Autor Tema: Genije: 2. ML  (Pročitano 22860 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Genije: 2. ML
« poslato: 7. januar 2014, 20:32:34 »
Zna se
zamenik Clarka u
Birminghamu?





Lee Clark u frustrirajućem periodu kao trener ''Plavih''





Kako saznajemo, uprava kluba sa St. Andrewsa, pronašla je zamenu za Lee-a Clarka. Kako pojedini mediji u gradu navode, mesto trenera zauzeo je izdanak Birmingamove trenerske škole, Škot Barry McManamus.

Takođe, i predsednik tima, Carson Yeung, izjavio je kako je dolazak perspektivnog stručnjaka gotova stvar:
''Jako sam počastvovan što ću sarađivati sa trenerom koji potiče iz naše škole''.

McManamus je takođe, kada je bio mlađi, trenirao fudbal u Birminghamu, ipak zaustavio se na tom putu i upisao je trenersku školu. Škot nema ozbiljnog trenerskog iskustva, jedino je trenirao selekciju poletaraca Birminghama u periodu od decembra 2010. do avgusta 2012., od kada je prvi pomoćnik u klubu.
« Poslednja izmena: 8. januar 2014, 10:25:09 od strane Genije »
 

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Genije: 2. ML
« Odgovor #1 poslato: 7. januar 2014, 21:07:44 »
Želim da neko s vremena na vreme baci neku poruku, da znam da ne gubim vreme džabe na pisanje. Inače, ovo mi je sve jako zanimljivo, ali ne želim da gubim vreme ako sam loš (a znam da jesam).
 

Горан

  • Jelena Rozga
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 8496
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: Genije: 2. ML
« Odgovor #2 poslato: 7. januar 2014, 21:30:59 »
Samo napred.
PES 2019
"No act of kindness, no matter how small, is ever wasted." - Aesop
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Genije

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Genije: 2. ML
« Odgovor #3 poslato: 7. januar 2014, 21:41:52 »
Lako je vama živim legandama to da kažete :).
 

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Genije: 2. ML
« Odgovor #4 poslato: 7. januar 2014, 22:14:55 »
''Plavi'' hitaju na veliko ove sezone








Barry McManamus zaista radi sjajan posao na transfer tržištu. On je uspeo da izdejstvuje transfere Alžirca Foued Kadira i bivšeg Brazilskog reprezentativca Daniela Carvalha!

Obojica su veoma iskusni internacionalci, Kadir je branio boje Alžira na SP 2010., a kako stvari za sada stoje, biće udarni faktor na SP 2014. On je ove sezone prešao iz Marseja u Ren, ali samo nekoliko dana nakon potpisa ugovora sa klubom iz Severo-Zapadnog dela Francuske, moraće da novi ''put'', ovog puta na jug Engleske. Dvadesetdevotogodišnjak je potpisao trogodišnji ugovor, a cena koju je Birmingham morao da izdvoji je bila 3 miliona funti, dok će zarađivati 900 000 funti godišnje.


Kadir na predstavljanju


Carvalho, koji je potpisao ugovor na 5 godina, sa druge strane, nije baš na vrhuncu svoje karijere, ali i pored toga, i dalje predstavlja srce svakog veznog redu u kome se nalazi. U pitanju je vrlo inteligentan igrač, koji je dovoljno spretan sa loptom da jednim potezom reši utakmicu. Njegovo obeštećenje iznosilo je 2.2 miliona funti, a godišnje će inkasirati oko 1.5 miliona.
« Poslednja izmena: 7. januar 2014, 22:35:08 od strane Genije »
 

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Genije: 2. ML
« Odgovor #5 poslato: 9. januar 2014, 17:32:54 »
Ljudi, na zimovanju sam u SLO, neće me biti od priliko oko 10-15 dana. A nakon toga, LUDNICA CONTINUES!

