Anketa

Šta dalje:

ela sezona, neobavezna, bez ispadanja i promocija
15 (55.6%)
 turnira po NOVOM SISTEMU, sa stažom igračima i nagradama
10 (37%)
 turnira po NOVOM SISTEMU, bez staža igračima, bez nagrada.
2 (7.4%)

Ukupno glasova: 26

Autor Tema: PS Manager Liga - Šta dalje?  (Pročitano 12324 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Toja

  • Modulator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5427
    • Pogledaj profil
PS Manager Liga - Šta dalje?
« poslato: 19. avgust 2014, 18:16:57 »
Pošto je konami neočekivano odložio datum izlaska novog PES-a za novembar, u našem "planu i programu" održavanja online lige se automatski stvara rupa od dva meseca. Pitanje je kako iskoristiti ta dva meseca. Cilj je ostaviti sve igrače manager lige na okupu, pa je UO doneo neke eventualno predloge. Zato molim SVE članove manager lige da glasa za neki od sledećih predloga, da bi UO imao na umu šta članovi Manager Lige žele:

NAPOMENA: Ne mora značiti da če biti onako kakav bude rezultat ankete. Anketa služi samo da bi se na narednoj sednici UO u obzir uzelo i mišljenje članova manager lige prilikom donošenja konačne odluke. UO će u narednom periodu doneti odluku  koju smatra najboljom za Manager Ligu.

Predlozi su:

1) Da se odigra još jedna cela sezona, neobavezna za sve, bez ispadanja u niži rang i ulaska u viši rang.
2) 2 turnira po NOVOM SISTEMU, svaki se računa kao pola sezone staža igračima u timu, finansijske nagrade za plasmane na turniru
3) 2 turnira po NOVOM SISTEMU, bez staža igračima, bez nagrada.


Molim sve igrače manager lige da glasaju za jednu od ove tri opcije, kako bismo što pre doneli konačnu odluku.

Takodje, možete u ovoj temi obrazložiti vaš glas, kao i izneti neki novi predlog, ukoliko ga imate.
« Poslednja izmena: 19. avgust 2014, 18:20:40 od strane Toja »
:slap:
 

Vojo_90

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 957
    • Pogledaj profil
Re: PS Manager Liga - Šta dalje?
« Odgovor #1 poslato: 19. avgust 2014, 18:26:56 »
Za pocetak da pohvalim odluku UO da ovo pitanje stavi svima na raspolaganje i da mozemo koliko-toliko da ucestvujemo u odlucivanju sta dalje. Pre nego sto dam svoj glas nekom od predloga voleo bih da cujem a cenim i da ostane zanima sta tacno znace ove finansijske nagrade za plasmane na turniru u predlogu 2?
Ti igras na oblacima slave...
 

Toja

  • Modulator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5427
    • Pogledaj profil
Re: PS Manager Liga - Šta dalje?
« Odgovor #2 poslato: 19. avgust 2014, 18:33:14 »
U predlogu dva imamo staž i nagrade.

Staž bi podrazumevao da svaki od turnira donosi igračima u ekipi koje učestvuju na turniru po pola sezone. Znači ako neka ekipa učestvuje na oba turnira, svi igrači u toj ekipi će dobiti po još jednu sezonu staža.

Finansijske nagrade podrazumevaju da se plasman na turniru finansijski nagrađuje. Tačne nagrade bismo tek kasnije utvrdili, ali otprilike bi ovako izgledalo:
- Svako ko učestvuje dobije 500.000
- Ko prodje u drugu fazu, dobija 1.000.000
- Ko ispadne u osmini finala, dobija 1.500.000
- Ko ispadne u 1/4 finala, dobija 2.000.000
- Polufinalisti bi dobili 4.000.000
- Porazeni u finalu dobija 5.000.000
- Prvo mesto - 6.000.000

Otprilike, naravno, biće korekcija, UO će doneti konkretne cifre ako se odlučimo za ovaj predlog.
:slap:
 

Vojo_90

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 957
    • Pogledaj profil
Re: PS Manager Liga - Šta dalje?
« Odgovor #3 poslato: 19. avgust 2014, 19:01:59 »
Ja sam za predlog pod broj 1. Mislim da je dva meseca sasvim dovoljno da se odigra cela liga, po mesec za polusezonu sa sve prelaznim rokovima. Naravno da bude otvorena jer neki ljudi tek treba da idu na odmor. I druga varijanta je ok ali mislim da je ipak bolje da se odigra cela jedna sezona bas kao sto smo i sada. Nadam se da se ostali slazu sa mnom! :)

UO FK Crvena zvezda glasa za predlog pod brojem 1.

