Autor Tema: Nazivi timova, grbovi, dresovi...  (Pročitano 15056 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Nazivi timova, grbovi, dresovi...
« poslato: 12. maj 2016, 09:35:12 »
Poštovane kolege menadžeri,

uz ogromnu pomoć Darka, došli smo do dela kada bi svaki menadžer u ovoj temi, trebao da napiše kako će da mu se zove tim, koji grb bi koristio i umessto kog kluba će ubaciti svoj tim. Kada svi objave i kada napravimo neku bazu ovde, možemo da pripremimo sve fajlove koji su potrebni u jedan folder koji bi sherovali. Tako da svako na svom Sony-u podesi edit fajl, kako bi liga bila zanimljivija. Darkov tekst prenosim u celosti:

Editovanje PES-a na PS-u ima jednu manu i jednu prednost u odnosu na PC.

- Ne može se share-ovati i koristiti Option File ili Edit na više konzola. 1 Edit = 1 korisnik.
- Dresove je mnogo lakše ubaciti, cele, dok je na PC-u komplikovano, seče se i ubacuje deo po deo.

Dakle, moraće svako ko želi da ubaci sebi i drugima grbove i dresove ako želi da vidi to u igri.
Potrebno je da ih skupimo ovde na jednom mestu.
Nije obavezno da to svako uradi, ali bi time liga bila bogatija.
Ko ne pošalje svoje dresove imaće za početak neke generičke ili koje mi odaberemo.
Ko pošalje, dobiće dres sa svojim grbom i sa motivima PSML PS.

Obavezno je da dresovi budu veličine 2048x2048. To je standard i lako ćete ih naći. To je komplet. Pored prednje i zadnje strane dresa, tu su i šorts, štucne, rukavi...
Izaberite komplete iz Nemanjine kolekcije, prilažemo i EPL pack. Ili možda već imate svoj dres iz ove ili neke druge zajednice.
Za početak 2 dresa (home i away) + 1 golmanski. Navešćete ovako, na primer, 1. adidas023, 2. adidas056, 3. GK adidas190. Kasnije ćemo možda imati 3-4 garniture.
Mi ćemo ih editovati i posložiti (preimenovati da se lako ubace).


Kako se ubacuju u igru?
- Preko fleša (USB-a) koji mora biti u formatu fat32. Sve slike moraju biti u folderu "WEPES" i onda se lako učitaju u igri, objasnićemo kasnije i kako. Folder neće biti veći od 50 MB. Možemo posebno ponuditi i logoe, grbove i dresove svih takmičenja ili bar dresove Premijer lige i Čempionšipa, ali trebaće vam vremena da ubacite sve to (sat-dva, najviše ode na menjanje imena timova). Dok je za naših 20 klubova lakše.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: chelikmanutd, CroW

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: Nazivi timova, grbovi, dresovi...
« Odgovor #1 poslato: 12. maj 2016, 10:11:00 »
To je neko moje viđenje. Nov sam u PS svetu, ali u editovanju nisam. Ako znate više o editu za PS, ako ima neka proverena fora za lakši rad, prenesite.
Verujem da nekoliko ljudi neće zanimati da to sredi ili im je odbojno što ne znaju, ali samo vi pošaljite da bar polovina ljudi uživa, za početak.


Zaboravio sam da kažem koju reč o važnoj stvari,o grbovima. Nisam vam ponudio kolekciju. Možete ih naći na netu. Imam neke lepe 3D grbove koje možda mogu da editujem. primer 1, primer 2. Nije mi svaki pogodan za to. Možda neko zna bolje da radi i slobodno sredite bilo kako i pošaljite.
Uglavnom, čini mi se da bar pola igrača već ima svoj grb (ako hoće da koristi isti). Ko nema, može meni da pošalje kakav bi grb hteo otprilike ili da mi kaže da napravim bilo kakav, možda bude izbor od 2-3, pa da se dorade sitnice i odabere odgovarajući. Imena klubova su mi zato preko potrebna (mada nije nužno, ali 90% imaju i ime i lepše je tako), kao i dresovi ako je moguće, da bih video bar neke boje kakve bi odgovarale grbu. Kome dresovi nisu bitni, a grb pošalje i mislim da je neophodan za sajt, preko grba (ili naziva) ću videti koje boje da budu dresovi. :)


[/HR]
Svoje dresove i svoj grb imam, kao i naziv kluba.
Nastavite. Dajte materijal. Ne mora pod rednim brojem da se potpisujete, verujem da će Miha nakon par postova uneti u tabelu vaše grbove, dresove ili bar informaciju kao što je ova moja.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: chelikmanutd, CroW

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: Nazivi timova, grbovi, dresovi...
« Odgovor #2 poslato: 12. maj 2016, 11:15:55 »
Uz Mihinu ideju i moje ruke dosli smo do grba PSML PS lige. :) Da se ne razlikuje mnogo od postojeceg, a dugmad :trougao: :kvadrat: :krug: :x: dodju kao zvezdice nekog kluba. Zakrivljeno na krajevima, pa na kraju skladno deluje.



