Autor Tema: PES PS4 Manager Liga  (Pročitano 25843 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

chelikmanutd

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1091
    • Pogledaj profil
    • http://www.bellahusk.com
Odg: PES PS4 Manager Liga
« Odgovor #15 poslato: 25. april 2016, 18:45:26 »
E ovako :)

Veoma sam se obradovao kad sam video da se ova prica pokrenula
Vec duze vreme igram Pes iskljucivo na PES 4 i ne zelim vise da se ponavljam koliko je igra bolja i sve po redu...
Prijavljujem se za ligu naravno i zeleo bih da vam predstavim jednog kolegu sa posla koji se zove Semih i iz Turske je covek :) , zivi i radi trenutno u Austriji.
U svoje vreme, pre nekih par godina osvajao je ovde po austriji live turnire u pesu i posto sam ga jos ranije upoznao  sa nasom pricom i forumom jedva je cekao ovaj trenutak da se pokrene nesto na PS4 sa zeljom da ucestvuje.
Tako da eto prijavicu i njega, covek je maksimalno cool i korektan tako da nece biti problema sa njim....ajde pa da se igramo i da zazivi ovo :D
 

chelikmanutd

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1091
    • Pogledaj profil
    • http://www.bellahusk.com
Odg: Re: PES PS4 Manager Liga
« Odgovor #16 poslato: 25. april 2016, 18:46:02 »
1. Nix92
2. Mihajlodc
3. Marko_Mil
4. Pendula30
5. Kepa
6. ZokiS
7. VaLe
8. Seena_BIH
9. SasaSip
10. Yrinvan
11. Chelikmanutd
12. Semih
 

Kepa

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2821
    • Pogledaj profil
Re: PES PS4 Manager Liga
« Odgovor #17 poslato: 25. april 2016, 20:38:35 »
1. Nix92
2. Mihajlodc
3. Marko_Mil
4. Pendula30
5. Kepa
6. ZokiS
7. VaLe
8. Seena_BIH
9. SasaSip
10. Yrinvan
11. Chelikmanutd
12. Semih
13. Anelka 39
14. Kure
 

Kepa

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2821
    • Pogledaj profil
Re: PES PS4 Manager Liga
« Odgovor #18 poslato: 25. april 2016, 21:05:46 »
1. Nix92
2. Mihajlodc
3. Marko_Mil
4. Pendula30
5. Kepa
6. ZokiS
7. VaLe
8. Seena_BIH
9. SasaSip
10. Yrinvan
11. Chelikmanutd
12. Semih
13. Anelka 39
14. Kure
15. Andra
16. Trkulja
 

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: PES PS4 Manager Liga
« Odgovor #19 poslato: 25. april 2016, 21:28:26 »
Samo napred momci. Kepa, Kure i Andra odlicni, eto i stranci, plus neki povratnici. Blago vama sto imate PS4. :)
Nego, kao sto rece Gustavo na chatu, imajte na umu da bi trebalo jos nas 10 ili vise da kupi PS4 i to planiramo uz sledeci PES, dakle od septembra.
Moze li tek tada da se krene zvanicno? Da se tad sklapaju timovi ponovo? Da do tada igrate probnu ili pilot verziju, sezonu-dve ili neke turnire. Da bi bilo ravnopravno posle. Nismo bilo koji igraci, nego dugodisnji igraci liga istog tipa po cijem se modelu sada pravi.
Mozda vam predlog zvuci glupo, mozete reci "ko vam je kriv kad kasnite, mi imamo", ali razmislite da li je u redu da se pocinje sa takvom ligom u maju mesecu, a igrica je izasla u septembru.
Ako ne mozete uzeti u obzir nase planove, recite, da znamo... mozda neko pljune 400 evra, 300 za konzolu, 50 za igru (koja ce se igrati 4-5 meseci) i koliko vec para za online igranje. Drugi dzoj da ne spominjem.

