Autor Tema: Liga Fenjerasa  (Pročitano 3982 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

shokanito

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1041
    • Pogledaj profil
Liga Fenjerasa
« poslato: 4. januar 2016, 01:17:15 »
Liga Fenjeraša
                  ----------------------------------------------


       Mogla bi da se uvede i Liga Fenjerasa ,  isto kao i Liga Sampiona i Evrope , da se i mi fenjerasi malo igramo  dok nepočne druga sezona , a bilo bi nam i zanimljivo jel bi igrali sa priblizno jakim protivnicima.  Igrali bi je po 4,5 zadnjih timova  iz  4 lige ; sever ,istok ,zapad ,jug  ,   a cilj bi bio izbegnuti zadnja 4 mesta ,  zato sto te zadnje 4 pozicije dobile bi trofej  -  Fenjer :oops:  


       Posle zavrsetka lige i uglavnom vadjenja lopte iz svoje mreze,  neki bi konačno uzivali u pobedama. Bila bi mnogo zanimljivija i uzbudljivija od prvog dela , jel bi se igralo sa priblizno jakim protivnicima .
     
       U tom slučaju trebalo bi onda i uvesti ligu za ove sto su izvisili za ligu evrope , a izbegli zadnja 4 mesta i ligu fenjerasa , znači 9,10,11 ,12 mesto  igrali bi u toj ligi - samo neki naziv za nju smisliti.
       
      Dobilo bi se dosta na kvalitetu i uzbudjenju lige,  posle prvog zvaničnog dela lige, igrale bi se ove lige,  svima bi bilo zanimlijivo i uzbudljivo , igrali bi gore jaki sa jakim ,dole slabi sa slabim, srednji sa srednjima ,itd. ..    Nebi se svi ispod 8 mesta ko sad ladili i čekali drugu sezonu .    A po zavrsetku Liga Sampiona ,Evrope ,Fenjerasa ....dobio bi se generalni rating  i mesto igrača na listi pes serbia , i po tom zadnjem ratingu dodeliti bodove za generalnu listu .

:pesoholichari:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: MakiBor

DM11

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1654
    • Pogledaj profil
    • https://www.facebook.com/Gagi95
Re: Liga Fenjerasa
« Odgovor #1 poslato: 4. januar 2016, 02:07:11 »
Znači otvoriti još dve lige za igrače koji izvise svuda? Mnogo posla tu ima za ljude koji prate regularnost turnira. Ne treba preterivati već igrači koji su ove sezone bili lošiji trebaju da daju sve od sebe da postignu nešto više naredne sezone. Hvala na predlogu, ali LŠ i LE su sasvim dovoljne za sada.
YOUR  LOVE  MAKES  ME  STRONG,  YOUR  HATE  MAKES  ME  UNSTOPPABLE.
 

shokanito

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1041
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Liga Fenjerasa
« Odgovor #2 poslato: 10. januar 2016, 19:26:37 »
Citat: pilojac85;1414456
Sto se tice "Lige fenjerasa", posto sam jedan od dva pomocnika Gustava za organizaciju i vodjenje klasik lige zanima me sledece:

- ko bi to igrao? Ova cetiri poslednjeplasirana u svakoj grupi? Oni koju su tu su uglavnom neaktivni i imaju gomilu sluzbenih rezultata;
- LS i LE su pravljeni po uzoru na prava takmicenja i stoga imaju neku tezinu. Nisam cuo da postoji neki kup fenjerasa u stvarnosti;
- sam naziv "liga fenjerasa" je pogrdan i ponizavajuci tako da pored neaktivnosti tih igraca ne bi bilo ni motiva za igranje tog takmicenja;
- sta je sa ljudima koji se nalaze na tabeli od 9. mesta pa te grupe gde se nalaze igraci za ligu fenjerasa? Gde bismo njih stavili, u neku ligu "za malo fenjerasa" ?
- kako bi sve to uklopili u bodovanje za rang listu ?
- LS i LE su pravljeni da bi se ljudi zesce borili za prvih osam mesta tokom sezone, svojom aktivnoscu i vestinama. Onaj ko ne izbori neku poziciju u gornjem delu tabele je ili neaktivan ili slabiji igrac pes-a ili nema konkurentan tim ove sezone, pa kao takav i ne zasluzuje da igra nikakav kup. Nek gleda LS i LE i vidi sta propusta, pa nek zapne malo sledece sezone kako bi imali sto jacu konkurenciju i kako bi bilo sto zanimljivije.
- Draft sledece sezone ce biti potpuno random, nece biti povlascenih igraca koje smo ispostovali prve sezone serijala, sto ce uneti jos vise neizvesnosti u celu ovu pricu  
 


