Autor Tema: Glas naroda  (Pročitano 57656 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Toja

  • Modulator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5427
    • Pogledaj profil
Glas naroda
« poslato: 26. septembar 2015, 20:39:53 »
Tema za pitanja UO, mišljenja i predloge od strane članova manager lige
:slap:
 

circulation

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1362
    • Pogledaj profil
Pitanja u vezi s igračima u MNG ligi i DLC-om
« Odgovor #1 poslato: 30. septembar 2015, 11:32:03 »
Poštovane kolege,

Nadam se da ste svi dobro i da s nestrpljenjem očekujete početak ovosezonskog MNG takmičenja.

Pišem vezano za objavu KONAMI-ja da će prvi DLC sa igračima doći 29.10.2015.

Ne znam koji su planovi za start lige i prelaznog roka, ali nam je Konami i ove godine priredio haos.

U mojoj ekipi nedostaje nekoliko bitnih igrača/prvotimaca iz potpuno nerealnih razloga. Zadržaću se na u ovom trenutku najbitnijem od njih prvom golmanu Reini.

Reine nema u igrici, on je prvi golman, ja ne planiram da trošim pare na golmane jer računam da imam prvotimca Napolija. Drugi golman je raspad. Ako krenemo ligu pre DLC-a, kako ću uopšte igrati, kakve rezultate mogu da dam s rupčagom od golmana?

S druge strane ako dovedem golmana, šta da radim s njim za mesec dana kad se vrati Reina? A gde su troškovi za pare i poreze? Da li je krivica menadžera što Konami reši da nema Reine koji je iz Bajerna prešao u Napoli, a obe ekipe su tu?

Na sredini terena fali bodi balanser razbijač.

Siguran sam da postoje slični problemi i kod drugih igrača i zato se javljam upravi za savet/rešenje ove zagonetke.

Zaista Konami uvek razočarava na to smo više i oguglali. Nadam se da uprava ima neko razumno rešenje za sve menadžere sa sličnim problemima.
« Poslednja izmena: 30. septembar 2015, 13:38:18 od strane circulation »
it sounds good, it looks good, it feels good - it is good!
 OFICIJALNI SAJT NAŠA KRILA
 

Toja

  • Modulator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5427
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja u vezi s igračima u MNG ligi i DLC-om
« Odgovor #2 poslato: 30. septembar 2015, 11:37:27 »
UO već nekoliko dana razmatra oko planova za početak (nastavak) prelaznog roka i vreme starta nove sezone. Zaista je napeta rasprava, ali svakako da odluka koja se donese, biće takva da tebe, i ostale koji su u sličnoj situaciji, zaštiti od gluposti koje je konami priredio. Da li će biti odložen start prelaznog starta i lige posle dlc-a, ili nešto drugo, videćemo. Uskoro će uslediti zvanično obaveštenje o tome.
:slap:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: circulation

operativac

  • tatko na online
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2744
    • Pogledaj profil
Re: Glas naroda
« Odgovor #3 poslato: 12. oktobar 2015, 08:49:48 »
To je to sto se tice DLCa, ubacen je u pesdb. U pretrazi pesdba izlazi 12.226 igraca za 2016, dok je za 2015 izlazilo 11.556.

Postoji mogucnost da ubace jos neke igrace,  ali ja nesto ne bih mnogo ocekivao.
Ako niste u mogucnosti da nadjete igraca na pesdb, probajte sa pesmaster sajtom, pretraga im je bolja i moze se vrsiti po pravom imenu igraca.
Tako sam nasao onog koreanca SON HEUNG MIN (WONSEOK PIL), nema ga na pretrazi pesdba ali ja ima ako ukucam lazno ime koje sam nasao na pesmasteru.