EDIT: Sreća pa nisam zaboravio USB sa svim save-filovima, a PES 14 za lap mi je već skinut.
« Poslednja izmena: 10. januar 2014, 15:40:41 od strane Genije »
 

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Genije: 2. ML
« Odgovor #6 poslato: 10. januar 2014, 18:47:11 »
VELIKI MESEČNI REVIEW ENGLEKOG FUDBALA





ĐURIČIĆ STIGAO
IZBAČEN MANCHESTER UNITED
LUKAKU ČEKA JANUAR
DOBAR RAD McMANAMUSA VIDLJIV, ŽIGIĆ VRAĆEN U REPREZENTACIJU


Ovaj mesec prošao je burno za sve navijače Birminghama. Naime, ''Plavi'' su napravili pravu smenu generacija, iz omladinskog sastava su se priključila 2 igrača (Tellagard i Niellendner), na šta je trener vrlo pozitivno reagovao: ''Tellagard-a sam već trenirao dok sam bio glavni trener poletarcima, dok je Finac ipak malo iskusniji i sa njim sam radio predhodne sezone dok sam bio asistent''. U tim je doveden i Filip Đuričić, uzdanica i pokretač Srpske reprezentacije, koji je plaćen 3.4 miliona funti, a koji će godišnje inkasirati 950 000 funti.

NA PREDSTAVLJANJU, ĐURIČIĆ JE IZJAVIO SLEDEĆE  

''Čuo sam da se ovde u Birmingham-u pravi tim za budućnost, a takođe sam veoma dobro upućen u način na koji Barry McManamus radi sa mladim igračima, a i o skauting sistemu sam stekao veoma pozitivno mišljenje, jer ovaj spoj mladosti i iskustva sigurno neće razočarati''.

Birmingham je svoje utakmice u septembru dobio lakše nego što rezultati govore, a odigran je i pravi egal sa timom United-a, koji zaslužuje da mu posvetimo posebnu stranu.

LEEDS PAO U DERBIJU

Birmingham je ne baš ljubazno ugostio ekipu sa Elland-a. Leeds je došao u Birmingham pobednički raspoložen, željan za brejk i 3 boda već na startu

Rezultat od 1-0 svedoči o tome kakav smo fudbal gledali. Ipak, ne dajte da vas to zavara. Obe ekipe igrale su zatvoreno, čvrsto, čekale su svoju šansu. U 1. poluvremenu možda i jesmo gledali takav fudbal. Ali, u 2., obe ekipe lagano dodaju gas, sve do paklenih poslednjih 30 minuta. U tom periodu, Leeds je uputio svoj jedini šut ka golu, a onda je usledila i prava rapsodija u Birmingham-ovih igrača. U 71. minutu, Filip Đuričić, najveće pojačanje kluba sa St. Andrews-a, postiže gol na neverovatnu asistenciju njegovog saigrača u reprezentaciji, čoveka koji je se preporodio po dolasku McManamus-a, Nikole Žigića, omogućava svom timu laganu završnicu meča.
ĐURIČIĆ PROSLAVLJA PRVENAC


Ipak, zatvaranje se nije desilo, fudbaleri Birmingham-a su imali dve sjajne prilike da povećaju prednost, ali Dariusz Dudka, kao i prvom poluvremenu, nije iskoristio svoje šanse. Da nesreća bude još veća, Poljak je u 3 od 4 navrata pogađao sam okvir gola.

U 2. meču protiv Blackburn-a, Birmingham je takođe slavio minimalnim rezultatom, zahvaljujući Akwasi Asante-u. Holanđanin, Ganjanskog porekla, postigao je svoj 1. gol u debiju za Birmingham, jer se dugo kalio u Shrewsbury Town-u. On je iskoristio svoju šansu u 31. minutu, ali je zamenjan na kraju poluvremena, pa ga se i nismo nagledali prilično. U tom meču, McManamus je vrveo od nervoze: ''Dudka je promašio penal, neposredno nakon vodećeg pogotka, dok je Đuričić veliko razočarenje! Dobio je epitet pokretača ''Evropskog'' Birmingham-a, a to nije opravdao ni u jednom trenutku! Stalno se nalazi u lošoj kondiciji, ne zalaže se, i ima veliki problem sa motivacijom! Zaista velike prilike smo puštali u vodu, realizacija mora da se popravi pod hitno!'' Za Sun, Nick Stewart
« Poslednja izmena: 10. januar 2014, 19:45:35 od strane Genije »
 

Горан

  • Jelena Rozga
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 8496
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: Genije: 2. ML
« Odgovor #7 poslato: 10. januar 2014, 18:55:22 »
Mora neki malo duži tekst ovako jako kratak tekst trebaš da dodaš isto neke stvari poput nestašluka sa igračima to će da zainteresuje čitaoce.
PES 2019
"No act of kindness, no matter how small, is ever wasted." - Aesop
 

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Genije: 2. ML
« Odgovor #8 poslato: 10. januar 2014, 18:56:28 »
Citat: Горан;1233282
Mora neki malo duži tekst ovako jako kratak tekst trebaš da dodaš isto neke stvari poput nestašluka sa igračima to će da zainteresuje čitaoce.
Hoću brate, nego samo testiram fontove, da vidim da li ide uz naslov, da li je slika prikladna i tako. Ja sam veliki perfekcionista.
 

