Autor Tema: Fk Partizan-Sezona 2012/2013-Novi početak posle oluje u klubu.  (Pročitano 46754 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Marko_Jevremovic92

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
    • http://www.facebook.com/MarkoJevremovic92
Parni Valjak protutnjao kroz Stockholm! Hammarby 0:2 Partizan
« Odgovor #15 poslato: 15. jun 2012, 01:42:01 »


"Neprocenjivo iskustvo smo svi dobili ovom pobedom..."- Ivan Ivanov
 
 "Osećaj je prelep, ja ne znam šta da kažem a da ne umanjim njegovu lepotu..."- Stefan Babović

 "Odlazimo u Beograd hladne glave, rasterećeni, jer smo večeras učinili veliku stvar."- Saša Ilić

Ovo su samo neke od izjava fudbalera Partizana, koji su sinoć u Stockholmu savladali Hammarby sa velikih 2:0. Dva gola u mrezi Bjorklunda su crno-bele uvela jednom nogom u Ligu Šampiona.
Čitav susret Hammarby-a i Partizana izgledao je sjajno, od izlaska na teren, igre, golova, sve do poslednjeg sudijskog zvićduka bila je to fantastična fudbalska predstava.



Za Partizan igrali su: Stojković, Ivanov, Ostojić,Volkov, Aksentijević, Medo, Babović(od 70' Lovre), Tomić, Saša Ilić(Cap), Lazar Marković, Zubya(od 75' Eduardo).

Za Hammarby su igrali: Bjorklund, Gerrbrand, Armas, Traore, E. Johansson, F. Soderstrom(Cap)(od 83' M. Jensen), Sema(od 65' Laitinen), Helg( od 80' M. James), Dahl, Castro-Tello, Davies.

Strelci: 19' Medo, 87' Lovre.



Partizan i nije tako sjajno započeo meč, odličnom intervencijom Vladimira Stojkovića sprečeno je rano vodjstvo domaćina, crno-beli su se brzo oslobodili pritiska kako od protivničkih igrača tako i od navijača. Nezaustavljivim prodorom po desnoj strani u 19. minutu Nemanja Tomić šalje sjajan centaršut na koji natrčavaju odbrambeni igrači Hammarby-ja, medjutim ispucana lopta se od Mohameda Zabije odbila do Medo Kamare koji rutinski završava akciju golom.



Do kraja prvih 45 minuta nije bilo većih uzbudjenja na meču, tako da je Partizan otišao na odmor sa golom prednosti. Nakon 15 minuta pauze na teren su se vratili isti igrači koji su i započeli meč. Fudbaleri Hamarby-ja su vršili veliki pritisak na odbranu crno-belih, koja je uspešno odolevala svim naletima.Posle izvršenih izmena u timu Partizana, igra je dobila drugu dimenziju, sveži igrači su ubrzali tempo igre sto je rezultiralo u 87. minutu susreta majstorijom Eduarda i Lovrea, koji dovode Partizan u tada nedostižno vodjstvo od 2:0.[/B]

Trener Partizana Marko Jevremović je posle meča dao intervju za novinare:


 "Prezadovoljan sam, to je pojam koji je dovoljno širok da pokaže kako se ja osećam u ovom trenutku, prezadovoljan sam svim što sam video večeras, od organizacije utakmice, gostoprimstva domaćina, navijača, pa do savršene igre koju su pružili moji igrači, ispunili su svaki zadatak koji sam im zadao, i utakmica je završena u našu korist, neki će reći da smo već u Ligi Šampiona, ja im kašem da prebrzo i prelako izgovaraju te reči, ovo je ekipa iz Švedske, zemlje porekla Vikinga, naroda koji je bio poznat po svojoj ratobornosti, zato sada kažem sa sigurnošću da još nije gotovo, i da nas očekuje težak revanš, koji možemo da pobedimo, jedino ako se držimo plana igre. Žele bih da pohvalim i protivničke fubalere, koji su bili odličan rival, stvarali su tokom čitavog meča šanse od kojih mi se dizala kosa na glavi, i znam da ako ove godine ne ostvare uspeh u Evropi, sledecih godina hoce zasigurno. Hvala svima koji veruju u mene i moj tim, i nadam se da ću davati intervjue za Uefu barem do zime."