Dodavace sigurno igrace u svakom DLCu, kao sto su do sada radili, ali je glavnica uneta.
PSNID> operativac
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: shope

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: Glas naroda
« Odgovor #4 poslato: 12. oktobar 2015, 10:10:09 »
Citat: operativac;1401443
To je to sto se tice DLCa, ubacen je u pesdb. U pretrazi pesdba izlazi 12.226 igraca za 2016, dok je za 2015 izlazilo 11.556.

A ako se tamo u pretrazi ne gledaju samo "myclub" igraci, nego "all", onda je u 2015 bilo 17181 igraca, a u 2016 je 14682, pa ti vidi razliku. Mnogo igraca nedostaje.
Ne vredi nagadjati. Videcemo nakon 29.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: Glas naroda
« Odgovor #5 poslato: 12. oktobar 2015, 10:12:07 »
To što su izbacili su igrači kroz Live Update, kada su se igrači pojavili u svojim timovima posle transfera ali je problem što te igrače koje su oni izbacili ne možeš da prebaciš u tim offline i da sa njim igraš online.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: circulation

circulation

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1362
    • Pogledaj profil
Re: Glas naroda
« Odgovor #6 poslato: 12. oktobar 2015, 14:15:21 »
bez dlc-a nema online igrača u offlineu. potpuno sam u šoku šta Konami radi...
it sounds good, it looks good, it feels good - it is good!
 OFICIJALNI SAJT NAŠA KRILA
 

Toja

  • Modulator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5427
    • Pogledaj profil
Re: Glas naroda
« Odgovor #7 poslato: 12. oktobar 2015, 16:38:41 »
Pa to je oduvek tako bilo... live update ima svoj poseban fajl, i ti igraci koje je doneo live update uopste nisu u bazi u samoj igri... bukvalno su imaginarni. Tako je bilo i u pes15. Kad izadje dlc, svi ti igraci ce se pojaviti u bazi i moci ce se koristiti.
:slap:
 

operativac

  • tatko na online
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2744
    • Pogledaj profil
Re: Glas naroda
« Odgovor #8 poslato: 13. oktobar 2015, 09:02:43 »
a di nam je chat?
PSNID> operativac
 

chelikmanutd

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1091
    • Pogledaj profil
    • http://www.bellahusk.com
Odg: Glas naroda
« Odgovor #9 poslato: 29. oktobar 2015, 19:33:27 »
Navikli smo od Konamija svasta da ocekujemo i da prihvatamo, ali evo da vidim dali mozda UO moze da izadje u susret i ispravi neku od njihovih gluposti.

Evo konkretno moj primer:

Imam u timu Biabianyja koji igra za Inter i koje se nalazi u bazi Pesdb. Medjutim nema ga u igrici.

Pitanje:

Dali je moguce da zadrzim igraca, tj. da ga ne otpustam jer ce on svakako izaci u sledecem DLC-u. Covek se vratio posle duge povrede i clan je Intera, a ovi debili ga nisu ubacili u igru.
Vidim da jos ljudi ima slican probelm pa sam eto izasao i javno pitao da znamo.

U mom primeru ja bi otpustanjem verovatno bio ostecen jer je Biabiany zbog duge povrede pao na Tm ceni drasticno. Kako je poceo da igra i to sasvim dobro, za ocekivati je da ce mu skociti cena ponovo.
Znaci ja otpustam igraca po niskoj ceni a zatim ga ponovo dovodim za mozda duplu cenu ili troduplu.
Mislim da bi ovo trebali da odobrite jer se svakako radi o igracu koji pripada mom timu i u mom je vlasnistvu. Naravno odluka je na vama.

