Autor Tema: Kitmaking Tutorial by Nemanja  (Pročitano 25797 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Nemanja

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 4660
    • Pogledaj profil
Kitmaking Tutorial by Nemanja
« poslato: 2. april 2013, 18:20:07 »
Kitmaking Tutorial by Nemanja

Mali Tutorial o tome kako napraviti Osnovni template

Preporucujem gledanje u HD-u



KONAMI-jev dres, Senke za stucne i Lastih
Spoiler




Nakon sto zavrsite dres zapamtite ga u .PNG formatu, a onda je potrebno indexovati ga preko Optpix Image Studia kako bi dres radio u igri

OPTpix Image Studio - DOWNLOAD

Podesavanja za OPTpix

SpoilerUdjite u OPTpix Image Studi i otvorite dres...



Desni klik pa onda klik na Color Reduction...



Otvorice se novi prozor, namestite podesavanja kao na slici i zatim kliknite na Color Reduction...



Desni klik na dres zatim kliknite na Alpha Blending Display...



Zatim kliknite na File ---> Save As i odaberite gde cete zapamtiti dres i kliknite na Save... Posle toga dalje klikcite OK na sve sto vam izadje...





Gotovo. To je to. Dres je indexovan.



Takodje u ovoj temi mozete pitati sve sto vas interesuje o Kitmakingu, traziti Tutoriale za neki deo ukoliko je potrebno itd. :)
« Poslednja izmena: 2. april 2013, 20:11:40 od strane Nemanja »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: juraj, Ziksi, PeroDeformero, milos007, Armin44, Горан, PFC AKSELA, milosdelicPES, zuke, Cepa33

Ziksi

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Kitmaking Tutorial by Nemanja
« Odgovor #1 poslato: 2. april 2013, 20:02:57 »
Znaci kako si lepo objasnio,da cu krenuti da se bavim kitmakingom.
Najlepse objasnjeno od svih tutova.Svaka cast
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nemanja

Miodrag999

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1529
    • Pogledaj profil
Odg: Kitmaking Tutorial by Nemanja
« Odgovor #2 poslato: 2. april 2013, 20:23:20 »
Bravo. :ave:
« Poslednja izmena: 2. april 2013, 20:43:05 od strane NikolaJgd »
И НА МАРСУ АКО ТРЕБА!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nemanja

nesa24 the end

  • nesa24
  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 9657
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Kitmaking Tutorial by Nemanja
« Odgovor #3 poslato: 2. april 2013, 20:29:27 »
Citat: Miodrag999;1143746
Bravo. :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave:

ajd i meni da ocistis parket
All men dream: but not equally. This I did.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: juraj, Miodrag999, PeroDeformero, Nemanja, lazanet, Горан, milos007, sourcekv, PrO, Пеђа, incara23, pecanac82

Cuky

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 745
    • Pogledaj profil
Re: Kitmaking Tutorial by Nemanja
« Odgovor #4 poslato: 2. april 2013, 23:55:18 »
Nemanja tutorial je odličan. Makar, mislim da bi trebalo napraviti (možda se i ja toga uhvatim kad uhvatim 2-3h u komadu vremena bez ometanja oko sebe) nešto drugo. Svi uče ljude kako nacrtati ravni šav ispod ruke, kako postaviti sjenku na štucne i sl. (ne kažem da to nije potrebno jer je to nešto osnovno, ali i milijun puta pokazano). Ljude koji su zainteresirani za raditi dresove treba naučiti (jer nove generacije sve manje i manje imaju volje i želje sami otkrivati) što koji dio teksture predstavlja, kako se pojedini djelovi spajaju jedan sa drugim, zašto se logoi na pojedinim djelovima smanjuju više i drukčije nego na drugim djelovima, kako napraviti linije da sa prsa idu preko ramena skroz do leđa, zašto se linije ne rade ravno nego su uvijek iskrivljene i ono najvažnije bez čega je i ako se zna sve od prije nemoguće napraviti dres kako treba - kako pogledati sliku, uočiti detalje na njoj i onda te iste prebaciti na teksturu da bi to sve kada igra teksturu učita na model u igri izgledalo kao ono što je viđeno na slici.

Naravno, to se ljude jednim videom ne može naučiti, za to je potreban rad, rad, još malo rada i puno volje za isprobavanje. Treba ljude naučiti da dres nije napraviti ovako osnovan template i onda na njega dodavat proizvoljne šare i pobacati logoe...
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nemanja, PFC AKSELA, juraj

Hadis Zekic

  • PS4 PSML United
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2630
    • Pogledaj profil
Odg: Kitmaking Tutorial by Nemanja
« Odgovor #5 poslato: 3. april 2013, 00:02:26 »
slazem se da je video odlican, ja sam pocetnik i iz ovog videa sam naucio dosta :) ali sad ima onaj drugi tezi deo posla kako odraditi neki fantazi dres, izaberite neki dres i da vidimo kako radite drugi deo posla ;)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nemanja

