Autor Tema: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.  (Pročitano 28649 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #15 poslato: 3. jul 2015, 19:20:53 »






 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Bayern-fussball

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #16 poslato: 3. jul 2015, 19:22:52 »




 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Bayern-fussball

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #17 poslato: 4. jul 2015, 14:14:49 »


PRELAZNI ROK - DEPORTIVO LA KORUNJA - POJAČANJA/DOLASCI

GOLMAN - KOEN KASTILS


Prelazni rok je za Deportivo počeo i pre nego što se sezona završila, pošto je prvi transfer već bio dogovoren. Herman Luks, prvi čuvar mreže i kapiten kluba razdužio je opremu "Depora" i uskoro ćemo saznati gde će vremešni golman nastaviti svoju karijeru. Njega će na golu "plavo-belih" zameniti 23-godišnji beglijski čuvar mreže i sada već bivši član nemačkog bundesligaša Verdera iz Bremena. Deportivo će nemačkom klubu isplatiti 3.603.000 evra a Koen će potpisati trogodišnji ugovor sa Deportivom. Zarađivaće 571.000 evra po godini a posle svakog odigranog meča inkasiraće dodatnih 4.000 evra. Koen je visok čak 197 centimetara tako da će Ivan Mladenović među stativama imati pravog gorostasa.


TRANSFER DETALJI
Spoiler



ODBRANA - FLANAGAN, DODO, MANKILJO, DAGLAS


Odbrana je prošle sezone bila najveći Deportivov problem. Primili su veliki broj golova upravo zbog katastrofalnih grešaka igrača iz poslednje linije i verovatno bi da su imali kvalitetnije igrače pozadi, primili manje golova. Ovako, nisu mogli da se nadaju boljem jer je duvala promaja ispred gola Hermana Luksa. Mladenović je to dobro znao, ali u ovom prelaznom roku neće biti dolazaka centralnih bekova već isključivo levih i desnih bekova. Džon Flanagan je odbio da potpiše novi ugovor sa Liverpulom i istog trenutka zapao je za oko Mladenoviću i skautima Deportiva koji su posmatrali njegove partije od trenutka kada je postalo jasno da će u letnjem prelaznom roku moći da pređe u novi klub bez obeštećenja. Flanagan važi za pouzdanog levog beka kome se smeši velika karijera ukoliko bude nastavio pravilno da se razvija a nema sumnje da će u Deportivu imati najbolje moguće uslove za to. Alternativa mladom Englezu biće 23-godišnji levi bek italijanskog Intera, Dodo. Dodo je plaćen 2.000.000 evra. Deportivo nije saopštio kako će izgledati ugovor mladog "karioke". Pošto je leva strana doalskom Flanagana i Dodoa pokrivena, prešlo se na desnu stranu. Deportivo je doveo Havijera Mankilja koji će zajedno igrati sa Flanagnom sa kojim je i u Liverpulu pokrivao levu i desnu stranu kraj aut linije a alternativa talentovanom špancu biće 24-godišnji brazialc Daglas Kosta. Kosta je proglašen promašajem u Barseloni, mediji u Španiji su ga proglasili za jednog od najgorih pojačanja u novijoj istoriji Barselone a Mladenović veruje da može pomoći Daglasu da u Deportivu oživi svoju karijeru. Daglas će u klub stići za "dž" jer mu Barsa nije ponudila nov ugovor.