P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc, CroW, chelikmanutd

Stević

  • G.O.A.T.
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5780
    • Pogledaj profil
Re: Nazivi timova, grbovi, dresovi...
« Odgovor #3 poslato: 12. maj 2016, 18:07:57 »
Ja svoj tim ubacujem na mesto FC Lorient, u 1. francuskoj ligi. Znači koristim njihov grb, dresove i naziv. Nas par sa ps4 liga je došlo do zaključka (možda grešimo) da ubačeni dresovi imaju negativan uticaj na gejmplej. Predložio bi da testirate par utakmica sa ubačenim dresovima u oba tima i bez njih.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: CroW, chelikmanutd

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: Nazivi timova, grbovi, dresovi...
« Odgovor #4 poslato: 13. maj 2016, 04:06:51 »
Ok, testiracemo i na PS-u, posto znamo da na PC-u radi kako treba. Bas bih voleo da cujem detaljniji utisak, da li je sporije ili se desava svasta. Nije ti ni ovako svaki mec besprekoran verovatno.
Bar naziv ako promenis nece se nista desiti. Imamo mi na PC-u Edit godinama i ne vidim da losije radi mng nego klasik ili online divizije sa standardnim timovima. Pre tu moze da zavisi od neta dva igraca, od servera i doba dana. Sve to vazi za PC i odnosi se na bilo koji patch. Ako se gameplay ne dira, dresovi i grbovi ne uticu na gameplay. Cisto sumnjam da je na PS-u drugacije. Dres je dres (slika), nema ovaj specijalne efekte (slika je, a ne video, animacija), nema razlike u odnosu na Konamijev dres, samo ima drugi grb.

Slobodno mozes vec da smislis i das interni naziv kluba koji ce biti na sajtu, kao i grb koji zelis. To bi nam znacilo. Mozda zelis grb bas tog kluba?
Isto i ostali mogu... Ne budite lenji. Jesu igraci trenutno prioritet, ali lepo je da imate i svoja obelezja... koja se inace mogu menjati izmedju sezona.


Mozemo svi da stavimo igrace u postojece timove (to je najlakse, i za mene i za vas), ali da kazemo ko ce u koji (i da se ne poklapaju). Posle ko je dokon moze da provede par minuta vremena da promeni nazive timova (ako hoce).
Ako vam nije bitno da imate svoj grb, kao i logo lige na rukavu ili na nekom drugom delu dresa, u redu. Nece niko nikoga prisiljavati. Kad vise od pola igraca pozeli to, imace to. Meni je najmanji problem da stavim vas grb na zeljeni dres.
Uradite ipak minimalno sto se trazi, a to je da date naziv tima i grb.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 

ZokiSS

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1210
    • Pogledaj profil
Re: Nazivi timova, grbovi, dresovi...
« Odgovor #5 poslato: 13. maj 2016, 08:56:47 »
Ja ću biti Crvena zvezda, imam ubačene dresove i grb, ali ako treba da se doradi nešto, čisto da se zna naziv mog tima i da se promeni to.
Meni je kompletno PES sredjen što se tiče klubova i reprezentacija, zahvaljujući igranju Full Manual lige. Mislim pre svega na Premier ligu, Sassuolo, Englesku prvu diviziju...
« Poslednja izmena: 13. maj 2016, 09:06:30 od strane zokis »
PSN ID: ZokiSS
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: darko_pfc

VaLe

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 395
  • HŽV!
    • Pogledaj profil
Re: Nazivi timova, grbovi, dresovi...
« Odgovor #6 poslato: 13. maj 2016, 14:40:15 »
Ja cu biti Hajduk Split, imam isto ubacene dresove i grb umjesto Almchendolfa iz PEU lige.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: darko_pfc

