Autor Tema: AS Saint-Etienne (The Greens)  (Pročitano 5424 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
AS Saint-Etienne (The Greens)
« poslato: 20. mart 2016, 20:37:12 »


Sent Etijen ostao bez trenera pred početak sezone



Pred sam početak Lige 1, trener Sent Etjena je napustio ekipu, ali predstavnici najtrofejnijeg francuskog kluba nisu želeli da otkriju razlog rastanka kluba i Kristofa Galtijea koji je uspeo da izbori evropu za narednu sezonu.

Saopštenje Saint Etienne-a vam prenosimo u celosti

Poštovani navijači želimo da vas obavestimo da je danas došlo do sporazumnog prekida ugovora izmedju kluba i dosadašnjeg trenera Kristofa Galtijea iz privatnih razloga gospodina Galtijea koje nećemo otkrivati. Klub će sve učiniti kako bi našao adekvatnu zamenu i donese još radosti ove sezone. Pre svega želimo da vam kažemo da se ne obazirete na glasine i nagadjanja o tome ko će biti novi trener Sent Etjena, mi imamo spisak trenera za koji su privukli pažnju na sebe prethodnih godina svojim radom, ali pre svega će presuditi njihova želja da se pridruže našem kolektivu i njihovim ambicijama.

Jedan sasvim (ne)običan dan



Posle završene trenerske škole, dobio sam priliku da vodim omladinski tim Crvene Zvezde, iz kog sam izbacio 10-tak igrača u prvi tim. Od početka svoje trenerske karijere sam imao podršku jednog domaćih najboljih trenera Miodraga "Grofa" Božovića. Kao i svakog dana, došao sam ranije pred trening, kako bi kao i uvek porazgovarao sa Grofom o planovima za naredni period, ali na ulazu u Red Caffe sam se sreo sa Božovićem koji mi je rekao u prolazu "Ako ovo odbiješ ti nisi normalan, a ako prihvatiš nemoj se obrukati", ja sam bio zbunjen i nisam znao o čemu se radi. Seo sam na svoje mesto, posle čega mi je prišao Dragan Džajić i rekao da podjem sa njim jer želi da me upozna sa nekim ljudima i poveo me u prostorije kluba. Kada smo ušli u kancelariju on mi je rekao ovo je predstavnik Sent Etjena Roland Romejer želi da popriča sa tobom.
Roland mi se obratio: Gospodine Joviću, vaš rad je zapažen širom evrope, u poslednjih par godina ste iz omladinskog pogona izbacili dosta kvalitetnih i talentovanih igrača pred kojima je blistava evropska karijera, pravo je čudo kako vas do sada nije angažova neki evropski velikan.
ja: Hvala vam za ove reči, zaista mi znači. Voleo bih da napravim veliku trenersku karijeru kad već nisam uspeo igračku.
Roland: Kao što znate, juče je Sent Etjen ostao bez trenera zbog privatnih razloga gospodina Galtijea, tako da je to mesto upražnjeno, a mi smatramo da ste vi pravi čovek za naš tim jer umete da radite sa mladim igračima. Kao što već i znate Sent Etjen je sa dugom i bogatom istorijom, naš cilj je da vratimo klub tamo gde pripada, u sam vrh evropskog fudbala.
ja: Znam da je Sent Etjen jedan od najvećih klubova u francuskoj i u evropi, i zaslužuje mnogo više trofeja nego što trenutno osvaja. Uz dužno poštovanje, u zavisnoti od ciljeva kluba i uslova ću doneti odluku.
Roland: Mi imamo dugoročan plan za povratak Sent Etjena u sam vrh evropskog fudbala i na tron u francuskoj, jer kao što znate kada se napravi instant rezultat da se ekipa vrlo brzo izgubi sa radara. Tako da za sad imamo jednogodišnji ugovor koji je pripremljen, naravno na kraju sezone će biti produžen u zavisnosti od rezultata koje ostvarite. Izvolite pogledajte.