TRANSFER DETALJI

Spoiler






SREDINA - ROBERTO, TORES, ROMEU



Deportivo je prošle sezone završio na desetom mestu a utisak je da je mogao da obezbedi barem plasman u Ligu Evrope. Znao je to dobro i Ivan Mladenović i odlučio je da u letnjem prelaznom roku pojača sredinu terena. Tu je legendarni as morao da izdvoji najviše novca ali kad pogledamo koga je doveo, verujemo da će mu se to itekako isplatiti. Prvi igrač koji će pojačati sredinu terena biće Serhio Roberto, ofanzivni vezista Barselone. Roberto je pre nekoliko sezona debitovao za prvi tim "blaugrane" ali se nije naigrao a s'obzirom da je u pitanju jedan od igrača koji predstavlja budućnost španskog fudbala, bilo mu je potrebno mesto gde će doći do veće minutaže a Deportivo je izgleda pravo rešenje. Mladenović je, kao tim-menadžer(trener i sportski direktor) i legenda Barselone, stupio u kontakt sa upravom svog bivšeg kluba i brzo je došlo do dogovora. Deportivo je u transfer uključio i Domingeza tako da je mladi Roberto plaćen ukupno 3.500.000 evra. Nakon dolaska Roberta, Mladenović je "bacio oko" na vezistu Porta, Olivera Toresa. Porto nije mnogo zatezao, Tores je bio nezadovoljan svojim statusom u klubu i doneo je odluku da napusti Lisabon i vrati se u domovinu gde ga je sačekao Deportivo i ponudio mu trogodišnji ugovor vredan 998.000 evra po sezoni+bonus od 8.000 evra što je mladi fudbaler prihvatio tako da će se Roberto i Tores boriti za mesto ofanzivnog veziste u startnih 11 "plavo-belih". Mladenović je doveo pojačanje i na poziji defanzivnog veznog igrača. U pitanju je još jedan, doduše bivši izdanak Barsine "La Masije". 24-godišnji vezista nemačkog Štutgarta, Oriol Romeu sledeće sezone biće zadužen da kvari igru protivnika i da zaustavi opasne kontra napade protivnika pre nego što dođu do šesnaesterca Deportiva. Štutgart je od ovog transfera zaradio 3 miliona evra.

TRANSFER DETALJI
Spoiler






NAPAD - IBAI, SUSO



U januaru su u klub stigli Hoselu i Tiago tako da nije bilo potrebe za dovođenjem novih klasičnih napadača u klub ali su zato bočne pozicije morale da budu pojačane kvalitetnim igračima. Mladenović se odlučio da u klub dovede 25-godišnjeg Ibaia Gomeza iz Atletik Bilbaa i krilnog napadača Milana, Susa. Suso je 2012.godine debitovao za prvim tim Liverpula i bio je član mlade španske reprezentacije koja je te godine osvojila evropsko prvenstvo ali od toda, karijera mu je krenula nizbrdo. Pokušao je da prelaskom u Milan pokrene karijeru sa mrtve tačke ali mu to nije uspelo ejr je odigrao svega četiri meča za prvi tim Milana. Rastanak je bio neminovnost, pominjao se i odlazak "preko bare" tačnije u LA Galaksi i praktično je sve već bilo dogovoreno. Međutim, u tom trenutku je uskočio Deportivo odnosno Mladenović koji je lično razgovarao sa Susom, predočio mu šta bi se u Deportivu od njega očekivalo, poručio mu da će mu pomoći da vrati karijeru na pravi put i da će biti jedan od nosilaca igre u "plavo-belom" dresu a i s obzirom da bi se vratio kući, tj. u Španiju, Suso nije dugo oklevao tj. odmah je pristao da potpiše ugovor sa Deportivom tako da ćemo ga sledeće sezone gledati u "plavo-belom" dresu "Depora".

TRANSFER DETALJI
Spoiler
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7

Bayern-fussball

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Re: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #18 poslato: 4. jul 2015, 14:15:52 »
Svaka cast za ulazak u Ligu Evrope ,poraz od Real Madrida u finalu nije strasno osvojili su duplu krunu sa 101 bodom uz neka pojacanja doci ce i titule i borba za Ligu Sampiona ,bravo dobar si.Malo me buni kad si pobedio Levante imao si 30 bodova umesto 33 i sad na kraju treba da imas 53 umesto 50 bodova :thumbup:
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #19 poslato: 4. jul 2015, 15:30:50 »


PRELAZNI ROK - DEPORTIVO LA KORUNJA - ODLASCI

GOLMAN - HERMAN LUKS


Herman Luks neće stajati na golu Deportiva sledeće sezone. 33-godišnji čuvar mreže prihvatio je ponudu brazilskog Flamenga sa kojim je potpisao jednogodišnji ugovor. Deportivo je zaradio 1.753.000 evra od transfera sada već bivšeg igrača i kapitena u redove brazilskog velikana.