Stević

  • G.O.A.T.
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5780
    • Pogledaj profil
Re: Nazivi timova, grbovi, dresovi...
« Odgovor #7 poslato: 13. maj 2016, 17:38:15 »
Citat: darko_pfc;1429324
Ok, testiracemo i na PS-u, posto znamo da na PC-u radi kako treba. Bas bih voleo da cujem detaljniji utisak, da li je sporije ili se desava svasta. Nije ti ni ovako svaki mec besprekoran verovatno.
Bar naziv ako promenis nece se nista desiti. Imamo mi na PC-u Edit godinama i ne vidim da losije radi mng nego klasik ili online divizije sa standardnim timovima. Pre tu moze da zavisi od neta dva igraca, od servera i doba dana. Sve to vazi za PC i odnosi se na bilo koji patch. Ako se gameplay ne dira, dresovi i grbovi ne uticu na gameplay. Cisto sumnjam da je na PS-u drugacije. Dres je dres (slika), nema ovaj specijalne efekte (slika je, a ne video, animacija), nema razlike u odnosu na Konamijev dres, samo ima drugi grb.

Slobodno mozes vec da smislis i das interni naziv kluba koji ce biti na sajtu, kao i grb koji zelis. To bi nam znacilo. Mozda zelis grb bas tog kluba?
Isto i ostali mogu... Ne budite lenji. Jesu igraci trenutno prioritet, ali lepo je da imate i svoja obelezja... koja se inace mogu menjati izmedju sezona.


Mozemo svi da stavimo igrace u postojece timove (to je najlakse, i za mene i za vas), ali da kazemo ko ce u koji (i da se ne poklapaju). Posle ko je dokon moze da provede par minuta vremena da promeni nazive timova (ako hoce).
Ako vam nije bitno da imate svoj grb, kao i logo lige na rukavu ili na nekom drugom delu dresa, u redu. Nece niko nikoga prisiljavati. Kad vise od pola igraca pozeli to, imace to. Meni je najmanji problem da stavim vas grb na zeljeni dres.
Uradite ipak minimalno sto se trazi, a to je da date naziv tima i grb.
Gledaj, ja lično neću da imam editovan tim, jer verujem u ono što sam iznad napisao. Ostali neka rade kako žele, ja ću tuđe ubaciti radi autentičnosti, to mi nije problem.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: Nazivi timova, grbovi, dresovi...
« Odgovor #8 poslato: 13. maj 2016, 20:12:45 »
Citat: Stević;1429372
Gledaj, ja lično neću da imam editovan tim, jer verujem u ono što sam iznad napisao. Ostali neka rade kako žele, ja ću tuđe ubaciti radi autentičnosti, to mi nije problem.


Moze da zvuci kao svadja ili odgovor uz dozu arogancije, ali ajmo, to su samo cinjenice. Zavrsili smo na tome da ti neces, a otprilike sam to i ranije mislio, da neces i naravno ne moras, niko te nece ubediti u suprotno i terati na bilo sta.

Sad citaj pazljivo do kraja, jer nesto "dugujes". :)
Jasno mi je da ti neces, a i ne moras (tu nista ruzno ne mislim, nego je to tako, bilo cije pravo). Takodje, moze svako da veruje u sta hoce, da sledi svoje instinkte, da igra u opremi za koju misli da mu je bolja. Insinuacije bez dokaza ne sluze mnogo. Kad trazim pojasnjenje na sta da se obrati paznja, na brzinu gameplay-a, okretnost ili na sudaranje, nema pojasnjenja. Ni ne mora vise ako definitivno neces. Pustio si buvu, ali nebitna je jer nema dokaza da igrica s ubacenim dresovima i grbovima radi lose.
Ponavljam da i ja verujem u ono sto sam napisao, jer igram tako 3 godine, sa ubacenim dresovima, kao i sa klasicnim Konamijevim u njihovim takmicenjima. Nema razlike u gameplay-u jer gameplay se ne dira.

