Autor Tema: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.  (Pročitano 28588 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« poslato: 29. jun 2015, 21:12:00 »


DEPORTIVO PROMOVISAO MLADENOVIĆA, LEGENDARNI AS PORUČIO:"DA BUDEMO RAME UZ RAME SA NAJVEĆIMA!"


Fudbalski klub Deportivo La Korunja nedavno je ostao bez trenera pošto je Viktor Sančez podneo ostavku na mesto šefa stručnog štaba. Uprava kluba ostala je razočarana raspletom situacijem i rastankom sa mladim strategom jer u tom trenutku već su počeli da se kuju planovi da se Deportivo ponovo vrati u sam vrh. Za početak, u vrh španskog fudbala i bude jedan od najvećih konkurenata Barsi, Realu i madridskom Atletiku. Sančez je poručio da nije bio spreman da prihvati da predvodi tim u tako rizičnom i ambicioznom projektu. Ipak, ako nije hteo Sančez, hteo je neko drugi. A taj drugi je ni manje ni više, Ivan Mladenović. Sada već 40-godišnjak, nekadašnji legendarni as španske Barselone za koju je nastupao pet sezona, odigrao 180 utakmica i postigao 118 golova, danas je zvanično promovisan na "Rijazoru" kao novi šef stručnog štaba Deportiva. Mladenović je prethodnu sezonu završio na klupi Crvene Zvezde sa kojom je u tri sezone osvojio dve duple krune i prekinuo dominaciju najvećeg rivala Partizana. Mladenović je tačku na svoju karijeru stavio vrlo rano i to u 32 godini života. Tada je izjavio da je kao fudbaler osvojio sve što se moglo osvojiti i da mu je ponestalo motivacije da odigra još dve do tri sezone u profesionalnom fudbalu. Od trenutka kada je okačio kopačke o klin, Mladenović je trenerski zanat izučavao prvenstveno u čuvenoj "La Masiji" gde je vodio kadete i omladince Barse sa kojima je osvojio sve trofeje u tim kategorijama i mnoge talentovane igrače preporučio treneru prvog tima. Neki su uspeli u svojim karijerama, neki nisu imali toliko sreće ali nema nikakve sumnje da je popularni "El Mahia", kako su ga prozvali navijači Barselone, čovek isključivo fokusiran na mlade talentovane igrače od kojih želi da napravi respektabilan tim koji će moći da redovno igra evropska takmičenja i da se bori za trofeje. Nažalost, Deportivo je zbog malog budžeta i slabog igračkog kadra još daleko od toga, ali nema sumnje da će Mladenović, ukoliko bude ostao dovoljno dugo na "Rijazoru", oformiti tim po svom ukusu, tim od kojeg će se Barseloni i Real Madridu pa i Atletiko Madridu "lediti krv u žilama". Prema procenama fudbalskih stručnjaka u Španiji, španski fudbal dobio je drugog Dijega Simeonea. Što zbog trenerskih kvaliteta, što zbog ljudskih. No, da ne dužimo više, evo šta je Mladenović izjavio na svom predstavljanju u medija centru stadiona "Rijazor". Izjavu mladog stratega i pitanja sa press konferencije, prenosimo u celosti:




"Dobar dan, svima. Pre svega, želeo bih da se zahvalim svima u klubu na srdačnoj dobrodošlici i svom prethodniku Viktoru Sančezu što je podneo ostavku. Šalu na stranu, ponosan sam što sam postao trener Deportiva. Ovaj klub je bio prvak Španije, osvajao je mnoge velike trofeje i ako budem ostao dovoljno dugo na mesto šefa stručnog štaba prvog tima, daću sve od sebe da se trofeji vrate na naš stadion. Dugo sam razmišljao šta bih mogao odnosno gde bih mogao da nastavim karijeru nakon Crvene Zvezde i drago mi je što sam odabrao primeru i Deportivo kao klub koji će me, siguran sam, lansirati u orbitu svetskog fudbala u kojoj sam dugo bio uspešan kao igrač ali želim da budem upola uspešan i kao trener. Izučavao sam trenerski zanat u omladinskoj školi Barselone, legendarnoj "La Masiji" i vodio sam sa uspehom skoro sve kategorije moje Barselone u toj omladinskoj školi. Nakon toga, odlučio sam da prihvatim ponudu Zvezde jer takvu ponudu, ponudu od kluba uz koji sam od malih nogu, nisam mogao da odbijem i drago mi je zbog toga jer sam osvojio dve titule i dva kupa za tri godine koje sam proveo kao trener prvog tima Zvezde i ovo će mi biti prvo veliko da kažem iskušenje i ispit u trenerskoj karijeri. Izvolite, postavite pitanja:


*Da li ste se upoznali sa igračima i ako jeste, šta ste im poručili?