TRANSFER DETALJI
Spoiler


[/FONT][/B]
ODBRANA - LOPO, LAURE


Iako je u odbrani prošle sezone promaja duvala na sve strane, poslednja linija će ovog leta pretrpeti najmanje promene. Tačnije, već je pretrpela pošto su klub napustili 30-godišnji desni bek Laure, jedan od najstandardnijih prvotimaca prošle sezone i veteran "Depora", 35-godišnji centralni bek Alberto Lopo Garsija.

TRANSFER DETALJI

Spoiler



SREDINA


Sredina terena pretrpela je ovog leta najveće promene. Čak 10 prvotimaca razdužilo je "plavo-belu" opremu a od njihove prodaje, Deportivo je pokrio dolaske skoro svih pojačanja u ovom prelaznom roku. Ne zamerite mi ako nekog zaboravim ali zaista je mnogo igrača napustilo klub da ih je gotovo nemoguće nabrojati napamet. Ispod ćete svakako moći da pogledate transfer detalje vezane za odlazak tih igrača ali mi ćemo vam za svaki slučaju sastaviti i spisak onih koji sledeće sezone neće nositi "plavo-beli" dres. Na spisku se nalaze sledeći igrači:

  • Haris Medunjanin
  • Hose Rodrigez
  • Huanfran
  • Vilk
  • Luisinjo
  • Bergantinjos
  • Borgs
  • Perez
  • Salomao

[/FONT][/B]

TRANSFER DETALJI
Spoiler


NAPAD - TOHE, RIERA


Od dolaska Ivana Mladenovića na mesto šefa stručnog štaba, iskusni napadač Tohe dobijao je priliku "na kašičicu" a s obzirom na ugovor koji je imao, ni Deportivu a ni samom igraču nije odgovaralo da nastave saradnju. Ipak, Tohe nije želeo da raskine ugovor već se sa trenerom Mladenovićem dogovorio da mu klub nađe novi klub što je u učinjeno. Iskusni centarfor prešao je u redove Zenita. S druge strane, situacija sa Oriolom Rierom bila je nešto drugačija. Riera je prvi deo prošle sezone bio jedan od najboljih igrača "Depora" ali je dolaskom Hoselua i Tiaga izgubio svoje mesto u startnoj postavi i morao je, hteo-ne hteo da napusti klub. Nova destinacija u karijeri 29-godišnjeg fudbalera biće iranski Sajramskal.

TRANSFER DETALJI

Spoiler
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Re: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #20 poslato: 4. jul 2015, 15:31:56 »
Citat: Bayern-fussball;1381732
Svaka cast za ulazak u Ligu Evrope ,poraz od Real Madrida u finalu nije strasno osvojili su duplu krunu sa 101 bodom uz neka pojacanja doci ce i titule i borba za Ligu Sampiona ,bravo dobar si.Malo me buni kad si pobedio Levante imao si 30 bodova umesto 33 i sad na kraju treba da imas 53 umesto 50 bodova :thumbup:

Tebra, kako si mi danas? Nisam ušao u Ligu Evrope a nisam igrao ni finale kupa :D

P.S. Moguće da sam ubacio pogrešnu tabelu, igram na 8 minuta jer pokušavam da pređem polusezonu pa onda da napravim malu pauzu da bih izbacio izveštaje sa utakmica pa se desi da nekad pogrešim pošto imam dosta materijala da izbacim :D
« Poslednja izmena: 4. jul 2015, 15:34:56 od strane Ivan94 »
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #21 poslato: 4. jul 2015, 15:51:35 »


DEPORTIVO I BARSA BEZ GOLOVA NA "RIAZORU", MLADENOVIĆ PORUČIO:"IGRALI SMO SJAJNO, VEČERAŠNJA IGRA JE RECEPT KAKO UVEK TREBA DA IGRAMO"!!!