Crno-beli se vraćaju za Beograd, gde će se spremati za sledeću utakmicu i to je meč Jelen Super Lige Srbije protiv Bsk Borče.
« Poslednja izmena: 15. jun 2012, 01:47:47 od strane Marko_Jevremovic92 »
 

Marko_Jevremovic92

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
    • http://www.facebook.com/MarkoJevremovic92
Lazevski se povredio na treningu!
« Odgovor #16 poslato: 15. jun 2012, 02:51:25 »

Aleksandar Lazevski, levi bek fudbalskog kluba Partizan, je zaradio povredu na treningu u četvrtak dok se ekipa spremala za meč 2. kola Jelen Super Lige protiv BSK Borče. Aleksandar će odsustvovati sa terena oko dve do tri nedelje.
 " Lazevski je jako dobar igrač, dugo je u klubu i poznaje dobro sistem, biće ovo veliki gubitak za nas, tokom ove 3 nedelje njegovog odsustvovanja. Imao sam ga u planu za sledeće utakmice, pogotovo jer je Volkov iscrpljen mečevima u reprezentaciji, no šta da se radi, videćemo šta ćemo, imamo i Vojislava Stankovića koji zna sjajno da odigra po levoj strani."
 

Marko_Jevremovic92

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
    • http://www.facebook.com/MarkoJevremovic92
2. Kolo JSL 2012/2013- Bsk Borča 0:1 Partizan
« Odgovor #17 poslato: 15. jun 2012, 03:46:45 »


Po jako lošem vremenu odigran je meč drugog kola Jelen Super Lige izmedju Bsk Borče i Partizana, visok nivo padavina natopio je teren u Borči što je definitivno učinilo ovaj meč manje atraktivnim za gledanje. Crno-beli su rutinski savladali ekipu Bsk-a i upisali sebi drugu pobedu ove sezone.



Partizan: Stojković, Ivanov, Ostojić, Stanković, Aksentijević, Smiljanić, Babović, Tomić, Saša Ilić(od 74' Ljajić), L.Marković, Zubya.

Bsk Borča: Janković, Obrovac, Savić, Bosković, Radunović(do 79' Vasić), Bejtović(od 74' Živadinović), Stanković, Matić(od 88' Milošević), Knezević, Kajević, Pejić.

Strelac: 14' Lazar Marković( Mohammed Zubya).

 
Od samog starta meča Partizan je bio dominantnija ekipa, imao je više loptu u svom posedu, i stvarao je zrelije prilike od protivnika, što je rezultiralo golom mladog Lazara Markovića u 14. minutu na asistenciju Mohameda Zabije. Libijac je odlično prošao po levoj strani, došao do ivice šesnaesterca i uputio centaršut. Nisu se najbolje snašli igrači Bsk-a dok Marković je nonšalantno odradio svoj deo zadatka i doveo Partizan u vodjstvo. Na odmor se otišlo rezultatom 0:1.

U drugom poluvremenu timovi nastavljaju sa nepromenjenim sastavima. Partizan je nastavio dobru igru, ali ovoga puta bez gola.Meč je obeležio ulazak u igru novog-starog igrača Partizana, Adema Ljajića. Do kraja meča nije bilo većih uzbudjenja tako da je meč već bio odlučen u 14. minutu golom čačanina Lazara Markovića.