I da dodam, ovo mi se ne svidja
Citat
Odlicno, ajmo momci, zovite koga znate i imate.. ja sam nocas na myclub listao od rating 1000 do 600 i sve balkance dodavao u prijatelje.. sutra cu isto i za divizje da radim pa cu svakog ponaosob da zovem

Znaci da ce igrati bilo ko, neko ko ce se smoriti nakon par utakmica ili nakon jedne sezone.
Vidite lepo ko organizuje hoce li to da bude ozbiljno ili navrat-nanos. Taman bi se nakon nekih normalnih liga ili turnira bolje upoznali. I mogla bi tad bar neka selekcija ucesnika da se izvrsi.
« Poslednja izmena: 25. april 2016, 22:07:56 od strane darko_pfc »
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: gustavo_fring, chelikmanutd, Riky_93

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: PES PS4 Manager Liga
« Odgovor #20 poslato: 25. april 2016, 22:22:04 »
Moram priznati da me je iznenadio ovoliki broj ljudi koji se prijavio u ovako kratkom roku. Nix, Kepa i ja smo se dogovorili veceras u nacelu kako bi liga trebala da izgleda. Dogovorili smo se da ja vodim a da mi oni u tome pomazu. Takodje izabracu jos nekog ko ce raditi sa nama na daljem razvitku lige.

Sutra u toku dana cu videti da napisem kako bi to sve trebalo da izgleda i dinamiku daljeg razvijanja same lige. Finansije ce biti problem jer moramo da rekonstruisemo sve i krenemo od nule ali o tome u narednim danima (konkretna pravila posle praznika)

@ Darko
Ono sto je u startu dogovoreno jeste da "pilot program" ili "probna liga" nece biti. To sto liga krece u maju nema nikakvog razloga da se igra 5 meseci pa da se posle toga krece iz pocetka. Prosti razlog je da je to daleko nepravednije prema onima koji ce da potrose tih par meseci igrajuci i gradeci tim, mnogo vise od toga da oni koji se prikljuce od sledeceg pesa. Posto nam je PSML reper za sve i neka osnova, ovih 40 timova nisu krenuli svi u isto vreme. Podseticu da je D2 krenula sa svojim draftom posle 3 ili 4 sezone na PC. Za sve je potrebno vreme, tako i da se izgradi tim. Cilj nije da se posle dve sezone ima vrh tim, jer onda znaci i da si presao igricu posle par meseci.

Niko ne moze da garantuje da ce biti 16 igraca na pocetku sledeceg pesa. Niko ne moze ni da garantuje da ce neko da kupi 15 konzola. Dakle prirodnim putem dolazis do toga da kada se steknu uslovi prosirenje ce doci, isto kao sto je bilo i sa ligom na PC. Ako se liga postavi na zdrave noge, ona moze i da uspe. Ukoliko je lose osmisljeno, lako ce da propadne tako da nam je provera i pilot program ovo sto pocinjemo ali sigurno nece biti rasturanja na kraju ovog serijala, vec ce se nastavljati dalje i prenositi na sledeci pes kada ukoliko se svi uslovi ispune a to je da se nadje jos 12 do 16 ljudi da se otvori D2. Ukoliko do toga ne dodje, mozemo prosiriti postojecu ligu ili raspravljati o tome kada se do toga dodje.

Toliko za sad.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 

Marko.mil

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 587
    • Pogledaj profil
Re: PES PS4 Manager Liga
« Odgovor #21 poslato: 25. april 2016, 22:29:36 »
Isti si Vučić... :-) jel ti je Nix Stefanović... ;-)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: PES PS4 Manager Liga
« Odgovor #22 poslato: 25. april 2016, 22:30:59 »
To mesto cuvam za tebe :D
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Marko.mil

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: PES PS4 Manager Liga
« Odgovor #23 poslato: 26. april 2016, 00:25:19 »
Vi ste vec odlucili, vi organizujete i to je to. Tu nema spora. Igra ko moze i ko hoce. Ali zelim da dodam jos ovo i necu pisati dok ne kupim PS4.
Da bi se izbeglo igranje i kretanje iz pocetka mogle su da se igraju klasicne lige sa pravim timovima... naravno i neki turniri. Taman bi se videlo ko je kakav (fer plej + redovnost). Sta mislis o tome?