Nakon što su u 1.kolu savladali novog člana primere Đironu rezultatom 2:0, fudbaleri Deportiva dočekali su Barselonu na svom "Riazoru". Barsa je, logično, bila apsolutno favorit u ovom meču ali tu svoju ulogu nije uspela u potpunosti da opravda. Ivan Mladenović je na teren izveo najjači mogući sastav, u kom su starosedeoci bili Hoselu, Poštiga, Lopez, Diakite a čak šestorica igrača letos su stigli u klub. Deportivo se hrabro suprotstavio Mesiju, Nejmaru, Suarezu i ostalim asovima Barse i uspeo je, posle velike borbe, da osvoji bod. Nažalost, iako smo videli dosta uzbudljivih poteza, šansi, nismo videi ono najbolje - GOLOVE! Meč je završen rezultatom 0:0 ali sjajna igra Deportiva može svakako da bude vetar u leđa plavo-belima u nastavku sezone.

STATISTIKA


2.KOLO


TABELA


VIDEO




Mladenović:"Recept za ubuduće"


"Ne želim da ispadne da sam oduševljen rezultatom 0:0 jer to naravno nije istina. Ja sam neko ko će uvek forsirati napadački fudbal pa i da moj tim gubi sa 5:0 i da nam preti potpuna katastrofa. Večeras to nije bio slučaj, bili smo ravnopravni sa Barsom, odbrana je po prvi put otkako sam ja trener odigrala bez greške i želim da pohvalim sve naše defanzivce koji su danas igrali. Diakite je uspeo da zaustavi Mesija, Lopez je pripomogao i par puta sprečio siguran pogodak a Flanagan i Mankiljo neutralisali su Nejmara i Suareza koji se nisu videli praktično. Onako kako smo večeras igrali protiv Barse, moramo igrati svaki meč."


Enrike:"Bez tria MSN nismo imali čemu da se nadamo"


"Deportivo je pronašao način da potpuno zaustavi Mesija, Nejmara i Suareza i bez njih trojice, mi nismo imali čemu da se nadamo. Takođe, njihovi napadači prvali su mnogo problema našoj defanzivnoj liniji ali sreća pa je Dante vrhunski i uspeo je da ulije dodatnu sigurnost kako Bravu na golu tako i ostalim saigračima iz odbrane. Njega bih posebno pohvalio jer nije bez razloga proglašen za najboljeg pojedinca na večerašnjem derbiju"
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #22 poslato: 4. jul 2015, 16:10:58 »


DEPORT BEZ VEĆIH PROBLEMA SAVLADAO MALAGU-2:0!


U fudbalu ne morate da imate više šuteva u okvir gola od protivnika da biste pobedili. Potrebno je da imate hrabrosti ali i dosta sreće. Madam fortuna večeras je na utakmici Deportivo-Malaga, bila na strani kraljevskih "plavo-belih". Malaga je bila apsolutno bolji protivnik na terenu, međutim golman Deportiva, Belgijanac Kastils branio je fenomenalno i tako nastavio sa dobrim partijama od dolaska iz nemačkog Verdera ovog leta. Na velikim mukama bili su fudbaleri Deportiva u prvom poluvremenu, Malaga je u potpunosti kontrolisala igru a puleni Ivana Mladenovića nisu imali nijedan udarac u okvir gola Giljerma Očoe. U nastavku je Deportivo, koliko-toliko uspeo da se oslobodi pritiska i u i roku od osam minuta uspeo je postigne dva gola i pobedi Malagu. Prvi gol postignut je u 56.minutu meča. Hoselu je uočio Poštigu koji se ubacivao iz drugog plana, poslao mu loptu, ovaj je ušao u šesnaesterac, šutirao iskosa i savladao sjajnog Očou i doneo prednost svom timu. Trijumf "Depora" potvrdio je Hoselu kojem se Poštiga odužio za asistenciju kod prvog gola. Novi kapiten Deportiva nesebično je asistirao svom saigraču koji je bez većih problema uspeo da se izbori za udarac, da šutne i da zatrese mrežu.

STATISTIKA


4.KOLO


TABELA


VIDEO



Mladenović:"Bitno je pobeđivati i kada vam ne ide"



"Ne možete svaku utakmicu odigrati onako kako želite. Nekada se morate i malo pomučiti da biste došli do željenog rezultata. Drago mi je što smo pokazali da možemo da se izborimo sa pritiskom i da dođemo do pobede u trenucima kad je protivnik bolji i dominantniji tim na terenu. Iako statistika pokazuje drugačije, po mom mišljenju, Malaga je zaslužila barem bod na ovoj utakmici."