Горан

  • Jelena Rozga
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 8496
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: Genije: 2. ML
« Odgovor #9 poslato: 10. januar 2014, 19:04:21 »
E da i smanji malo sličice stvarno su ogromne. Evo sam ti odradio jedan model ako ti se sviđa koristi.

PES 2019
"No act of kindness, no matter how small, is ever wasted." - Aesop
 

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Genije: 2. ML
« Odgovor #10 poslato: 10. januar 2014, 19:44:25 »
Ja sam u nekom tripu što veće to bolje.
 

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Genije: 2. ML
« Odgovor #11 poslato: 10. januar 2014, 20:18:26 »
VELIKAN PAO POSLE JEDANAESTERACA

Pre meča:
Moyes: ''Očekuje nas pakao, imali smo dve pobede u BPL, ali ovo je potpuno drugačiji splet okolnosti, pratio sam Birmingham, mogu i hoće da pobede svakg.''
McManamus: ''Pobeda je u našim rukama, osećam to! Znam da je nećemo ispustiti! Imaćemo 12. igrača, navijače, koji su među najboljima u ovoj zemnji!''

McManamus izgleda i nije puno pogrešio što se fanova tiče, pre meča, navijači ''Plavih'' su potpuno nadjačali daleko brojnije ''Crvene Đavole'', a na Južnoj tribini (gde su inače bili smešteni navijači gostiju) Old Trafford-a, vila se specijalna koreografija, koja je glasila: ''Believe''.


Strelac, Nikola Žigić, ima iskustva sa ovakvim navijačkim spektaklima, kratko je prokomentarisao jedno od najboljih koreografija koje je video u životu.
Žigić: ''Ovo je nešto neverovatno, ovo sam samo na Marakani doživeo''!
Navijači Birmingham-a su podsmehljivo pričali o navijačim Manchester-a, a masovna grupa navijača, gradom je marširala vikajući: ''Goin' to the theatre!'' (''Idem u pozorište'').
Stvarno, kao da su osetili poruke sa tribina, igrači gostiju kao da su verom, i samo verom došli do apsolutno zaslužene pobede, koja je trebala i u regularnom delu da se desi, po rečima veoma ljutitog menadžera United-a, David-a Moyes-a: ''Birmingham je zaslužio to u regularnom delu, i to daleko ubedljivije, ako mene pitate''.
''Igrali smo patetično i bezidejno, treba da smo srećni što se Wayne našao tu gde jeste, na pravom mestu, u pravo vreme, da odloži našu sramotu!''
Povratnik u reprezentaciju Srbije, Nikola Žigić, koji će nakon ovog meča na leđima nosi broj 99, maestralnim solo prodorom matirao je Davd-a De Geu već u 21. minutu utakmice, i ostavio legendu gostiju, Ryan Giggs-a u potpunoj neverici!
 
Žigić (gore) slavi pogodak, Giggs (dole) u neverici

Zatim je još jedna u nizu prilika koje fudbaleri Birmingham-a nisu iskoristili: ovoga puta, u stopostotnoj šansi našao se i nije se snašao Lee Novak.

A onda je usledila kazna u vidu po malo i srećničkog pogotka Wayne Rooney-a. Nakon što je golma Doyle nespretno ispucao loptu, ona je se odbila do samog Rooney-a, kome uopšte nije bilo teško da zatrese mrežu. U produžecima, oba tima imali su velike šanse, Manchester u poslednjim trenucima preko Rooney-a, kada se Englez sam našao pred golom Doyle-a, a Birmingham je imao 3-4 dobre šanse, koje Đuričić i Niellendner nisu pretvorili u delo. A onda su usledili jedanaesterci...

Van Persie i Doyle izgledali su potpuno smireno i odlučno


A Doyle je se iskupio za grešku koja je koštala ''Plave'' pobede u regularnom delu! Majstorska odbrana ostavila je igrače domaćih u neverici!
A zatim je Kadir pokazao zašto je plaćen onoliko koliko je plaćen: veoma siguran udarac, u donji desni ugao.
Na 1-1 izjednačio je Rooney, a Đuričić je pogodio prečku, pa su timovi bili izjednačeni. Nakon perfektne treće serije, usledio je promašaj Valencie, a Shane Ferguson preuzima odgovornost...
TRENUTAK ISTINE
...
De Gea odlazi u levu stranu, a Birmingham u sledeće kolo!

