Autor Tema: Pitanje za UO  (Pročitano 99190 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Marko.mil

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 587
    • Pogledaj profil
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #30 poslato: 18. novembar 2013, 11:42:02 »
Да ли ће наш цењени управни одбор дискутовати, изнети на сто предмет под редним бројем 226/2013 у вези случаја са нашим цењеним менаџером Коцом тима ФЦ МАРГИТА УНИТЕД, и донети одлуку на предлог у вези финансијске ињекције... :blabla  :thumbup:
 

Hadis Zekic

  • PS4 PSML United
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2630
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje za UO
« Odgovor #31 poslato: 1. decembar 2013, 13:44:01 »
Smanjite obe divizije na 16 timova mnogo je lepse ;)...
 

Spale

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 959
    • Pogledaj profil
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #32 poslato: 3. decembar 2013, 23:39:15 »
Jesus Navas - na sajtu stoji da je 3.5 sezone kod mene. Ukoliko ga otpustim da li dobijam full sumu sa TM-a?
 

Soufiane Touzani

  • Sir Alex Ferguson
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2270
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #33 poslato: 4. decembar 2013, 09:39:54 »
Ne možeš njega za 100% da otpustiš jer nisi dve sezone igrao sa njim.
 

hnikola

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 580
    • Pogledaj profil
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #34 poslato: 4. decembar 2013, 10:35:09 »
Soufiane je predložio ja mislim,pa samo da podsetim da bi moglo da se realizuje da fer plej nagradu dobija samo igrač koji ima odigran određen broj utakmica,jer je glupo da igrač koji je dobio neke utakmice ili izgubio na službeni,u kojima nije imao ni priliku da dobije karton,dobije fer plej nagradu.:hammer:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: fantaz, Macan

MakiBor

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2422
    • Pogledaj profil
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #35 poslato: 4. decembar 2013, 12:53:48 »
Citat: hnikola;1222235
Soufiane je predložio ja mislim,pa samo da podsetim da bi moglo da se realizuje da fer plej nagradu dobija samo igrač koji ima odigran određen broj utakmica,jer je glupo da igrač koji je dobio neke utakmice ili izgubio na službeni,u kojima nije imao ni priliku da dobije karton,dobije fer plej nagradu.:hammer:

Ja mislim da je ovo odlican predlog. Odnosno da kad se racuna fer plej nagrada da se uzimaju u obzir i broj odigranih utakmica, npr: veci je fer plej ako odigras 20 utakmica i dobijes 1 zuti nego ako odigras 15 utakmica i ne dobijes nijedan (bar po meni). Ja sam na sajtu uveo fer plej indeks, koji za racunicu uzima broj kartona i broj odigranih utakmica. Sto manji indeks to veci fer plej: http://www.psml.rs/?action=atst.

Mislim da je ovo najbolje resenje, s tim sto mozemo malo da poradimo na racunanju indeksa ali kao ideja mislim da je odlicno.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: fantaz, Soufiane Touzani, Macan

fantaz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1036
    • Pogledaj profil
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #36 poslato: 4. decembar 2013, 13:17:15 »
Citat: MakiBor;1222261
Ja mislim da je ovo odlican predlog. Odnosno da kad se racuna fer plej nagrada da se uzimaju u obzir i broj odigranih utakmica, npr: veci je fer plej ako odigras 20 utakmica i dobijes 1 zuti nego ako odigras 15 utakmica i ne dobijes nijedan (bar po meni). Ja sam na sajtu uveo fer plej indeks, koji za racunicu uzima broj kartona i broj odigranih utakmica. Sto manji indeks to veci fer plej: http://www.psml.rs/?action=atst.

Mislim da je ovo najbolje resenje, s tim sto mozemo malo da poradimo na racunanju indeksa ali kao ideja mislim da je odlicno.

Zncaci li to da sam po ovome ja po fer pleju u 2 diviziji prvi pošto imam najmanji indeks  http://www.zaslike.com/files/8n8vcsgyxe1uonf4ba1.jpg  i da trebam dobiti nagradu za isti.

MakiBor

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2422
    • Pogledaj profil
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #37 poslato: 4. decembar 2013, 13:31:20 »
Citat: fantaz;1222268
Zncaci li to da sam po ovome ja po fer pleju u 2 diviziji prvi pošto imam najmanji indeks  http://www.zaslike.com/files/8n8vcsgyxe1uonf4ba1.jpg  i da trebam dobiti nagradu za isti.