Grasia:''Bićemo bolji u sledećem meču"


"Prošle sezone smo bili bolji od Deportiva u oba meča u primeri, poslednji je završen u našu korist rezultatom 2:1 kada smo na poluvremenu gubili a onda u drugom preokrenuli rezultat. Postigli smo gol u 90.minutu, "oteli" pobedu protivniku ispred nosa i videlo se da su oni svim srcem želeli da nam se revanširaju i u tome su i uspeli. Više su želeli pobedu od nas i ja im čestitam što su je ostvarili i osvojili tri boda"
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #23 poslato: 4. jul 2015, 16:28:19 »


"DEPOR" PONOVO BOLJI OD ESPANJOLA!


Prošle sezone, poslednju pobedu u sezoni Deportivo je ostvario upravo protiv večerašnjeg protivnika Espanjola. "Plavo-beli" su se potrduili da nastave pobedonosni niz u duelima sa plavo-belima iz Katalonije i uspeli su da zabeleže još jednu važnu pobedu u španskoj primeri. Kao i prošle sezone, kada je Espanjol pao na "Riazoru"(2:0) zahvaljujući golovima Hoselua, i večerašnji duel završen je istim rezultatom. Hoselu je i ovoga puta bio strelac i tako je postigao treći gol na dve utakmice protiv Espanjola. Prvi gol delo je letošnjeg pojačanja iz Porta, Olivera Toresa. Deportivo nastavlja da niže pobede a nakon nešto lakšeg rasporeda, uslediće mečevi sa Real i Atletiko Madridom. Oba meča biće u razmaku od nedelju dana. Videćemo kako će se puleni Ivana Mladenovića snaći sa aktuelnim šampionom Realom i uvek neugodnim "jorgandžijama"...

STATISTIKA


5.KOLO


TABELA


VIDEO



Mladenović:"Espanjol je za mene veliki rival"


"Espanjol je za mene veliki rival i uvek sam posebno motivisan kada treba da igram ili da vodim svoj tim protiv njih. Kao igrač sam bio izuzetno uspešan protiv njih, bio sam jedan od najboljih strelaca u istoriji gradskog derbija Barsa-Espanjol i znao sam kako da motivišem svoje igrače da večeras "izginu" na terenu što su oni i uradili. Espanjol nije imao nikakve šanse, naša pobeda se nijednog trenutka nije dovodila u pitanje"


Gonzales:"Na licima igrača najbolje se videla naša nemoć na ovom meču"



"Kao i u prošlom meču, ponovo je Deportivo bio apsolutno dominantan tim na terenu. Dominirali su od prvog do poslednjeg minuta, mi nismo imali rešenja za njhova brza krila i za odličnu igru u odbrani. Dokaz za to je samo jedan pokušaj za 90 minuta, bili su toliko dobri da nismo mogli da priđemo njihovom šesnaestercu"
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #24 poslato: 4. jul 2015, 16:45:15 »


"SUPERDEPOR" SE VRATIO! REAL RAZBIJEN USRED MADRIDA!!!


Prošle sezone pretrpeli su poraze u obe utakmice protiv Real Madrida. Ali nisu nijednog trenutka pomislili da odustanu. Stoički su izdržali sve udarce, poniženja iz prošle sezone od strane najvećeg španskog kluba i vratili su se na "Santjago Bernabeu" da uzvrate udarac! I to kakav! Kralj je "popio" nokaut a Super Deportivo se konačno vratio!!! Rezultatom 3:1, uz gol Hoselu i fenomenalnim dvostrukim strelcem, kapitenom Elderom Poštigom, Deportivo je kao retko koji put u istoriji derbija dva kraljevska kluba, očitao lekciju strašnim Madriđanima kojima ovoga puta nisu pomogli ni Bejl ni Kristijano Ronaldo ni Benzema. Kasiljas je tri puta morao da vadi loptu iz mreže, Kastils je na drugoj strani to morao da uradi samo jednom i to nakon dobre akcije Bejla i Ronalda. Iako je Real dominirao i imao posed lopte i više udaraca u okvir gola od Deportiva, "kraljevići" su zaista bili potpuno nemoćni u odnosu na protivnika. Bravo, "plavo-beli"! Bravo, "Depor"!!!

