Autor Tema: Ni Messi,ni Cristiano Ronaldo već ...  (Pročitano 6494 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

iLija

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 680
    • Pogledaj profil
Ni Messi,ni Cristiano Ronaldo već ...
« poslato: 7. jul 2012, 12:54:36 »
Bubanja Ilija,sad već proslavljena zvezda Valensije je pristala da gostuje na našoj televiziji.

Voditelj: "Pa,kakav je osjećaj biti glavni igrač u klubu kao što je Valensija,ali i imati  brojne ponude od klubova kao što su Milan,Bajern Minhen itd.?"
Ja: "Neopisiv osjećaj,zaista.Nema riječi kojima vam to mogu opisati."
Voditelj: "Mnogo dobar početak sezone u Valensiji,ali u to će doći na red.Idemo od početka.Počeo si u SBV Excelsioru,kako je to bilo?"
Ja: "To je bilo iznenađujuće.Moj san je bio da prvi profesionalni ugovor potpišem za Crvenu Zvezdu,ali ne dobijemo uvjek ono što želimo,nažalost.Trenirao sam fudbal u malom klubu u Podgorici,a znate kako je u Podgorici svaki klub u sijenci Budućnosti.Jedan dan dođem na treningi kaže nama trener da ćemo za par dana igrati prijateljsku protiv Budućnosti.Naravno,moji vršnjaci-oko 15-16 godina.I tako dođe i taj dan,i ja sam se osjećao kao da je i svaka druga utakmica.Moj trener,koji je mnogo uradio i za mene i za sve moje drugove priđe nam i reče kako je tu neki čovjek koji je došao da gleda ove iz Budućnosti.Meni nije bilo jasno,ako je došao da gleda njih zašto mene to treba da zanima.Naravno,bio sam mlad,naivan i nisam još uvek shvatao kako ovaj svijet funkcioniše.Odigrao sam tu utakmicu dobro,kao što sam ja obično i radio,jer sam bio najbolji pojedinac u toj našoj nazovi-ekipi.Ja sam se istuširao,presvukao i krenuo prema kući.Na izlazu me sačeka trener i reče kako neki čovjek hoće da priča sa mnom.Vidim ja,gospodin neki,odjelo,naočari proćelava kosica i kroz glavu mi prođe kako je ovo neki mnogo *****an tip :) I uvati on mene tu,mlati nešto ko je i šta je i počeo da mi priča neke priče o Holandiji,velikim klubovima itd itd.Ja mu lijepo dao moju adresu i rekao da dođe pa dapopriča i sa mojim ocem.Zamislite samo da nije došao.Kakav bi mi to kiks u životu bio :clap2: (smijeh).
Sreća,došao je odmah isti dan i pričao sa mojim icem,koji je dogovorio sa njim da ja odem na robu u SBV Excelsior.Vjerovao sam ja u sebe,ali sam bio pomalo tužan,jer ipak to nije bila Zvezda :unsure:
Ali eto,nakon 2 sedmice otišli smo i ja sam se iznenadio kako je bilo.Mislio sam ,iskreno,da će biti teže.Ali eto,prošao sam u tu ostao godinu dana.Kad sam napunio 17 odmah mi je ponuđen profesionalni ugovor,koji sam prihvatio."
Voditelj: "Ti si dosta visok,oko 2 metra,i da li je bilo tu pominjanja košarke na primjer,ili nekog drugog sporta?
Ja: "Da,svi su mislili kako fudbal nije za mene.Sjećam se kad bi neki prijatelji dolazili,pa trenira li šta,pa fudbal nije za njega,pa košarka bi mu bila bolja,ali meni je tata uvjek govorio da idem za onim što srce želi,a to je bio fudbal.Eto ironije,htio sam u Zvezdu a nisam bio u mogućnosti."



Voditelj: "I onda ta fantastična prva sezona,najbolji strijelac lige,iako je tvoj klub završio na 11. mjestu.Mada je za njih to bio uspjeh tada."
Ja: "Da,11. mjesto,ja prvi strijelac lige i sezona kao iz snova.