« Poslednja izmena: 19. avgust 2014, 19:05:55 od strane Vojo_90 »
Ti igras na oblacima slave...
 

Soufiane Touzani

  • Sir Alex Ferguson
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2270
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/
Re: PS Manager Liga - Šta dalje?
« Odgovor #4 poslato: 19. avgust 2014, 19:21:37 »
Premije ranijih godina nisu bile velike. Ovo što je Toja naveo je samo njegov predlog i drastično odstupa od premija sa prethodnih turnira. Ranije su iznosile dva ili čak tri puta manje od ovoga što je on napisao. Pa nije isključeno da će tako biti i ovog puta ako se odlučimo za turnir.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Vojo_90

Yoda

  • Sedam
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1184
    • Pogledaj profil
Re: PS Manager Liga - Šta dalje?
« Odgovor #5 poslato: 19. avgust 2014, 19:50:59 »
Ja glasam za predlog br. 1 jer mislim da je bolja varijanta od turnira posto ce oni koji ispadnu da se suse posle... ali imam pitanje koje moze da bude i predlog a to je zasto se ne bi igrala regularna sezona kad bi u septembru ionako poceli sa 15-icom da izlazi na vreme... a posto ima i vise od 2 meseca, da ne kazem skoro 3 do izlaska 15-ice mozda bi najbolje bilo sad organizovati jedan neobavezan turnir (predlog br. 2 ili 3 svejedno je) a onda sredinom/krajem septembra odigrati jos jednu regularnu sezonu mng lige. Mislim da ima vremena da se to odigra pa ne vidim razlog zasto ne bi, a ovaj neobavezni turnir izmedju zbog onih koji ce na odmor u septembru... i sve ok ;) ... tako bi trebalo i za klasik da se uradi, glupo je da se ljudi suse zbog ovih sto kasne sa 15-icom...
Ponekad u fudbalu moras davati golove!!!
 

Toja

  • Modulator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5427
    • Pogledaj profil
Re: PS Manager Liga - Šta dalje?
« Odgovor #6 poslato: 19. avgust 2014, 20:12:28 »
Citat: Soufiane Touzani;1298980
Premije ranijih godina nisu bile velike. Ovo što je Toja naveo je samo njegov predlog i drastično odstupa od premija sa prethodnih turnira. Ranije su iznosile dva ili čak tri puta manje od ovoga što je on napisao. Pa nije isključeno da će tako biti i ovog puta ako se odlučimo za turnir.

Ranije godine se ne mogu porediti sa ovim, jer je situacija potpuno drugacija. Ne kazem da premije nece biti manje, ali isto tako ne moze se tvrditi i da hoce... jednostavno kao sto sam napisao, premije sam iz glave lupio, cisto da bih objasnio sta znaci da ce se finansijski nagradjivati. Premije mogu biti takve, ili manje... to bise naknadno odlucilo i mislim da je potpuno nebitno to sa celom ovom situacijom. U svakom slucaju mnogo je vise primera gde je managerima finansijski mnogo vise isplativija liga nego turnir, tako da premije na turniru uopste ne mogu igrati neku posebnu ulogu, koliko god da su. Jedino pitanje ovde je sta se ljudima vise igra, liga kao do sad, ili turniri :)
:slap:
 