STATISTIKA


11.KOLO


TABELA


VIDEO



Anćeloti:"Deportivo je igrao fantastično, čestitam im na zasluženoj pobedi!"


"Deportivo je odigrao meč za čistu 10-ku! Iako smo mi više puta šutirali u okvir gola i imali posed lopte na našoj strani, Deportivo je postigao golove u pravo vreme i posle su do kraja meča održavali tu prednost. Mi smo jedino preko Kristijana Ronalda uspeli da smanjimo prednost ali smo samo apr minuta kasnije primili i treći gol i tu je bio kraj. Kapiten Deporta, Elder Poštiga, odigrao je meč karijere i najviše zahvaljujući njemu ali i sjajnom golmanu Kastilsu, Deportivo nas je pobedio i osvojio tri boda. Još jednom, sve čestitke"


Mladenović:"Momci, radujte se! Pobedili ste Real Madrid!"



"Radujte se momci! Večeras ste savladali veliki Real usred Madrida! Ni krcati "Santjago Bernabeu" im nije pomogao da nas pobede. Večeras smo ostavili srce na terenu, odigrali smo najbolji meč od mog dolaska u klub i ponosan sam na svakog igrača koji je večeras obukao "plavo-beli" dres i istrčao na teren da bi pobedio Real. Istina, imali su fudbaleri Reala zrelije šanse, mi smo golove postigli uglavnom posle kontra-napada ali zar je zaista bitno kako smo ih postigli kada smo to učinili na potpuno regularan i spektakularan način?! Proslavićemo ovu pobedu onako kako dolikuje ali već sutra se okrećemo pripremi za sledeće kolo i meč sa Atletiko Madridom"
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876, Bayern-fussball

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #25 poslato: 4. jul 2015, 17:00:12 »


"DERBI USPAVANKA": KOKE SA PENALA SRUŠIO DEPORTIVO, LOPEZ OPET TRAGIČAR!


Nakon velike pobede u derbiju sa Real Madridom, fudbaleri Deportiva u meču sa "jorgandžijama" nisu prikazali ni delić onoga što su prikazali protiv Reala kojeg su u prošlom kolu razbili sa 3:1 na "Santjago Bernabeu". Za 90 minuta, nismo videli mnogo šansi, Deportivo je odigrao očajno, a penal je još jednom doneo prevagu na ovom meču u korist "jorgandžija". Kao i prošle sezone na "Visente Kalderonu", centralni bek "plavo-belih", Borha Lopez, skrivio je jedanaesterac koji je hladnokrvno i sigurno izveo Koke. Lopez je poneo epitet tragičara utakmice a Koke je pogotkom sa "kreča" doneo tri boda svom timu.

STATISTIKA


12.KOLO


TABELA


VIDEO



Mladenović:"Ne pamtim dosadniju utakmicu"


"Ne pamtim dosadniji meč od ovoga. Nijedan tim nije odigrao onako kako treba. Mi nismo ličili na sebe, nisu ni oni. Imali smo par solidnih pokušaja, od toga samo jedan udarac u okvir gola, Atletik je imao 3 od 3 ali opet nisu ništa uspeli da urade. I onda je Lopez opet skrivio penal baš kao i prošle sezone a Koke koji obično ne greši sa "bele tačke", hladnokrvno šutira i pogađa za 1:0 i tri boda. Ogorčen sam zbog loše igre, kao da nismo izašli na teren da pobedimo već da se *****avamo! To je nedopustivo!"



