Autor Tema: PSML Sajt - Obaveštenja!  (Pročitano 63716 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

keser

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 588
    • Pogledaj profil
Re: Prvi oficijalni sajt PSML!
« Odgovor #15 poslato: 27. avgust 2013, 20:11:47 »
Alal vera, kod mene je sve ok.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: MakiBor

koca013

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1664
    • Pogledaj profil
Re: Prvi oficijalni sajt PSML!
« Odgovor #16 poslato: 27. avgust 2013, 20:55:18 »
kod mene visak  :  MARCOS ASSUNCAO

ostalo sve ok    SVAKA CAST MAKI(PANJU)  :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: MakiBor

zizkamas

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 347
    • Pogledaj profil
Odg: Prvi oficijalni sajt PSML!
« Odgovor #17 poslato: 27. avgust 2013, 23:06:39 »
Visak : Jerome - Otisao u : FA

Makibor necu te hvalit da se ne umislis :D




I stadion sam prosirio na 26k

Makibor jos kad kliknem kraj kluba ono levo na Zizkamas izide mi profil dwa ostalima je ok

Svaka cast
« Poslednja izmena: 27. avgust 2013, 23:11:35 od strane zizkamas »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: MakiBor

cevali

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3189
    • Pogledaj profil
Re: Prvi oficijalni sajt PSML!
« Odgovor #18 poslato: 27. avgust 2013, 23:11:06 »
Igraci koji su visak:

1) Valdes (http://pesdb.net/pes2013/player.php?id=9291) nije nikad bio kod mene
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: MakiBor

Marko.mil

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 587
    • Pogledaj profil
Re: Prvi oficijalni sajt PSML!
« Odgovor #19 poslato: 28. avgust 2013, 10:13:57 »
Igraci koji su visak:

1) Dani Esro (PESDB), ne znam ciji je al moj nije

Sve ostalo je ok...

I Maki svaka cast za sajt, kapa dole...!!!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: MakiBor

fantaz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1036
    • Pogledaj profil
Re: Prvi oficijalni sajt PSML!
« Odgovor #20 poslato: 28. avgust 2013, 10:36:25 »
Kod mene u NK Drenovi sve u redu, pohvale i cestitke za rad na sajtu Makibor, a također i Toji na novom online FI programu i cijeloj upravi tj. svima koji doprinose da stvari budu bolje i jednostavnije svima nama i da se lijepo igramo.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: MakiBor, Toja, cercil

operativac

  • tatko na online
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2744
    • Pogledaj profil
Re: Prvi oficijalni sajt PSML!
« Odgovor #21 poslato: 28. avgust 2013, 13:36:56 »
igraci koji su visak: anania, t.kongolo, jm rohas,
PSNID> operativac
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: MakiBor

Hadis Zekic

  • PS4 PSML United
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2629
    • Pogledaj profil
Odg: Prvi oficijalni sajt PSML!
« Odgovor #22 poslato: 28. avgust 2013, 14:43:36 »
Cepi maknes POLGU, ostalima u D1 su dobri sastavi na novom sajtu koliko sam ja mogao da vidim.

Sad cu da proverim jos za D2...
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: MakiBor

Hodza

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1064
    • Pogledaj profil
Re: Prvi oficijalni sajt PSML!
« Odgovor #23 poslato: 28. avgust 2013, 15:11:08 »
Kod mene je sve ok.
PS Svaka cast za sajt.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: MakiBor

Hadis Zekic

  • PS4 PSML United
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2629
    • Pogledaj profil
Odg: Prvi oficijalni sajt PSML!
« Odgovor #24 poslato: 28. avgust 2013, 16:09:55 »
I u D2 su ekipe sa savojim sastavima, samo kod nemog posmatraca da se stavi ime igracu leo kanu umesto l :)...
 

MakiBor

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2422
    • Pogledaj profil
Re: Prvi oficijalni sajt PSML!
« Odgovor #25 poslato: 29. avgust 2013, 16:28:45 »
TRANSFERI NA SAJTU

Drugari,

Evo da vas obavestim da su sredjeni i trenaferi na sajtu. Nadam se da rade kako treba i da nece biti komplikovani za koriscenje. Evo kratko uputstvo kako se koriste i MOLIM VAS DA GA PROCITATE, iako vas mrzi, da ne moram sve ovo svakom ponovo da prepricavam na chat-u.
Znaci na sajtu, kao i kod nas u igri postoje dva "moda": 1) sezona - kad se igraju mecevi, 2) prelazni rok;

1) SEZONA: Dok traje sezona prelazni rok je zatvoren. Sta ovo za vas znaci? To znaci da u toku sezone, vi mozete da saljete zahteve za free agente, mozete da otpustate igrace i da trgujete medju sobom normalno ali ce se svi ti transferi odigrati tek u sledecem prelaznom roku. Znaci ako neko od mene u sred sezone kupi Briand-a i ja potvrdim transfer, Briand ostaje do sledeceg prelaznog roka kod mene i tek onda prelazi u drugu ekipu. JEDNOM POTVRDJEN TRANSFER NE MOZE SE OTKAZATI (osim u specijalnim slucajevima kad UO tako odluci). Suma sumarum, dok traje sezona vas tim ostaje nepromenjen nebitno od toga da li ste kupili nesto ili ne.

