Autor Tema: Taktike i formacije  (Pročitano 23813 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #15 poslato: 23. novembar 2014, 11:37:53 »
Citat: Zvezdan Nik;1326093
doktorirao sam taktiku na pes serijalima

:D

Pa ne mora da bude iskljucen fluid, samo kad je ukljucen namestas taktike zasebno kad udjes u Custom ili u Defensive. A u 2. s leva slicici namestas sa Offensive, sve zasebno moze.
Strikers win games, defenders win titles !
 

Zvezdan Nik

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 342
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #16 poslato: 23. novembar 2014, 12:25:58 »
Ne sedam mnogo,ne pušta me klinac za komp,moraću malo više da se posvetim tim taktikama kad nađem vremena, svakako.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: pilojac85

Maxim_Tsigalko

  • sasakajzer
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 683
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #17 poslato: 27. novembar 2014, 23:13:08 »
Da li moze da obkasni svaku ponaosob od ovih ponudjenih formata za sredivanje formacije!?
posebno me interesuje ove crtice suport range sta oznacava kad je jedna, kad je podjednako ili kad je maksimalno popunjeno.



 

CoolerMaster

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 240
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #18 poslato: 27. novembar 2014, 23:27:12 »
Napadački stil: Kontra napadi. - Po uzimanju lopte tvoji suigrači će odmah trčati u napad, otvarati se po krilima i/ili sredini, nuditi ti opcije za pas kako bi ih što prije pronašao pasom i tako stvrio brzu šansu za gol.
Suprotno od toga je igra gdje kada uzmeš loptu, suigrači će gledati da se što prije vrate na svoje pozicije kako bi mogao graditi napad pozicionom igrom sa držanjem lopte i laganim građenjem napada.


Građenje napada: Kratki pasovi. Igrači pozicionirani uz blaga odstupanja od pozicija, nude se za pas. Igra od noge do noge. Suprotna opcija je dugi pasovi, gdje će igrači ići malo više ka naprijed, očekujući taj dubinski pas iz odbrane. (Dbro ako imaš visokog i snažnog napadača koji će primati lopte i proslijeđivati ih svom partneru u napadu ili natrčavajućim krilima)


Dio terena kojim najčešće napadaš: Sredina.  - Tu će biti malo veća koncentracija igrača, igrat će uže, krila se neće toliko široko izvlačiti. Suprotna opcija je da gradiš napade po krilima, gdje će formacija biti šira, krila će "grliti" aut linije.


Pozicioniranje. Održavanje formacije. Bilo da je u odbrani ili u napadu igrači neće puno odstupati od formacije. Držat će se svoje pozicije i svog dijela terena, bilo da brane taj dio ili da tim dijelom napadaju. Suprotno od toga je fleksibilno kretanje, igrači će razmjenjivati pozicije u namjeri da zbune protivničke odbrambene igrače, tada često znao ostati rupa ili divje u odbrnai protivnika, ako makriraju igrače, jer onda svako svog igrača odvuče na drugu strane i ostaju rupe. Malo je teže ako markiraju zonalno.


Udaljenost podrške: Odnosi se na to koliko će blizu il idaleko tvoji suigrači stajati od tebe (od igrača sa loptom). 1 crtica je da ti stoje što bliže, a 10 crtica što dalje.

Broj igrača u napadu: Malo, Osrednje ili Puno, broj igrača koji će se priključiti napadu kako se budeš približavao finalnoj trećini terena.
« Poslednja izmena: 27. novembar 2014, 23:31:48 od strane CoolerMaster »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Klicko

MilanCv

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 204
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #19 poslato: 28. novembar 2014, 00:07:12 »
Koliko je samo moćna formacija 4 1 3 2 na pesu, igram tu formaciju od pesa 2006.
Na salašu ima jedna baba,
njen je unuk najveća baraba.
 

zexsim

  • OTAC na službenom putu
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 668
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #20 poslato: 30. novembar 2014, 09:01:00 »
Citat: pilojac85;1326024
Jedino je po meni problem sto za takticka podesavanja idu iz krajnosti u krajnost. Ili ces da igras sa 10 igraca iza lopte, ili ces da vrsis visok presing. To isto vazi i za napadanje, ili kroz sredinu ili preko krila, nista izmedju malo da se balansira.

Da, ovo je stvarno problem. Ne postoji mogućnost balasa. Ja sam malo experimentisao i evo nekog iskustva. Na osnovu mog subjektivnog zapažanja, neki balans se može ostvariti kombinovanjem opcija, npr. Counter attack, wide, a player support na max bar, da bi igrači prilazili lopti, tj ne širili brzo po krilima.
Ili Ball possesion, center attack, player support min bar, kako bi igrači ipak držali distancu, a ne prilazili jako blizu po osnovnoj postavci. Postavke su kontradiktorne, ali mi se čini da ekipa manje srlja, odbrana-napad i obrnuto nego kada uskladim taktiku, recimo za counter- attack, a opat je aktivnija kad osvojiš loptu od usklađene taktike possesion ball.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Stević

