Autor Tema: Da li je moguće controler 1 totalno odvojiti od tastature?  (Pročitano 2030 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

taliban

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 394
    • Pogledaj profil
Da li je moguće controler 1 totalno odvojiti od tastature?
« poslato: 15. mart 2015, 02:49:39 »
Imam možda glupo pitanje ali opet bolje da proverim da li je ovo što bih hteo uopšte izvodljivo.
Radi se o sledećem:
Igramo nekoliko nas na kompu i naravno problem je drug koji odbija da odustane od tastature.
Sad pošto gamepade imamo svako svoj ja recimo igram na svom ds4 koji je u podešavanjima controller 1.
Problem nastaje kad treba da igram sa drugom koji je na tastaturi.
Jednostavno ta 2 inputa su da kažem linkovana i ako ja uđem u gameplan sa ds4 ono ulazi u njegovu formaciju i onda ja moram da prelazim na dual action ili onu metiljavu genius "lignju" koji su controller 2 i 3.
Čak i sa onim siderom koji dođe uz pesgalaxy ako recimo stavim svoj kontroler da bude na 2, onda kad treba da igram protiv nekog drugog iz ekipe ko je takođe na kontroleru dođe do problema da je tastatura primarni kontroler i ne može da bude neutralna na select sides.

Glupo je pitanje znam, ali ako neko ima neki predlog - pišite.
thx
Hey wenger leave them kids alone
 

AiN

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1095
    • Pogledaj profil
Odg: Da li je moguće controler 1 totalno odvojiti od tastature?
« Odgovor #1 poslato: 15. mart 2015, 10:31:42 »
Kada stavis controller 1, onda su kao sto ti kazes "linkovan" sa tastaturom. Sto je donekle i logicno.
Ds4 stavis na controller 2 i te ostale pomeris za jedno mesto u nazad i trebalo bi da bude ok.. :)
 

taliban

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 394
    • Pogledaj profil
Re: Da li je moguće controler 1 totalno odvojiti od tastature?
« Odgovor #2 poslato: 15. mart 2015, 13:20:44 »
Pa da, ali posle kad igramo samo mi što smo na gamepadima uvek nam ostaje player 1 onaj sa tastaturom, tj. ne možemo da ga isključimo.
Hey wenger leave them kids alone
 

AiN

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1095
    • Pogledaj profil
Odg: Da li je moguće controler 1 totalno odvojiti od tastature?
« Odgovor #3 poslato: 15. mart 2015, 15:03:35 »
To je jedina mogucnost. Mislim da tastaturu ne mozes da iskljucis. Ostaje ti jedino da svaki put namestas u settings...
 

taliban

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 394
    • Pogledaj profil
Re: Da li je moguće controler 1 totalno odvojiti od tastature?
« Odgovor #4 poslato: 15. mart 2015, 22:10:43 »
U principu koliko ja razumem onaj jenkey-ev sider koji je integrisan u pesgalaxy i opcija Free 1st player bi trebala da služi baš tome, ali ne radi nažalost
Hey wenger leave them kids alone
 

AiN

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1095
    • Pogledaj profil
Odg: Da li je moguće controler 1 totalno odvojiti od tastature?
« Odgovor #5 poslato: 16. mart 2015, 19:24:36 »
Mislim da nisi dobro shvatio. Tj mozda i ja gresim, ali koliko sam procitao nigde nisam nasao taj "jenkey" sider, vec Free Side select, u principu to bi trebalo da bude isto kao i ovo: http://www.pes-serbia.net/threads/34279-PES-2015-Free-Side-Select-by-Juce samo sto ne zahteva pokretanje tog .exe fajla. Kao sto sam vec rekao, najbolje resenje ti je da pred utakmicu udjes u settings i namesti. Ili probaj, ako ti je usb tastatura da je iscupas, pa ko zna, mozda radi :D
 

taliban

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 394
    • Pogledaj profil
Re: Da li je moguće controler 1 totalno odvojiti od tastature?
« Odgovor #6 poslato: 16. mart 2015, 20:59:46 »
Juce Jenkey pomešao sam ih jbg, ali to je to, taj tool. Sada je i verzija koja je i ubačena u pesgalaxy ova v2.0 tj nije više u command prompt prozoru. Side select radi kako i treba, tj kad recimo igramo champions league možemo da preuzmemo kontrolu nad cpu timovima, ali free 1st player ne.
Ništa ostaje mi nada da će u nekoj sledećoj verziji to srediti, videću možda i njega potražim na evo web pa da smaram.
Hvala na odgovorima.
Može lock modovi
Hey wenger leave them kids alone