Autor Tema: Serije  (Pročitano 514872 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Admiral_Kolchak

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 904
    • Pogledaj profil
Re: Serije
« Odgovor #3240 poslato: 21. maj 2019, 14:02:07 »
Citat: Darcoolio;1518419
Da su D&D ispali buljaši, jesu.
Da su mogli bolje, mogli su, ali nisu hteli.

E, a gle sad vica, poceli su da rade na Star Wars seriji. Tom napacenom serijalu su samo oni falili :D
 

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: Serije
« Odgovor #3241 poslato: 22. maj 2019, 07:31:02 »
Ne znam šta ste očekivali od kraja serije, da Džon i Deneris dobiju troje dece, svi zajedno odjašu na zmaju ka zalasku sunca i žive srećno i dugovečno do kraja života?

Što se tiče Hodača, jedino što je nejasno je da l im je tatko bio Targarien, Stark ili neko treći, al to nije toliko ni bitno.

Meni su sva ta dešavanja u seriji preslikana politika kakva se vodi u pravom svetu. Ne zna se ko koga niti ko su dobri a ko loši momci.

Mislim da su ljudi više razočarani jer se njihova najomiljenija serija ikada posle toliko godina zapravo završila, pa nemaju više šta željno da iščekuju sledeće godine. A naravno ne odgovara im ni, ne baš najsrećniji način na koji se serija završila. Da ne spominjem one idiote koji su davali deci imena po Deneris ili kome već. Pa se onda digne kuka i motika, i povuku i onaj veći deo mase koji zapravo i nema neko svoje mišljenje o samoj seriji i onda dobijete tu peticiju za ponovno snimanje završnog serijala.
Strikers win games, defenders win titles !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: MozzART, 4evra, Darcoolio, witchfighter

real022

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 827
    • Pogledaj profil
Re: Serije
« Odgovor #3242 poslato: 22. maj 2019, 13:39:47 »
Kad se osvrnem na ceo serijal, sve skupa je odlično. Stavio bih seriju na neko četvrto mesto posle Breaking Bad, Weeds i prve sezone True detective.

Čak i poslednja sezona je nekako ok, u smislu da su mi epizode od preko sat vremena proletele kao da su od 20 minuta.

Jedino...mogli su se više potruditi oko ove poslednje epizode.

Ne što se završilo tako kako jeste, nego što je većinom prazno, donekle nelogično i jako zbrzano.

Uhapse Tiriona i on sa sve lancima, jednostavno biva u momentu kandidovan za kralja?
Ajd i to ok, može da bude kao u igrici kad je nabudžen "intimidate" (valjda), ali zbrzano mnogo.

Sve smrljano u toj jednoj epizodi, a da je razvučeno i izgrađeno u npr. dodatne četiri epizode, (kako god se završilo) bilo bi jednostavno kvalitetnije.

I onaj "komedijaški" razgovor novopostavljenih meštara na kraju...
I Dotrakiji koji se (kao oni što ih CNN plati da podižu kalaš u vis u Iraku za tv) nešto vesele dižući one srpove i uspinjući konje. Krindž.

Ja bih napravio jedan maestralan pokolj kao što i dolikuje seriji. Kad je sve do sada bilo tako, zašto ne i na kraju?

Crv je i onako potrešen od ubistva Misandej, a Dotrakijima ne treba ni neki razlog.
Crv ubija Jon-a, Ayra Crva, grejdžojka jednostavno otplovi nazad, Tiriona roknu Dotrakiji u haosu..ostale sve Neukaljani pobiju...itd. Ne ostane niko i ništa.

Jedino mi je ok rešenje što je zmaj odneo Deneris u nepoznatom pravcu...jer šta bi sa njim inače. Mada je i mogao spaliti Snow-a komotno.

Još jedna stvar koja generalno ume da pokvari imerziju i doživljaj same serije je prisutnost glumaca u medijima, na internetu, instagramu itd..
Danas je to naravno nemoguće izostaviti sa strane produkcije, ali voleo bih da sam ih manje sretao na netu..barem dok nije serija završena.