gustavo_fring

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1123
    • Pogledaj profil
Re: PS Manager Liga - Šta dalje?
« Odgovor #7 poslato: 19. avgust 2014, 20:24:39 »
Glasam za predlog broj 1 ali cini mi se da se UO vec nezvanicno odlucio za opciju 2 i da ce nevezano za rezultate ankete biti sprovedena druga opcija. Znaci da pojasnim, glasam za  predlog broj 1 jer smatram da je najposteniji a ima dovoljno vremena da se pravilno sprovede.
« Poslednja izmena: 19. avgust 2014, 20:33:13 od strane gustavo_fring »
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: PS Manager Liga - Šta dalje?
« Odgovor #8 poslato: 19. avgust 2014, 20:54:26 »
Moje licno misljenje je da ne treba siliti nesto samo zato sto ima prostora i vremena. Da nije menadzer liga u pitanju, da se postavi anketa za klasik ligu, rezultati bi bili poptuno drugaciji. Ovde se radi o parama, radnom stazu igraca, transferima. Niko ne zeli da izgubi godinu dana radnog staza za nekog igraca u timu, niko ne zeli da propusti neki transfer period i da kupi nekog igraca. Samim tim moje misljenje je da se ovo igra na silu. Posle svakog meca, 60-70% ljudi napise ma samo da se zavrsi vise ovo ne mogu da ga gledam. To su mi rekli i neki clanovi koji su glasali da se igra nova sezona. Receno mi je da sam sebican jer sam izneo misljenje da ja gubim pare i sezonu zavrsavam u minusu sa losijim plasmanom, da ne mogu da uzmem trenera jer i da osvoji ligu zavrsavam u minusu. Tu sam prestao da se uplicem u dalju polemiku i raspravljanje.

Samo zelim da kazem da se ovde ne radi o tome da neko zeli da igra zbog same igre i zbog toga sto imamo prostora da odigramo celu sezonu, ovde se radi samo o transferima i zaradi. Da smo rekli da se za osvojeni turnir uzima 20 miliona, Voja bi napisao da je pre za turnir, ovako kada je video da su male pare u pitanju, covek glasa za sezonu, tu su pare od karata, tv prava itd. itd.

Ovim ne prozivam Voju, covek ima prava na svoje misljenje i tu nema niceg loseg.

Hocu jos da dodam, nemojmo zbog transfera i zarade da mucimo sve sa 40 i vise meceva igrice koja im kida zivce. Ako mozemo da napravimo neko drugo resenje. Kome se ova igra svidja on igra i po 5-6 meceva dnevno i za to mu ne treba niti liga, niti turniri.

Ne zelim da zapocinjem svadje i prepirke iznosim svoje misljenje.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: gustavo_fring, darko_pfc, pilojac85

cevali

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3189
    • Pogledaj profil
Re: PS Manager Liga - Šta dalje?
« Odgovor #9 poslato: 19. avgust 2014, 21:38:41 »
Tako je mihajlo, ja sam za opciju 2. Svi znaju da ja najvise volim pes i nisam se zalio ni na jedankoji od ovih pes-ova koju su bili, ali gledam sa vase strane i nije realna nova sezona, kukate za svaku utakmicu i igrate bez volje. Ja npr kad dobijem utakmicu uvek konami kao dobio. Tako ako vam je ovaj pes preko glave (a to je 80 % ljudima ovde) igrajmo opciju 2 . :pesoholichari:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: shope, zuke

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: PS Manager Liga - Šta dalje?
« Odgovor #10 poslato: 19. avgust 2014, 22:08:47 »
Miha bez dlake na jeziku. :clap2:  Svako logicno razmislja kako mu odgovara. Sigurno da sve igra ulogu. Ne samo novac, nego i broj partija. Ako nekome prevagne to da je ovo mucenje, taj glasa za manje meceva (i novinu). Iako me Japanci ponekad muce volim dosta da igram i imam vremena, bilo bi mi dosadno kad ispadnem. Volim i da zaradim. Na turniru bih sto rece Gustavo zaradio verovatno 10 puta manje. Meni to nije problem, "zrtvovao" bih se toliko... Razmislite ipak zbog nekih recimo sledece godine da to bude veci turnir (kad ste se ove godine stisli i ne samo ove), veca zarada, neki spoj zavrsnog Mastersa u tenisu i Playoff-Playout sistema. Tu ne mislim ipak na ispadanje i promociju nego na dve odvojene grupe, a na pocetne bodove uticao bi nekako plasman u tih nekoliko sezona koliko imamo. To je po zasluzi i nema sta ko da se buni. Kasnije neka igra najbolji sa najgorim u ligi, drugi sa drugim otpozadi itd. Moze i po Tojinom sistemu. Mada tu sreca vise igra ulogu, ima mana, manje je meceva...
To je to sto se tice novine, ali posto se s Konamijem ne zna koliko ce prostora ostaviti, kog meseca ce izaci 2016, planove vam moze poremetiti, ali mozete biti spremni na sve, zasto da ne. Manje vremena - obican, manji turnir. Vise vremena - cela sezona ili veci turnir. Tako razmisljam i samo sam to izneo. Kako god odlucite nista nije lose... tu smo.

Samo da dodam, sto se tice novca, ja ne znam ko ga ima malo, ko treba da kuka, ko kakve igrace ima, pa i ja sa par sezona imam solidan tim, stadion i dosta novca, a tek neki... Bice uvek jos novca. Nije na odmet "zrtvovati se" i ne zaraditi puno, sasvim je OK probati nesto novo, bez obzira sto se neko vec pomirio sa plasmanom ili osvajanjem malo novca. Naravno i iznenadjenja su moguca.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 

mitta

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 393
    • Pogledaj profil
Re: PS Manager Liga - Šta dalje?
« Odgovor #11 poslato: 19. avgust 2014, 22:09:37 »
Kad vec nema sezone u kojoj se moze plasirati u visi rang ili ispasti u nizi onda po meni nema smisla ni igrati sezonu. Neki turnir a sad 2 ili 3 meni je skroz svejedno.
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: PS Manager Liga - Šta dalje?
« Odgovor #12 poslato: 19. avgust 2014, 22:25:46 »
Da se razumemo, ovo je meni 15 sezona koju igram. Tu sam od pocetka, nijednu nisam preskocio. Ja pare zaradjujem od transfera, ne od igre. Kada bi gledao samo plasman ja po sezoni gubim od 2 miliona pa do 10. Tako je barem do sada bilo. Jel trebam da se zrtvujem, ok nije problem. Izgubio 1 milion ili 10 meni nije frka, otpusticu nekog igraca kupiti drugog. Naravno da svako gleda svoj tim samo sto meni nije problem da kazem i da priznam tako nesto, samo mi nije jasno zasto se misljenja i izjave menjaju tako brzo. Svima je preko glave ova igra, niko nema zivaca, pardon ispravicu se, vecina nema vise zivaca za ovu igru ali jbg mucicu se i igrati zbog transfera ipak je to srz svega. Stvara se atmosfera da ja koji otvoreno kazem da sam protiv nove sezone ispada da mi je krivo sto cu sezonu zavrsiti u minusu i zaraditi manje. Ako vecina odluci da se igra sezona igracu je i ja. Nisam glasao za novu sezonu ali cu je igrati, bas da ne bih izgubio tu jednu sezonu u stazu igraca i eventualno nekog igraca koji je FA ili neki povoljan dil. I zbog toga moram da igram 40 meceva, onda mi svi skupa nismo normalni...

Citat
Samo da dodam, sto se tice novca, ja ne znam ko ga ima malo, ko treba da kuka, ko kakve igrace ima, pa i ja sa par sezona imam solidan tim, stadion i dosta novca, a tek neki... Bice uvek jos novca. Nije na odmet "zrtvovati se" i ne zaraditi puno, sasvim je OK probati nesto novo, bez obzira sto se neko vec pomirio sa plasmanom ili osvajanjem malo novca. Naravno i iznenadjenja su moguca.

Mislim da sam na vecinu ovih stvari vec dao odgovor. Verovao ili ne, ima timova koji da nije transfera posluju u minusu sezonama unazad.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 

Hadis Zekic

  • PS4 PSML United
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2630
    • Pogledaj profil
Odg: PS Manager Liga - Šta dalje?
« Odgovor #13 poslato: 19. avgust 2014, 22:51:20 »
Ne komplikujte, dajte jos jednu sezonu da odigramo kad ima vremena, da imamo mesec lufta pa da igramo turnire, ovako imamo dva meseca...
 

Soufiane Touzani

  • Sir Alex Ferguson
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2270
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/
Re: PS Manager Liga - Šta dalje?
« Odgovor #14 poslato: 19. avgust 2014, 23:12:39 »
Ajd da se ne lažemo, svima je pesa preko glave i svi jedva čekaju pes2015, svi kukaju, ali samo kad izgube meč! Poslednji primer je Milorad. Gubio 5-0, izašao iz meča, hteo da batali ligu, pitao me na pm koliku bi kaznu dobio ako ne odigra mečeve do kraja... I šta se sad desi? Glasa da igramo još jednu sezonu! Isto tako reaguju i svi ostali, samo je pitanje koliko se daleko ode prilikom prozivanja konamija i pesa..

Da se ovde radi o parama i stažu jasno je u startu. Od 15 ljudi koji su glasali za sada, niko nije glasao za treću opciju. Ako hoćete promenu, smara vas sezona, može turnir da se igra i bez premija i staža, ali za to niko nije glasao.