"Jesam, upoznao sam se sa svim igračima i poručio sam im da će ova prva sezona biti selektivnog karaktera. Svi igrači su jednom nogom na transfer listi a na njima je da pokažu da li zaslužuju da i dogodine nose Deportivov plavo-beli dres. Ekipa ima dosta mladih i talentovani igrača ali i onih starijih odnosno iskusnijih i to je ono što me raduje. Istina, voleo bih da su mi mladi igrači uglavnom u prvom timu ali trenutno nemamo dovoljno finansijskih sredstava za tako nešto i moramo izgurati ovu prvu sezonu sa igračima koje trenutno imamo na raspolaganju. Naravno, nije isključeno da u januaru dovedemo bar jednog klasičnog napadača i ofanzivnog vezistu ukoliko stvari ne budu išle dobro po nas. U protivnom, nećemo se razbacivati parama jer ih i nemamo(smeh)."



*Kako gledate na svoju igračku karijeru. Tu ste, već smo rekli, osvojili sve što se može osvojiti. Da li verujete da možete biti uspešni i kao trener?
[/B]

"Naravno da verujem da mogu biti uspešan i kao trener. Da nije tako, ne bih ni izučavao trenerski zanat i ne bih polagao za UEFA PRO licencu. Imam velike ambicije i ciljeve kao trener Deportiva, u glavi već sada tačno znam kako želim da moj Deportivo izgleda ali na to ću morati malo da sačekam što nije nikakav problem jer ništa ne može preko noći. Dokaz za to je Mančester Junajted koji je decenijama bio u senci Liverpula a onda je dolaskom Fergusona u potpunosti preuzeo primat u Engleskom fudbalu. Naravno, ni taj veliki ako ne i najveći uspeh nije postignut preko noći jer su "crveni đavoli" čekali na titulu punih šest godina i tek 1992.godine se okitili peharom tada tek formirane premijer lige."


*Zašto ste baš odabrali Deportivo?
[/B]

"Deportivo sam odabrao zbog slavne istorije i velike tradicije. Deportivo nije mali klub, uostalom nijedan klub koji u istoriji barem jednom osvoji titulu prvaka svoje države ne može da bude mali klub. Verujem da sam napravio pravi izbor i da se nisam pokajao. Želim da osvojim sve trofeje kao trener Deportiva i nadam se da ću uz podršku ljudi iz sportskog sektora ali i iz upravnog odbora kluba, to i ostvariti. Najveći razlog zašto sam odabrao da preuzmem prvi tim "plavo-belih" jeste taj što je uprava pokrenula jedan veoma ambiciozan projekat a glavni cilj tog projekta je da Deportivo ponovo postane prvak Španije i stane rame uz rame sa Barsom i Realom. Naravno, ne treba zaboraviti ni treći najveći klub u Španiji, Atletiko Madrid.



*Može li Deportivo već ove sezone do plasmana u Ligu Evrope?


"Mislim da je rano o tome govoriti a da sezona još zvanično nije ni počela. Pogotovo što nemamo dovoljno kvalitetan igrački kadar da bismo mogli da se borimo za Evropu. Verujem da će tokom ove prve sezone biti i uspona i padova ali smatram da je isuviše rano o tome govoriti. Glavni cilj je da obezbedimo opstanak u ovoj sezoni a posle ćemo videti šta i kako. U današnje vreme troše se, slobodno mogu da kažem nerealne i basnoslovne sume novca na transfere i plate fudbalera a mi moramo da napravimo respektabilan da kažem šampionski sastav sa jako malo novca u klubskoj kasi. E to je ono što me posebno motiviše. Da pokažemo da možemo do trofeja a da se istovremeno ne razbacujemo milionima kao PSŽ, Mančester Siti i ostali projekti koji su zaživeli prethodnih nekoliko godina. Uostalom, videli ste šta je Jirgen Klup napravio sa Dortmundom i ukoliko budemo uspešni kao "milioneri", ja ću biti prezadovoljan.


*Rekli ste da su vaši trenerski idoli Klop i Simeone. Oni su sa svojim klubovima dogurali do finala Lige šampiona. Da li mislite da možete i vi isto učiniti sa Deportivom?



"Zaista ste postavili veoma teško pitanje. Tek smo na početku, projekat je tek zaživeo ali verujem da ćemo jednog dana igrati finale Lige šampiona. I ne samo to. Verujem da ćemo jednog dana osvojiti Ligu šampiona. Ja sam zbog toga došao ovde, to mi je najveća motivacija i želja."


Težina:Superstar
Vreme:8 min.
« Poslednja izmena: 29. jun 2015, 21:18:57 od strane Ivan94 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Djoxetina, Bayern-fussball, rma_7, Samke, Nikola9876

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #1 poslato: 29. jun 2015, 22:04:18 »
Prati se :D. Srećno :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

Djoxetina

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 491
    • Pogledaj profil
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #2 poslato: 30. jun 2015, 07:30:12 »
Gazi!!!!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Re: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #3 poslato: 30. jun 2015, 13:47:57 »
Citat: Genije;1380853
Prati se :D. Srećno :D

Hvala, brale :D

Citat: Djoxetina;1380922
Gazi!!!!

Podrazumeva se! :)
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #4 poslato: 30. jun 2015, 19:51:19 »


MLADENOVIĆ DEBITOVAO PORAZOM, KASTRO KAZNIO PROMAŠAJE DEPORTIVO!