Sandor Clegane najbolji lik.
Sansa najgori.
 

pumba

  • Cerak United
  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1025
    • Pogledaj profil
Re: Serije
« Odgovor #3243 poslato: 22. maj 2019, 14:46:56 »
Citat: pilojac85;1518446
.

Mislim da su ljudi više razočarani jer se njihova najomiljenija serija ikada posle toliko godina zapravo završila, pa nemaju više šta željno da iščekuju sledeće godine.
.
Gde si mi bre pilojice :) nema te 100 godina, pocecu sa jednim fun factom - Pre ove sezone najgore ocenjena epizoda Unbowed, Unbent, Unbroken sezona 5 epizoda 6 ocena 8.1 - razlog silovanje Sanse.
Najbolje ocenjena epizoda iz poslednje sezone je epizoda 2 sa ocenom 8, i to mi se cini najvise zbog te tenzije i iscekivanje bitke (koju su usrali) i fenomenalnom pesmom Jenny Oldstones.
Posto sebe smatram kao zagrizenijim fanom knjiga i serije, evo zasto mi je ova sezona propast nad propastima. Probacu da se setim svega, ako neko nije gledao neka ne cita dalje.

Imas sezonu od 6 epizoda, a prve dve se apsolutno nista ne desava, ali nista. Rekao sam tada mojoj neznijoj polovini - djiraji, tacno ce da sjebu NK i WW u jednoj epizodi i onda da se bakcu sa Sersei, i bi tako. Nelogicnosti iz bitke ne vredi nabrajati, ono je bilo tragikomicno, ali ajde, nisu se borili protiv ljudi. Svejedno slati konjicu u mrtvi mrak van svake pameti. Smrt Night Kinga... Ne smeta mi sto ga je Arja ubila, to mi je skroz kul, ali previse je to naivno odradjeno, previseeeee. Arja nevidljiva prosla pored njegove vojske i generala, skocila da joj pozavidi MJ u najboljim danima i prodala mu bugarsku foru iz star warsa, ma daaaaj. I kao razlog sto se nista ne zna o WW i NK je znace se u spin-offu, more mars je.bem ti mater. Smrt zmaja u cetvrtoj epizodi, i onaj idiot koji izjavljuje Dany kinda forgot about the Iron Fleet, a dva puta ih porazila Iron Fleet, Deneris sama rekla 10x sta cemo sa Juronom dza bu. Ali Juron cuci iza grebena i spicio onog zmaja kao da ga gadja iz AWP-a, a ne ****ne baliste. Pritom, Martin sam je izjavio da je odrasli zmaj u vazduhu prakticno neunistiv jer ima oklop, okretnost, ma sve. Ovaj ga roknu 3x kao od sale i posle se jelte Deneris zalece i oni je ne pogode nijednom. U prosloj sezoni kada je Bron gadjao Drogona koji je isao direkt na njega, iz trece ga je jedva pogodio, ovi gadjali zmaja sa 1km udaljenosti koji leti bocno naspram njih. Zasto onda Deneris nij doletela pod uglom od 90 stepeni iznad prodova i srucila se na te iste brodove, zasto nije napravila krug i dosla im sa ledja, nije kao da su oni samostreli pokretni toliko. Neokaljani i Dotrakiji koji su izginuli u trecoj epizodi u svakoj sledecoj ih ima sve vise i vise, kao da su Hidra je.bena, ubijes jednog pojave se nova dva. I onda cuvena epizoda The Bells, zasto su zvona naterala Deneris da poludi i zapali grad? Jel je Kal Drogo silovao u prvoj epizodi dok su zvonila zvona, jel kada je isla u skolu zvono zvoni pa joj onaj napaceni burazer gura mac u bulju. ZASTO? Da je poludela kada su ubili Mis andei skroz legitimno, umro Dzora, ubise zmaja, ubise Misandei, ovako je presmesno. I onaj Zmaj unisti ceo grad za 10min, koji ***** je ona camila tamo na Istoku i skupljala vojsku, mogla je da samo bleji i sama sa 3 zmaja da ode i osvoji Vesteros ceo kao od sale. Onda Dzon je resi onako brzinski i rutinski i on to jelte prizna jer je posten, ok. Neokaljani zahtevaju njegovu kaznu i odu i on kao ode iza Zida ma daj bre idite u ku.rac. Onda Bren, ja sam nista, ja sam mali pacenik koji je voajerisao i gurnuli me sa prozora, trookva vrana kva kva kva, nisam nista, ne mogu da budem naslednik Zimorela ja sam jeb.ena vrana sa tri oci i bapete, na pitanje hoces da budes kralj, odgovor - sta mislis zasto sam prevalio ovoliki put. More mamicu ti papnsku, znaci ti sad i buducnost vidisi? Znaci pustio si da pola miliona ljudi nevinih izgori da bit se ti kotrljao kao kralj sta? Onda Sansa kao Sever nezavistan da bude, a Dorna i Grejdzoji iskuliraju i precute? Vazi, pa tacno je tu trebao da izbije novi rat, ali ne, D&D idioti misle drugacije. Vidim da Dzon i Sansa daju neke izjave da fanovi "can go **** themselves" pa pizda vam materina usljiva, ne biste vi bili tu gde jeste da nije fanova. Isto kao onaj Martin idiot, je.be ljude kako stigne sa tim odugovlacenjem i sta ja znam, sto ne kaze jajara lepo potpisao sam ugovor sa HBO i kada se zavrsi serija bice knjiga. Dzejmi, stisne muda  da napusti sestru kada vidi konacno da je izopaceni idiot koju boli patka za sve, pa onda trci odmah da joj se vrati posle 2 epizode. kako, zasto, zbog cega? Prorocanstva silna, ubice Sersei mladji brat, doci ce lepsa kraljica i mladja - BREN. Azor Ahai, princ Zore, sve se to spominjalo u seriji, nije samo u knjigama. Pisanje je ocaaajno, ali ocajno. Niko ne zamera nista glumcima, nego onoj dvojici paraplegicara. Eto ukratko, a mozda i ne toliko ukratko :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Sneg_Veje, Admiral_Kolchak, МилошЦЗБГ, BaNeX, Dzeki