Opet kazem da nije dobro zuriti i jos neki se slazu sa mnom na chatu. Kazem i da nije dobro porediti sa PC verzijom nekada jer je tad bilo vise igraca (u klasik ligama, uopste sa diskom) kada se dodavala D2. Broj igraca na PC i na konzoli u Srbiji nikako nije isti. Pre svega zbog dostupnosti igre koja nije ista... i konzola i igrica kostaju. Tad se prosirivala liga jer je bilo mnogo zainteresovanih igraca sa kupljenom igrom, vrsio se i dobar odabir, kao sto se i dalje vrsi. Sama D1 je nastala kako kazes u februaru, a maj i februar nisu isto (ovo su zavrsni meseci igre) i opet, ne verujem da je broj zainteresovanih bio isti.
Da vas ima 40 naravno da ne bi morali da cekate 4 meseca nas 5-10 iz originalne (da tako kazem) MNG lige. Ako vam "gori pod nogama", igra vam se taj mod, samo izvolite, ne morate nas cekati. Vidimo se kad tad, nadam se. :) Nije strasno prikljuciti se kasnije.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: PES PS4 Manager Liga
« Odgovor #24 poslato: 26. april 2016, 00:50:36 »
Niko ti ne brani da pises, svaka ideja je dobrodosla pogotovo od ljudi koji su ukljuceni u psml i generalno koji igraju ovakvu vrstu igre. Probacu redno da ti odgovaram.

Citat
Kazem i da nije dobro porediti sa PC verzijom nekada jer je tad bilo vise igraca (u klasik ligama, uopste sa diskom) kada se dodavala D2. Broj igraca na PC i na konzoli u Srbiji nikako nije isti.

Sve je to ok ali meni je psml za PC primer kako treba izgraditi nesto. Slazem se da nije isti broj ljudi koji igraju na PC i na konzolama ali mi sada imamo oko 20 zainteresovanih ljudi za igru. 16 timova za pocetak vise nego dovoljno. Kada dodje novi pes i vidimo koliko je to zapravo novih ljudi sa konzolama i igrom, onda mozemo i da radimo na d2. Do tada to je sve pod jednim velikim znakom pitanja, da li ce se zaista toliko novih igraca prijaviti za konzole.

Citat
Da bi se izbeglo igranje i kretanje iz pocetka mogle su da se igraju klasicne lige sa pravim timovima... naravno i neki turniri. Taman bi se videlo ko je kakav (fer plej + redovnost). Sta mislis o tome?

Mislim da si na sve delove ovog pitanja sam dao odgovor u prethodnom tvom postu. Vecina ljudi koji su na spisku su i po tvom misljenju odlicni igraci. Za neke garantuje Kepa, za neke Kure, neke poznajemo iz nasih liga a jedina prava nepoznanica jeste Sasasip ali za to postoje prijateljski mecevi. Na drugi deo pitanja koji se odnosi za klasik ligu i turnire, odgovor je veoma prost. Da nam se igra tako nesto, onda bi to i organizovali. MNG je potpuno drugaciji vid igre i to sam znas.

Citat
Sama D1 je nastala kako kazes u februaru, a maj i februar nisu isto (ovo su zavrsni meseci igre) i opet, ne verujem da je broj zainteresovanih bio isti.

Bio je manji broj zainteresovanih. Ja sam napisao 12 ali mislim da nas je bilo 10 ukupno. Sledece sezone prosireno na 12, u trecoj na 16 ili 18 i u 4 sezoni draft za D2.

Citat
Ako vam "gori pod nogama", igra vam se taj mod, samo izvolite, ne morate nas cekati.

Nigde ne gori i ne vidim da zurimo ikud. Ideja nije od juce, niti od momenta kada je Nix zapoceo ovu temu. Da bi liga krenula mora mnogo da se zavrsi. Tako da nas ceka dosta posla pre pocetka i realno je za ocekivati jednu sezonu na ovom pesu a najvise dve. Dakle, idemo postepeno kako bi sve postavili na svoje mesto. Bez zurbe i bez presije.