Jos uvek ne... Ovo moje je samo predlog kako bi u buduce moglo da se racuna fer plej... UO jos uvek nije doneo odluku da se ovo koristi... Tako da za sada je jos uvek na snazi da fer plej nagradu dobija onaj ko ima najmanje kartona kako je i do sada bilo...
 

fantaz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1036
    • Pogledaj profil
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #38 poslato: 4. decembar 2013, 13:41:29 »
Citat: MakiBor;1222273
Jos uvek ne... Ovo moje je samo predlog kako bi u buduce moglo da se racuna fer plej... UO jos uvek nije doneo odluku da se ovo koristi... Tako da za sada je jos uvek na snazi da fer plej nagradu dobija onaj ko ima najmanje kartona kako je i do sada bilo...

Hmm, mada zaista nije fer plej da mi koji smo odigrali vise utakmica i tu imali mogucnost dobiti kartone izjednacimo sa onima koji su odigrali manje i dobili na sluzbeni rezultat, osobno jedini imam odigranih 15 utakmica, a iznos od 3m za taj isti fer plej nije mali, tako da je moje misljenje da sam po tome zakinut. Na samom kraju u fer plej spada i sve odigrane tekme na vrijeme :D ili barem najveci dio njih :D
« Poslednja izmena: 4. decembar 2013, 13:58:47 od strane fantaz »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Spale

fantaz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1036
    • Pogledaj profil
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #39 poslato: 6. decembar 2013, 10:53:13 »
Postovani UO
čitate li vi ovu temu koja je naslovljena na Vas i jeste li raspravljali o ovome gore pisanom, a vezano za fer plej i dodjelu istoga timovima koji su odigrali sve utakmice, u odnosu na ove sto nisu pa time i smanjili mogucnost dobijanja kartona, u ovom slucaju tice se mene jer sam jedini odigrao svih 15 utakmica, a i to ulazi u fer plej, zar ne ?
Necu previše da polemiziram, ali ovako ostaje mogucnost da na kraju sezone kad sam bez kartona pustim da izgubim na sluzbene i samim tim ne mogu dobiti karton(e), a pokupim nagradu od 3m, nije isto odigrati 11 ili 15 utakmica znate i sami kako se dobivaju kartoni u PES-u.
Molim da mi se odgovori sta ce biti po tom pitanju, jer u pitanju je ipak fair play.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Hadis Zekic, MakiBor

Hadis Zekic

  • PS4 PSML United
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2630
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje za UO
« Odgovor #40 poslato: 6. decembar 2013, 11:17:40 »
Svaki mec koji je neko izgubio sluzbenim neka se pise njemu kao karton i onda cemo da vidimo ko je pobednik ;).

rezultat 0-0 kao sluzbeni bi ja ukinuo...
 

Yoda

  • Sedam
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1184
    • Pogledaj profil
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #41 poslato: 6. decembar 2013, 11:45:30 »
Ja nisam menadzer... jos ;) ... ali pratim sta se pise a ima i stvari koje mogu da se odnose i na klasik ligu... Kao sto rece Hadis 0:0 kao sluzbeni je bezveze jer obojica budu nagradjeni bodom a trebalo bi obojici da se pise poraz, ali ne znam koliko je to problematicno implementirati. Takodje sluzbeni u menadzer ligi moze da povuce i zuti (ili crveni) za kapitena, recimo, + moze da bude i novcane kazne, pa kome se isplati (mada postoji vec za karton kazna...). Trebalo bi i sluzbeni rezultat da bude 3:0 a ne 1:0 jer je tako realnije a i osetno u gol razlici posle...
Pozz
Ponekad u fudbalu moras davati golove!!!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Hadis Zekic

Hadis Zekic

  • PS4 PSML United
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2630
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje za UO
« Odgovor #42 poslato: 6. decembar 2013, 11:47:40 »
Mudro zboris :)
 

MakiBor

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2422
    • Pogledaj profil
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #43 poslato: 6. decembar 2013, 12:12:32 »
Mozda ne mora da bude karton za sluzbeni poraz (ipak je bezveze), ali mozemo da napravimo kao sto je sada na sajtu samo da se u ukupan broj odigranih utakmica racunaju i utakmice koje si dobio sluzbenom pobedom jer to ipak nije do tebe ako protivnik nije mogao da odigra...i to ce praviti razliku za fer plej...
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #44 poslato: 6. decembar 2013, 17:49:19 »
Sva pravila koja donesemo vaze od sledece sezone. Tako da samim tim i pravilo o fer pleju koje jos nije izglasano na UO, niti smo imali vremena ozbiljnije da mu se posvetimo (svi smo mi ljudi od krvi i mesa sa svojim privatnim obavezama) koliko je potrebno da se utanace svi detalji. U principu imamo neki plan kako bi to trebalo da izgleda ali je potrebmo da se sve to dobro prostudira kako ne bismo imali problema u buducnosti. Samim tim Fantaz neces dobiti dodatnih 3 miliona jer pravilo jos nije doneto a i kada se donese, ne mozemo ga primeniti retroaktivno.