Simeone:"Složio bih se sa kolegom Mladenovićem:"Derbi nije opravdao očekivanja" "



"Derbi ni na koji način nije opravdao očekivanja. Atmosfera je bila kao u pozorištu, gotovo da nije bilo pravog uzbuđenja, nije bilo pravih šansi ni na jednoj, ni na drugoj strani. Ovo je za mene bila klasična "uspavanka" ali drago mi je što smo se na kraju probudili i što smo uz dosta sreće uspeli da dođemo do pobede"
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #26 poslato: 5. jul 2015, 13:06:25 »


DEPORTIVO ODOLEO NA "SAN MAMESU", IBAI I POŠTIGA DONELI POBEDU "PLAVO-BELIMA"!


Nakon očajne igre i poraza od Atletiko Madrida u prošlom kolu, fudbaleri Deportiva morali su na noge neugodnom i atraktivnom Atletik Bilbau. Vruće gostovanje na "San Mamesu" ulivalo je malu dozu straha fudbalerima Deportiva, znalo se da će Baskijci boriti od prvog do poslednjeg minuta. I tako je i bilo. Borili su se fudbaleri Atletika koliko su mogli ali za razliku od meča sa madriđanima, "plavo-beli" su danas bili veoma dobri i slavili su sa 2:0 golovima Ibaia Gomeza i kapitena Eldera Poštige. U listu asistenata upisali su se Hoselu i Suso.

STATISTIKA


13.KOLO


TABELA


VIDEO



Valverde:"Dobro smo igrali ali nismo imali sreće"


"Zadovoljan sam kako smo odigrali protiv Deportiva. Utakmica je bila brza, energična, sa žestokim duelima na obe strane i naravno, lepim potezima. Znali smo da neće biti lako ali nijednog trenutka nismo poželeli da okačimo belu zastavu i da pustimo Deportivo da nas pobedi. Igrali smo onako kako znamo i umemo, danima smo se spremali za ovaj meč ali eto, nije nam se dalo da uprkos dobroj igri, dođeo do pobede na današnjem susretu. Nadam se da će već u sledećem kolu biti bolje"


Mladenović:"Iskupili smo se"


"Verujem da smo na najbolji način ispravili greške iz utakmice sa "jorgandžijama" i da smo ovoga puta ostavili srce na terenu odnosno da smo pružili svoj maksimum. Mislim da možemo do plasmana u Ligu šampiona ali moramo nastaviti sa dobrim rezultatima u ovoj sezoni i siguran sam da ćemo u maju odnosno na kraju sezone imati mnogo razloga da budemo zadovoljni. No, ne treba sada poleteti i obećavati kule i gradove jer to u ovom trenutku nije ni realno a ni moguće. Dakle, idemo polako. Stepenik po stepenik i doći ćemo do vrha"
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #27 poslato: 5. jul 2015, 13:33:53 »


REAL SE ISPROMAŠIVAO ZA SVE PARE, "PLAVO-BELI" U ČETVRTINI FINALA KUPA KRALJA!


Prošle sezone fudbaleri Deportiva nisu uspeli da preskoče prepreku zvanu Sevilja i da se plasiraju u četvrtinu finala kupa kralja. Ove sezone, u osmini finala ili 3.kolu kako vam je draže, dobili su najtežeg mogućeg protivnika - madridski Real! Nakon velike borbe, sjajnih utakmica na "Santjago Bernabeu" i "Riazoru", dalje je prošao Deportivo ukupnim rezultatom 2:1. Prvi meč koji je odigran u Madridu, Deportivo je rešio u svoju korist rezultatom 1:0. Gol je postigao kapiten Elder Poštiga u 14.minutu meča. U revanšu je Real bio apsolutno bolji tim, poveo je u 10.minutu preko Benzeme i imao još nekoliko stopostotnih šansi da ne kažemo zicera ali su sjajni golman Kastils a i defanzivci "plavo-belih", sprečili Real da prođe dalje. Minuti su delili "galaktikose" od produžetaka ali da do njih ne dođe, pobrinuo se Hoselu u 87.minutu nakon asistencije Poštige tako da je 25-godišnji Španac svojim golom odveo svoj tim u TOP 8 španskog nacionalnog kupa...