Nemanja

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 4660
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Kitmaking Tutorial by Nemanja
« Odgovor #6 poslato: 3. april 2013, 00:17:00 »
Citat: Cuky;1143823
Nemanja tutorial je odličan. Makar, mislim da bi trebalo napraviti (možda se i ja toga uhvatim kad uhvatim 2-3h u komadu vremena bez ometanja oko sebe) nešto drugo. Svi uče ljude kako nacrtati ravni šav ispod ruke, kako postaviti sjenku na štucne i sl. (ne kažem da to nije potrebno jer je to nešto osnovno, ali i milijun puta pokazano). Ljude koji su zainteresirani za raditi dresove treba naučiti (jer nove generacije sve manje i manje imaju volje i želje sami otkrivati) što koji dio teksture predstavlja, kako se pojedini djelovi spajaju jedan sa drugim, zašto se logoi na pojedinim djelovima smanjuju više i drukčije nego na drugim djelovima, kako napraviti linije da sa prsa idu preko ramena skroz do leđa, zašto se linije ne rade ravno nego su uvijek iskrivljene i ono najvažnije bez čega je i ako se zna sve od prije nemoguće napraviti dres kako treba - kako pogledati sliku, uočiti detalje na njoj i onda te iste prebaciti na teksturu da bi to sve kada igra teksturu učita na model u igri izgledalo kao ono što je viđeno na slici.

Naravno, to se ljude jednim videom ne može naučiti, za to je potreban rad, rad, još malo rada i puno volje za isprobavanje. Treba ljude naučiti da dres nije napraviti ovako osnovan template i onda na njega dodavat proizvoljne šare i pobacati logoe...


Naravno Cuky, slazem se potpuno o svemu sto si napisao. Zato sam i otvorio ovu temu, snimacu postepeno tutoriale o Kitmakingu, ali sam smatrao da je osnovni template prvo sto se treba nauciti pa sam zato i snimio tutorial o njemu. Naravno bice jos tutoriala, idemo postepeno. Danas sam bas razmisljao o temi sledeceg videa i ti si mi dao dosta ideja sa svim ovim sto si napisao, hvala :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Cuky, juraj

juraj

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 716
    • Pogledaj profil
Odg: Kitmaking Tutorial by Nemanja
« Odgovor #7 poslato: 3. april 2013, 20:33:11 »
mislim da bi i ovo moglo pomoci oko ''nakrivljenja crta , samnjenja logoa i tih detalja :D : [ATTACH=CONFIG]20375[/ATTACH]
 

Cuky

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 745
    • Pogledaj profil
Re: Kitmaking Tutorial by Nemanja
« Odgovor #8 poslato: 3. april 2013, 20:49:04 »
ne baš skroz pošto je ovo iz PES11 (vidi kakva je kapetanska traka) a za PES12 i onda za PES13 je mapiranje teksture na model na nekim djelovima drukčije nego tada. Ali da, daje otprilike dojam kako to izgleda
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: juraj

Hori

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Re: Kitmaking Tutorial by Nemanja
« Odgovor #9 poslato: 5. april 2013, 13:24:00 »
Bravo,zemljak! :D
 

sourcekv

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 507
    • Pogledaj profil
Re: Kitmaking Tutorial by Nemanja
« Odgovor #10 poslato: 5. april 2013, 16:12:14 »
Mislim da si trebao da dodas i ove stvarcice u slucaju da neko hoce da radi ozbiljnije :)

Senka za svetlije boje stucni


Indikator


Template za font


Template za brojeve
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: milos007

Ziksi

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Kitmaking Tutorial by Nemanja
« Odgovor #11 poslato: 5. april 2013, 20:08:25 »
Imam pitanje:
Ja ako hocu da uradim neki template,moram da uradim preko konamijevog dresa da ne bi ispala kradja jel tako?
E sad ja ocu da uradim template preko barsinog dresa(kao sto si ti preko Aek-ovog),ali vidim da je vec uradio neko takav template od barse.
Ja ako budem uradio takav template,zar to ne bi bila kradja?
 

Nemanja

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 4660
    • Pogledaj profil
Odg: Kitmaking Tutorial by Nemanja
« Odgovor #12 poslato: 5. april 2013, 20:21:43 »
Citat: Ziksi;1144618
Imam pitanje:
Ja ako hocu da uradim neki template,moram da uradim preko konamijevog dresa da ne bi ispala kradja jel tako?
E sad ja ocu da uradim template preko barsinog dresa(kao sto si ti preko Aek-ovog),ali vidim da je vec uradio neko takav template od barse.
Ja ako budem uradio takav template,zar to ne bi bila kradja?

Pa ako zelis da ne bude kradja radi preko KONAMI-jevih... Sad ima i drugih koji ce uraditi taj template, moze njih 20, 30 ili 40 da uradi taj isti template preko KONAMI-jevih dresova i svima da budu isti, ima onih koji ce uzeti tudji i predstaviti KONAMI-jev... Licno nikad nisam uzeo iako su dosta radjeni vec preko KONAMI-jevih, bolje mi je da uradim svoj, jer mi je lakse, a i sigurnije mi je oko nekih detalja itd :)
« Poslednja izmena: 5. april 2013, 20:32:37 od strane Nemanja »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ziksi

Ziksi

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Kitmaking Tutorial by Nemanja
« Odgovor #13 poslato: 5. april 2013, 21:42:01 »
Znaci moze da se radi preko konami-jevih iako je vec neko uradio takav template.
Hvala Nemanja.
 

sourcekv

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 507
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Kitmaking Tutorial by Nemanja
« Odgovor #14 poslato: 6. april 2013, 12:45:26 »
Citat: Ziksi;1144656
Znaci moze da se radi preko konami-jevih iako je vec neko uradio takav template.
Hvala Nemanja.

Naravno da moze, ne znam da li si primetio da npr. Nemanja i ja ponekad izbacimo dres istog kluba ali radio je svako zasebno templejt :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ziksi