Persie

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 35
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #21 poslato: 30. novembar 2014, 14:13:21 »
4-3-3 odnosno, 4 igrača u zadnjoj liniji, 2 centralna vezna, ispred njih jedan AMF, te trojica naprijed (LWF, CF, RWF).. Formacija koju koristim na ovom pesu i jedina koja mi se isplatila. Igra na kontru i to je to, bez ikakvog izmišljanja tople vode i taktika.. Općenito nikad na sokeru nisam previše vremena trošio na taktiku, jednostavno stavim formaciju, pozicije, ostalo se samo od sebe posloži..
 

zexsim

  • OTAC na službenom putu
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 668
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #22 poslato: 30. novembar 2014, 14:23:21 »
Citat: Persie;1328647
4-3-3 odnosno, 4 igrača u zadnjoj liniji, 2 centralna vezna, ispred njih jedan AMF, te trojica naprijed (LWF, CF, RWF).. Formacija koju koristim na ovom pesu i jedina koja mi se isplatila. Igra na kontru i to je to, bez ikakvog izmišljanja tople vode i taktika.. Općenito nikad na sokeru nisam previše vremena trošio na taktiku, jednostavno stavim formaciju, pozicije, ostalo se samo od sebe posloži..

E, ako se samo od sebe posloži, onda je u redu .
 

JavierBosnia

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 49
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #23 poslato: 30. novembar 2014, 14:26:17 »
Jel pametno igrat visok presing? Zavisi. Ako imate brze stopere od prosjeka, a protivnickom igracu napadači su spori onda je odlicno igrati presing + ofsajd zamka. Jer tada stoperi se pomjeraju naprijed, a iako dode do probijanja protivnickog igrača, onda će stoperi imati dovoljno vremena reagirati.

Igra na kontru se igra ako imaš brza krila sa eventualno nekim središnjim visokim napadačem kojeg mozes gadat u centaršutu da suta glavom.

Moguce je igrati i kroz sredinu, pa se prebacit na krilo. Samo treba znat. Maloprije sam odigrao akciju gdje sam probio kroz sredinu, došao na oko 30 metara od gola, pruzio pas na desnu stranu, neko je centrirao i pogodio visokog napadača za gol...
 

neckoni23

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 113
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #24 poslato: 30. novembar 2014, 15:10:02 »
Citat: MilanCv;1327842
Koliko je samo moćna formacija 4 1 3 2 na pesu, igram tu formaciju od pesa 2006.


I ja koristim ovu formaciju od uvek, na PES2013 su pizdeli od mene kad im napnem odbranu sa 7 igraca u napadu (2 CF, 3 - Lmf,Amf,Rmf i 2 - Rb,Lb), pa kad krenem da kruzim mora gol da padne. Inace uvek stavljam Counter Attack ili je to pre bilo valjda Quick Counter jer volim da imam mnogo igraca u napadu, a za odbranu ne brinem, nju sam od uvek vrlo dobro igrao, osim ako ne igram protiv Reala pa onda idem na taktiku ko ce vise golova da da (i naravno to budem ja :D ).
 

Persie

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 35
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #25 poslato: 30. novembar 2014, 16:06:51 »
Citat: zexsim;1328650
E, ako se samo od sebe posloži, onda je u redu .

Nego šta, ja sam taj koji gradi igru svojim komandama, nikakve taktike i takve gluposti.. Soker je, a ne fm :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: pato7muminovic

terry

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 670
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #26 poslato: 7. decembar 2014, 13:54:19 »
Ljudi kako se ukljucuju ofsajd zamke, sta god sam probao nije upalilo.

drakula123

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Taktike i formacije
« Odgovor #27 poslato: 7. decembar 2014, 14:26:22 »
Pa tamo u line up menuu
 

zexsim

  • OTAC na službenom putu
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 668
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #28 poslato: 7. decembar 2014, 14:42:20 »
Citat: Persie;1328690
Nego šta, ja sam taj koji gradi igru svojim komandama, nikakve taktike i takve gluposti.. Soker je, a ne fm :)
Taktike i strategije nisu gluposti.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Loki87

Kaplijev

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #29 poslato: 14. decembar 2014, 02:20:49 »
Imam problem sa PES-om tačnije sa formacijom, ne kapiram uopšte... Počeo sam da igram na analoge (ranije nisam igrao) i pokušavao sam sa promenom taktike, igram 4-2-1-3 sa povučenim krilnim napadačima i prvo poluvreme sve ok, kako sam i postavio, dok u drugom mi svi igraju visoki presing...

Drugar samo pošalje dugu loptu na krilo i izlaze 3,4 igrača sama pred golmana... Ne kapiram u čemu je problem, ovo mi se dešava samo u drugom poluvremenu, dok sam igrao na strelice nisam imao ovakvih problema... Kako to da namestim, offside trap mi je na off, namestim defensive formaciju svi skoro nazad i povučem ih, possesion game stavim i opet izleću preko pola svi skoro...

Inače probavao sam i sa custom i defensive, uvek isto i uvek se dešava samo u drugom poluvremenu, da li sam de*il ili šta, samo što nisam polupao i komp i džojstik.

Hvala unapred.