Citat
Vidimo se kad tad, nadam se. :)Nije strasno prikljuciti se kasnije.

I ja se nadam da cemo nakon prve sezone zajedno raditi na organizovanju i D2.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: PES PS4 Manager Liga
« Odgovor #25 poslato: 26. april 2016, 11:42:42 »
Pes Serbia Menadžer Liga Play Station




Kao prvo moram da naglasim da mi je jako drago da započinjemo jedan ovakav projekat. Ono što bih odmah u startu želeo da naglasim da je cilj zabava i fer plej. Ne zanimaju me priče iz kojih dolazite, poštujte svog protivnika. Svako vređanje na nacionalnoj i verskoj osnovi će biti sankcionisano izbacivanjem iz lige. Svaki start sa leđa u situaciji 1 na 1 ću kažnjavati izbacivanjem iz lige. Posle kratkih pretnji prelazimo na konkretan predlog kako će liga izgledati.

Osnovna pravila

- U prvoj takmičarskoj sezoni ligu će igrati 16 klubova
- U prvoj takmičarskoj sezoni igraće se kup takmičenje kroz nokaut fazu
- Neće biti video izveštaja kao na PSML PC

Timovi

- Pre početka prve sezone odradiće se draft igrača za novoformirane timove
- Vrednost svakog tima će biti naknadno odlučena ali neće biti manja od 60 miliona niti veća od 70 miliona

Finansije

- Početni kapacitet stadiona biće naknadno odlučen kada se sredi finansijska konstrukcija lige
- Cilj su manje zarade i laganiji napredak svakog tima
- Probaćemo da uprostimo maksimalno finansijski deo

Transferi

Što se tiče samih transfera, prekopiraćemo pravilnik sa PSML


Ligu vodim ja dok su savetnici: Kure, Kepa i Nix.

Konkretan pravilnik biće završen posle praznika, kada će biti objavljen u nekoj od tema, da li u ovoj ili u posebnoj koju budemo otvorili u online delu foruma.

Spisak učesnika u prvoj sezoni (nije konačan)

1. Nix92
2. Mihajlodc
3. Marko_Mil
4. Pendula30
5. Kepa
6. ZokiS
7. VaLe
8. Seena_BIH
9. SasaSip
10. Yrinvan
11. Chelikmanutd
12. Semih
13. Anelka 39
14. Kure
15. Andra
16. Trkulja

Sa Makiborom sam dogovorio detalje oko sajta, tako da ćemo od prve sezone imati sajt kao što je www.psml.rs samo prilagođen našim pravilima. Veliko hvala na razumevanju i želji da pomogne.
« Poslednja izmena: 26. april 2016, 14:07:53 od strane Mihajlodc »
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: ZokiSS, chelikmanutd, Marko.mil, Kepa

Nix92

  • Gost
Re: PES PS4 Manager Liga
« Odgovor #26 poslato: 26. april 2016, 17:10:55 »
Zamolicu sve prijavljene da ostave ispod svoj PSN ID kako bih mogao sve da vas dodam za prijatelje i u grupu koju cemo formirati uskoro.


1. Nix92  -> PSN: m4dn92
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: PES PS4 Manager Liga
« Odgovor #27 poslato: 26. april 2016, 19:40:17 »
1. Nix92  -> PSN: m4dn92
2. mihajlodc -> mihajlodc-MDC MDC
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 

ZokiSS

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1210
    • Pogledaj profil
Re: PES PS4 Manager Liga
« Odgovor #28 poslato: 26. april 2016, 21:54:53 »
1. Nix92 -> PSN: m4dn92
2. mihajlodc -> mihajlodc-MDC MDC
3. Zokis -> ZokiSS
PSN ID: ZokiSS
 

Kepa

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2821
    • Pogledaj profil
Re: PES PS4 Manager Liga
« Odgovor #29 poslato: 26. april 2016, 22:15:15 »
1. Nix92 -> PSN: m4dn92
2. mihajlodc -> mihajlodc-MDC MDC
3. Zokis -> ZokiSS
4. Kepa -> kepapfc1994