Autor Tema: [S2] Liga Šampiona - POBEDNIK (opet) DM11  (Pročitano 8796 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

DM11

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1654
    • Pogledaj profil
    • https://www.facebook.com/Gagi95
Re: [S2] Liga Šampiona
« Odgovor #30 poslato: 12. april 2016, 21:46:40 »


(DM11) Sporting 1:1 [PK: 5-4] Feyenoord (Pilojac85)

: AG
: /
: /
: /



Kada naspram sebe imaš jednog od najboljih defanzivnih igrača na forumu, takođe i opasnog taktičara, odmah znaš da ništa neće biti lako, a pritom taj isti protivnik se bori protiv jednog od najboljih napada na forumu. Finale Lige Šampiona, utakmica koja sama po sebi ima veliki značaj, borba za "klempavka", trenutak koji ispisuje istoriju. Meč u kome staje cela sezona, biti ili ne biti, sve za šta smo se borili staje u tih 90 minuta.

Meč je počeo, igralo se tvrdo na sredini, znajući da najmanja sitnica može da odvede meč u korist protivnika. Odlučili smo da mu svesno i taktički dopustimo posed. Igrali smo na kontre, ali to jednostavno nije delovalo, savršena protivnikova odbrana sekla je sve živo na sredini terena, ništa nije išlo u našu korist. U jednom trenutku probijamo po desnom krilu, upotrebljiv centar šut, Brajan Ruiz skače i prečka! Tako blizu a tako daleko... Otišlo se na odmor bez golova. Drugo poluvreme je krenulo istim tempom, probijamo i dobijamo korner. Loptu namešta Adrian, znajuću o kakvom protivniku je reč morali smo da odradimo taktički taj korner, pozivamo igrača da priđe na lažni skraćeni korner i ubacamo loptu, protivnikov golman kreće na loptu i boksuje je u svoju mrežu. Pomalo nesrećno, ali prednost je na našoj strani. Do kraja meča imali smo po dve stopostotne šanse i ja i on, ja sam svoje promašio u situacijama sa 5m, a protivnik u zadnjih par minuta izjednačava.

 Najteži trenutak na meču, trenutak u kome se sve lomi, ako sada padnemo psihički biće sve gotovo u narednih par minuta, ali izdržavamo i odlazi se u produžetke. Strašan meč, tvrd, pravo finale! U produžecima ista priča kao i do sada idemo na penale. Ostavili smo svoje najbolje izvođače za poslednja tri penala. Psihička igra kreće... Šutirali smo smireno penale i uspeli da osvojimo najveći trofej. Jednom smo pročitali protivnika, ali golman nije uspeo da skine taj raketni udarac protivničkog igrača, zato u sledećem pokušaju skidamo penal iz rašlja i Jefferson donosi najelitniji trofej u Protugal! Uspeli smo nešto što do sada niko nije, osvojili smo dva puta za redom "klempavka". :pesoholichari:



Čestitke Pilojac85![/B]
YOUR  LOVE  MAKES  ME  STRONG,  YOUR  HATE  MAKES  ME  UNSTOPPABLE.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: pilojac85, djar, leka034, fakizmaj, gustavo_fring

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: [S2] Liga Šampiona
« Odgovor #31 poslato: 12. april 2016, 22:21:04 »
Čestitke DM na odbranjenom trofeju. Znao sam da spram sebe imam igrača koji je dao najviše golova u ligaškom delu. Dobro sam te zatvorio, praktično ti nisam dozvolio da mi daš gol za 120 minuta igre a s druge strane sam za to vreme stvorio par prilika više za gol.

U prvo poluvreme sam ušao opreznije. Jedina šansa koja je mogla biti pretvorena u gol je bila ta kad je Ruiz glavom pogodio prečku sa gornje strane. I toj šansi je kumovala moja greška u dodavanju nazad i tvoja anticipacija i presecanje tog pasa. Sa druge strane i ti si dobro zatvarao prostor, nisi mi dozvolio ni 1 šut na gol u prvih 45 min. Pritiskao sam te presingom, nisi hteo ništa da rizikuješ sa građenjem napada iz zadnje linije te si forsirao te duge lopte i brze napade preskakajući oba svoja igrača u veznom redu. Stoga i onaj veliki posed na mojoj strani i uspesnost dodavnja od oko 55% kod tebe i oko 80% kod mene. Baš sudar svetova po pitanju stila igre.
Golman me je ukopao tim autogolom. Pročitao sam šta hoćeš onim odvlačenjem igrača i stvaranjem prostora u sredini ispred peterca. A goša, sam je bio bukvalno, ravno spram lopte, niko ga nije gurao, na nekih 5-6m od gol linije on boksuje ka mom golu i pada taj autogol. Ponudio si da daš sam sebi gol, odbio sam naravno, sam sam kriv za to. Nije mi prvi put da mi se dešava tako nešto.

U drugo poluvreme ulazim nešto ofanzivnije. I dalje sam dobro igrao odbranu, ali sam sad stvorio 4 odlične šanse. Prvo onu posle centaršuta i odbitka lopte meni u noge na 5m. Kad sam je već video u golu tvoj stoper je nekako skinuo tu loptu sa gol linije. Potom Kajt 1na1, ravno na golmana, šutiram u bliži ugao a on promašuje ceo gol sa 9-10m, iako je crven. Sledi šansa Kajta i taj gol za 1:1, i nakon toga u produžetku ona prečka malo iskosa, isti igrač je u pitanju. Ti si imao još tu šansu sa Slimanijem iskosa kad si plasirao po zemlji, lopta je otišla pored gola. I još 1-2 si probijao po levoj strani, ušao u 16m, ali nisi stigao da šutneš.

Što se penala tiče. Odigrao si ih pametnije, pročitao dva šuta, jedan skinuo i time naravno zaslužio da odbraniš trofej.


Čestitke još jednom na zanimljivoj utakmici, pravom finalu, na sjajnoj sezoni i još jednom trofeju!!!
Strikers win games, defenders win titles !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: DM11, djar, leka034, cvelenidza, fakizmaj, gustavo_fring

gustavo_fring

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1123
    • Pogledaj profil
Re: [S2] Liga Šampiona - POBEDNIK (opet) DM11
« Odgovor #32 poslato: 12. april 2016, 22:50:52 »
Finale kakvo smo svi priželjkivali. Objektivno sudar trenutno 2 najspremnija igrača na forumu. Nije razočarao, iako nemamo Team Stats, iz datih komentara vidimo da je bila odlična utakmica i eto, šteta što nismo obezbedili neki live stream, ali polako, biće i toga!

Čestitke DM-u na uzastopnom osvajanju najelitnijeg takmičenja, potpuno je zamenio Kepu što se dominacije tiče, ali ni Pilojac mu nije daleko.

Čestitke i svim ostalim igračima koji su učestvovali na fer pleju i još jednoj uspešnoj sezoni. Ostaje da još momci iz LE završe posao pa da polako krenu pripreme za novu sezonu. U toj novoj sezoni će biti par bitnih novina tako da pratite chat i forum.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: pilojac85, DM11, Kamenorezac, djar, dan1lo, leka034