Fudbaleri Deportivo La Korunje porazom su započeli novu sezonu u španskoj primeri. "Plavo-beli" su na svom "Rijazoru" dočekali ekipu Real Sosijedada. Domaći tim bio je bolji i diktirao je tempo svih 90 minuta ali je bio očajan u završnici i zato je suorovo kažnjen pred sam kraj utakmice. U 86.minutu Sosijedad kažnjava sve prethodne promašaje Deportiva i stavlja tačku na ovaj meč. Kanales je odličnom dugom loptom pronašao Čorija Kastra a napadač gostiju rutinski završio akciju i poslao loptu u mrežu. Deportivo je na prvoj zvaničnoj utakmici Ivana Mladenovića na klupi prvog tima "plavo-belih" igrao dobar fudbal, bili su sigurni u zadnjoj liniji ali očajni u završnici. Mladenović nije želeo da troši pare na napadača u tek završenom prelaznom roku ali može biti da je to velika greška novog šefa stručnog štaba jer sem Eldera Poštige, popularni "Depor" nema napadača koji bi mogao da da više od 10 golova po sezoni.

KOREOGRAFIJA


SASTAVI


STATISTIKA


1.KOLO


TABELA


GALERIJA
Spoiler
 
















free image upload


VIDEO
[/FONT][/U][/B]

Mladenović:"Zadovoljan sam igrom, moramo bolje u završnici"


"Nažalost, nismo uspeli da zabeležimo pobedu na početku nove sezone. Borili smo se, igrali smo dobro, prvenstveno sam zadovoljan požrtvovanom igrom u odbrani i na sredini terena. Jedino čime nisam zadovoljan je činjenica da smo propustili veliki broj stopostotnih šansi koje smo, jednostavno, morali da iskoristimo. Sosijedad nije imao puno šansi ali je barem jednu pretvorio u pogodak i zasluženo su osvojili tri boda i čestitam im na tome."


Mojes:"Odigrali smo najbolje što možemo"


"Meč je bio veoma težak. Što se nas tiče, odigrali smo najbolje što možemo i zasluženo smo ostvarili prvu pobedu u sezoni. Možda je Deportivo imao više šansi za gol ali mi smo na terenu izgledali zrelije i sigurnije od protivnika i to je ono što nam je i donelo pobedu i tri boda.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #5 poslato: 30. jun 2015, 20:29:22 »


DEPORTIVO PONOVO OČAJAN U ZAVRŠNICI, RIERA SRUŠIO SELTU!


Puleni trenera Ivana Mladenovića savladali su u gostima ekipu Selte rezultatom 1:0. Gol za "plavo-bele" postigao je Oriol Riera u 18.minutu. Domingez je sjajno probio po desnoj strani, centrirao a Riera se odlično snašao, bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu. Ponovo je, kao i u prvom kolu protiv Sosijedada, Deportivo bio bolji tim na terenu ali ponovo su "plavo-beli" bili očajni u završnici i pravo je čudo što su uspeli da daju i ovaj jedan gol. Definitivno će Deportivo zbog slabih opcija u napadačkoj liniji imati mnogo problema ove sezone. Evidentno je da su pojačanja neophodna i da se moraju dovesti već u januaru!

STATISTIKA


6.KOLO


TABELA


VIDEO



Berico:"Egal utakmica, nijanse su odlučivale"



"Želeo bih da čestitam fudbalerima Deportiva na zasluženoj pobedi i na dobroj igri. Sama utakmica nije bila toliko atraktivna koliko smo svi priželjkivali a pogotovo navijači ali mislim da je publika, na kraju ipak zadovoljna otišla kući i da su imali šta da vide. Deportivo je imao više šuteva u okvir gola ali je Alvarez fenomenalno branio. Nažalost, nije uspeo da u 18.minutu spreči pogodak Riere. Pokušali smo da izjednačimo i da barem dođemo do boda ali nismo uspeli. Deportivo je bio bolji i osvojio je tri boda."
[/FONT][/I][/B]


Mladenović:"Ponovo očajna završnica, ne možemo stalno pobeđivati sa 1:0"


"Ponovo smo bili dobri u odbrani i na sredini terena ali očajni u završnici. Uspeli smo da postignemo jedan gol a realno, mogli smo da damo još tri minimum. Definitivno nemamo u timu gol-igrača, nekom ko je u stanju da iz jedne šanse postigne gol i dok takvog igrača ne budemo uspeli da dovedemo, imaćemo mnogo problema da pobedimo bilo koga u primeri a kamoli da učinimo nešto više kao što je plasman u Ligu Evrope ili Ligu šampiona. Zvanično potvrđujem da ćemo već u januarskom prelaznom roku dovesti nove igrače. U opticaju je nekoliko imena ali još ništa ne želim da otkrivam."
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876, rma_7, Bayern-fussball

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #6 poslato: 1. jul 2015, 18:14:22 »


RIERA DONEO PREDNOST DEPORTIVU, GAMEIRO OBEZBEDIO BOD SEVILJI!