Pejko

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4471
    • Pogledaj profil
Re: Serije
« Odgovor #3244 poslato: 22. maj 2019, 14:56:42 »
Ja mislim da je postalo poplularno da se pljuje svaka serija koja ima par losih epizoda u nizu,serija je odlicna,i tako treba da ostane...sad sto nisu napravili neki spektakl od kraja,jbg...
Ja bi voleo samo da ovi sto zele drugi kraj naprave taj drugi kraj,i nama iznesu neki idealni zavrsetak...
« Poslednja izmena: 22. maj 2019, 15:21:15 od strane Pejko »
KK Crvena Zvezda Beograd
 

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 26481
    • Pogledaj profil
Re: Serije
« Odgovor #3245 poslato: 22. maj 2019, 15:50:27 »
Citat: pumba;1518454
.


  Dzejmi, stisne muda  da napusti sestru kada vidi konacno da je izopaceni idiot koju boli patka za sve, pa onda trci odmah da joj se vrati posle 2 epizode. kako, zasto, zbog cega?

Probo miculju đembele, pa shvatio da se sestra bolje ka.ra.

Nego, oteraše ga na zid, a ne znam za koji đavo sad služi?


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 

pumba

  • Cerak United
  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1025
    • Pogledaj profil
Re: Serije
« Odgovor #3246 poslato: 22. maj 2019, 15:59:51 »
Citat: Darcoolio;1518457
Probo miculju đembele, pa shvatio da se sestra bolje ka.ra.

Nego, oteraše ga na zid, a ne znam za koji đavo sad služi?


Mislim da se od one steker bolje ka.ra.
Zid, je.bem li ga, da se popnu pa da pisaju sa njega, da slikaju selfije, da cimaju drugare kao da ce da ih gurnu pa stvarno neko padne. Bukvalno poentu nema.
Mada rece Tirion za Night's Watch - for bastards and criples cini mi se.
 