Dobio sam i ponudu da budem kapiten ekipe u narednoj sezoni.Ali bilo je veoma teško,ponude su samo pristizale i pristizale.Od Napolija,preko Fiorentine pa sve do Atletiko Madrida."
Voditelj: "Ali to si odlučio da prihvatiš novi ugovor na još 3 sezone u SBV?"
Ja: "Da,tako je.Činilo mi se da je to najbolji potez za mene.U tom trenutku.Ali SBV i ja smo imali dogovor po kojem ja mogu da odem ukoliko mi se ukaže neka dobra ponuda koja se ne odbija."
Voditelj:"Da da.Jednom si bio pozvan za reprezentaciju Crne Gore ali nisi igrao zbog povrede.Tako da u tvojoj prvoj sezoni nemaš ni jednu utakmcu u reprezentativnom dresu.Mnogo se spekulisalo za koju reprezentaciju ćeš da igraš.Kako si odlučio?"
Ja: "Da,ovaj nisam ni jednom odigrao za rerezentaciju u toj prvoj sezoni.Kako sam odlučio? Pa vidite ovako,ja sam rođen dok je bila zajednica SCG.Navijao sam za Zvezdu,iako sam odrastao u Crnoj Gori.Onda kad smo se odvojili ja sam dobio državljanstvo CG i tako za njih igram."

« Poslednja izmena: 7. jul 2012, 12:56:44 od strane iLija »
I\'m gonna make him an offer he can\'t refuse
 

iLija

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 680
    • Pogledaj profil
Odg: Ni Messi,ni Cristiano Ronaldo već ...
« Odgovor #1 poslato: 7. jul 2012, 13:07:19 »
Voditelj: "Druga sezona u SBV-u je počela još bolje od prve,bolje od prve i završila."
Ja: "Pa da,završili smo na 6. mjestu i izborili plasman u LE."
Voditelj: "Međutim,bilo je vrijeme i za kvalifikacije za SP koje bi se održalo sezonu nakon te.A što se tiče lige,opet najbolji strijelac? "
Ja: "Opet najbolji strijelac,ali kao da sam predosjećao da ću da odem.Nisam bio srećan kao nakon prve sezone,želio sam neki novi izazov.


A što se tiče kvalifikacija,bilo smo prvi u grupi,16 od maksimalnih 18 bodova."
Voditelj: "Da,sve pobjede osim zadnje utakmice protiv Mađarske.Ali ti si bio najbolji strijelac tih kvalifikacija sa 14 pogodaka."
Ja: "Tu zadnju smo čak i gubili 1-0 i onda je Jovetić sjajno izveo korner i ja pogodio glavom"


Voditelj: " Koji ti je ovako najljepši gol u kvalifikacijama?Meni ovako,onaj protiv Austrije sa 25-30 metara plasirana u dalji ugao,zaista fantastično."
Ja: "Meni je omiljeni gol bio onaj protiv Bugara,za preokret.Gubili smo 2-0 i onda moj drugi hettrick u životu,ali onaj glavom za 3-2 je bio zaista fenomenalan :) "
Voditelj: "Idemo onda dalje,nakon tih kvalifikacija su stigle brojne ponude.Čak i od Barselone? "
Ja: " Nije Barsa bila dala baš konkretnu ponudu,bili su u kontaktnu sa mojim agentom,koji mi je sve to prenio ali ja nisam htio.Previše je konkurencije tu bilo,a ja sam bio isuviše mlad i neiskusan.Bilo mi je bolje da odem u neki možda manji klub,pa da steknem skustva,da se tu afirmišem a za Barsu ima vremena.Ako uopšte odem tamo :D Voditelj: I onda su stigle 2 ponude,od Valensije i Borusije iz Dortmunda."
Ja: " Da,tako je bilo.Bio sam veliki simpatizer Borusije u to vrijeme,volio sam da gledam Gecea i Kagavu i tandemu,čak je Borusija nudila i veću platu,igrala Ligu Šampiona."
Voditelj: "Ali..."
Ja: " Neki instikt mi je govorio da odem u Španiju.Kad sam odlučio da prihvatim Valensiju,moj agent je mislio da sam lud.Tu je došlo do prvih nesuglasica,i ja nisam mogao da vjerujem kako nekom pare mogu da budu toliko bitne.Dao je ostavku a ja sam uzeo novog agenta."
Voditelj: "Odlična sezona u Valensiji? "
Ja: "Da,odlična.Nisam bolju moga da poželim.Bili smo drugi u ligi,što se na ulicama proslavljalo kao da smo šampioni.Nekako sam osjetio da sam napravio pravu odluku što sam prešao u Španiju.Opet sam bio najbolji strijelac lige,to mi već postaje navika :) Navijači su mene smatrali najzaslužnijim za to.


