Autor Tema: PES 2013 Online igre - Utisci  (Pročitano 28749 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
PES 2013 Online igre - Utisci
« poslato: 21. septembar 2012, 19:40:38 »
Jednostavno sam morao da otvorim ovakvu temu. Bar je do sad cini mi se nismo imali a da ne trujem druge.

Posle svega vidjenog u ovih desetak meceva, mogu vec da kazem PES 2011 Online je najbolji od ova tri koja sam ja do sada igrao. Ne znam da li sam previse ocekivao ili sam jednostavno staromodan po nekim pitanjima ali za mene ovo nije fudbal. Da se razumemo, savrsenstvo ne postoji pa tako ni ovo ne moze da bude savrseno. Online igra se i ove godine previse razlikuje od offline igranja i ponovo mi se cini da cu samo da otaljam posao ove godine. Kao da je celu igricu KONAMI podesio na Amateur tezinu i da se samo sa njom igra.

Jednostavno ovde ponestaje drazi za igranjem kada u prvih 10 meceva (uzecu MLO za primer, zbog losih igraca) svih 90 minuta se svodi na to da gledas protivnika kako pritiska besumucno loptu u prostor da posalje, i probijanje po krilu. Mozda ali samo mozda mozes odigrati mec protiv nekog ko se iole razume u fudbal pa da odigras jedan fudbalski mec sa barem dva ili tri razlicita napada. Jednostavno ovu igru prave za napaljene klince zeljne voznje formule jedan a ne igranja fudbala. Nema mastovitosti u napadima, nema ni neke finte, nema lepo izgradjene akcije. Sve se svodi u jedno, kupi sto brzeg napadaca i gruvaj loptu kroz sredinu, jedna ce proci. Kao da se igraci klizaju po terenu. Prijem lopte, naravno da ne postoji kod losijih igraca ali ovako ponasanje igraca je stvarno kriminalno. Reakcije golmana su prava mala umetnicka dela. Primljeni golovi, za emisiju Just for laughs. Lopta prolazi kroz odbranu kao da ne postoji. Igracu lopta na samo par milimetara, on ni ne pomislja da reaguje na moje komande i lopta nesmetano dolazi do protivnika.

Moja zabrinutost je to sto ce se ovo sigurno odraziti i na nase lige koje budemo radili i turnire. U prvih mesec dana dok svi ne provale sve bugove a posle ce nam mecevi izgledati kao programska sema RTS-a sa besomucnim repriziranjem serija poput boljeg zivota i srecnih ljudi.

Nadam se da eto, da je ovo neka prolazna boljka i da ce neki pec ovo sve ispraviti, barem sto se online dela tice. Za offline skidam kapu ali online jos jedan promasaj.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Commandos, Darcoolio, Digibot, salto_mortale, vaske84

foneTag

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1377
    • Pogledaj profil
Re: PES 2013 Online igre - Utisci
« Odgovor #1 poslato: 21. septembar 2012, 21:50:10 »
I ja sam razocaran sa ovom igrom, verujem manje nego PES 12. Iz razloga sto LRD sut sa 30m nece uci kao na pesu 12..te da neko mora i golu da mi pridje da bi dao gol.

I dalje sam razocaran sto moze da prodje nebulozan pas ka igracu izmedju 4 stopera, iako pokrivas to dodavanje, te da ne razumes ni ti ni taj koji je dao loptu kako je to proslo. Odbrana baguje i dalje, stoperi kao da ne zele da pokupe loptu koja im prolazi izmedju nogu i tako dalje.

Sto se tice kartona, ja mislim da bi mi trebali ili mnogo da smanjimo kazne ili da ukinemo kazne za zute kartone. Iz razloga sto sam dobio 10 zutih kartona dok je lopta bila kod mene pa je ovaj pokupio ovaj moj ga spoplei i tako to :)
Takodje dobijam zuti karton kada drugog povlacim za dres :)

Definitivno sto kaze mihajlo, cela igrica za online igranje kao da je postavljena za amater.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: salto_mortale

Mihael

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1859
    • Pogledaj profil
Re: PES 2013 Online igre - Utisci
« Odgovor #2 poslato: 22. septembar 2012, 12:17:36 »
Meni se ovo sto sam do sad igrao svidelo. Moguce je da je problem sto sam vecinom igrao sa drustvom offline, i sto smo igrali sa jacim klubovima, ali mi je pes13 u odnosu na 12 mnogo bolji. Lopte u prazan prostor su i dalje najbolje resenje ali mislim da to moze ipak da se lakse zaustavi. Svidjaju mi se sutevi iz daljine, a i to sto SM vise nisu toliko bitni. Golovi glavom se isto teze davaju...

Moja zamerka je simuliranje igraca, odnosno konstantno trazenje ofsajda, sa ostalim stvarima sam manje vise zadovoljan, ne moze sve da bude savrseno, ali za pocetak, bitno mi je da je bolje od prethodnog pesa.

PS: Mozda cu misliti drugacije kad odigram vise utakmica u MLO, tu teritoriju nos nisam istrazio.
 

customiZer

  • Madridista
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2504
    • Pogledaj profil
    • http://www.customiZer-portfolio.com
Re: PES 2013 Online igre - Utisci
« Odgovor #3 poslato: 22. septembar 2012, 12:40:42 »
Meni su sutevi najgori, postizu se golovi lagano iz situacija iz kojih se na pes12 ne bih usudio ni da probam. Nebitno koliko je igraca na ledjima, koji je igrac i koja razdaljina, svaki sut je skoro pa gol.
Golmane na MLO necu da komentarisem, ne znam kako da definisem onu pojavu.
Sve u svemu, nadam se da ce sve mnogo bolje fukncionisati u Manager Ligi i da ce omoguciti da biramo tezinu meceva kada ih mi kreiramo.
 

operativac

  • tatko na online
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2744
    • Pogledaj profil
Re: PES 2013 Online igre - Utisci
« Odgovor #4 poslato: 22. septembar 2012, 13:24:25 »
sve je utislo u **** sa speedmerchant karticama.
gledam kako ceo mec pokusava kroz sredinu da proturi SM igracu, i naravno, jedna ce proci. Ja za to vreme pravim napade, kreiram, dobacujem, ali dzaba.
u pravu je miha u svom prvom postu, a sto se patcha tice, ne verujem da ce se ista ispraviti, ipak je ovo konzumentski proizvod, a konzumeri su klinci koji igraju arkadni fudbal.
« Poslednja izmena: 22. septembar 2012, 13:47:55 od strane operativac »
PSNID> operativac
 

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Odg: PES 2013 Online igre - Utisci
« Odgovor #5 poslato: 22. septembar 2012, 13:31:02 »
Malo su se za*ebali pa nisu proverili da Mphela nema više Speed Marchant karticu, njih 99 ga ima u MLO :)
http://pesdb.net/pes2013/player.php?id=37726
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: PES 2013 Online igre - Utisci
« Odgovor #6 poslato: 22. septembar 2012, 14:22:42 »
Sudjenje, takodje jako lose. Kartoni se dele kao od sale. A pogotovu me iritira jedna situacija a siguran sam da ste je barem jednom doziveli. Kada odbrambeni igrac presece napad i lopta se prosto odbije od njega kao od stene i ode dalje. On krene ka njoj ali ne moze da stigne do nje jer ona bezi od njega. A loptu iz suprotnog smera preuzima napadac koji samo proturnji pored njega kao da ne postoji. Sad, sa malo boljim defanzivcem, verovatno ce se resiti ali ono sto se nece resiti jeste da kada se lopta samo malo odbije od vaseg igraca na sredini terena recimo. A pre toga ste vec pritisnuli neki taster (nebitno da li dodavanje ili izbacivanje lopte) misleci da odigrate na prvu, igrac umesto da je odalami on prvo pokusa da primiri loptu ali se ona odbija od njega na dva metra i on automatski krece na nju i to klizecim startom. Pritom po prirodi stvari, protivnicki igrac ide na loptu mozda stize do nje prvi, ovaj moj bizgov vec izbacuje loptu ali kaci i igraca zajedno sa njom i sudija svira faul a ne tako retko i dodeljuje karton za takav start. Bas se vidi razlika u samoj igri. Onaj ko je navikao na 2012 da igra ovim stilom sa forsiranjem lopte u prostor, obozavace igru. Onaj ko ipak pokusava da odigra neki mec, imace dva moguca resenja. Ili da i dalje ostane dosledan i da na ovoj arkadi ucini sve sto je u njegovoj moci i njegovom umecu, kroz fudbal dodje do pobede ili da se prikloni ostalima i da igra na isti nacin.

Bez da ikog uvredim sa ovim postom ali je istina i tu nema sta da se krije. Ljudi koriste ono sto im je omoguceno i to je jedina istina. Ali vidim da vecina deli isto misljenje kao i ja. Da su ove godine PES 2013 Online, podesili na Regular ili Amater tezinu.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: salto_mortale

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Odg: PES 2013 Online igre - Utisci
« Odgovor #7 poslato: 22. septembar 2012, 14:28:50 »
Treba da ih bombardujemo na twitteru ili gde već da barem povećaju nivo težine online na superstar kroz sledeći peč! Ne vidim drugi način :(

https://twitter.com/KonamiSupport
https://twitter.com/Konami
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: PES 2013 Online igre - Utisci
« Odgovor #8 poslato: 22. septembar 2012, 14:30:49 »
Ma neka ga stave na Top Player kao i do sad i svi ce biti srecniji.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 

Soufiane Touzani

  • Sir Alex Ferguson
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2270
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/
Re: PES 2013 Online igre - Utisci
« Odgovor #9 poslato: 22. septembar 2012, 14:34:27 »
Mislim da se problemi sa guranjem u prostor lako rešavaju. To je upravo težina igranja, ipak je ovo regular, a ne super star. Ta promena će verovatno doprineti težoj igri. Realno, golovi se i sada ne daju lako. Verovatno su namerno postavili regular dok se malo ne ušemimo.
 

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 26478
    • Pogledaj profil
Re: PES 2013 Online igre - Utisci
« Odgovor #10 poslato: 22. septembar 2012, 15:23:24 »
Definitivno mora da se poveća težina, *ebem mu sve, svaki šut na R2 ide u gol, a golman se polomi za najkilaviji šut.
I da, barsu zabraniti zakonom.


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 

operativac

  • tatko na online
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2744
    • Pogledaj profil
Re: PES 2013 Online igre - Utisci
« Odgovor #11 poslato: 22. septembar 2012, 15:27:23 »
golmani su kriminalni. kriminalni.
jos sam kao ja kupio nekog boljeg, ono, tipa 75ovr
PSNID> operativac
 

operativac

  • tatko na online
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2744
    • Pogledaj profil
Re: Odg: PES 2013 Online igre - Utisci
« Odgovor #12 poslato: 22. septembar 2012, 15:48:58 »
Citat: maremas;1048219
Treba da ih bombardujemo na twitteru ili gde već da barem povećaju nivo težine online na superstar kroz sledeći peč! Ne vidim drugi način :(

https://twitter.com/KonamiSupport
https://twitter.com/Konami

PSNID> operativac
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Darcoolio, maremas, Mihajlodc, Klicko, lancemikg, Spale, cercil

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Odg: PES 2013 Online igre - Utisci
« Odgovor #13 poslato: 22. septembar 2012, 20:25:28 »
Evo reakcija De Gea-e, plus što primam gol iz čistog ofsajda!

Tako ja gubim tekme...
 

boleee

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 267
    • Pogledaj profil
Re: PES 2013 Online igre - Utisci
« Odgovor #14 poslato: 22. septembar 2012, 23:01:36 »
Citat: mihajlodc;1048220
Ma neka ga stave na Top Player kao i do sad i svi ce biti srecniji.


povecace tezinu isto kao i na pes 2012, tamo negde posle nove godine, a do tada ce mnogi izgubiti volju za igranjem