Preskočio sam deo sa platom i pogledao ciljeve ove sezone:
- Izboriti evropsko takmičenje preko lige ili kupa
- Ubacivati mlade igrače u tim
- Proći grupnu fazu Lige Evrope
- Ne obrukati ime Sent Etjena u nokaut fazi Lige Evrope


ja: Slažem se sa svim ciljevima i mislim da su mogući, ja ću dati sve od sebe kako bi ispunio ciljeve.

Potpisao sam ugovor, uz prekid ugovora sa Crvenom Zvezdom, čak je Sent Etjen platio Zvezdi 2 miliona evra kao obeštećenje iako klub to nije tražio. Otišao sam kući po najneophodnije stvari i zajedno sa predstavnicima Sent Etjena otputovao u Francusku.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: enzocro92, Djoxetina, Nikola9876, rma_7, Ivan94

Djoxetina

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 491
    • Pogledaj profil
Odg: AS Saint-Etienne (The Greens)
« Odgovor #1 poslato: 20. mart 2016, 21:10:50 »
Pratim!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: CoNe Delija, enzocro92

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: AS Saint-Etienne (The Greens)
« Odgovor #2 poslato: 20. mart 2016, 22:16:15 »
Jović renovira tim Sent Etjena



Uz odlaske pojedinih igrača koji nisu zadovolji zahteve Nemanje Jovića, novi trener Sent Etjena je doveo tri igrača a da nije potrošio ni jedan evro.

Sar, Kamara i Miloš Ninković su novi igrači Sent Etjena, koji su dovedeni kao slobodni igrači tako da klub nije morao da potroši ni jedan jedini cent na njihovo dovodjenje. Kako je klub saopštio radi se o kvalitetnim i iskusnim igačima koji mogu da pomognu da se ispune ciljevi za naradnu sezonu.

Lase Šone u Sent Etjenu



Sent Etjen je doveo danskog reprzentativca Lase Šonea za 10 milina iz Ajaxa



Roux spasio debi Jovića, pobeda Sent Etjena u prvom kolu Lige 1



Sent Etjen je gostovao u prvom kolu Lorienu i došao do minimalne pobede, golom Roux-a u 47. minutu. Zeleni su na početku utakmice delovali izgubljeno, ali sredinom prvog dela igre predvodjeni novajlijom Šoneom su uspeli ozbiljno da priprete domaćinu, lopta je u par navrata prolazila tik pored stative, ali i golmani su bili glavni krivci što se na poluvreme otišlo sa najnepopulernijim rezultatom ali početkom prvog poluvremena Tabanu je prošao po levom boku i oštrom loptom po zemlji koja je prošla tik ispod ruke golmana, uposlio Roux-a koji je sa 3,4 metra samo sproveo loptu u praznu mrežu domaćina. Lorien je uspeo vrlo brzo da pripreti a Sent Etjen je spasila stativa i pribranost Sal-a koji je odbitak uspeo da izbaci daleko od svog gola, do kraja utakmice bilo je prilika i za izjednačenje Loriena ali i Sent Etjen je imao prilika da obezbedi pobedu ali mreže su mirovale.

rezultati 1. kola
Spoiler

tabela
Spoiler



Jović: Dobra utakmica, sreća je bila na našoj strani



Ovo je bila jedna izuzetno dobra utakmica, mogao je rezultat bio vrlo lako i drugačiji, ali na našu sreću Lorien nije iskoristio našu smušenost na početku utakmice, uspeli smo da postignemo taj gol, i posle toga je Lorien smogao snage i ugrozi naš gol u par navrata, kako god da se završila utakmica bilo bi zasluženo jer je bio dobar fudbal i puno prilika. Žao mi je što nisam imao puno vremena pre početka prvenstva da se malo bolje upoznam sa ekipom ali i da se uigramo, šta je tu je, idemo utakmicu po utakmicu. Želeo bi da čestitam svojim igračima na velikoj požrtvovanosti i pobedi, ali i Lorienu na fer plej borbi i borbenosti, mislim da oni mogu mnogo ove sezone. Sledi nam veliki meč, igramo protiv Olimpika iz Marseja, drugog najtrofejnijeg francuskog kluba, samo jednu titulu manje od nas imaju, tako da će ovo biti jedan praznik fudbala u Francuskoj
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876, rma_7, Ivan94