Fudbaleri Sevilje i Deportiva La Korunje odigrali su odigrali su meč bez pobednika pred krcatim tribinama "Ramon Sančez Pishuana". Posle 90 minuta, rezultat je na semaforu bio je 1:1. Karlos Baka je u 7.minutu imao stopostotnu šansu, šutirao je iskosa sa leve strane ali je čuvar mreže "plavo-belih" sjajno intervenisao i zaustavio je ovaj pokušaj sjajnog Kolumbijca. Kako to obično biva, kada promašite stopostotnu šansu, budete kažnjeni. Kazna je stigla u 10.minutu. Poštiga je centrirao u šesnaesterac, iskusni Riera je grudima prihvatio loptu, zatim spustio na desnu nogu, uputio udarac i savladao Beta čime je Deportivo poveo sa 1:0. Sevilja je na sve načine pokušavala da se vrati u meč i to joj je uspelo pred kraj prvog poluvremena. Gameiro je prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora, nanizao tri igrača Deportiva, zatim šutirao iskosa u nebranjeni ugao gola gostiju. Luks je loše reagovao, ostavio je opciju Gameiru da bira na koji način će postići pogodak. U drugom poluvremenu, nije se mnogo toga menjalo. Deportivo je imao solidnu priliku preko Poštige koji je šutirao sa nekih 25 metara ali je Beto bez većih problema intervenisao. Sevilja nije imala mnogo prilika, gosti su zatvorili prilaz svom golu ali nisu uspeli da postignu gol i tako osvoje tri boda na teškom gostovanju.

STATISTIKA


10.KOLO


TABELA


VIDEO



Emeri:"Kad ne može Baka, tu je Gameiro"



"Nažalost, pojedinci su odigrali veoma loše današnji meč i to je jedan od razloga zašto nismo uspeli da pobedimo. Oni su igrali sjajno u odbrani, delovali su sigurno, borili su se za svaku loptu i na kraju krajeva, možda su oni i zaslužili pobedu ali sami su krivi što nisu iskoristili šanse koje su imali a i naš čuvar mreže Beto je branio fenomenalno svih 90 minuta i zaista mi je drago što tako kvalitetnog čuvara mreže imam u svom stimu"


Mladenović:"Opustili smo se nakon vodećeg gola"


"Najbolji igrač Sevilje, Karlos Baka se nije video na ovoj utakmici. Naši defanzivci su uspeli u potpunosti da ga zaustave tako da on 90 minuta nije bio pretnja po naš gol. Postigli smo gol nakon što je Baka promašio stopostotnu šansu i na pravi način smo kaznili promašaj sjajnog Kolumbijca. Nažalost, zaboravili smo da Sevilja ima još jednog sjajnog napadača u svojim redovima, Kevina Gameira. Jednostavno smo se bili u potpunosti skoncentrisali na to da "odstranimo" Baku iz igre, da mu ne dozvolimo da dođe do slobodnog prostora i onda da šutira ka našem golu. Čestitam Sevilji na sjajnoj igri i fer pleju i ostaje nam da se okrenemo sledećem protivniku i da pokušamo da zabeležimo pobedu. Mogli smo to i danas ali nije nam se dalo"
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Bayern-fussball

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #7 poslato: 1. jul 2015, 18:41:02 »


REAL RUTINSKI PROTIV DEPORTIVA, "PLAVO-BELI" NEMOĆNI PROTIV "KRALJA"!


Deportivo ove sezone muku muči sa realizacijom a pred meč sa Real Madridom na "Santjago Bernabeu", pulenima srpskog stratega Ivana Mladenovića javnost u Španiji nije davala šanse da mogu da naprave podvig i da obore "kralja" na kolena. "Plavo-beli" su izašli na teren silno motivisani da barem pruže dostojan otpor najjačem klubu u Španiji u ovom trenutku i prvom favoritu za titulu ali u tome nisu uspeli. Izgubili su sa 3:0 i gotovo da za 90 minuta nisu imali prilike da ugroze gol koji je čuvao Iker Kasiljas. Bejl je načeo protivnika u 13.minutu a ovom golu brzonogog Velšanina, prethodila je greška igrača iz zadnje linije Deportiva. Na 2:0 povisio je Karim Benzema na početku drugog dela igre nakon očajne intervencije golmana i kapitena Deportiva, Luksa. Tačku na ovaj meč stavio je Kristijano Ronaldo golom u 60.minutu.

SASTAVI


STATISTIKA


11.KOLO


TABELA


GALERIJA
Spoiler















VIDEO
[/FONT][/U][/B]


Anćeloti:"Rutinski"


"Meč protiv Deportiva bio je čista rutina. Znali smo da Deportivo nema dovoljno kvalitetan tim i nijednog trenutka naša pobeda nije bila dovedena u pitanje. Naravno, to ne znači da ne poštujemo Deportivo. Naprotiv, smatram da su oni započeli jedan veliki i sjajni projekat ali da je potrebno malo vremena da bi se došlo do nekog većeg uspeha. Normano, ništa ne može preko noći ali vreme radi za Deportivo i ja im poručujem da iako nisu igrali dobro danas, da nije smak sveta i da su tek na početku. Put do vrha je težak ali i surov"



Mladenović:"Ponosan sam na momke, u ovom trenutku ne možemo bolje"