- da ta 4 poslednjeplasirana , to jeste da su uglavnom neaktivni ,   uglavnom iz razloga jer se ljudi smore , zbog poraza i zbog toga odustanu , ali ovako bi igrali sa igracima pribliznog kvaliteta , i milism da nebi bili toliko neaktivni.   Vecina generalno nevoli da gubi i to je glavni razglog neaktivnosti , mada ima uvek i neki drugi opravdani.
- tebi je naziv  pogrdan i porazavajuci , mozda i vecini , ali treba svi da nauče da budu sportisti i sportski podnesu poraz ako su losiji.  ja recimo nebi imao nikakav problem da kazem ****ga i ove sezone dobio sam fenjer ,  ili one tamo da bude e izbego sam fenjer ove sezone.   pored mene verujem i u pericu da nema taj problem, dugo igra kao  ja i uglavnom začelje .   ostali bi trebali da nauče neke stvari.  fair -play pre svega .
-od 9 -12 mesta , reko sam ,smisliti neki naziv, da eto svi nesto igraju , ako nista bar bi to bilo za generalni plasman.
- znači imas LŠ i prvih 16 pozicija na generalnoj listi , poredjanih naravno po rezlutatima u lš.  posle toga 16 iz LE ,  zatim ovih 16 izmedju , i fenjerasi na kraju
- bodovanje nisam pratio kako ste resili , bio sam izneo predlog , moze to lepo da se uredi ako vas zanima mogu to da sastavim neke predloge ,  ovako na brtzinu krene se od neke brojke recimo 100 prvo mesto pa se unazad odbija po 1 ,ili 1000 pa se odbija po 10.   to po generalnom redosledu posle lš i ostalih .    i onda na primer , recimo da bude 100 ili 200 kako sam predlozio da ima mesta u slučaju vise prijavljenih,al evo pobednik lige sampiona ima 100 bodova ,finalista 99, polufinalisti 98,97  itd ,   ovi sto su ispali u grupi ,moze po bodovima u grupi  i gol razlici da bude rangiranje , ako je negde isto da se gledaju bodovi u regularnom delu sezone.   stim sto bi pobedniku lš dodao jos bonus u bodovima recimo da to bude 10 , sve ukupno 110 bodova , a pobednici liga istok seve.....   da dobijaju bonus recimo prvi 4 boda, drugi 3, treci 2 i četvrti 1 bod.  bitno je da pobednik lš i bodovi imaju tezinu , u odnosu na ligu ,  ali da se ne pretera , naci pravi odnos,, ali ovako brzinski mislim da je ovo ok.
- prvensteno sam ovde misli na ligu fenjerasa, i posle gledam kad  svi nesto igraju ,nek igraju i ovi izmedju ,  ako nista drugo bar zbog generalno plasmana i tog bodovanja , pa znace ove godine je bio 35i ,sledece 50i, ...
 

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: Liga Fenjerasa
« Odgovor #3 poslato: 10. januar 2016, 20:04:03 »
E Shoka druze ovako. Niko nikome, pa ni tebi, ne brani da organizujete neke online turnire ovde mimo zvanicnih. Uzmi ti, organizuj sve te "fenjerase", napravi grupe pa cepajte. Igrajte radi igranja i fer-pleja. Ako ta takmicenja budu protekla ok, sa malo sluzbenih rezultata i u duhu fer-pleja razmislicemo o formiranju jos jednog kup takmicenja.

Iskreno ne vidim smisao zavrsnih kup takmicenja ako cemo svi negde da se plasiramo. Ti zelis da se takmicis sa jednakim igracima/timovima, onda bolje da se vratimo na stari ligaski sistem, gde je svako bio tamo gde pripada po igrackim kvalitetima. Trojica ispadnu u nizi rang, trojica udju i visi i to je to.
« Poslednja izmena: 10. januar 2016, 20:12:51 od strane pilojac85 »
Strikers win games, defenders win titles !