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: AS Saint-Etienne (The Greens)
« Odgovor #3 poslato: 23. mart 2016, 23:58:48 »
Oho i večiti rival krenuo :D Dabogda bili drugi :D P.S. Fora, fora :ahah:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: CoNe Delija

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: AS Saint-Etienne (The Greens)
« Odgovor #4 poslato: 3. april 2016, 19:18:40 »
Šok u Francuskoj! Jović napustio Sent Etjen!

Posle ne tako duge karijere u Sent Etjenu, Nemanja Jović je napustio slavni francuski klub iako je ostvario solidne rezultate u ovoj polu sezoni, čak je pobedio i PSG za koji mnogi nisu imali rešenje čak ni u Ligi Šampiona. Klupski sajt je objavio vest da je prekinuta saradnja sa mladim trenerom prvog tima, ali razlog, koji sigurno nisu bili rezultati i njegovog naslednika nisu spominjani u saopštenju kluba.



Rezultati koje je u ovoj polusezoni mladi trener Nemanja Jović su svakako bili zapaženi ali može se reći na zavidnom nivou, pobedio je Paris Sent-Žermen, jedan od najjačih timova evrope, završio polusezonu na drugom mestu sa samo 2 boda iza PSŽ-a, prošao u nokaut fazu Lige Evrope gde će se Sent Etjen sastati sa Sampdoriom. Od početka sezone, Jović je vodio Sent Etjen na 26 zvaničnih utakmica, imao 16 pobeda, 2 poraza i 8 nerešenih, a jedine poraze su mu naneli Olimpik iz Liona i Inter.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Odg: AS Saint-Etienne (The Greens)
« Odgovor #5 poslato: 3. april 2016, 19:19:47 »
Citat: Ivan94;1423805
Oho i večiti rival krenuo :D Dabogda bili drugi :D P.S. Fora, fora :ahah:

Ako ih uzme neko ko ima više živaca za Francuski fudbal i nastavi gde sam stao, možda bude i prvi...
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Ajax Amsterdam (Godenzonen/Božiji sinovi)
« Odgovor #6 poslato: 3. april 2016, 20:01:22 »
Svašta se dogadja

Nakon ove uspešne polusezone i prekida saradnje sa Sent Etjenom, spremao sam se za povratak u Beograd koji sam jedva dočekao, kako bi se malo odmorio od svega što mi se desilo u poslednje vreme, pogotovo sa čelnicima već bivšeg kluba koji nisu imali razumevanja a čini mi se nisu ni želeli dobro za svoj klub jer su odbili svaki razgovor o dovodjenju mladih talentovanih igrača, iako je na početku sve izgledalo kao bajka. Vršenje pritiska kako bi pojedini igrači igrali i kako da dovedem odredjene igrača iako se nisu uklapali u moj način igre, svega je tu bilo, na žalost nisam mogao da izdržim više, valjda ću naći klub koji će imati iste želje i ciljeve kao i ja. Taman sam izlazio iz svog već bivšeg stana, a tri puta sam proverio da li sam ostavio nešto jer se za razliku od prethodnih par puta kada sam putovao za Beograd za vreme reprezentativnih pauza više neću vraćati u taj stan, u predvorju zgrade me je čekalo iznenadjenje. Vratio sam ključeve na recepciju, a oni su mi rekli da imam posetu i da me čekaju u predvorju zgrade, taman sam pomislio da se Roland Romejer predomislio posle svega što je rekao u toku našeg poslednjeg razgovora, kad ono Lase Šone sedi sa dva čoveka koja nose odela, Lase mi prilazi i govori "Šefe, imam lepe vesti za vas, pre nego što se oprostimo, ovi ljudi žele da vas upoznaju", prilazim stolu i upoznajem se sa ta dva čoveka, prvi je Henri Henriks, predsednik Ajaksa iz Amsterdama i njegov pomoćnik.