"Znali smo da nemamo čemu da se nadamo protiv Reala ali smo ipak želeli da pružimo dostojan otpor šampionu Evrope i mislim da smo u tome i uspeli. Istina, primili smo 3 gola ali nismo uopšte bili toliko loši. Prva dva gola smo primili nakon grešaka igrača iz odbrane a treći je bio majstorija glavom Kristijana Ronalda koji je uz Bejla i Benzemu, bio veoma dobar na današnjoj utakmici. Kad se sve sabere, možemo biti ponosni. Nijednog trenutka se nismo uplašili, pokušali smo da osvojimo barem bod koji bi nam mnogo značio ali nismo uspeli. Složio bih se sa Anćelotijem da je put do vrha težak i surov a mi smo već sada iskusili koliko će surov zaista biti"
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7, Djoxetina, Nikola9876

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #8 poslato: 2. jul 2015, 01:25:56 »


DEPORTIVO PONOVO OČAJAN U ZAVRŠNICI, VALENSIJA ODNELA "CEO PLEN" SA "RIAZORA"!!!


Fudbaleri Deportivo La Korunje poraženi su na "Riazoru" od Valensije rezultatom 2:1. Puleni trenera Ivana Mladenovića još jednom su bili očajni u samoj završnici a i zbog fenomenalnih odbrana Dijega Alvesa, "plavo-beli" nisu uzeli tri boda na ovoj utakmici. Gosti su poveli već u 9.minutu a strelac je bio Alvaro Negredo. Iskusnog centarfora odlično je uposlio vezista "slepih miševa" Feguli, Luks je pokušao da zaustavi šut Negreda ali nije imao sreće. Već u 15.minutu Jarmolenko posle dodavanja Negreda povećava prednost gostujućeg tima na 2:0. Delovalo je u tom trenutku da će Deportivo biti raznet na komade ali se to nije dogodilo. Nakon drugog primljenog gola, uloge na terenu su se promenile. Domaći fudbaleri vršili su presing na poslednju liniju "slepih miševa", nisu dali gostima da dišu ali ponovo nisu uspeli da iskoriste šanse koje su imali. Tek u 38.minutu Deportivo je uspeo da smanji prednost protivnika golom Oriola Riere u 38.minutu. Na veliku žalost domaćih navijača, to je bilo sve što su njihovi ljubimci uspeli da urade na ovom meču a da je bilo vredno pomena. Za razliku od prethodnih utakmica, ovoga puta je ceo tim odigrao loše a rezultat te loše igre u odbrani su dva gola u mreži kapitena Luksa.

STATISTIKA


19.KOLO


TABELA


VIDEO



Mladenović:"Popravićemo realizaciju, stižu dva napadača"


"Evidentno je da imamo mnogo problema u završnici i to je ono na čemu ćemo raditi u narednom periodu. Takođe, želeo bih da obavestim javnost da će u klub stići dva napadača odnosno jedan Španac i jedan Portugalac. Imena vam još neću otkrivati ali ja sam siguran da će oni svojim partijama opravdati novac koji smo uložili u njihovo dovođenje. Što se utakmice tiče, ne treba mnogo trošiti reči. Valensija je odlično igrala svih 90 minuta, čestitam im na pobedi i osvajanju sva tri boda."


Nuno Espirito Santo:"Bili smo bolji za nijansu"


"Nijanse su odlučile pobednika. Mi smo bili bolji tim u prvom poluvremenu, u drugom smo se skoncentrisali isključivo na odbranu i uspeli smo da sačuvamo prednost i da pobedimo Deportivo. Zahvalio bih se domaćinu na gostoprimstvu i na fer i korektnoj igri svih 90 minuta. Ocenio bih ovu utakmicu jednom jakom osmicom jer smatram da smo mogli mnogo bolje od ovoga što smo danas pokazali. Siguran sam da ćemo, kako vreme odmiče, biti sve bolji i bolji"
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #9 poslato: 2. jul 2015, 01:38:33 »


ZIMSKI PRELAZNI ROK: DEPORTIVO DOVEO HOSELUA I TIAGA!


Deportivo je jesenju polusezonu muku mučio sa realizacijom. Igrali su "plavo-beli" odlično, u odbrani im po borbenosti i požrtvovanju, kao i na sredini terena, nije bilo ravnim ali su u samoj završnici bili najblaže rečeno loši i pogubili su bodove u nekim važnim utakmicama upravo zbog loše realizacije. Zato je šef stručnog štaba Ivan Mladenović doneo odluku da se angažuju čak dva napadača koji će svojim kvalitetom ali i golovima i asistencijama pomoći klubu da ove sezone ali i u narednom periodu, ostvari što bolje rezultate. Prvo pojačanje u "eri" Ivana Mladenovića na "Riazoru" je 24-godišnji napadač nemačkog bundesligaša Hanovera 96, Hoselu. Hoselu je nekoliko sezona proveo u Nemačkoj gde je igrao za Hanover i Ajntraht i ako je sudeći po tome koliko je Mladenović insistirao da on dođe u klub, može se zaključiti da će biti pravo rešenje  za boljku zvanu realizacija. Pored Hoselua, Deportivo je doveo i 24-godišnjeg napadača Kordobe, Tiaga. Tiago odnosno popularni "Bebe" je u Kordobi bio na pozajmici iz Mančester Junajteda ali nije uspeo da se nametne a pošto na "Old Trafordu" nema mesta za njega, odlučio je da prihvati ponudu "plavo-belih" i da se preseli na "Riazor". Hoselu će u nastavku sezone činiti napadački tandem sa trenutno najboljim strelcem ekipe, iskusnim portugalskim internacionalcem Elderom Poštigom. Nadajmo se da će dolaskom Hoselua Deportivo konačno postati sigurniji u završnici i da će krenuti da ređa pobede u primeri. Tiago će biti alternativa Hoseluu.