Igrali smo finale Kupa Kralja,ali Barsa je bila i suviše moćna.I to nam je uzela ispred nosa,da se tako izrazim.Ali,moralo je doći i naših pet minuta.A svi smo samo čekali i bili strpljivi.Znate kako kažu-strpljenje je majka uspjeha ;)

Voditelj: "Nakon te kompletirane sezone usledilo je Svjetsko prvenstvo,u kojem je naša reprezentacija napravila najveći podvig! Nastavak posle vijesti! "

(Nastavak kad odmorim prste i vratim se sa plaže :D Inače,igram već ne znam koju sezonu,pa nisam vidio boljeg načina da pišem,a ne mogu od početka igrat! )
« Poslednja izmena: 7. jul 2012, 13:29:49 od strane iLija »
I\'m gonna make him an offer he can\'t refuse
 

iLija

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 680
    • Pogledaj profil
Odg: Ni Messi,ni Cristiano Ronaldo već ...
« Odgovor #2 poslato: 8. jul 2012, 11:48:11 »
WORLD CUP 2014 - BRASIL

Voditelj: "Teška grupa na tom prvenstvu,u kojoj su nas svi vidjeli kao totalne autsajdere.Međutim,zahvaljujući tebi prije svih,mi smo prošli tu grupu iako je bilo veoma gusto.Urugvaj,Obala Slonovače i Srbija su bili veoma teški protivnici.Zadnja ta utakmica protiv Srbije,pričalo se da ste htjeli da ih pustite da odu sa vama a ne Urugvaj,međutim ni taj remi im nije bio dovoljan jer je Urugvaj dobio Obalu Slonovače.Onda je usledilo SAD?"



Ja: "Da,grupa je bila veoma gusta.Onda protiv SAD smo počeli mnogo loše tu utakmicu.Dali su gol,poveli 1-0 ali u 77. minutu sam ja izjednačio.Produžeci bez golova i na penale smo mi slavili.Nakon toga,Engleska.Opet su oni poveli 1-0,ali Jovetić je izjednačio,a ja pred sam kraj utakmice preokrenuo.U polufinalu nas je dočekala Argentina,koja je po meni bila najjača ekipa u tom trenutku.0-0,produžetke sam i ja igrao štopera,i onda na penale smo slavili.I na kraju,samom kraju,finale sa Italijom.Svi su govorili da Italija nije u baš najboljoj formi u tom trenutku,ali ipak su to Italijani.Sa njima ne šale.Mnogo uzbudljiva utakmica u početku,ali kad sam pred kraj poluvremena zatresao mrežu sa nekih 20ak metara,čini mi se,kao da mi je pao kamena sa srca.Na kraju je Jovetić samo potvrdio našu pobjedu i taj napokon ostvareni san.Bili smo šampioni svijeta.Tako mali a tako veliki!



Ta sezona je za mene bila najbolja u dotadašjoj karijeri.38 utakmica za klub,32 gola.12 golova za reprezentaciju i povrh svega odnijeli smo pehar Svjetskog Prvenstva.Znali su svi kako će Valensija da bude jaka sledeće sezone.A jurišaćemo titulu Primere,da konačno sa vrha skinemo Barselonu i Real Madrid!!!


« Poslednja izmena: 8. jul 2012, 11:51:01 od strane iLija »
I\'m gonna make him an offer he can\'t refuse
 

iLija

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 680
    • Pogledaj profil
Odg: Ni Messi,ni Cristiano Ronaldo već ...
« Odgovor #3 poslato: 8. jul 2012, 12:26:46 »
"Sezona 2014-2015 je počela u najboljem znaku.Sa Valensijom sam imao sve pobede do tada,i bili smo ubjedljivo prvi.Onda sam u decembru osvojio nagradu najboljeg fudbalera svijeta,i na odmor smo otišli sa prve pozicije.



Do kraja je sve teklo lagano i liga je osvojena.



Duplu krunu nismo uzeli iako smo bili u finalu kupa.Real je pokazao da je još uvjek jak klub.Ali je zato Liga Šampiona osvojena.



Evropa je pod nogama Valensije.Ja sam bio najbolji strijelac Kupa Kralja,Lige Šampiona i Primere.Znao sam ja da rezultati sa klubom moraju da dođu kad-tad.

Falio mi je samo jedan gol da izjednačim broj utakmica i broj golova u sezoni.Imao sam 52 utakmice i 51 gol.Za klub samo,ne računajući reprezentciju.Nisam ni sanjao da može uopšte biti ovako,a može li bolje? "


Voditelj: "Odigrane su i kvalifikacije za Evropsko prvenstvo,i tu smo bili prvi u grupi.Pored Belgije,Austrije i Poljske.Šta se očekuje od Evropskog?"
Ja: "O tome imamo vremena. :D "
Voditelj: "I onda ova sad sezona što je praktično tek počela,2015-2016? "
Ja: "E da...Isticao mi je ugovor,a ponuda je bilo mnogo.Ovoga puta su tu bili,između ostalih, Milan,Barselona i Čelsi.Oni su onako baš zagrizli.Nudili su mi plate od po 28-29 miliona godišnje.Onda se umješao i Siti,koji je ponudio nevjerovatnih 33 miliona po sezoni.Istina,pare meni nikad nisu bile važne,mislim toliko važne,ali moram da priznam da sam se u jednom trenutku dvoumio.Ali,ni Valensije nije ostala dužna :D ponudila mi je 32 miliona godišnje.Ipak,razmislivši malo,shvatio sam da imam šansu da odigram super kup i Svjetsko Prvenstvo za klubove,vidio sam da bi bilo najbolje da ostanem u Valensiju.

Nisu ni izostale nagreda od UEFA.Ponio sam nagradu najboljeg napadača i igrača godine.


I na kraju je osvojen taj UEFA Super Kup,zbog kojeg sam i ostao.Protiv Atletiko Madrida,slavili smo 2-0 i ja sam se napokon upisao u strijelce,jer sam postio prva 2-3 kola Primere.

« Poslednja izmena: 8. jul 2012, 12:30:00 od strane iLija »
I\'m gonna make him an offer he can\'t refuse
 

iLija

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 680
    • Pogledaj profil
Odg: Ni Messi,ni Cristiano Ronaldo već ...
« Odgovor #4 poslato: 10. jul 2012, 11:39:31 »