2) PRELAZNI ROK: Ukoliko je prelazni rok otvoren, svi transferi, kupovina free agenata i otpustanje igraca se odigrava odmah. Izuzetak je, za sada, otpustanje igraca koje mora UO da potvrdi pre nego sto igrac bude otpusten.

Kako napraviti transfer?
Prosto, nakon sto nadjete igraca kojeg zelite (ili kroz pretragu ili u spisku igraca nekog tima) na desnoj strani tabele nacicete link za slanje zahteva za tog igraca ("Posalji zahtev"). Nakon sto popunite formu koja vam se prikaze, zahtev za kupovinu tog igraca bice poslat vlasniku (ili UO ukoliko se radi o free igracu).
Menadzer od kog kupujete igraca ce transfer moci da potvrdi u spisku njegovih transfera.
Znaci onog trenutka kad vam neko posalje zahtev za igraca vi mozete u spisku transfera (6 ikonica sa leve strane) da potvrdite ili odbijete transfer.

Kako da otpustim igraca?
Ukoliko zelite da optustite igraca. Pored njegovog imena u spisku timova nacicete link "Otpusti". Klikom na ovaj link dobicete formu na kojoj ce da vam se, ukoliko ste uneli dobar TM link, obracuna cena po kojoj otpustate igraca i ukoliko vam cena odgovara klikom na dugme "Otpusti" otpustate igraca iz tima. UO za sada mora da pregleda sve zahteve za otpustanje i da potvrdi da je cena po kojoj mozete da otpustite igraca bas ta koja je obracunata. Posto je ovo jos uvek beta verzija sajta, mora za sada ovako. Ukoliko se pokaze da ovo radi kako treba izbacicemo potrbu da UO potvrdi otpustanje igraca.

Kako da stavim igraca na transfer listu?
Ukoliko zelite da stavite igraca na transfer listu. Pored njegovog imena u desnom delu tabele imate link "Prodaj igraca". Klikom na link otvorice se forma. Popunite formu i kliknite na "OK" da bi potvrdili postavljanje igraca na TL. Ukoliko ste sve uneli kako treba igrac ce se pojaviti na transfer listi i umesto link "Prodaj igraca" pojavice se link "Povuci sa TL". Klikom na ovaj link povlacite igraca sa transfer liste.
Igraci su na TL poredjani po vremenu postavka na TL. Tj igrac koji je poslednji postavljen na listu bice prvi na listi. Kako bi sprecili zloupotrebu, ukoliko sklonite igraca sa TL i odmah vratite na istu, taj igrac nece biti postavljen na vrhu liste! Da bi igrac bio na vrhu liste mora odredjeni period da bude sklonjen sa liste.

- Trenutno je na sajtu zatvoren prelazni rok dok se ne zavrsi turnir.
- Svim igracima je dodata jos jedna sezona u timu za odigrani turnir.

Sto se mene tice, ako se UO slozi sa tim, mozete poceti da koristite sajt za transfere. Jedino sto treba da znamo je da sajt gubi svrhu ukoliko se na njemu redovno ne azuriraju transferi. Posle par ne azuriranih rokova sigurno vise od 50% igraca nece biti u pravim klubovima i onda smo "dzabe krecili" :) Mogucnosti sajta su velike, mozemo dosta toga sto sada radimo rucno da automatizujemo i sa moje tacke gledista bice svima mnogo lakse ukoliko jedan ovakav alat zazivi.

Eto toliko od mene za sada. Sledeca faza bi bila da ubacimo finansijske izvestaje u saradnji sa Tojom. A zatim u saradnji sa Soufom da sajt ili integrisemo ili usko povezemo sa forumom i sajtom Pes-Serbia.net.

Sportski pozdrav!

 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Hodza, Hadis Zekic, foneTag, koca013, zizkamas, Marko.mil, AST, fantaz, Vojo_90, Kepa

MakiBor

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2422
    • Pogledaj profil
Re: Prvi oficijalni sajt PSML!
« Odgovor #26 poslato: 9. septembar 2013, 16:57:49 »
Statistika

Za sve ljubitelje poredjenja i natecanja, na sajt je ubacen deo za statistiku. Za sada je to samo tablica timova koja moze da se sortira po raznim vrednostima: vrednost ekipe, velicina stadiona, vrednost po TM, razlika u vrednosti, prosek godina. Hadis nije niucemu prvi :tt2: :D

Kasnije cemo ovde ubaciti i druge statistike tipa ko je najvise para potrosio u prelaznom roku, ko je najvise igraca kupio/prodao. Ubacicemo i statistiku za igrace tipa 10 najskuplje placenih, 10 najskupljih po tm, 10 najmladjih i tome slicno.