TRANSFER DETALJI
Spoiler
« Poslednja izmena: 2. jul 2015, 10:03:07 od strane Ivan94 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876, Bayern-fussball

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #10 poslato: 2. jul 2015, 13:30:21 »


KUP KRALJA-3.KOLO: PIROVA POBEDA DEPORTIVA, SEVILJA IDE DALJE ZBOG POBEDE U PRVOJ UTAKMICI!
                                   


Deportivo nije uspeo da se plasira u četvrtinu finala kupa kralja. Posle velike borbe u 180 minuta dvomeča sa Seviljom, zbog pobede u gostima(1:2), "andalužani" su obezbedili plasman među osam najboljih u ovom takmičenju. Na "Riazoru"  je Sevilja bila apsolutno bolji protivnik i zasluženo je ostvarila pobedu dok je potpuno druga slika viđena na "Ramon Sančez Pishuanu" gde je Deportivo bio bolji protivnik i pobedio tim Unaia Emerija rezultatom 1:0. Nažalost po "plavo-bele", to nije bilo dovoljno za plasman u sledeću rundu.

STATISTIKA


3.KOLO


VIDEO



Mladenović:"Beto je bio sjajan, Sevilja je prošla dalje zahvaljujući njemu"


"Igrali smo dobro i kod kuće i na strani u ovom dvomeču ali jednostavno nismo imali sreće. Sevilja je prošla dalje i ja im čestitam na tome ali ne mogu a da ne napomenem da je najveći razlog zašto su prošli dalje njihov iskusni golman Beto. Šta je sve čovek branio u ovoj drugoj utakmici na "Ramon Sančez Pishuanu", treba mu odati priznanje. Ali dobro, dovoljno je da vidite da je golman i shvatićete zašto je bio, po meni najbolji pojedinac u ovom dvomeču. Branio je sjajno, skinuo nekoliko čistih zicera našim napadačima i Emeri može da bude prezadovoljan što na golu ima takvog majstora"


Emeri:"Bitno je da smo prošli dalje"


"Nismo pružili svoj maksimum na današnjem meču i za razliku od utakmice koja je odigrana prošle nedelje na "Riazoru", nismo ličili na sebe. Primili smo jedan gol a mogli smo mnogo više da Beto nije imao svoj dan. A dobro znamo da ako neki golman ima svoj dan, onda ste potpuno nemoćni da bilo šta promenite. Izgubili smo sa 1:0 ali srećom taj rezultat nam je i odgovarao jer smo u gostima postigli dva gola i to nam je zapravo donelo plasman u četvrtfinale. Nadam se da ukoliko nastavimo sa dobrim partijama da ćemo stići do same završnice u kupu kralja"
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #11 poslato: 2. jul 2015, 13:52:48 »


DEPORTIVO RUTINSKI SA LEVANTEOM, "PRVENCI" HOSELUA I TIAGA!


U zimskom prelaznom roku Deportivo je doveo dva napadača koja su danas protiv Levantea doneli prevagu i rešili meč u korist "plavo-belih". Naravno, u pitanju su Hoselu i Tiago. Hoselu je delovao fantastično u tandemu sa Poštigom dok je Tiago šansu dobio u drugom poluvremenu ali je, po našem mišljenju, u potpunosti opravdao ukazano poverenje. Deportivo je poveo u 10.minutu a strelac je bio Isak Kuenka. Mladi Španac je nakon odbitka uspeo da zatrese mrežu čime je domaći tim došao do vođstva. Samo minut kasnije, Hoselu snažno šutira sa ivice šesnaesterca i pogađa prečku! Verujemo da se ona još trese! Šalu na stranu, stvarno snažan šut novog centarfora "Depora" ali u ovoj situaciji, 24-godišnji fudbaler nije imao sreće da postigne pogodak. Ono što mu nije pošlo za nogom tada, jeste u 57.minutu. Hoselu je oduzeo loptu na sredini terena, vukao napred, došao do nekih 25 metara od gola Levantea, raspalio po lopti i poslao BOMBU u mrežu gostujućeg tima! Ulaskom Tiaga, Deportivo je u potpunosti zagospodario terenom, kontrolisao je meč u potpunosti a zimsko pojačanje iz Kordobe se u 65.minutu upisalo u listu strelaca. Hoselu je odlično uočio Tiaga koji se ubacivao iz drugog plana, poslao mu loptu, ovaj je ušao u šesnaesterac, šutirao i postigao pogodak. Najbolja partija Deportiva ove sezone

STATISTIKA


22.KOLO


TABELA


VIDEO



Mladenović:"Novajlije su opravdale ukazano poverenje"



"Konačno možemo biti zadovoljni kako smo odigrali u napadu jer su odbrana i sredina sjajno funkcionisale i tu nije bilo nikakvih problema. Novajlije su svojim golovima pokazale da možemo ozbiljno računati na njih i drago mi je što su se predstavili navijačima u najbolji mogući način, pogotovo Hoselu koji je postigao predivan pogodak i nadam se da će i ubuduće postizati takve golove u dresu Deportiva. Ostaje nam da zbijemo redove i da pokušamo da do kraja sezone ostvarimo što bolje rezultate. Evropa je u ovom trenutku miljama daleko od nas ali mislim da možemo završiti sezonu u TOP 10 na tabeli. To je, sa ovim timom koji trenutno imamo na raspolaganju, najveći domet"


Alkaraz:"Čestitam Deportivu, bili su fantastični!"