DVE POTPUNO RAZLIČITE SLIKE


VALENCIA, NAJVEĆI TRAGIČAR: U POTPUNOJ SAM NEVERICI, NAJVIŠE SEBE KRIVIM.
Nakon meča, iz stručnih uglova, imali smo razne komentare na temu kako bi Birmingham, u stvari, mogao postati i šampion FA Cup-a. O promociji u BPL, kako tvrdi Arsène Wenger, menadžer Arsenala, ne treba ni pričati, jer je već zagarantovana. Za Sun, N. Stewart.
« Poslednja izmena: 11. januar 2014, 13:06:26 od strane Genije »
 

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Genije: 2. ML
« Odgovor #12 poslato: 11. januar 2014, 13:04:07 »
BLACKPOOL 1-2 BIRMINGHAM


Meč je bio pun kontroverznih sudijskih odluka, koje su, po navijačima Blackpool-a, koštale skupo njihov tim.

''Zaslužili smo veću pobedu'' bile su reči šefa stručnog štaba Birmingham-a, koji je dodao da ga pritisak domaćina na sudije ne dotiče. Istina, Birmingham je mogao i ubedljivije slaviti u svom prvom ligaškom gostovanju u ovoj sezoni. Nakon ove pobede, ''Plavi'' su se osamostalili na čelu tabele, a kako šef struke McManamus tvrdi, tako će do kraja sezone i ostati, jer, kako on tvrdi, njegova ekipa nema konkurenciju u ovoj ligi.
SASTAVI OBA TIMA



Meč je bio pun kontroverznih sudijskih odluka, koje su, po navijačima Blackpool-a, koštale skupo njihov tim.

''Zaslužili smo veću pobedu'' bile su reči šefa stručnog štaba Birmingham-a, koji je dodao da ga pritisak domaćina na sudije ne dotiče. Istina, Birmingham je mogao i ubedljivije slaviti u svom prvom ligaškom gostovanju u ovoj sezoni. Nakon ove pobede, ''Plavi'' se osamostalili na čelu tabele, a kako šef struke McManamus tvrdi, tako će do kraja sezone i ostati, jer, kako on tvrdi, njegova ekipa nema konkurenciju u ovoj ligi.

Meč je otpočeo, a već u prvom minutu, Kadir je u žaru borbe zaradio svoj drugi žuti karton u tekućoj sezoni, nakon što je veoma oštro startovao na Michael-u Chopri.
VELIKA BORBA OD PRVOG MINUTA
 

Nakon slabo izvedenog slobodnog udarca, Birmingham je lepo organizovao napad, a Žigić je, iz prve od sumnjivih odluka, zatresao mrežu domaćina, kada se igrao 10. minut. Naime, njegov reprezentativni saigrač Đuričić, poslao je fenomenalnu dugu loptu prema Žigiću, a mnogi na stadionu, pa i sam Žigić, mislili su da se nalazi u nedozvoljenoj poziciji. ''Okrenuo sam glavu prema sudiji, nisam video zastavicu i nastavio sam da trčim ka mreži i postigao sam svoj 3. gol u sezoni, zbog čega mi je drago. Ni nakon snimka nisam mogao da ocenim da li sam se nalazio u ofsajd poziciji, ali mi je drago što je ispalo kako je ispalo.''    

Nakon slabo izvedenog slobodnog udarca, Birmingham je lepo organizovao napad, a Žigić je, iz prve od sumnjivih odluka, zatresao mrežu domaćina, kada se igrao 10. minut. Naime, njegov reprezentativni saigrač Đuričić, poslao je fenomenalnu dugu loptu prema Žigiću, a mnogi na stadionu, pa i sam Žigić, mislili su da se nalaze u nedozvoljenoj poziciji. ''Okrenuo sam glavu prema sudiji, nisam video zastavicu i nastavio sam da trčim ka mreži i postigao sam svoj 3. gol u sezoni, zbog čega mi je drago. Ni nakon snimka nisam mogao da ocenim da li sam se nalazio u ofsajd poziciji, ali mi je drago što je ispalo kako je ispalo.''