VALENSIJA SLABO PROTIV MALAGE

Ekipa Valensije nije uspela da savlada golmana Majorke,pa je utakmica završena rezultatom 0-0.Igrači Valensije su stvorili mnoštvo šansi,pogotovo u prvom poluvremenu,ali lopta kao da nije htjela u gol.Ekipa sa Majorke se odlično branila svih 90 minuta i bilo je očigledno da žele samo bod,tako da se nisu ni trudili previše u napadu.Mada se mora spomenuti da je bilo par kontri,veoma dobro odrađenih. Manuel Pelegrini,trener domaće ekipe,je izjavio kako se vidio taj umor nakon utakmice u grupnoj fazi Lige Šampiona protiv Dinama iz Kijeva,koju je Valensija dobila 1-0,golom trenutno najboljeg napadača na svijetu,Ilije Bubanje.Bubanja međutim,u ovoj utakmici nije došao do izražaja,ali se vidjelo to njegovo sjajno kretanje.
- "Ne može u svaku utakmicu da se postigne gol,niti da se svaka utakmica odigra najbolje.U ovom meču smo bili nekako previše  spori,nije bilo te reaizacije i u nekoliko navrata je moglo da nas košta.Vidjelo se da je Ilija umoran,kao i Banega i moja je greška što sam ih stavio."-izjava Manuela Pelegrinija posle meča.Drugi trener,gostiju je bio malo srećniji:
-"Došli smo po taj bod,i uzeli smo ga.Dobro smo se branili,i zadovoljan sam."




Tabela španske Primere ne izgleda baš dobro po Valensiju,ali ima vremena.Liga je tek počela,a utakmica ima puno!

I\'m gonna make him an offer he can\'t refuse
 

iLija

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 680
    • Pogledaj profil
Odg: Ni Messi,ni Cristiano Ronaldo već ...
« Odgovor #5 poslato: 10. jul 2012, 14:25:41 »


VALENSIJA U NOKAUT FAZI LIGE ŠAMPIONA

Poznata je prva ekipa koja je prošla grupnu fazu Lige Šampiona.Valensija je pobedom protiv Benfike,dve utakmice prije kraja izborila učešće u nokaut fazi.Benfika je pala,a rezultat je bio više nego ubjedljiv - 3:0.Sva tri gola postigao je Ilija Bubanja.Svi su izgledi da će 21-godišnji mladić i ovoga decembra kući ponijeti nagradu najboljeg fudbalera godine.A sad da se vratimo utakmici.Prvi gol je pao već u 8. minutu kada je Pablo Piatti prošao kroz sredinu,dao loptu za Bubanju,ovaj primio na ivici šesnaesterca,okrenuo jednog igrača i izašao 1-1 sa golmanom.Završnica je bila,naravno,rutinska.


U 34. minutu je srušen Ever Banega na centru igrališta.Bubanja se uvukao u šesnaesterac,Banega centrirao veoma visoko,a Ilija najviši u skoku i šalje loptu u nebranjeni dio mreže gostiju.2-0 i već se vidjelo kako Portugalci tonu.Samopouzdanje im je palo,kao da su jedva čekali kraj.Sudija je produžio 1 minut poluvreme,i nakon toga odsvirao kraj.
 
U nastavku utakmice pao je još jedan gol.I opet za Valensiju,a strelac isti kao i kod prethodna dva.Fantastičan volej sa 18-20 metara.Pablo Piatti je malo podigao loptu,a Bubanja fantastičnim volej udarcem loptu zakucao u mrežu.3-0 i totalni debakl Benfike.U 78.minutu Bubanja je zamenjen i u igru je ušao Ayovi.


Valensija je sasvim zasluženo prošla,ali ipak ima da odigra još dve utakmice za prvo mesto u grupi.Mančester Siti ima sjajnu sezonu u Engleskoj Premijer Ligi i zauzima 2. mjesto,odmah iza svog gradskog rivala Junajteda.Sitiju za vratom diše Čelsi i Arsenal,ali oni ipak uspevaju da se održe na toj poziciji.Sigurno je da Valensiji neće biti lako,mada ipak,ovo je sve grupna faza,koju su prošli samo je pitanje kao prvi ili kao drugoplasirani tim.



