koji obezbede Play-off odnosno da se bore za titulu u ovoj sezoni išli bi u D1, dok svi koji bi bili u Play-out-u bili bi sledeće sezone u D2.

Slobodno pišite u ovoj temi, dajte Vaš predlog pa da vidimo gde se nalazimo. Svakako postavio sam i anketu da se izjasnite po tom pitanju.
« Poslednja izmena: 16. jun 2016, 18:11:07 od strane Mihajlodc »
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 

chelikmanutd

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1091
    • Pogledaj profil
    • http://www.bellahusk.com
Odg: Anketa - format takmičenja
« Odgovor #1 poslato: 11. jun 2016, 18:59:58 »
Ja sam misljenja da je bolje da imamo D1 i D2 kao i u verziji za PC.
Na taj nacin svako ce igrati onu ligu koju po kvalitetu i zasluzuje. Koncetracija kvalitetnijih igraca bice u D1 gde ce se igrati zanimljive i neizvesne utakmice, kao i u D2 gde ce se ekipe afirmisati i probati da napreduju i izbore se za igranje u D1.
Takodje imali bi i KUP takmicenje gde bi ekipe bile pomesane i to bi bila prilika da slabiji protivnici ipak ukrste koplja sa ovim malo jacim i vide gde su :)
Barazi za ispadanje tj. promociju takodje bi imali svoju draz.

Takodje se slazem sa tim da vec u ovoj Pilot sezoni ekipe koje budu u top 5 u svojim ligama kreiraju tu D1 ligu dok bi ostale popunile mesto u D2.

To je neko moje misljnje, mislim da bi bilo zanimljivije a i tehnicki jednostavnije i pristupacnije. Kako vidim i anketa pokazuje da mnogi misle isto...
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: VaLe, darko_pfc, Mihajlodc

yrinvan

  • Regular
  • **
  • Poruke: 63
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Anketa - format takmičenja
« Odgovor #2 poslato: 12. jun 2016, 02:41:57 »
da dobro je D1 i D2 . Samo ne zaboravit na balansirane finance. Da bude oni koji imaju jeftine ekipe i velike stadione da mogu zaradit love. Da ne budu da ovi u D1 imaju takve nagrade da mogu trosit love i zaradit ogromno love i sve vise budu pobjegli ovim s D2
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: Anketa - format takmičenja
« Odgovor #3 poslato: 13. jun 2016, 10:54:35 »
Sad tek vidim ovo. Bravo za Chelika, sve je rekao dobro. :)

Iskreno, meni je svejedno, igramo se, ali ako je lakse da sajt i finansije funkcionisu bolje, neka tako bude (predlog 2), a jos plus i igraci izgleda misle isto.
Nije smak sveta biti u drugoj ligi, to bi i ovde bio playoff. Jeste po zaslugama, a svi mogu i da napreduju. Kup mi nedostaje.

Yrinvan, naravno, bez brige, mogu ti reci da je sjajno izbalansirano, mnogo se vise zaradjuje kad nemas skupe igrace. D1 samo za nijansu vise zaradjuje od karata i premija za mesto u ligi, ali i porez je veci za one koji imaju skuplje igrace. Mozda ce neki svojim menadzerskim i igrackim sposobnostima za par godina doci do 11 sjajnih igraca, ali tad nece imati zaradu, bice na nuli u najboljem slucaju, i zivece od prodaje.
Uzgred, tebi cestitke na sklapanju tima, bice tvoji igraci odlicni u buducnosti. :)
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc

yrinvan

  • Regular
  • **
  • Poruke: 63
    • Pogledaj profil
Re: Anketa - format takmičenja
« Odgovor #4 poslato: 13. jun 2016, 14:54:10 »
I ja sam jako za to da kad budete radili d1 i d2  da tako napravite da bude pobjednik play outa isto u d1. TO bi je jako pozivilo borbu za 1 mjesto a ne da bi se borilo samo za bolji sponzor.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: Anketa - format takmičenja
« Odgovor #5 poslato: 14. jun 2016, 11:26:14 »
I jedan i drugi sistem takmičenja imaju svoje prednosti i mane. Svakako je ovaj možda zanimljiviji jer može da unese neizvesnost i veću borbu kako za vrh, tako i na sredini tabele jer se boriš za ulazak u play off a posle toga se borba nastavlja za što bolju poziciju ali je jako teško srediti sve to na sajtu. Zato se vraćamo na stari sistem sa promocijom u viši rang odnosno ispadanje u niži. Imamo dovoljno timova za tako nešto a očekujem da se pridruže novi timovi. Nastavite borbu u svojim divizijama jer ko uđe u PLay off ide direktno u D1 sledeće sezone, dok su oni koji budu u play out-u ići u D2.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: chelikmanutd

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: Anketa - format takmičenja
« Odgovor #6 poslato: 1. jul 2016, 09:26:09 »
Ako se uporede finansije po jednog tima iz svake lige sa istim kapacitetom stadiona vidljivo je da nisu jednaka TV prava za D1 i D2, koje su jednake lige, bar prve sezone.

Primenilo se izgleda sa PC-a:


A ne sa PS-a:


Hoce li se nama iz D2 nekako prebaciti nadoknada?
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: Anketa - format takmičenja
« Odgovor #7 poslato: 1. jul 2016, 09:47:11 »
Od sledece sezone nece biti tih problema. Sajt nije prilagodjen nasem sistemu takmicenja, odnosno prilagodjen je ali nije u potpunosti automatizovan. Prosledio sam Makiboru da nam ispravi to i nadam se da ce u toku dana biti sredjeno.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !