Autor Tema: PES 2014 hardverska zahtevnost  (Pročitano 252266 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

AiN

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1095
    • Pogledaj profil
Odg: PES 2014 hardverska zahtevnost
« Odgovor #855 poslato: 16. mart 2014, 20:40:14 »
Ljudi sa dosta jacim konfiguracijama su se zalili da im pes ne radi i na low kako treba, tako da nema pravila. Moze raditi, a i ne mora :D
 

boske

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 761
    • Pogledaj profil
Re: PES 2014 hardverska zahtevnost
« Odgovor #856 poslato: 17. mart 2014, 11:36:06 »
Slazem se :)
 

samo-partizan

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 265
    • Pogledaj profil
Odg: PES 2014 hardverska zahtevnost
« Odgovor #857 poslato: 17. avgust 2014, 23:01:49 »
Kako je moguce da na ovoj konfiguraciji secka pes na maksimumu evo konfiguracije
[TABLE=class: data-table]
[TR=class: even]
[TH=class: label]Procesor
[/TH]
                                              [TD=class: data last]AMD Quad-Core A8-6410 APU with Radeon R5 Graphics (2 GHz, 2 MB cache)[/TD]
                      [/TR]
                [TR=class: odd]
                [TH=class: label]Memorija
[/TH]
                                              [TD=class: data last]8 GB 1333 MHz DDR3 SDRAM (1 x 8 GB)[/TD]
                      [/TR]
                [TR=class: even]
                [TH=class: label]Hard disk
[/TH]
                                              [TD=class: data last]750 GB, 5400rpm[/TD]
                      [/TR]
                [TR=class: odd]
                [TH=class: label]Grafička kartica
[/TH]
                                              [TD=class: data last]AMD Radeon HD 8570M 2 GB DDR3[/TD]
                      [/TR]
                [TR=class: even]
                [TH=class: label]Ekran
[/TH]
                                              [TD=class: data last]15.6" (1366 x 768pix)[/TD]
                      [/TR]
                [TR=class: odd]
                [TH=class: label]Optički uređaj
[/TH]
                                              [TD=class: data last]DVD-RW[/TD]
                      [/TR]
                [TR=class: even]
                [TH=class: label]Mreža
[/TH]
                                              [TD=class: data last]LAN100Mbps Wi-Fi: 802.11b/g/n (1x1) Bluetooth® 4.0 combo[/TD]
                      [/TR]
                [TR=class: odd]
                [TH=class: label]Povezivanje
[/TH]
                                              [TD=class: data last]1xHDMI, 1xheadphone/microphone combo, 2xUSB 2.0, 1xUSB 3.0, 1xRJ-45,[/TD]
                      [/TR]
                [TR=class: even]
                [TH=class: label]Web kamera
[/TH]
                                              [TD=class: data last]HD + mikrofon[/TD]
                      [/TR]
                [TR=class: odd]
                [TH=class: label]Baterija
[/TH]
                                              [TD=class: data last]4-cell (41 WHr) Li-ion[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Moguce da je u podesavanjima za graficku nesto ukljuceno sto ne treba ali ja nisam nista cackao sveze instaliran windows 7 64bit sa drajverima za graficku sve radi.Pes 2014 original takodje sveze instaliran sa patch koji rade normalno ali jedino secka to me ubija.Na starom kompu gde je procesor imao dva jezgra nigde nije seckao i sa grafickom 5700 1gb ddr5 ali ovde eto secka,e da na onoj konfiguraciji je sve bilo good ali ovde PES kaze da je procesor ok.Dali je moguce da nisam neke drajvere za procesor instalirao nesto...
 

Infinity

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1466
    • Pogledaj profil
Odg: PES 2014 hardverska zahtevnost
« Odgovor #858 poslato: 17. avgust 2014, 23:05:08 »
Није игра нешто захтевна, него је Конами "одрадио" најгору оптимизацију игре још од осмице.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: DM11

samo-partizan

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 265
    • Pogledaj profil
Odg: PES 2014 hardverska zahtevnost
« Odgovor #859 poslato: 18. avgust 2014, 21:28:12 »
Ali ne mogu da verujem da je radila na racunaru.Amd phenom II x2 454 3.0ghz 8gb rama i grafickoj ati radeon 5700 a na ovoj jacoj nece da radi na fulu

edit.Uspeo sam da iscacka u ati catalistu neka podesavanja koja su bila iskljucena za sam pes kao igricu.Sada sam to ukljucio i grafika je vrhunska i nema seckanja.Daj boze da tako bude i sa 2015.nije me bilo mesec dana sigurno ako ne i malo vise na forumu jer sam bio prodao taj prosli komp a tek pre neki dan uzeo ovaj laptop sa gore pomenutom specifikacijom pa cu morati malo da precesljam da vidim oce li mi raditi normalno i PES 2015
« Poslednja izmena: 18. avgust 2014, 22:38:41 od strane samo-partizan »
 

AiN

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1095
    • Pogledaj profil
Odg: PES 2014 hardverska zahtevnost
« Odgovor #860 poslato: 19. avgust 2014, 12:43:20 »
Za igricu ti je bitnija graficka kartica. Kartica na tom laptopu  AMD Radeon HD 8570M 2 GB DDR3 je slabija od 5700. Procesor manje vise hoce li imati 4 ili 2 ili 10 jezgara. Tih 2gb na toj grafickoj ti realno nista ne znaci.
 

samo-partizan

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 265
    • Pogledaj profil
Odg: PES 2014 hardverska zahtevnost
« Odgovor #861 poslato: 22. decembar 2014, 22:37:40 »
Posto sam ja uzeo nov PES,ovaj pes 2014 je pripao drugaru.Uzeo je nov laptop pre koji dan i igrica nece da mu sljaka koci.Konfiguracija je sledeca.Lenovo Ideo Pad 5030 Intel DC N2830/4GBRAM/500HD/Nvidia GT 820m 1gb/BT u sebi ima i intelovu graficku integrisanu.Problem je u tome sto PES ne prepoznaje uopste ovu graficku Nvidia vec samo u specifikacijama stoji ta integrisana grafika Intel i naravno da nece da radi kako valja.Drajveri stoji da je sve instalirano kako treba nigde upitnika u device manager nema.Citao sam malo ovde ali ne vidim nigde ovako nesto da settings od PES ne prepoznaje grafiku
 

she freaks

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Re: PES 2014 hardverska zahtevnost
« Odgovor #862 poslato: 3. mart 2015, 22:11:24 »
Imam sledece specifikacije:

CPU: Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.80GHz x 2 ‎(2.80Ghz)‎ OK

RAM: 2.0 GB OK

GPU: NVIDIA GeForce 7900 GS ‎(PS3.0/VS3.0)‎ GOOD

VRAM:256 N/A..

Mogu li nekako da namestim da mi ne baguje i ne secka mnogo mi je usporena igra...Probao sam da gao optimuzujem kako ovde stoji u tutorijalu opet isto..Ima li neko savet kako da namestim?Pozdrav