Sto se tice sluzbenih rezultata, kartona, novcanih kazni i svega sto ide uz to, da me ne shvatite pogresno, lako je reci ali je tesko sprovesti u delo. Imali smo nekoliko razlicitih situacija u protekloj sezoni gde je jednostavno trebalo drugacije da se postupi. Gde su po mom misljenju pogresni sluzbeni rezultati upisani. Svi mi kojima su upisivani sluzbeni rezultati ne mozemo da sudimo o tome jer smo i sami akteri istih i svako ima svoja ubedjenja.

Nisu svi slucajevi isti i ne moze se na sve slucajeve gledati isto. Ne moze merilo da bude samo to sto neko ima manje odigranih meceva u ligi i da mus e zbog toga pisu sluzbeni porazi u preostalim mecevima. Ne moze jer smo imali slucaj gde ljudi namerno izbegavaju da odigraju meceve sa managerima koji imaju manji broj odigranih meceva (desavalo se meni i u klasiku) jer ce uvek moci da kazu da imaju vise odigranih meceva i da njima treba da se pise sluzbena pobeda. Nebitno je sto je onaj ko ima manje meceva na chatu svaki dan i sto salje poruke da se odigra mec. Njima je to nevazno, oni misle da zasluzuju pobedu. Kako tu presuditi, sta je tu dovoljno da bi se presudilo u neciju korist, da li je dovoljan SS ili je dovoljno to da onaj ko upisuje sluzbene rezultate bude i sam aktivan na chatu pa vidi ko je tu a ko nije.

Kako na primer da se postavite u situaciji gde neko ne moze da odigra protiv drugog managera zbog ocajne konekcije. Imamo i takvih slucajeva. Ima nekoliko klubova koji jednostavno ne mogu da odigraju protiv par ljudi iz lige. Prosto je nemoguce odigrati zbog ocajne konekcije i laga. Ovaj drugi moze da kaze meni je sve super i da igramo a vi ne mozete da se maknete. odigrate mec primite pet ili deset komada, samo zato sto morate da odigrate mec da ne bi popili novcanu kaznu. Da li je i to ok?

Ima jos primera sta sve moze da se dogovodi, kakve sve situacije mogu da budu, o svemu tome treba razmotriti i dogovoriti se. Ponovo kazem najlakse je da se napise da to mora da se resi ali dajte konkretan plan kako da se to resi. Niko nije napisao i rekao da mi iz UO sve znamo.

Povodom predloga koji je napisao ˝Sedam˝ kako to da sprovedes u delo? da se kapitenu da zuti ili crveni karton. Ko je odlucuje ko je kapiten u nekom timu? Niko ovde ne pise ko mu je kapiten, zamenik kapitena. jedne nedelje jedan, druge nedelje drugi. Ali ajde da kazemo i da to tako odradimo, svako u svojoj temi napise ko je kapiten njegovog tima, ko zamenik. Kako da ubacis to pravilo? Mi se vodimo pravilima iz RL, koliko je to moguce. Ovako nesto nemas u Rl da se kapitenu da zuti karton. Imas za kasnjenje meca ali ne i za sluzbeni rezultat.

Ono sto morate da shvatite. Nismo svi ovde u srednjoj skoli, osnovnoj skoli, fakultetu, niti smo svi ozenjeni, niti svi imaju decu, niti svi imaju posao. Nemamo svi isto slobodnog vremena. Ja odigram 3-4-5 meceva nedeljno. Neko to odigra za dva sata a za kompom provede 12 sati dnevno. Zato sam ja upao u problem sa manjim brojem meceva u odnosu na druge. Radim po ceo dan i sad sam na poslu a kad dodjem kuci druzim se sa detetom i zenom. Ima ovde managera koji imaju takodje porodicu, koji isto rade, ali oni drugacije gledaju na zivot i slobodno vreme. Njima je mozda zabavnije da se sa vama druze umesto sa sopstvenom porodicom. To je vec njihova stvar. Znam da ce neko da napise pa sto se prijavljujes da igras. Na ovome sa pojedinim ljudima ovde na forumu radim 4 godine. Jedan sam od osnivaca ove lige, da nije Toje, Soufianea, Mihaela i Javicusea koji samnom cine UO, ova liga bi odavno izgubila smisao. Niko od nas koji smo u UO nije sam zaslzan za ovo sto je liga sada. Zajednickim trudom, smo ovde gde se nalazimo. Nekada imamo vise slobodnog vremena, nekada manje. Ova tema je otvorena kako bi i manageri koji nisu u UO postavili neko pitanje UO ali slobodno predlozite i neke izmene. Ko bude imao prvi vremena, odgovorice Vam na svako postavljeno pitanje.

Toliko za sad!
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Toja, circulation