-"Sigurno da mi je drago zbog ova tri gola,i nadam se da će ih biti još puno :D.Ima još mesec dana do odmora,i moramo da odigramo što bolje,naravno mislim na Primieru.Nalazimo se na četvrtoj poziciji,ali poslednji remi sa Osasunom nas je prilično poljuljao jer nam Barsa i Real bježe 6 bodova."-Bubanja nakon utakmice! A evo šta je izjavio Manuel Pelegrini: "Za Iliju,samo reči hvale.Doktor fudbala u svakom slučaju :) Video sam da neki mediji pišu o njegovom odlasku na kraju ili možda čak sad na polusezoni.O tome nisam obavešten a siguran sam da bi mi Ilija rekao,mada je skoro kao što svi znate potpisao ugovor na još 3 godine.Veoma je mlad i sa Valensijom je osvojio Ligu Šampiona,Super Kup,Primeru i evo sad će za mesec dana imati priliku da osvoji svetsko prvenstvo za klubove.Shvatam da mu ponestaje želja i da želi nove izazove.Za slučaj da poželi da ode,samo neka mi kaže na vreme i ja ga neću sprečavati!
« Poslednja izmena: 10. jul 2012, 14:32:35 od strane iLija »
I\'m gonna make him an offer he can\'t refuse
 

iLija

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 680
    • Pogledaj profil
Odg: Ni Messi,ni Cristiano Ronaldo već ...
« Odgovor #6 poslato: 12. jul 2012, 13:15:50 »

   BUBANjA NAJBOLJI NA SVETU,OPET!


Ilija Bubanja,napadač Valensije je izabran za najboljeg fudbalera godine,drugi pu za redom.Napadač ima dobru sezonu,sa Valensijom je prošao grupnu fazu Lige Šampiona,kup Kralja će tek da se odigra.Međutim,u Primeri i nije sve tako bajno.Valensija je na 8. mjestu trenutno,mjesto koje ne vodi u Evropu,ni u kvalifikacije.Ostalo je još pola sezone,a danas su igrači primili zvanično saopštejne od kluba kako imaju 2 sedmice za odmor,a onda 3.januara nazad na prozivku.A evo šta je najbolji fudbaler svijeta imao da kaže:
-"Velika je čast osvojiti ovu nagradu dva puta za redom.To,ipak,znači da ste nešto postigli.Sad imamo odmor,a onda se u potpunosti posvećujem klubu i ambicijama za sledeću sezonu.Koje svakako nisu male.Titula,nije još izgubljena,ali biće teško.Možda čak i preteško.Odmor ću provesti u Holandiji,kod svojih roditelja."

« Poslednja izmena: 12. jul 2012, 13:48:57 od strane iLija »
I\'m gonna make him an offer he can\'t refuse
 

Miodrag999

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1529
    • Pogledaj profil
Odg: Ni Messi,ni Cristiano Ronaldo već ...
« Odgovor #7 poslato: 12. jul 2012, 13:18:16 »
Nije lose,samo skloni ove brojeve od FRAPS-a,ja sam ih nekako sklonio ali sad ne znam da me ubijes kako :)
И НА МАРСУ АКО ТРЕБА!
 

iLija

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 680
    • Pogledaj profil
Odg: Ni Messi,ni Cristiano Ronaldo već ...
« Odgovor #8 poslato: 12. jul 2012, 13:48:03 »
Citat: Miodrag999;1014515
Nije lose,samo skloni ove brojeve od FRAPS-a,ja sam ih nekako sklonio ali sad ne znam da me ubijes kako :)

A lako je to sklonit,nego zaboravim :D  Inače,hvala !
I\'m gonna make him an offer he can\'t refuse
 

TeaM87

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Re: Ni Messi,ni Cristiano Ronaldo već ...
« Odgovor #9 poslato: 17. jul 2012, 15:52:13 »
nisi ni los :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: iLija

iLija

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 680
    • Pogledaj profil
Odg: Ni Messi,ni Cristiano Ronaldo već ...
« Odgovor #10 poslato: 27. septembar 2012, 17:15:44 »
Ajde ako moze neka neko od moderatora briše ovu temu da ne stoji bzv. :D
I\'m gonna make him an offer he can\'t refuse