Hvala sto si rekao u koji ces tim staviti svoje igrace. A ostajes duzan za ime kluba na sajtu i grb. Ime i grb tog francuskog kluba ili ide nesto drugo? Pitam zbog dresova, koji nece biti namenjeni tebi jer ih neces koristiti, ali ce nama koristiti. Mogu lako da ubacim poseban grb tvog kluba na dres Loriena. Bavicu se time za svoju dusu, a dacu drugima tek ako vise od pola igraca to zeli. Ne moras ni da ubacis tudje, za svaki slucaj, da ti ne koci. :zbun


Kljestima se mora izvlaciti svima, traziti osnovno. Ti bar hoces da komuniciras, ostali cute. Igraci su im najbitniji izgleda. Bar 90% igraca trenutno cuti. Postoji i nekoliko onih koji nemaju nalog na forumu. Bas da vidim na sta ce da lici draft, kao i samo takmicenje, koliko ce ko biti aktivan i fer.
Tu sam da graficki kompletiram ili uputim neke sta da urade, ali uvek ostaje i ono da ko nece ne mora, iz kog god ubedjenja ili neznanja ili lenjosti.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: Nazivi timova, grbovi, dresovi...
« Odgovor #9 poslato: 13. maj 2016, 20:15:37 »
Alo bre, spustajte loptu da ja ne reagujem. Cemu ovo sad? Covek nece, obaveza nije, kraj i tacka. Nema dalje rasprave.

The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: ZokiSS, Stević

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: Nazivi timova, grbovi, dresovi...
« Odgovor #10 poslato: 13. maj 2016, 20:16:13 »
Citat: zokis;1429328
Ja ću biti Crvena zvezda, imam ubačene dresove i grb, ali ako treba da se doradi nešto, čisto da se zna naziv mog tima i da se promeni to.
Meni je kompletno PES sredjen što se tiče klubova i reprezentacija, zahvaljujući igranju Full Manual lige. Mislim pre svega na Premier ligu, Sassuolo, Englesku prvu diviziju...
Jos samo mi kazi gde je taj klub, umesto kojeg?
Ujedno bi mogao i da mi pojasnis kako imas sredjen zahvaljujuci igranju Full Manual lige? Jesi li rucno sredjivao ili ti je neko poslao ceo Edit, kopirao 1 fajl ili ubacivao dres po dres u Editu u igri?


Citat: VaLe.;1429351
Ja cu biti Hajduk Split, imam isto ubacene dresove i grb umjesto Almchendolfa iz PEU lige.
OK, bas mi je drago sto si rekao gde ces biti. Mnogo ce mi biti draze da sredim da ne igram protiv Almchendolfa sa izmisljenim grbom, nego bas protiv Hajduka. :)
Dresove si mi slao, imam ih. Hvala.


Sledite primer Valeta. Makar kad se zavrsi ta velika zanimljivost zvana draft.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 

ZokiSS

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1210
    • Pogledaj profil
Re: Nazivi timova, grbovi, dresovi...
« Odgovor #11 poslato: 13. maj 2016, 20:18:35 »
Ručno sam Darko ubacivao, da bismo svi imali sredjeno stanje. Mislim da mi je umesto Nap... neki klub iz Peu lige, ali potvrdicu kasnije...


PSN ID: ZokiSS
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: darko_pfc

CroW

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 647
    • Pogledaj profil
Re: Nazivi timova, grbovi, dresovi...
« Odgovor #12 poslato: 13. maj 2016, 20:34:37 »
Moj tim je Internazionale Milano umesto Internazionale Milano :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: darko_pfc

Kepa

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2821
    • Pogledaj profil
Re: Nazivi timova, grbovi, dresovi...
« Odgovor #13 poslato: 13. maj 2016, 20:54:28 »
Pretrazio sam ceo forum da nadjem grb koji sam koristio dok sam igrao ovde, ali ni jedna slika koju sam kacio sada ne radi...

Dare, jel postoji mogucnost da nekako izvuces moj grb iz ovog fajla (mediafire) koji je javicuse postavio u prvom postu i da ga preneses za ovaj pes?
http://www.pes-serbia.net/threads/23023-EDIT-fajl-za-D1-i-D2?p=948085&viewfull=1#post948085 ovo je sa PES12

a ovde je sa PES13 http://www.mediafire.com/download/rsqj57d8cs1aljn/Edit+Sezona+7+pocetak.zip ili http://www.mediafire.com/download/vzqt33q7jsff92o/Sezona+8+EDIT+fajl.rar


Ako uspes, onda ostaje Gospoda naziv tima, ako ne, videcu neki drugi naziv...
« Poslednja izmena: 13. maj 2016, 21:01:43 od strane Kepa »
 

Nix92

  • Gost
Re: Nazivi timova, grbovi, dresovi...
« Odgovor #14 poslato: 13. maj 2016, 20:59:00 »
Naziv kluba: Gamba Osaka (Ako ih ima na PS u aziji, tamo cu i staviti tim) - potvrdicu kasnije.
Grb:

Dresovi: Ovo cu javiti kasnije, jos nisam odlucio.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: darko_pfc