Henriks: Gospodine Joviću, čuo sam za sve vaše nevolje sa čelnicima Sent Etjena, ne morate mi ništa reći, znam već sve, nisam ovde da pričamo o vašoj prošlosti već o vašoj budućnosti. Ajaks je u neku ruku kao i vaša Crvena Zvezda koji mnogo volite, ne samo po bojama već i po istoriji, u istom su društvu, visokom gde su i Milan, Inter, Barselona, Real a već dugo se bore da se vrate tamo gde su bili, samo je Ajaks u malo boljoj situaciji jer ima svoju školu fudbala koja je jedna od najboljih u evropi i redovni učesnik evropskih takmičenja, ali mi želimo da budemo opet strah i trepet u Holandiji, a i da ne budemo u evropi tim koji će biti "lako ćemo snjima" nego da idemo sve dalje iz sezone u sezonu

Ja: Pre svega mi je velika čast što ste došli do mene i da tolike nade polažete baš u mene, koji sam u seniorskom fudbalu bio samo trener Sent Etjena i to samo pola sezone. Kakvi su vaši ciljevi za narednih par godina jer ne želim da vodim klub koji će imati instant uspeh i posle nestati sa evropskog radara

Henriks: Vidite, ni mi ne želimo da imamo instant rezultat i posle se borimo za opstanak u ligi, pre svega nam je cilj da do kraja sezone obezbedimo neko evropsko takmičenje ako je moguće dodjemo u borbu za titulu, znate i sami da smo 4 na tabeli i da prilično zaostajemo za PSV-om koji je prvi, dok u narednim sezonama hoćemo da se vratimo na sam vrh domaće lige i postepeno pravimo tim koji će moći da se suprostavi najjačim evropskim timovima. Sad imam jedno pitanje za vas, da li želite da potpišete ovaj ugovor ili da tražimo drugog trenera? izvadio je ugovor iz akt-tašne i stavio ga na sto isped mene, koji sam pročitao i potpisao.

Umesto da letim za Beograd, poleteo sam za Amsterdam

 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7, Nikola9876, Ivan94

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Ajax Amsterdam (Godenzonen/Božiji sinovi)
« Odgovor #7 poslato: 19. april 2016, 15:27:01 »
Joviću poraz na debiju u derbiju Holandije!

Novi trener Ajaksa iz Amsterdama je debitovao u najvećem derbiju Holandskog prvenstva i to u svom novom domu "Amsterdam Areni" jednom od najboljih stadiona evrope. Ovaj debi će verovatno želeti što pre da zaboravi iako je njegova ekipa dobro igrala, PSV, lider Erdevizije, je savladao Ajaks sa 2:0

Tokom cele utakmice PSV je imao više loptu u nogama dok je Ajaks uglavnom pokušavao iz kontra napada i bio konkretniji u završnici, PSV je već na poluvremenu imao prednost, prvo je Luk De Jong uspeo da zatrese mrežu u 28. minutu a konačnih 2:0 za PSV je postavio Narsing u 48. minutu.

POSTAVE
Spoiler




STATISTIKA
Spoiler



REZULTATI 17. KOLA EREDIVIZIJE I TABELA
Spoiler



GALERIJA
Spoiler


EDIT: P.S. Jel može admina samo da promeni naslov teme u "Ajax Amsterdam (Godenzonen/Božiji sinovi)"
« Poslednja izmena: 19. april 2016, 15:29:08 od strane CoNe Delija »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94, Istok1926, Nikola9876, rma_7

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: AS Saint-Etienne (The Greens)
« Odgovor #8 poslato: 28. jun 2016, 00:41:16 »
Neka neko obriše ovu temu, prsao mi save