" Zadovoljan sam ali je moglo mnogo bolje "...rekao je Jevremović obraćajući se novinarima... " Ne želim da tražim izgovor u nepogodama, jer želim da naučimo da igramo i pod najgorim okolnostima. Zadovoljan sam pobedom, naravno, ali naša je sreća sto ekipa Bsk-a nije imala ambicije da uradi nešto više na meču, u suprotnom mi bi bili u velikim problemima, odbrana nije bila kordinisana, a sredina rasuta, kao da je jedini cilj bio svakom mom igraču samo da postignemo gol. "




Partizan sada pred sobom ima veliki izazov, revanš meč 3. kola kvalifikacija za Ligu Šampiona protiv Hammarby-a, gde crno-beli imaju šansu da se plasiraju u grupnu fazu najmasovnijeg klubskog takmičenja na starom kontinentu.[/B]

Ostali mečevi 2.kola JSL:
Metalac 1:0 Borac

Teleoptik 0:1 Vojvodina

Spartak 0:1 Čukarički

Jagodina 0:0 Napredak

Crvena Zvezda 2:0 Kolubara

Rad : Javor (nedelja)

Mladi Radnik : Ofk Beograd (nedelja)
 

Marko_Jevremovic92

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
    • http://www.facebook.com/MarkoJevremovic92
Azijska zvezda pojačava redove srpskog šampiona?
« Odgovor #18 poslato: 15. jun 2012, 10:31:47 »
Il-Gwan Jong, super talentovani devetnaestogodišnjak koji igra za reprezentaciju Severne Koreje mogao bi da pojača redove Partizana. Kako saznajemo, Ljubiša Tumbaković sa saradnicima otišao je put Koreje kako bi se dogovorio sa čelnicima azijskog kluba o eventualnom prelasku Jong-a medju crno-bele već u sledećem prelaznom roku. Jong je visok 175cm, i igra na poziciji napadača, za njegove usluge interesuju se jos Sevilja i Udineze, tako da Partizan ima jaku konkurenciju u pokušaju realizacije ovog transfera.
 
 

Marko_Jevremovic92

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
    • http://www.facebook.com/MarkoJevremovic92
Spremni za grupnu fazu Lige Šampiona!
« Odgovor #19 poslato: 15. jun 2012, 11:26:20 »
FK Partizan je održao konferenciju za novinare povodom revanš meča 3.kola kvalifikacija za Ligu Šampiona, protiv Hammarby-a, na kojoj je trener Jevremović govorio o timu, o protivniku, o Ligi Šampiona i o aktuelnim vestima vezane za klub.

" Stvorili smo jaku i homogenu ekipu, koja trenutno ne zna za poraz ili remi,cilj mi je bio da igrači dišu jednom dušom i uspeo sam u tome, nerazdvojni su, poznaju se vrlo dobro, a kada vlada takva atmosfera u klubu ne mogu da izostaju dobri rezultati."...govorio je Jevremović zadovoljnim tonom...
 

 "...Sada smo jako blizu ulaska u elitu, i to moramo da iskoristimo na najbolji mogući način, ne želimo samo jos jednu epizodu u Evropi, želimo da ostavimo trag u Ligi Šampiona ove sezone. Sa ovim timom ja sam siguran da to mozemo, ali moramo da idemo stepenik po stepenik. Prvi na redu je revanš protiv Hammarby-a. Imamo prednost od dva gola ali to moze vrlo lako da se istopi, moramo da budemo jako oprezni da nas ne povuče atmosfera, Grobari znaju da naprave fantastičnu atmosferu na stadionu, i ne sumljam da ce tako i biti, ali ta situacija moze da nas omekša, da nas opusti, sto bi Švedjani mogli da iskoriste."

