Autor Tema: Microsoft Windows  (Pročitano 565476 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

nesa24 the end

  • nesa24
  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 9657
    • Pogledaj profil
Re: Microsoft Windows
« Odgovor #270 poslato: 12. april 2017, 22:57:06 »
Taj folder [DriverStore] sluzi za verifikovanje drivera pre instalacije
Desava se da nije moguce instalirati driver ako ga vec ima u tom folderu i slicne stvari

Sa ovim programom ga cistis https://driverstoreexplorer.codeplex.com/ ali pazi sta brises
cekiras sta hoces da uklonis pa remove package

Inace za drivere bi trebalo da se uvek obrise stari pa instalira novi ali ni amd ni nvidia nisu sami sigurni u svoje drivere :)
Jbg ima hiljade kombinacija cipset-grafika-OS pa mozes misliti sta moze poci po zlu

Za rad 10tke realno treba 60ak GB da normalno 'dise' ali u SSD doba to je previse...

I naravno prvo probaj da ocistis sa CleanUp tool koji imas kada ides desni klik na particiju
All men dream: but not equally. This I did.
 

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 26477
    • Pogledaj profil
Re: Microsoft Windows
« Odgovor #271 poslato: 12. april 2017, 23:06:54 »
Probao sam to sa brisanjem alatima, ali mi ne ide u glavu gde nestaju gigabajti ako konstantno čistim, defragmentišem i šta ja znam.
Do skoro sam imao oko 120-122, tu se vrtelo, preko noći ode na 117-118, pa na 115, a sad 110-112.
Lakše mi je da poverujem u patuljke koji kradu GB sa HDD.


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 26477
    • Pogledaj profil
Re: Microsoft Windows
« Odgovor #272 poslato: 13. april 2017, 10:19:46 »
Citat: nesa24;1463679
Taj folder [DriverStore] sluzi za verifikovanje drivera pre instalacije
Desava se da nije moguce instalirati driver ako ga vec ima u tom folderu i slicne stvari

Sa ovim programom ga cistis https://driverstoreexplorer.codeplex.com/ ali pazi sta brises
cekiras sta hoces da uklonis pa remove package



Citat: nesa24;1463679

Inace za drivere bi trebalo da se uvek obrise stari pa instalira novi ali ni amd ni nvidia nisu sami sigurni u svoje drivere :)
Jbg ima hiljade kombinacija cipset-grafika-OS pa mozes misliti sta moze poci po zlu

Uvek odradim clean install.
Citat: nesa24;1463679

I naravno prvo probaj da ocistis sa CleanUp tool koji imas kada ides desni klik na particiju

Tu sam ažuran.


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 

grobarinbgd

  • Црно-бели!
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3100
    • Pogledaj profil
Re: Microsoft Windows
« Odgovor #273 poslato: 2. oktobar 2017, 18:51:12 »
Sta moze biti problem. Kada ugasim komp, i kada se podigne sistem, svaki put su ikonice razbacane po desktopu. Ne ostaju kako ih poredjam.
Наш си завет само ти,трибина Гроби пева ти,у срцима те чувамо,забораву не дамо!
 

Bayern-fussball

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Re: Microsoft Windows
« Odgovor #274 poslato: 30. novembar 2017, 17:29:38 »
TVALZ_O.SYS ,TOSHIBA File ne radi ,Laptop WIN 10 ,pre je bio WIN 8 ,nece da se upali plavi ekran i ta poruka ,pritsnem F8 i onda pritisnem broj cetiri za Safe Mode opet plavi ekran opet ne radi ,na WIN 8 je radio godinu i nesto dana a na WIN 10 nema ni nedelju dana vec se pokvari ,ta greska je specificna za TOSHIBA laptopove  ,inace kompjuter nema ni jedan ventilator u sebi i radi sa 4 gb rama ,hvala unapred ,ako moze sto pre odgovor hvala :helpsmilie:
 

4evra

  • Nerazzurro
  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10025
    • Pogledaj profil
Re: Microsoft Windows
« Odgovor #275 poslato: 30. novembar 2017, 17:51:37 »
Ubaci CD sa kojim si obarao i odradi popravku sistema.

Ako je specificna za toshibu, vjerovatno neka od komponenti u njihovim laptopima nije 'podrzana' sa drajverima na Win10.
It will be born here, at the Orologio restaurant,meeting place of artists and it will be always a team of great talent.On this splendid night it's colours will be given:The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale,because we are brothers of the world
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Bayern-fussball

Bayern-fussball

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Re: Microsoft Windows
« Odgovor #276 poslato: 30. novembar 2017, 18:07:16 »
Citat: 4evra;1484584
Ubaci CD sa kojim si obarao i odradi popravku sistema.

Ako je specificna za toshibu, vjerovatno neka od komponenti u njihovim laptopima nije 'podrzana' sa drajverima na Win10.

Hvala ti mogo za pomoc ,znaci mozda  je nesto hardverski ,vidim na netu nesto grafika ili mozda ram ,probacu to sto si napisao pa se javljam poz:
 

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 26477
    • Pogledaj profil
Re: Microsoft Windows
« Odgovor #277 poslato: 15. decembar 2017, 12:21:13 »



Da li neko zna rešenje za ovo?
Store deo, kao i update samo vrte u beskonačno i ne mogu ništa da uradim po tom pitanju.


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 

AiN

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1095
    • Pogledaj profil
Re: Microsoft Windows
« Odgovor #278 poslato: 15. decembar 2017, 13:23:16 »
Pokusaj da u servisima samo iskljucis i ukljucis servis za windows update.
Mada, i ja sam imao isti takav problem i ne znam da li postoji nesto sto nisam kucao u cmd/powershell i ostalo sto sam nalazio na netu i jedino resetovanje windowsa kroz settings je resilo problem.
 

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 26477
    • Pogledaj profil
Re: Microsoft Windows
« Odgovor #279 poslato: 15. decembar 2017, 13:55:11 »
Probao sam to već, to je bilo prvo.


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 

InoMessi

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 958
    • Pogledaj profil
Re: Microsoft Windows
« Odgovor #280 poslato: 9. februar 2018, 17:36:06 »


Microsoft posljednjih sedmica provodi žestoku kampanju predstavljanja Windows na ARM PC kao nešto što nudi slično iskustvo poput onoga kakvog korisnici imaju na Windows OS. Samo, postavlja se pitanje je li to samo marketinški trik da bi se proizvođači okrenuli novitetu na tržištu, zajedno s korisnicima od kojih svi skupa žive.

Naime, Windows na ARM nije nešto novo, Microsoft je predstavljao sličnu stvar kroz Windows Phone, Windows RT pa i Windows IoT. Svi oni su iskustvo Microsoftova operativnog sustava preslikavali na uređajima koje ne pokreću Intel ili AMD procesori. Dakle, nije ponajveća tehnološka kompanija na svijetu nova u ovom segmentu poslovanja, ima iskustva i to su temelji uvođenja poboljšanih noviteta.

Dok su nekad alternative tradicionalnim kompjuterskim procesorima bili PowerPC, Alpha, Itanium i MIPS, zadržao se ARM, koji se prvi put pojavio na Windows 7 2009. godine kao neslužbeni interni projekt Microsofta. Očito je "kliknulo" jer projekt se širio, nadograđivao i godinama očito čekao pravi trenutak da postane nešto ozbiljnije. Isprva su se koristili ARMv7 32-bitni procesori, ali vrijeme je učinilo svoje pa 64-bita čini temelje ARM procesora koji se vežu uz Windows.

Također, ono što je bila prepreka u ne tako davnoj prošlosti jesut softver. Primjerice, s Windows RT stiglo je ARM iskustvo, ali je API (aplikacijsko programsko sučelje) se vezao uz WinRT. Dakle, emulacija je bila ono što se nametalo kao jedino rješenje u cijeloj priči, a to nije bilo toliko stabilno kako je Microsoft htio. A htio je biti konkurencija za iOS. Kako je sve skupa prošlo znamo - nikako.

U novom pokušaju, ARM uređaji će koristiti 64-bitni Snapdragon 835 i pokreću daleko više aplikacija nego išta iz Microsoftove slične prošlosti. Samo, da se ne zalete, prvo će u Microsoftu "pustiti" na tržište ovaj sustav vezano s Windows 10 S. Problem te "lakše" verzije "desetke" jest u tome što podržava samo aplikacija iz Windows Store, što ponovno limitira korisnike.

Postoji i rješenje za to, svaki Windows 10 S korisnik može nadograditi operativni sistem na Windows 10 Pro, koji je Microsoft posebno načinio u ovom slučaju za ARM. Problem u tom slučaju jest nedostatak memorije i patnja po pitanju performansi jer ponovno se emulacijom rješavaju problemi stabilnosti i kompatibilnosti aplikacija.

Zaključak cijele priče jest da u Microsoftu mnogo pričaju, ali u praksi još uvijek nema istinskog računala koje može pokretati mobilne aplikacije bez prepreka i zadrške, sve je to još uvijek "rad u hodu". No, ne znači da se situacija nije vidno promijenila na bolje i da će uskoro Windows na ARM PC biti upravo to što mu i ime kaže.


IZVOR :
http://www.gamerscyber.net
 

dj90

  • Non mollare mai
  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 7546
    • Pogledaj profil
Re: Microsoft Windows
« Odgovor #281 poslato: 20. maj 2018, 11:13:41 »
ne mogu već dve nedelje da apejtujem sistem jer mi izbacuje ovu grešku

imam windows10 x64 original

na netu o tome ima par tekstova na kineskom i ništa drugo
koristio sam i update troubleshouter i ne pomaže

Prima squadra della capitale !
 

InoMessi

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 958
    • Pogledaj profil
Re: Microsoft Windows
« Odgovor #282 poslato: 20. maj 2018, 15:08:54 »
Skini update sa microsoft kataloga i pokusaj instalirati manualno.

Probaj i ovo :

http://www.thewindowsclub.com/there-were-problems-installing-updates

Probaj i one finte sa yta mozda upali nesto.
 

Marecar

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1016
    • Pogledaj profil
Re: Microsoft Windows
« Odgovor #283 poslato: 12. oktobar 2018, 18:34:05 »
Može pomoć?

U pitanju je ovaj zadnji oktobarski apdejt.

1.Kada uključujem komp, pojavi se Windows logo i zamrzne se. Međutim, svaki put moram da restartujem komp da bi ušao u njega kada se to desi.

2.Kada odem na sleep mode, i posle nekog vremena hoću opet da koristim komp, probudim komp, ali slike nema, na monitoru no signal. Pomerao sam miš, ne reaguje. Moram da restartujem da bi opet koristio kompjuter.

Ako neko ima neko rešenje, neka javi
 

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 26477
    • Pogledaj profil
Re: Microsoft Windows
« Odgovor #284 poslato: 4. april 2019, 18:03:42 »
Zna neko koji je ovo trip sa ikonicama?
Podesim ih unutar foldera na large, međutim one se vremenom same resetuju na small.
Probsao sam sa brisanjem icon cache, ali nakon reseta se vrati na staro.


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.