"Pre svega, želim da čestitam fudbalerima Deportiva i svom kolegi na klupi "plavo-belih", Ivanu Mladenoviću na zasluženoj pobedi i na osvajanju tri boda. Deportivo je odigrao najbolji meč ove sezone a i njhovi novi igrači Hoselu i Tiago su pokazali da će itekako biti od koristi u nastavku sezone ali i u narednom periodu. Mi protiv ovako dobrog rivala nismo imali nikakve šanse. Deportivo nas je pobedio jesenas na našem stadionu i što se mene tiče, pokazali su da su bolji i kvalitetniji tim od nas u ovom trenutku. Možda će sledeće sezone biti druga priča"
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #12 poslato: 2. jul 2015, 14:45:12 »


DEPORTIVO SKUPO PLATIO SVOJE PROMAŠAJE, LOPEZ SKRIVIO PENAL I POSTAO TRAGIČAR!


Tako blizu a tako daleko! Tako bi se, ukratko, mogla opisati utakmica između aktuelnog šampiona Atletiko Madrida i Deportiva La Korunje. Fudbaleri popularnog "Depora" doputovali su u prestonicu Španije sa namerom da osvoje tri boda i nijednog trenutka nisu bili skoncentrisani na defanzivu. Mladenović se vodio izrekom "Napad je najbolja odbrana" i nakon što je Elder Poštiga nakon  dodavanja Bergantinjosa, postigao gol i doveo Deportivo u vođstvo, delovalo je da bi Mladenović mogao da pobedi svog trenerskog idola, Dijega Simeonea. Ipak, radost gostujućih fudbalera nije dugo trajala. Fernando Tores u 31.minutu poravnava rezultat nakon solo prodora. "El Ninjo" je na kraju proglašen za najboljeg pojedinca na ovoj utakmici. Odlučujući trenutak desio se pet minuta pre kraja utakmice. Lopez je u svom kaznenom prostoru oborio Toresa a glavni arbitar sa pravom je pokazao na "kreč". Koke je prišao lopti, šutirao i postigao pogodak čime je Atletiko preokrenuo i kasnije obezbedio pobedu i nova tri boda u pohodu na novu titulu šampiona Španije. Fudbalerima Deportiva ostaje da bodove i pobedu potraže u sledećem kolu...

SASTAVI


STATISTIKA


24.KOLO


TABELA


GALERIJA
Spoiler[/url]














image upload no compression


VIDEO
[/FONT][/U][/B]


Simeone:"Bitna je pobeda, igra manje-više"


"U ovako teškim utakmicama ne možete očekivati uvek lepršavu igru i lepe poteze na obe strane. Mečevi ovakvog tipa ne obećavaju publici spektakl, ovde se gine za svaku loptu i to su moji i protivnički fudbaleri danas i radili. Deportivo ima čemu da se nada sledeće sezone, ove su uspostavili osnove po kojima će klub funkcionisati u okviru projekta koji su pokrenuli dolaskom Ivana Mladenovića na mesto šefa stručnog štaba prvog tima. Svaki početak je težak ali pogledajte gde smo mi bili pre nekoliko godina a gde smo sad. Nebo i zemlja."



Mladenović:"Došli smo po pobedu ali je nismo ostvarili"



"Obećao sam navijačima pred ovaj meč da ćemo ići na pobedu i tako smo i igrali svih 90 minuta. Nijednog trenutka nam nije palo napamet da se zadovoljimo bodom ali sada žalimo što nismo barem taj jedan osvojili a nije da ga nismo zaslužili. Ne krivim Lopeza, trenutak u kom mu je pala koncentracija nakon nekoliko oduzetih lopti napadačima Atletika odnosno Mandžukiću i Toresu su domaći igrači iskoristili i uspeli su da se izbore za jedanaesterac koji su uspešno realizovali i iako mi je teško da sada govorim, čestitao bih svom kolegi Simeoneu i njegovim pulenima na osvajanju tri boda"
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #13 poslato: 2. jul 2015, 15:04:57 »


DEPORTIVO PONOVO BOLJI OD SELTE, HOSELU I POŠTIGA DONELI TRI BODA!