STATISTIKA


3.KOLO


VIDEO



Anćeloti:"Gol nas nije hteo iako smo bili bolji u oba meča"


"Bili smo bolji od Deportiva u obe utakmice ali gol nas nije hteo. Eto, uspeli smo da povedemo na "Riazoru" i održavali smo tu prednost do pred sam kraj regularnog dela i verovali smo da možemo barem da izborimo produžetke a u njima - šta nam Bog da. Nažalost, previše smo se opustili i surovo smo kažnjeni zbog toga. Čestitam Deportivu na prolasku u četvrtfinale i želim im puno sreće u nastavku takmičenja"



Mladenović:"Na jedvite jade"


"Dobro je i ovako samo da smo prošli dalje. Kada smo izvukli Real na žrebu, nikome od nas nije bilo svejedno ali rekao sam igračima da ukoliko želimo da dođemo do vrha, onda ovakve teške utakmice moramo dobijati ili barem dati sve od sebe ako nam nije suđeno da pobedimo. Golom Poštige u prvoj utakmici, stekli smo prednost što rezultatsku što psihičku pred revanš na našem stadionu. Real je morao da juri rezultat i brzo su i poveli a odmah nakon njihovog vođstva, mi smo propustili veliku priliku jer je Hoselu u situaciju kad je ostao sam pred Kasiljasom pogodio stativu i tu su navijači negodovali, opsovali su ga par puta ali on za to nije mario. Rekao sam da mu da ukoliko želi da im se oduži na pravi način, neka postigne gol u drugom poluvremenu. Jedan ali vredan gol kojim ćemo proći dalje. On je to i učinio i reakcije navijača nakon utakmice kada su ga pozdravili burnim aplauzom, dovoljno govore. Ko god da nam bude protivnik u četvrtfinalu, pružićemo svoj maksimum. Nije tajna da bismo voleli da osvojimo barem jedan trofej ove sezone ali ne želim sada da stavljam pritisak na leđa svojim igračima"
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #28 poslato: 5. jul 2015, 13:38:38 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876, rma_7

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #29 poslato: 6. jul 2015, 15:43:15 »


POŠTIGA ZAVRŠAVA KARIJERU NA KRAJU SEZONE, DEPORTIVO "KAPARISAO" ALKASERA KAO ZAMENU!


Kao grom iz vedra neba odjeknula je vest da će kapiten Deportiva La Korunje, 33-godišnji Portugalac Eder Poštiga na kraju sezone okačiti kopačke "o klin". Istog trenutka kada je potvrđena ova vest na sajtu "Depora", mediji u Španiji počeli su da licitiraju ko bi mogao da na kraju sezone nasledi Poštigu u startnih 11. Pominjali su se Franko Di Santo, Loik Remi, Bojan Krkić, Andrej Kramarić i mnogi drugi a na kraju je uskočilo još jedno ime - Pako Alkaser! Najveći talenat Valensije u poslednjih 20 godina, proteklih godinu dana bio je u nemilosti trenera Nuna Espirita Santa i često je grejao klupu a nije mu bilo strano ni da mečeve svog kluba posmatra sa tribina. Nije se nazirao kraj agonije momka koji je zahvaljujući dobrim partijama zaslužio poziv u nacionalni tim pod komandom iskusnog lisca Visentea Del Boskea sve do šest meseci pred istek ugovora. Šef stručnog štaba Deportiva pozvao je Paka i njegovog menadžera na "Riazor" kako bi u prisustvu predsednika Deportiva, dogovorili prelazak mladog napadača u redove kraljevskih "plavo-belih". Pregovori nisu dugo trajali, sve je bilo gotovo u roku od sat vremena. Dogovoreno je da Alkaser potpiše trogodišnji ugovor vredan 1.598.000 evra po sezoni + bonus od 14.000 evra za golove postignute na zvaničnim utakmicama u dresu Deportiva. Alkaser će ostati još šest meseci u Valensiji a onda će se u junu preseliti na "Riazor". Nema sumnje da je Mladenović dobio veliko pojačanje za narednu sezonu u kojoj će Deportivo pokušati da se domogne grupne faze Lige šampiona alii i da pokuša da dođe do titule u primeri.


TRANSFER DETALJI
[/U][/B]
Spoiler
« Poslednja izmena: 6. jul 2015, 15:51:26 od strane Ivan94 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7