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: Serije
« Odgovor #3247 poslato: 22. maj 2019, 16:10:08 »
Pumbice, ne bih stvarno da odgovoram na ovo izneto, inače će razgovor da se spusti na nivo "Moj tata je jači od tvog tate" :) . Sećam se u zabavištu da sam se igrao tako s jednim drugarom, ja bio Supermen, a on bio Super-Žaca :) . I onda ja njemu kažem "Ja mogu da letim" , a on kaže "Ja imam super moderni motor" , "Ja mogu da te spržim vatrom iz očiju", "Aaaa ne, ne možeš, zato što ja imam zaštitno odelo sa strujom u sebi"....

Smeta ti taktika slanja konjice u mrak i to što je Jurion spičio zmaja nabudženim škorpionom dok je mirno leteo, a ne smeta ti što uopšte zmajevi postoje tu, što Deneris izlazi iz vatre neopečena sa sve dlakama itd itd. Koga boli q.
Epska fantastika, nije istorijska serija. Nemoj mnogo da se ložite i grizete ko klinci, hvatate za neke "nerealne" detalje.

Ukratko "Don't cry because it's over, smile because it happened" :D.

Iii na kraju, moj tata je jači od tvog tate :p
:D
Strikers win games, defenders win titles !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: pumba, witchfighter

Коста

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1833
    • Pogledaj profil
Re: Serije
« Odgovor #3248 poslato: 22. maj 2019, 16:45:18 »
Nema rasprave, 8. sezona je zivi uzas. Ja ne mogu da gledam seriju, iskljucim mozak i pravim se da ne vidim nista sto ne valja. Nisam od osoba koje favorizuju neke likove, pa sam razocaran kad oni ne pobede/prezive. To mi nije vazno, ali kako je sve uradjeno, bez logike, zbrzano, previse rupa i stvari koje su "kind of forgot about". Oni dijalozi su tek tragikomedija, pa 3 epizode od 6 u poslednjoj sezoni mi slusamo sale, skeceve i ostale gluposti, tacno kao neki sitkom. Da nema glupavih likova koji placu i slinave na one scene kad Sersi i Dzejmi zajedno umiru, kad se Dzon pozdravlja sa Ghost-om i slicno, generalno ocena i misljenje javnosti bi bilo jos gore, ako je uopste i moguce.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Sneg_Veje, Admiral_Kolchak, pumba, МилошЦЗБГ

senkavetra

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 630
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Serije
« Odgovor #3249 poslato: 22. maj 2019, 16:52:55 »
Citat: МилошЦЗБГ;1518401
Уторак у 21:00 на HBO.


Hvala odlicna 3 epizoda sinoc.
 

Pejko

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4471
    • Pogledaj profil
Re: Serije
« Odgovor #3250 poslato: 24. maj 2019, 20:39:14 »


Cobra Kai

S1 - 10/10
S2 - 10/10
KK Crvena Zvezda Beograd
 

Pejko

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4471
    • Pogledaj profil
Re: Serije
« Odgovor #3251 poslato: 3. jun 2019, 15:34:24 »


::|:
KK Crvena Zvezda Beograd
 

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: Serije
« Odgovor #3252 poslato: 4. jun 2019, 06:54:58 »
Preporuka za nemacku seriju Dark : krimi, drama, misterija.



Krajem juna izlazi drugi serijal.

Mozete gledati OVDE .
Prvi server je samo prva epizoda na nemackom, ostale su sinhronizovane na engleski, sto je meni bez veze.
Drugi server je sve na nemackom pa bolje tu gledajte. Naravno prevod je tu za obe verzije.
Strikers win games, defenders win titles !
 

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: Serije
« Odgovor #3253 poslato: 8. jun 2019, 22:44:16 »
Preporuka i za novu Klunijevu remake seriju Kvaka22

« Poslednja izmena: 8. jun 2019, 22:46:23 od strane pilojac85 »
Strikers win games, defenders win titles !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Admiral_Kolchak

DeRadicci

  • Stari Logan
  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 2518
    • Pogledaj profil
Re: Serije
« Odgovor #3254 poslato: 1. jul 2019, 16:28:50 »
[tw]1145694984047398914[/tw]


« Poslednja izmena: 1. jul 2019, 16:37:51 od strane DeRadicci »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Darcoolio, Kradac, AiN