PRVA MEĐU 2 KONTROVERZNE SITUACIJE


Birmingham je u prvoj sledećoj situaciji udvostručio svoju prednost, strelac je bio Asante, koga je Žigić sjajno uposlio sa krila. ''Veoma mi je drago što smo ga vratili sa pozajmice'', kratko je prokomentarisao McManamus.
ASANTE POVEĆAVA PREDNOST  


Zatim, usledila je još jedna kontroverzna odluka sudije. Naime, dosudio je ofsajd Fulleru, na šta je usledila veoma burna reakcije verne domaće publike.

''OFSAJD'' FULLERA


U sledećem napadu, ''Plavi'' su mogli da povedu i sa 0-3, ali je stativa se isprečila pri Asanteovom pokušaju.
AKWASI ASANTE POGAĐA STATIVU

Da bi sprečili kontru, fudbaleri ''Plavih'' napravili su faul na sredini, posle kojeg je Nathan Delfouneso, koji je rođen u Birminghamu i karijeru počeo u Aston Villi, gradskom rivalu, postigao veoma efektan gol, uradivši pri tom popularne ''makazice''.
NAJATRAKTIVNIJI GOL U SEZONI

Ipak, Birmingham je izdržao pritiske gostiju, i na kraju zasluženo slavio.

Birmingham je i dalje jedini klub sa stoprocentim učinkom u Championshipu, a McManamus je izjavio da će tako i ostati. Za Sun, N.S.
« Poslednja izmena: 11. januar 2014, 16:35:44 od strane Genije »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Deroko

darko2808974

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Re: Genije: 2. ML
« Odgovor #13 poslato: 13. januar 2014, 14:46:49 »
Vrlo dobro.Meni se ovo svidja,i samo nastavi tako.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Genije

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Genije: 2. ML
« Odgovor #14 poslato: 15. januar 2014, 13:29:01 »
BIRMINGHAM SAMLEO BOLTON, 4-0


Navjeći favorit za titulu u Championshipu, ekipa Birminghama, prosto je samlela Bolton na St. Andrewsu. U taborima obe ekipe vladao je optimizam pred ovu utakmicu, Dougie Freedman izjavio je kako ciljaju na pobedu, da je ovo prava prilika da se vidi snaga njihovog tima, i kako bi bilo šta drugo bilo razočaravajuće. McManamus je očekivao ubedljivu pobedu, uz to je izjavio i da je bilo šta neprihvatljivo. ''Ovo je prilika da pokažemo da smo najbolji tim u ovoj ligi, pobeda nam je obaveza, očekujem da bude ubedljiva, bilo šta drugo je neprihvatljivo!'' Meč je otpočeo u večernjim satima, a fudbaleri domaćih su već posle 3. minuta imali prednost: Nikola Žigić je postigao prvi pogodak na utakmici, i to vrlo efektan.

Nije prošlo mnogo vremena do sledećeg gola: Đuričić je sjajno centrirao posle kornera u 15. minutu, a spretni Žigić je glavom udvostručio prednost.

U 22. minutu, nakon sjajnog proigravanja Carvahla, Žigić je sjajnim ''lažnjakom'' prevario golmana i povećao na 3-0. Usledila je erupcija na tribinama, Žigić je postigao prvi het-trik u čitavom Engleskom fudbalu! Nismo mnogo čekali do nove majstorije, Carvahlo je uradio skoro čitav posao, a Žigić je samo prosledio loptu u mrežu u 30. minutu za 4-0!
RAPSODIJA NA TRIBINAMA POSLE 4. GOLA    

''Ponosan sam na sebe, želim da zahvalim ljudima iz kluba na sjajnom tretmanu, vratili su me u život, pogotovo gospodin McManamus, on je sjajan trener, pitanje je da li bih se ikad vratio u reprezentaciju da ne radim sa ovakvim stručnim štabom''.

Škot je Srbina izbacio već posle 45 minuta igre, usledilo je povlačenje, i u 2. poluvremenu Birmingham je držao loptu na sredini terena i lagano priveo ovaj meč kraju.
IGRAČI PROSLAVLJAJU VELIKU POBEDU SA NAVIJAČIMA

Posle meča, McManamus je imao pune reči hvale za Srpski tandem u taboru Birminghama: ''Đuričić i Žigić su nam udarne igle, Filip je jedan od najboljih vezista u Engleskom fudbalu, sa njima dvojicom, kao i sa ostalim pojačanjima, možemo daleko i u PL da doguramo''.                  Za Sun, N. Stewart
« Poslednja izmena: 15. januar 2014, 15:34:05 od strane Genije »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: darko2808974, Aleksa Bogdanovic