Osvrnuo se Jevremović i na spekulacije o mogućem dogovoru o transferu Il-Gwan Jong-a:
 " Jong je mlad igrač koji definitivno ima svetlu budućnost pred sobom, već sa devetnaest godina privukao je pažnju velikih klubova kao sto je Partizan, Sevilja i Udineze, naravno da bih voleo da ga vidim u svom timu, ali o tome ću razmišljati kada dodje vreme za to, sada sam skoncentrisan na ovaj tim, i na utakmice koje nam slede."[/FONT][/B]
« Poslednja izmena: 15. jun 2012, 11:28:57 od strane Marko_Jevremovic92 »
 

Marko_Jevremovic92

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
    • http://www.facebook.com/MarkoJevremovic92
Crno-beli u Evropi! Hammarby ponovo savladan!
« Odgovor #20 poslato: 15. jun 2012, 12:10:02 »


Atmosfera na tački usijanja, prepun stadion Partizana, a puleni Marka Jevremovića igraju meč odluke, meč koji odlučuje hoće li Beograd ove godine dočekivati timove poput Čelzija, Real Madrida, Barselone, i dr. Fudbaleri Partizana su jako dobro odoleli pritisku i tremi i savladali i u drugom meču ekipu Hammarby-a. Švedjani su se držali jako dobro, pretili iz kontre, ali Partizan je tokom čitavog meča kontrolisao igru. Bilo je neizvesno samo do 25. minuta kada je golman ekipe Hammarbya morao da vadi loptu iz svoje mreže, strelac je Stefan Babović, koji je postigao sjajan gol na centaršut Nemanje Tomića.

Drugo poluvreme je prošlo u miru, bez neki većih prilika, osim jednog pokušaja Medo Kamare sa distance, ali je Bjorklund sjajno obranio. Fudbaleri Partizana priveli su polako meč kraju, i isprativši igrače Hammarby-a pognutih glava sa terena, počelo je slavlje. Partizan se posle godinu dana pauze u Evropskim takmičenjima ponovo nalazi u eliti, i to sa novim trenerom Markom Jevremovićem.

" Mislim da smo pokazali karakter, i pokazali smo da zaslužujemo da se nadjemo medju 32 najbolje ekipe Evrope. "...poručio je Stefan Babović, strelac jedinog pogotka na meču.
 

Za Partizan igrali su: Stojković, Ivanov, Ostojić,Volkov, Pauljević, Medo(od 70' Lovre), Babović, Tomić, Saša Ilić(Cap)(od 68' Ninković), Lazar Marković, Zubya(od 86' Eduardo).

Za Hammarby su igrali: Bjorklund, Gerrbrand, Armas, Traore, E. Johansson, F. Soderstrom(Cap), Sema, Helg(od 68' M. Jensen), Dahl(od 76' Gaete), Castro-Tello, Davies.

Strelac: 25' Babović( Tomić )



« Poslednja izmena: 15. jun 2012, 12:19:10 od strane Marko_Jevremovic92 »
 

Marko_Jevremovic92

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
    • http://www.facebook.com/MarkoJevremovic92
Mušema Lige Šampiona će se vioriti Humskom najmanje do zime!
« Odgovor #21 poslato: 15. jun 2012, 20:11:25 »
Jevremović je uspeo, uveo je tim Partizana u Ligu Šampiona samo mesec dana nakon preuzimanja ekipe.Partizan je pobedom nad Hammarby-em ukupnim rezultatom od 3:0, ušao u Evropsku elitu na velika vrata. U kasu kluba će se ulaskom u Ligu Šampiona sliti najmanje deset miliona eura, a dodatne prihode bi bili u vidu, televizijskih prava, bonusa od mečeva.



Trener Crno-belih izašao je pred novinare posle meča sa Hammarby-em, i podelio osećanja i utiske sa svima.
 " Želim da čestitam svima u Srbiji ulazak Partizana u Ligu Šampiona, ovo je uspeh kojeg bi trebalo da se ponosi svaki gradjanin ove zemlje. Ako neko ne shvata šta smo mi uradili večeras, možda će biti lakše da kažem, Partizan je večeras sebi obezbedio mesto medju 32 najbolje ekipe Evrope"...vrlo emocionalna pojava trenera šampiona,u kojoj još govori i o meču i o svojim igračima...
 " Meč je bio sjajan, opšta slika je bila fantastična, kako na terenu tako i van njega, Grobari su poslali prelepu sliku u svet, a mi smo svojom igrom poslali sliku nekog novog i boljeg Partizana. Oduševljen sam svim igračima, pojedinačno svako je briljirao, sto je i dovelo do pozitivnog rezultata, želeo bih da pohvalim Necu Tomića i Babovića za sjajan gol, kakav se retko vidja na ovim prostorima, i na mečevima ovakvog tipa."
Što se tiče daljih planova Jevremović je konkretan:
 " Dalje sledi još žustrija borba, čekamo žreb da vidimo sa kojim ekipama ćemo se susretati, a za to vreme, okrećemo se prvenstvu. "[/B][/FONT]

 

Marko_Jevremovic92

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
    • http://www.facebook.com/MarkoJevremovic92
Prvi kiks crno-belih!
« Odgovor #22 poslato: 15. jun 2012, 20:44:42 »

Na stadionu Partizana odigrana je utakmica 3.kola JSL, izmedju Partizana i Čukaričkog. Crno-beli nisu uspeli da nastave pobednički niz, zaustavljeni su od strane ekipe Čukaričkog. Čitav meč je bio težak za gledanje, malo šansi, dosta držanja lopte u nogama, rezultiralo je utakmicu bez golova.
Trener Partizana Marko Jevremović nije bio dostupan za intervju.


Partizan: Stojković, Ivanov, Ostojić, Stanković, Aksentijević, Smiljanić, Babović, Tomić, Saša Ilić(od 69' Ljajić), L.Marković, Zubya.[/B][/FONT]

Ostale utakmice:

Smederevo 1:1 Javor

Jagodina 1:1 Metalac

Hajduk 0:2 Spartak

Borac 2:1 Ofk Beograd

Kolubara 0:0 Bsk Borca

Rad 1:0 Mladi Radnik

Napredak : Teleoptik ( Nedelja )

Vojvodina : Crvena Zvezda ( Nedelja )
« Poslednja izmena: 16. jun 2012, 11:30:46 od strane Marko_Jevremovic92 »
 

Marko_Jevremovic92

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
    • http://www.facebook.com/MarkoJevremovic92
Konačna odluka: Šuler u Partizanu u Januaru!
« Odgovor #23 poslato: 16. jun 2012, 12:06:09 »
Fudbalski klubovi Partizan i Hapoel Tel Aviv su se dogovorili oko trasfera slovenačkog štopera u redove srpskog šampiona. Marko Šuler obući će crno beli dres 7. januara, kada bi se mogla očekivati njegova promocija. Visina trasfera, kako nezvanično saznajemo, je 1.7 milion eura, izraelski šampion nije želeo da spusti cenu štopera, a crno-beli su želeli da ga dovedu po svaku cenu. Šuler će potpisati ugovor na najverovatnije 3 godine a visina plate nije još uvek saopštena.



" Na Balkanu znaju šta znači Partizan. Uz Dinamo i Crvenu zvezdu to je nešto po čemu se prepoznaje fudbal na ovim prostorima. Prezadovoljan sam što je tako veliki klub zainteresovan za mene. Nisam bio nezadovoljan u Izraelu ali vreme je da nastavim dalje. Pratim dešavanja u klubu, i drago mi je što se situacija promenila, čestitao bih mom budućem klubu na ulasku u ligu šampiona, i pohvalio bih rad trenera Jevremovića. "...izjavio je Marko Šuler za izraelske sportske novine.[/FONT]
 

Marko_Jevremovic92

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
    • http://www.facebook.com/MarkoJevremovic92
Uefa Žreb Grupne Faze Lige Šampiona!
« Odgovor #24 poslato: 16. jun 2012, 12:45:16 »

Održan je žreb grupne faze elitnog evropskog klubskog takmičenja zvanog Liga Šampiona, naš jedini predstavnik Partizan, izborio se za mesto pod evropskim Suncem pobedama protiv Hammarby-a. Crno-beli su smešteni u trećem šeširu, što znači da nisu autsajderi u grupi.
Žreb je izabrao da ekipa iz Humske ove jeseni putuje u Italiju, Nemačku i Škotsku, tačnije Partizan je smešten u grupu A, zajedno sa ekipama:  AC Milan, Vfl Wolfsburg i Glasgow Rangers.