Unapred hvala
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: MakiBor

Hadis Zekic

  • PS4 PSML United
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2630
    • Pogledaj profil
Odg: Glas naroda
« Odgovor #10 poslato: 29. oktobar 2015, 19:42:53 »
Ja mislim da svako ima pravo da zadrzi igraca i ako ga nema u pesu, jer tom igracu placate i platu i porez a ne igrate sa njim, shvatite to kao da je povredjen do daljnjeg :)... Sto bi neki klub ispastao zbog Konamija koji redovno pravi gluposti...
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Yoda, chelikmanutd

Mihael

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1859
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Glas naroda
« Odgovor #11 poslato: 30. oktobar 2015, 13:34:15 »
Citat: chelikmanutd;1404304

U mom primeru ja bi otpustanjem verovatno bio ostecen jer je Biabiany zbog duge povrede pao na Tm ceni drasticno. Kako je poceo da igra i to sasvim dobro, za ocekivati je da ce mu skociti cena ponovo.
Znaci ja otpustam igraca po niskoj ceni a zatim ga ponovo dovodim za mozda duplu cenu ili troduplu.
Mislim da bi ovo trebali da odobrite jer se svakako radi o igracu koji pripada mom timu i u mom je vlasnistvu. Naravno odluka je na vama.

Unapred hvala

U tvom primeru ti ne bi bio ostecen, vec nagradjen i to poprilicno :).

Tebi je Bijabijani u timu za 10m, a TM cena mu je 4m. Koliko god on dobro igra sada, a igra ok, njegova cena ni u ludilu nece otici gore duplo, a pogotovo ne troduplo. Ti ces ga otpustiti za 4m, a kada ga DLC ubaci, moci ces ga vratiti po TM ceni, koja ce biti u rangu ove trenutne, ni u ludilu duplo ili troduplo veca.

S obzirom da ti je Bijabijani u timu za 10m, to znaci da ces spustiti poreze i smanjiti vrednost tima, odnosno, zaraditi, a ne izgubiti novac. A kada se vrati, bice ti u timu za 4-5m, tako da ces ponovo biti u mnogo boljoj situaciji.

E sad, mozda ce on moci da se ubaci u igru preko nekog editora, a u svakom slucaju, ovi iz komija, koliko god ocajni bili, ovo pitanje ce resiti pre sledece promene cena, tako da ces njegovim otpustanjem i ponovnim dovodjenjem (Mozda vec na polusezoni) ti biti u plusu, a ne minusu.

Do pocetka sezone je ostalo jos 5-6 dana, pa ce se situacija mozda i sama resiti do tada, odnosno, mozda ce Konami izbaciti novi dodatak koji ce resiti problem sa Bijabijanijem i jos nekoliko igraca.
 

nebojsapetkovic

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 414
    • Pogledaj profil
Re: Glas naroda
« Odgovor #12 poslato: 7. novembar 2015, 16:29:12 »
Poštovani UO, nisam bio u prilici da koristim net, igranje, pa čak ni malo forum da prelistam pa nisam uspeo da sredim Transfere... to je rezultiralo da u timu nemam igrače kojih sam se odrekao kad sam prijavio nedostatak.
Molim za posebnu dozvolu da obavim neke transfere (čini mi se dva transfera, drugi golman i veznjak) jer sam opravdano bio sprečen ranije.
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: Glas naroda
« Odgovor #13 poslato: 7. novembar 2015, 22:04:24 »
Postovani Nebojsa,

zao mi je sto nisi bio u mogucnosti da koristis net ali ne mozemo da ti uslisimo ovu moldu i da obavis "neke transfere". Jednostavno sezona je pocela, ne mogu se dovoditi igraci, moraces da sacekas prvi sledeci prelazni rok, kada u tim mozes dovesti tri igraca kao i svi ostali.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 

internacional 1

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 944
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Glas naroda
« Odgovor #14 poslato: 11. novembar 2015, 01:25:19 »
:w00t::w00t::w00t: malo sale


Ne znam da postavim da ide odmah video,stavio sam link.Tema: DM 11 dobija manager tim


http://www.grapheine.com/bombaytv/motion-en-8257944a2b6cc97327f17d47a4fc3804.html
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: pilojac85, shope, Hadis Zekic, Yoda, MakiBor, Mihael, javicuse