Nakon poraza od Atletika, Deportivo La Korunja protiv Selte iz Viga konačno je uspeo da stavi tačku na loš period i rezultatom 2:1 savladao je protivnika kojeg je jesenas u gostima savladao sa 1:0. Ovoga puta, Oriol Riera nije igrao ali tu su bili Hoselu i Poštiga koji su svojim golovima doneli tri boda "plavo-belima". Hoselu je mrežu zatresao u 29.minutu a Poštiga tri minuta kasnije posle dodavanja Hoselua. Hoselu, koji je u zimskom prelaznom roku stigao iz Hanovera 96, proglašen je za najboljeg pojedinca na ovoj utakmici zahvaljujući golu i asistenciji ali i činjenici da je 90 minuta špartao sredinom terena i delio lopte kao da mu je to primarni zadatak a ne postizanje golova. Svaki njegov potez, Ivan Mladenović ali i domaći navijači pozdravili su gromoglasnim aplauzom.

STATISTIKA


25.KOLO


TABELA


VIDEO




Mladenović:"Mora to mnogo bolje"


"Verujte mi da nisam očekivao da će biti ovako teško protiv Selte koja, iako po meni ima jako dobar tim, ove sezone ne postiže baš impresivne rezultate. Ali, mnogo puta se dešavalo da ukoliko potcenite protivnika, izgubite meč ali se to, ovoga puta nije desilo. Sama igra nije bila lepa za oko, jednostavno protiv timova kakav je Selta ne možete lepom igrom doći do golova već tvrdoglavošću i upornošću i naravno, ako ostavite srce na terenu što su moji igrači i uradili i zato smo uspeli da pobedimo. Iako smo za 3 minuta postigli 2 gola i iako se u navijačima probudila nada da možda možemo da im priredimo pravu goleadu, nisam želeo da sve karte bacim u napad već sam rešio da stanemo na loptu, da odigramo mirno, polako, bez srljanja. Nažalost, primili smo taj jedan gol iz penala kao i u prošlom kolu protiv Atletika ali sem toga, nije bilo opasnijih situacija pred našim golom"


Berico:"Deportivo je igrao defanzivnije nego inače, dobrom igrom u odbrani sačuvali su prednost"



"Deportivo je došao do pobede najviše zahvaljujući smirenoću u samoj završnici ali i požrtvovanoj igri u odbrani. Mi nismo imali rešenja kako da dođemo do protivničkog gola iako statistika govori drugačije. To nisu bile toliko opasne situacije, neke jesu, neke nisu ali sve u svemu smo odigrali ispod očekivanja i samim tim, nismo ni zaslužili da pobedimo na ovom meču i da kući odnesemo "ceo plen". Nadam se da će već u sledećem kolu biti drugačija situacija i da ćemo ispraviti greške koje smo danas napravili"
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7, Nikola9876

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Real Club Deportivo de La Coruña, S.A.D.
« Odgovor #14 poslato: 3. jul 2015, 19:16:40 »


NIŠTA OD GOLEADE, HOSELU SRUŠIO "TVRDOGLAVI" ESPANJOL!



U pretposlednjem kolu sezone 2014/2015 u španskoj Primeri, na "Riazoru" su se sastali ekipe Deportiva La Korunje i Espanjola. Tim koji sa klupe predvodi Barsina legenda, Ivan Mladenović imao je svih 90 minuta terensku inicijativu, posed lopte je bio 58-42 u korist Mladenovićevog tima. Ipak, Espanjol se pokazao kao tvrd orah a to najbolje pokazuje činjenica da je Deportivo iako je bio apsolutno dominantan tim, postigao samo dva gola i to oba preko Hoselua. Domaći su poveli u 32.minutu. Laure je oduzeo loptu na sredini terena, furiozno prošao po desnoj strani, uputio centaršut a 193 centimetra visokom Hoseluu nije bilo teško da glavom pošalje loptu i pošalje je u mrežu. Nakon tog gola, viđena je apsolutna dominacija Deportiva ali golova nije bilo. Sevale su prečke i stative u kaznenom prostoru Espanjola ali golova nije bilo sve do pred sam kraj utakmice. U 90.minutu Hoselu je iskoristio grešku defanzivca gostiju, šutirao i poslao loptu u praznu mrežu čime je Deportivo zabeležio pobedu a Mladenović je konačno mogao da odahne.

STATISTIKA


37.KOLO


TABELA


VIDEO



Mladenović:"Zaslužena pobeda, žao mi je što nismo postigli više od dva gola"


"Odigrali smo najbolji meč ove sezone. Sve je bilo na našoj strani. Imali smo više šansi, posed lopte je bio u našu korist, ukratko - ocenio bih ovaj meč čistom 10-kom. Jedino mi je krivo što nismo dali više od dva gola jer smo imali mnogo prilika ali ih, nažalost, nismo iskoristili. Ova prva sezona je pokazala da Deportivo ima potencijala ali da su nam neophodna kvalitetna pojačanja i ja se nadam da ćemo uspeti da ih dovedemo u letnjem prelaznom roku koji uskoro počinje."


Gonzales:"Bili smo potpuno nemoćni i inferiorni"


"Za 90 minuta smo uputili jedan šut u okvir gola Deportiva i nemamo razloga da se bunimo i da negodujemo. Ništa vredno pomena nismo napravili, imali smo golmana koji je odlično branio, koji je sprečio pravu katastrofu Espanjola na današnjem meču. Da njega nije bilo, Deportivo bi nam dao minimum pet golova"