Trener Partizana, Marko Jevremović dao je intervju za novinare rekavši sledeće:
 " Zadovoljan sam žrebom, kada pogledate grupu B shvatite koliko imate sreće"..uz smeh je prokomentarisao Jevremović, dodavši: " Šalu na stranu, imamo povlašćen položaj, najbolju poziciju, nismo autsajderi a imamo priliku da iznenadimo. Očekuje nas veliki posao, ispitivanje protivnika, studiranje njihove igre, vrlina i mana, ovo smo i želeli, započeli smo to i sada moramo da nastavimo započeto." [/B][/FONT]
« Poslednja izmena: 16. jun 2012, 13:39:57 od strane Marko_Jevremovic92 »
 

Marko_Jevremovic92

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
    • http://www.facebook.com/MarkoJevremovic92
4.kolo JSL Metalac 0:1 Partizan
« Odgovor #25 poslato: 16. jun 2012, 13:10:21 »



Partizan se vraća na pobedničke staze, posle kiksa protiv Čukaričkog, crno-beli su ostvarili pobedu u Čačku gde klub iz Gornjeg Milanovca igra utakmice. Fudbaleri Partizana su kontrolisali meč svih 90 minuta, stvarali šanse, ali golman Partizana na pozamici u Metalcu, Živko Živković je odbranio skoro svaki udarac koji je bio upućen ka njegovom golu. Mladom golmanu je presudio Mohamed Zadija golom u 23. minutu. Babović i Zabija su odigrali akciju dupli pas, lopta se našla kod Libijca koji sa distance upućuje udarac koji golman Živković nije mogao da odbrani.



Metalac: Živković, Pavlović, Rakočević, Miljković, Simović, Dragutinović(od 82' Misdongard), Krasić, Antić, Stanojević, Opačić, Savićević.

Partizan: Stojković, Ivanov, Ostojić, Pauljević, Volkov(82' Stanković), Medo, Tomić, Babović, Saša Ilić( 70' Ljajić), L.Marković, Zubya.

Strelac: 23' Mohammed Zubya ( Stefan Babović )



Ostali mečevi:

Teleoptik 0:1 Smederevo

Kolubara 1:0 Napredak

Crvena Zvezda 1:0 Rad

Borac 2:0 Vojvodina

Spartak 0:0 Jagodina

Bsk Borča 0:0 Ofk Beograd

Mladi Radnik 0:0 Čukarički

Javor 1:1 Hajduk
[/B][/FONT]
 

Marko_Jevremovic92

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
    • http://www.facebook.com/MarkoJevremovic92
5. kolo JSL Teleoptik 0:1 Partizan
« Odgovor #26 poslato: 16. jun 2012, 13:26:20 »
SC Zemunelo bio je sedište još jedne fudbalske predstave, ovog puta "optičari" su dočekali šampiona Partizan koji je napustio Sportski Centar ostavivši domacina sa jednim golom u mreži. Meč kao meč za gledanje nije bio sjajan, ali fudbaleri Partizana su upisali jos jednu pobedu i osvojili jos 3 dragocena boda u borbi za odbranu titule. Na samom početku susreta Nemanja Tomić je rešio pitanje pobednika, uz fantastičan prodor Babovića po levoj strani i odličan pas na drugu stativu ka Kragujevčaninu, kome iz te pozicije nije bilo teško da savlada golmana Ristića, i dovede Partizan u vodjstvo.



Teleoptik: Ristić, Karišik, Miličić, Stević, Brežančić, Lukić (od 78' Trujić), Popara ( od 62' Mihajlović), Marinković, Jovanović (od 73' Cakić), Obradović, Djoković.

Partizan: Stojković, Ivanov, Ostojić, Aksentijević (od 45' Pauljević), Volkov, Lovre, Tomić, Babović, Saša Ilić (od 68' Ninkovic), L.Marković (od 80' Stefan Šćepović), Zubya.

Strelac: 8' Nemanja Tomić( Stefan Babović )


 

Marko_Jevremovic92

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
    • http://www.facebook.com/MarkoJevremovic92
Rendžeri stigli, Beograd spreman za spektakl!
« Odgovor #27 poslato: 16. jun 2012, 13:58:06 »



Delegacija iz Glazgova stigla je u Beograd a razlog je fudbalski meč prvog kola grupne faze Lige Šampiona izmedju Partizana i Glasgow Rangers-a. Škoti su zadovoljni uslovima i gostoprimstvom koje ih je sačekalo u prestojnici Srbije.
Beograd je večeras domaćin velike fudbalske predstave, a glavni akteri će se nadmetati za dragocena 3 boda u Ligi Šampiona. Partizan je favorit na papiru što crno-bele moze i da opusti ali i da im stvori dodatni pritisak.
Šampion Škotske je obišao teren, odradio trening, a trener ekipe iz Glazgova je dao intervju za naše novinare:

 
" Želeo bih da se zahvalim svima a sjajnom dočeku, nisam očekivao ovakvu situaciju, i moram da priznam da sam imao malo predrasuda o Srbima, koje su naravno sada nestale. Svidja mi se ovde, odlične odnose smo uspostavili sa ljudima iz kluba i nadamo se budućoj saradnji. Što se tiče meča, pustićemo momke da pričaju na terenu, ja i moj kolega iz Partizana smo ih naučili sto smo bolje mogli u to sam siguran, sada je na njima da to pretoče u igru. Sve u svemu, očekujem dobru utakmicu večeras, i neka pobedi bolji."..nije štedeo reči hvale škotski strucnjak.

Trener crno-belih je takodje govorio za medije:
 " Očekuje nas sjajan meč to je neminovno, mozda i zanimljiviji nego drugi iz naše grupe, poznajem dobro ekipu iz Glazgova, i trenera i igrače, to su pravi profesionalci, svake godine su u Evropskim takmičenjima i ovo neće biti nimalo lak meč za nas, iako nas smatraju favoritima. Slažem se sa kolegom, neka igrači govore na terenu, ja se samo nadam kao i on da će uspešno pretočiti naše reči u delo i da će biti dobra utakmica za gledanje."


« Poslednja izmena: 16. jun 2012, 14:40:17 od strane Marko_Jevremovic92 »
 

Marko_Jevremovic92

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
    • http://www.facebook.com/MarkoJevremovic92
Drama na stadionu JNA! Partizan posle preokreta došao do pobede!
« Odgovor #28 poslato: 16. jun 2012, 15:07:02 »








Od blata do zvezda, sve je to prošao Partizan u samo 90 minuta meča protiv Rendžersa. Igrači Partizana su ušli u meč rastrojeno, u nekim trenucima su bili totalno dekoncentrisani, što je kulminiralo u 19. minutu golom Broadfoota koji je na asistenciju Whittakera sa desetak metara savladao čuvara mreze Partizana Vladimira Stojkovića. Potpuno su zaboravili na Broadfoota igrači Partizana, koji je iz senke izašao sa loptom i promenio rezultat na semaforu u 0:1.



Igrači Partizana na kolenima, gledaju se medjusobno tražeći krivca, kada se pojačalo navijanje sa tribina uz poruku Grobara " Idemo dalje! ". Podrška navijača je upalila već u sledećem napadu u 21. minutu fudbaleri Partizana, tačnije Mohamed Zabija pokušava solo prodorom da udje u šesnaesterac, ali mu to ne polazi za rukom, pokušava sjajnim šutom sa distance i umalo postiže gol, Neil Alexander brani udarac Libijca ali se lopta odbija do brzonogog Lazara Markovića koji postiže gol za veliko slavlje svih koji su bili uz Partizan te večeri. Rezultat na semaforu je 1:1. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzudjenja tako da se otišlo na odmor sa nerešenim rezultatom.



Drugih 45 minuta fudbaleri Partizana igraju bez kapitena, Saša Ilić biva zamenjen a umesto njega ulazi Adem Ljajić, pozajmljeni igrač Fiorentine prelazi na levi bok a Stefan Babović koji je preuzeo kapitensku traku ulazi u sredinu. Smenjivali su se napadi obe ekipe. Na samom početku drugog poluvremena Adem Ljajić dobija odličnu loptu od Babovića ali loš prijem mu je onemogućio da šutira pa je propala odlična akcija crno-belih. Već u 54. minutu napad ekipe iz Glazgova zaustavlja Volkov, šalje loptu do Medo Kamare koji sjajno upošljava Lazara Markovića na desnom boku, crno-beli u odličnoj kontri. Markec ulazi sa loptom u šesnaesterac i sjajno šalje loptu ka Mohamedu Zabiji koji postiže gol i vraća Partizan iz pepela.



Fudbaleri Rendžersa su pretili golu Stojkovića do kraja meča jos nekoliko puta ali sve pokušaje je odbranio sjajni čuvar mreže crno-belih. Lovre pojačava srednju liniju Partizana, Medo je napustio teren. Odolevala je odbrana Partizana napadima Škotske ekipe do poslednjeg sudijskog zvižduka, kada je usledilo veliko slavlje kako na terenu tako na tribinama.





Partizan: Stojković, Ivanov, Ostojić, Aksentijević, Volkov, Medo( od 74' Lovre), Babović, Tomić, Saša Ilić( od 45' Ljajić), L.Marković, Zubya.

Rangers: Alexander, Weir, Broadfoot, Whittaker, Steven Smith, Adam(od 74' Nacho Novo), Naismith, Beasley, Boyd(od 89' Lafferty), Miller.

Strelci: 19' Broadfoot(Whittaker), 21' L.Marković, 54' Zubya(L.Marković)[/B][/FONT]

Ostali mečevi:
« Poslednja izmena: 16. jun 2012, 15:38:35 od strane Marko_Jevremovic92 »
 

Marko_Jevremovic92

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
    • http://www.facebook.com/MarkoJevremovic92
Jevremovic: " Idemo dalje!"
« Odgovor #29 poslato: 16. jun 2012, 15:35:08 »
Šef stručnog štaba Partizana Marko Jevremović, posle meča sa Rendžersom dao je intervju za novinare i prokomentarisao utakmicu.
 " Nemojte da me pitate da li sam zadovoljan, kako da ne budem zadovoljan posle pobede u Ligi Šampiona. Ovo je bila prelepa utakmica, uživao sam gledajući je, a siguran sam da je tako i sa ostalima. Pokazali smo jedno lice, neka to bude svima jasno, nismo mi prvih 20-tak minuta igrali loše, jednostavno to je bio trenutak slabosti ekipe, podlegli su utisku i atmosferi, i svi mi smo podlegli situaciji, prezadovoljan sam brzinom oporavka, da sam trepnuo propustio bih izjednačujući gol.Pohvalio bih sve svoje igrače koji su dali sve od sebe, i sve svoje saradnike koji su pomogli igračima. Sledeći meč nam je protiv Milana, i mislim da će biti lakši, na tom meču nemamo breme favorita na ledjima pa ćemo igrati rasterećeno."

[/B][/FONT]

Partizan trenutno zauzima drugu poziciju  u grupi A, ispred ekipe Rendžersa i Milana, prvi u grupi je Wolfsburg.

 " Drugi smo na tabeli, zašto to nebi moglo da ostane do kraja? Tek smo na početku takmičenja može svašta da se dogodi. Milan je kiksnuo prvo kolo tako da će protiv nas tražiti bodove za prolazak dalje, ja im kazem unapred da mi idemo dalje!"


« Poslednja izmena: 16. jun 2012, 15:44:06 od strane Marko_Jevremovic92 »