Na kraju svih krajeva ako uspemo ubacicemo i statistiku medjusobnih duela kao i statistiku lige (ko je kada sta osvojio)...ali otom potom.

Ako neko ima jos neku ideju koja je zanimljiva da se ubaci na sajt neka napise u postu pa cemo da vidimo sta moze a sta ne.


Finansije

Vodjenje finansija je isto implementirano na sajtu ali ce biti otkljuceno za koriscenje tek nakon ovog prelaznog roka odnosno na pocetku sledece sezone. Finansije su odradjene zahvaljujuci Tojinom web FI Creator-u koji sam integrisao u sajt i u postojecu bazu. Tako da svi naklon Toji :rockon:

Eto to je to sto se tice sajta za sada. Nadam se da ce sve lepo da funkcionise i da se u narednih par sezona pokazati kako sve ovo nije bilo uzalud ;)


Aj zivi bili!

« Poslednja izmena: 9. septembar 2013, 17:13:38 od strane MakiBor »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Toja, Mihajlodc, javicuse, Mihael, Hadis Zekic, fantaz, shope, AST, keser, Vojo_90, Kepa, circulation, xX8Lampard8Xx

Hadis Zekic

  • PS4 PSML United
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2629
    • Pogledaj profil
Odg: Prvi oficijalni sajt PSML!
« Odgovor #27 poslato: 9. septembar 2013, 19:31:35 »
Rasa bolji od mene samo ovo ime kluba kad sortiram, na ove druge stavke je slab :)...
 

zizkamas

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 347
    • Pogledaj profil
Odg: Prvi oficijalni sajt PSML!
« Odgovor #28 poslato: 9. septembar 2013, 21:56:14 »
Moram da se javim :D
makibor bilo bi dobro kad bi uveo listu strelaca nekako i asistenata :D
 

MakiBor

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2422
    • Pogledaj profil
Re: Prvi oficijalni sajt PSML!
« Odgovor #29 poslato: 23. septembar 2013, 23:37:04 »
Posto vidim da mnogima nije jasno kako funkcionisu otpustanja i angazovanja free igraca na sajtu evo jedno kratko uputstvo:

1) Otpustanje igraca - Kada otpustate igraca, odaberete u svom timu kog hocete da otpustite i onda kliknete na ikonicu za otpustanje igraca u desnom delu tabele. Dobicete novi prozorcic u kojem ce AUTOMATSKI da vam se upise cena sa TM-a, samo budite malo strpljivi! Ukoliko igrac nije dostupan na TM-u ili ukoliko cena igraca nije dostupna na TM-u, u polje za cenu ce se upisati 0...ne brigajte u vezi toga vec nakon sto vam se ispise brojka u polju za TM cenu kliknite na dugme "Otpusti" i ZAHTEV za otpustanje je poslat. Nakon ovoga igrac ce ostati u klubu sve dok neki od admina ne potvrdi ovaj transfer i do  OTVARANJA prelaznog roka. Ukoliko je rok otvoren, cim admin potvrdi ovaj transfer igrac ce otici iz vaseg kluba!

KAKO DA ZNAM DA LI SAM SVE URADIO KAKO TREBA?


Jednostavno, ukoliko je zahtev uspesno poslat, u vasim transferima pojavice se transfer tog igraca u Free Agent-e i pored njega ce pisati status transfera, odnosno da li je potvrdjen ili nije. Ukoliko pise da nije potvrdjen strpi te se i dajte sansu adminima da provere transfer. Ukoliko pise da je odbijen nesto nije u redu i kontaktirajte nekog admina. Ukoliko pise da je je transfer potvrdjen a igrac je jos uvek u klubu to znaci da transfer period nije OTVOREN! Znaci nema potrebe da otpustate igraca nekoliko puta, dovoljno je jednom i ukoliko se pojavi u vasim transferima novi transfer to je sve sto vi treba da uradite!

2) Kupovina Free Agenta - Kada kupite free agenta, dovoljno je da jednom posaljete zahtev. Nakon sto se zahtev proveri i potvrdi i transfer rok OTVORI igrac ce preci kod vas u tim, osim ako naravno ne treba izvrsiti licitaciju za igraca. Takodje nema potrebe slati vise zahteva za istog igraca. Znaci ukoliko u vasim Free Agentima stoji zahtev za igraca kojeg zelite to je sve sto treba da uradite vezano za to! Ostalo je samo da cekate da se otvori prelazni rok.
Cenu igraca ne mozete da upisete sami vec samo ubacite TM link i kliknite na polje za cenu i cena ce se sama izracunati!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Vojo_90, AST, cercil, Hadis Zekic, zizkamas