Autor Tema: Pitanja i odgovori  (Pročitano 78190 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kepa

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2821
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #15 poslato: 14. maj 2016, 19:03:37 »
Meni je ovaj Darkov predlog pod brojem 2 najbolji. Snimis video preko Share opcije, uploadujes na youtube preko PS4, bukvalno minut posla. Posle samo nalepis link na psml sajt i to je to.
To sa telefonima mi je preterivanje, opasno bih se smorio posle par puta uzimanja...
 

trunkadelic

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 203
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #16 poslato: 14. maj 2016, 20:13:41 »
Vezano za ovaj treći predlog (telefoni) - ne mora da se prebacuje kablom do kompa svaki put, tj. ne mora komp uopšte da se koristi, mogli biste direktno da uploadujete na sajt sa telefona. Ako vam to nešto menja.
« Poslednja izmena: 14. maj 2016, 20:16:32 od strane trunkadelic »
PSN: trkulja
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Stević

Stević

  • G.O.A.T.
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5780
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #17 poslato: 14. maj 2016, 20:45:34 »
Ako telefon ima kameru onda 99% ima i vajerles, pa direktan aploud na sajt. A može i video, kako je kome lakše.
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #18 poslato: 26. maj 2016, 09:37:15 »
Ako neko bude imao vremena danas, neka uzme i snimi video, okači ga na YT i na kompu uzme SS i taj SS uploaduje na sajt.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 

trunkadelic

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 203
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #19 poslato: 26. maj 2016, 14:53:41 »
Pitanje, možda glupo ali nov sam u igri. Za ovih 10 kola što si otvorio imamo dve nedelje da odigramo. Jel mora redosled kola da se prati? Npr. ako je neko available za igru ranije a igram sa njim tek u petom kolu.. I da li se čeka komplet jedno kolo da se završi pa drugo itd.
PSN: trkulja
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #20 poslato: 26. maj 2016, 14:54:57 »
Ne moras po redu. Igras kako na koga naletis ili se sa nekim dogovoris. Poenta je da se tih 10nkola odigra u te dve nedelje.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #21 poslato: 26. maj 2016, 20:34:30 »
Citat: Mihajlodc;1430876
Ako neko bude imao vremena danas, neka uzme i snimi video, okači ga na YT i na kompu uzme SS i taj SS uploaduje na sajt.

Odlicna ideja! Klip se lako uzima i upload-uje na YT, a onda se lako moze uzeti SS na bazi tog videa.

Naravno, ako je nekome lakse da slika kamerom telefona ili da kaci slike na FB/Twitter ili da ih prebacuje preko USB-a, moze i tako, bitno je da na kraju budu u izvestaju na sajtu.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 

marino

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #22 poslato: 26. maj 2016, 21:05:31 »
meni se isto najvise svidja ideja sa uzimanjem videa... ako sam dobro shvatio, kad uzmem video preko te tipke share, mogu odmah na plejki stavit upload na youtube bez ikakvog konvertiranja i tih fora sta su na pc? i onda samo na komp sa svog kanala zaljepit na PSML
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #23 poslato: 26. maj 2016, 21:17:25 »
Da to jeste poenta ali je problem sto onda lada budem proveravao kartone na kraju sezone moram da pregledam svaki video i to dosta komplikuje i usporava stvari ovako i zbog preglednosti i svega lakse je da postavite ss.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #24 poslato: 26. maj 2016, 21:23:19 »
Tacno, bude vec konvertovano u MP4, to je format koji malo megabajta zauzima. Kvalitet je ok. 720p. Sinoc sam sa drustvom nesto igrao i drug je pozeleo da pokaze ovaj gol svojim drugovima koji nisu bili tu. Ovaj klip od 18 sekundi zauzima 3.5 megabajta.




Moze i da se trimuje, skrati klip po potrebi, da se nazove drugacije, da se bira da li ce biti javan ili privatan... prilikom upload-a na YT.


Evo malog tutorijala, a kad vec spojite konzolu sa YT kanalom onda i nema onog (dugog) koraka sa logovanjem na YT.




Da, posle bi valjalo uzeti preko PC-a SS-ove sa tog videa preko tastera PrintScreen na tastaturi i paint-a, ili preko fraps-a ili cega god.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: marino

trunkadelic

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 203
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #25 poslato: 26. maj 2016, 22:59:09 »
Ja sam okačio youtube preko sonija, a posle povadio i screenshots direktno na kompu sa youtube-a. To ovako izgleda na kraju, mislim da je ok: http://ps4.psml.rs/?action=atmr&matchID=397
PSN: trkulja
 

Stević

  • G.O.A.T.
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5780
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #26 poslato: 27. maj 2016, 17:39:22 »
Da li je obavezno postavljane SS-a ako je to protivnik već uradio?
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #27 poslato: 27. maj 2016, 17:48:23 »
Jeste. Kako bi se izbegle malverzacije i lakse je kada pregledam kartone jer se pregleda odvojeno za svaki tim.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Stević

Stević

  • G.O.A.T.
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5780
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #28 poslato: 28. maj 2016, 11:21:42 »
Ok, stavicu danas za moje tekme.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #29 poslato: 28. maj 2016, 11:30:43 »
Samo da napomenem da ne moze da se otvori preko PS-a sajt (u internet browser-u) pa da se tu kace slike, ne moze ni na jedan sajt tako, jednostavno ne otvara novi prozor da se biraju slike. Necija ideja je to bila.

Da podelim iskustvo, preko Twitter-a sam koji mi je nebitan, koji retko koristim, okacio slike. 1024x576 su kad se okace tamo, velicine oko 100 kb. Posle sam preko PC-a skinuo te slike na hard i postavio ih na sajt. Moze i preko USB-a, moze i video pa da se izvuku SS-ovi, moze i da se slika mobilnim, ali treba voditi racuna, sajt prima slike samo do 1000 kilobajta. Imao sam problema sa Twitter servisom i jednu sliku sam morao da slikam mobilnim. Meni je slika (jpg, 5312x2988) imala blizu 5 megabajta. Nekako sam je risajzovao, ali necu vise da slikam mobilnim definitivno.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x: