Autor Tema: Nova zvijezda je rođena...  (Pročitano 8963 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Nova zvijezda je rođena...
« poslato: 15. april 2012, 13:51:36 »
01.08.1994



Tog dana u bolnici Split je rođeno dijete.To je bilo drugo dijete porodice Kolar.Imali su jednog četverogodišnjeg sina.Novo dijete je izgledalo kao i svako drugo dijete.Prvi sin je dobio ime koje je majka željela, tako da je ime drugog sina dao otac.Dobio je ime po legendi Hajduka, po Zlatku Vujoviću.Njegova porodica nije bila bogata.Živjeli su u maloj kući u Klisu.Još bilo ratno vrijeme, pa je novo dijete donijelo nove probleme u porodici.Često su ostajali sami sa majkom kada bi njihov otac išao na ratnu liniju.

03.09.2001



To je bio njegov prvi školski dan.Već na prvi pogled se vidjelo da mu škola nije draga.Sva djeca su bila vesela jer idu u školu, ali njemu je u glavi bila samo igra.Čak i prva ocjena je bila slaba.Učitelj im je dao da pišu slova, ali se on zbunio.Pisao je slovo, ali mu je ružno izgledalo, pa ga je pokušao obrisati.I desilo se ono čemu se nije nadao, poderao je list i dobio 1.Za vrijeme odmora sva djeca su se igrali ''rata'', ali on je za to vrijeme šutao flašu od soka i tako se igrao fudbala.Fudbal je najviše volio, a njegov otac mu je stalno pričao o Hajduku.Svu ljubav, prema Hajduku, koju otac nije prenio na prvog sina prenosio je Zlatku.Tako da je mali Zlatko u glavi imao samo Hajduk i fudbal.

13.04.2002



Po savjetu Zlatkovog učitelja, otac malog Zlatka upisuje u u nogometni klub.Po Zlatku se vidjelo da je oduševljen tom odlukom oca.Počeo je trenirati u NK Uskok Klis.U školi je bio slab ali je na treningu stalno briljirao.Trener je rekao Zlatkovom ocu da je mali Zlatko veoma nadaren, i da se dosta razlikuje od ostale djece.Većina njegovih vršnjaka u to vrijeme su htjeli samo vodati i davati golove, ali on je igrao za klub.Bio je redovan na treninzima, pa je stalno išao sa klubom na neka klupska takmičenja.

Uskoro nastavak...
 

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Re: Nova zvijezda je rođena...
« Odgovor #1 poslato: 15. april 2012, 20:24:14 »
18.06.2006



Tog dana je Hajduk imao otvoreni trening kamp.Želja Zlatka je bila da učestvuje u tom kampu, ali njegov otac nije imao financijskih sredstava da mu to omogući.Na sreću Zlatka to su mu omogućili rođaci i njegov razred iz škole.Sakupili su sredstva koja su mu potrebna da ispuni svoju želju.Na treningu se pojavio potpuno oduševljen u društvu oca i starijeg brata.Prvo su malo radili sa loptom, šutali na gol, a nakon toga se raspodijelili u ekipe i igrali na jednoj polovici stadiona.Trenerima Hajduka je Zlatko ''zapao'' za oko.Igrao je u napadu, ali se i vraćao po loptu i imao asistencija, ali naravno i pogodaka.Oduševljenje nisu mogli sakriti ni otac i brat Zlatka.Na kraju treninga Zlatku i njegovom ocu su prišli treneri.Rekli su mu da bi voljeli da Zlatko nastavi trenirati u Hajduku, i da će ono plaćati prijevoz Zlatku.Otac je pristao na to, a Zlatko je izgledao oduševljen, kao da mu se ispunio san.

18.05.2011



Zlatko je u školi svima pričao o Hajduku, o svom uspjehu, ako se tako moglo nazvati.Kao da njegovoj sreći nije bilo kraja.U zaostalom kolu Hrvatske kadetske lige koja se igrala u Srijedu.Hajduk je igrao u gostima sa Rijekom, i zabilježio pobjedu.Odlučujući, i jedini gol na utakmici postigao je Zlatko Kolar u 77. minuti igre.Da to još stvar bude bolja, ovom pobjedom je Hajduk osigurao naslov u ligi, a toj utakmici su prisustvovali nekoliko skauta Hrvatskih klubova.Među njima su bili skauti NK Zagreba, NK Karlovca i NK Zadra.Nakon utakmice prvi su mu prišli skauti Karlovca, i ponudili mu dvogodišnji ugovor.Zlatko je rekao da će razmisliti, i da mora porazgovarati sa roditeljima.Uzeli su njegov broj mobitela i rekli da će ga za nekoliko vremena kontaktirati.Na kraju sezone Kolar je bio prvi strijelac lige i dobio nagradu za najkorisnijeg igrača sezone.

31.07.2011



Dok se nalazio na igralištu kod škole, i igrao lopte sa prijateljima zazvonio mu je mobilni telefon.Nazvali su ga iz uprave Karlovca.Rekli su da mu pružaju odličan ugovor, i da su već na putu prema njegovoj kući.On je otrčao kući što je prije mogao.Nakon 15-ak minuta stigli su i oni.Pred njega i njegovog oca su stavili ugovor.Oni su prihvatili ugovor Karlovca, a Zlatko je otišao spremiti svoje stvari.Klub mu je našao smještaj, nastavak školovanja i sve što mu je potrebno.Dok je pakirao svoje stvari vijest je javio svojoj djevojci, i najboljem prijatelju.Svi su mu čestitali na tome i poželjeli sreću.Nakon što se spremio, i pozdravio sa porodicom sjeo je u auto skauta i zaputili se prema upravi kluba.
 

МилошЦЗБГ

  • ЗВЕЗДО ЗГАЗИ ИХ СВЕ !!!
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 6301
    • Pogledaj profil
Re: Nova zvijezda je rođena...
« Odgovor #2 poslato: 15. april 2012, 21:17:56 »
Samo napred,odlična priča!
 

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Re: Nova zvijezda je rođena...
« Odgovor #3 poslato: 15. april 2012, 22:52:15 »


Kolar potpisao za Karlovac!



Zlatko Kolar, 17-godišnja nada hrvatskog nogometa koji igra na poziciji napadača, potpisao je dvogodišnji ugovor s Karlovcem, kako su naveli iz ovog kluba.

Ovo je prvi profesionalni ugovor Kolara, koji nije krio oduševljenje što je potpisao za NK Karlovac.Kolar bi se za mjesto u momčadi trebao boriti s Gercom, Vrnogom ili Stefančićem.

"Ovo je jedan od najsretnijih dana u mom životu. Došao sam u jedan od manjih hrvatskih klubova.Klub je u usponu, i zbog toga sam došao ovdje.Radujem se nastupanju pred domaćim navijačima.Ovdje u Hrvatskoj svi pričaju o navijačima, a Karlovac ima stvarno dobre navijače.Nadam se da ću im se predstaviti već ovoga vikenda u pripremnoj utakmici pred novu sezonu.Ako se to i ne dogodi, bit ću strpljiv", izjavio je Kolar.

Iako će Karlovac već u subotu ugostiti CSKA Moskvu, Kolar tvrdi da je spreman i za premijerni nastup u crvenom dresu.

"Zašto ne? Ako me menadžer uvrsti u sastav, bit ću spreman. Već sam igrao za juniore Hajduk u pripremnim utakmicama ovoga ljeta.Ne baš svaku utakmicu, ali imam dva-tri nastupa iza sebe i spreman sam", tvrdi Zlatko.

Detalji sa press-konferencije:
« Poslednja izmena: 20. april 2012, 11:33:08 od strane elcapiteno7 »
 

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Re: Nova zvijezda je rođena...
« Odgovor #4 poslato: 16. april 2012, 11:06:33 »


Kolar srušio Lučko!



U utakmici 2. kola hrvatskog nogometnog prvenstva Karlovac je na svom stadionu dočekao ekipu Lučko.Domaćini su slavili s minimalnih 1:0, a pogodak odluke bio je djelo Zdravka Kolara u zadnjim minutama utakmice.

Nakon što je Kolar ubilježio sjajnu partiju u pripremnoj utakmici, i u 1. kolu, dobio je priliku od prve minute protiv Lučkog.Bio je veliki pritisak na njemu, jer mu je to prva utakmica pred domaćom publikom.U prvom poluvremenu vodila se velika bitka na sredini terena, pa tako ni jedna ekipa nije imala ozbiljnih prilika.Jedino vrijedno spomena je šut Greca sa nekih 20-ak metara, ali lopta odlazi daleko od gola.U drugom poluvremenu ekipa Karlovca je krenula mnogo ofanzivnije, pa su se tako redale prilike pred golom gostiju.Ali u svakom napadu je uvijek falilo nešto, neko ko će tu loptu spremiti u mrežu.I kada se činilo da će utakmica završiti bez pogodaka, domaći dolaze u vodstvo.Kolar je primio loptu na 30-ak metara od gola, uradio dupli pas sa Gercom i šutirao.Na sjajan način je završio akciju, i time donio prvu pobijedu Karlovcu ove sezone.

Nakon utakmice Kolar je izjavio:''Ovo je jedan od najboljih dana u mom životu.Iskoristio sam ukazanu priliku trenera i stavio mu do znanja da može računat na mene.Kada sam šutirao nisam vjerovao da će lopta ići u okvir gola, ali ona je ušla što je jedini bitno.'' prenosi Sportnet.hr.

NK Karlovac 1:0 Lučko (90' Kolar)
« Poslednja izmena: 16. april 2012, 11:08:39 od strane elcapiteno7 »
 

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Re: Nova zvijezda je rođena...
« Odgovor #5 poslato: 16. april 2012, 20:40:14 »


Kolar presudio Cibaliji!



U Hrvatskoj se igalo prvo kolo Kupa Hrvoja Ćustića.Svi klubovi su igrali na neutralnim terenima.U jednoj od utakmica igrali su Cibalija i Karlovac.Utakmica je završena minimalnom pobjedom Plavo-bijelih.

U utakmici, koja nije bila lijepa za gledati, Karlovčani stižu od pobjede.Utakmica je bila dosadna, bez puno prilika.Pobjedu Karlovcu i prolaz u dalju fazu takmičenja donio je Kolar.Ovim pogotkom je potvrdio da je u sjajnoj formi.Maksimalno iskorištava ukazane prilike trenera.Jedini pogodak na utakmici je postigao u 36. minuti utakmice.Ovaj put je pogodio glavom.Nakon sjajnog centaršuta Turana Kolar donosi pobjedu svom klubu, i prolaz u narednu fazu takmičenja.Ovim pogotkom Zlatko je oduševio navijače, i svoj klub uveo u sjajnu formu.Već postaje miljenik navijača Karlovca što je veliki pokazatelj njegovog talenta i njegove igre.

''Presretan sam.Ponovo sam pogodio.Nadam se da ću u nastavku sezone biti još bolji.'' dodao je Zlatko i nastavio:''Ovaj pogodak poklanjam svojoj djevojci.Veliki pozdrav njoj i svim prijateljima u Klisu i Splitu.Poželio sam se kuće, i roditelja.'' stoji u izvještaju Sportski.net.hr.

Cibalia Vinkovci 0:1 NK Karlovac (36' Kolar)
 

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Re: Nova zvijezda je rođena...
« Odgovor #6 poslato: 17. april 2012, 23:07:58 »


Dinamo jesenji prvak!



U prvoj polusezoni 1.HNL Dinamo je očekivano završio prvoplasirani.Najveće iznaneđenje prvenstva je ekipa NK Karlovca, koji su završili na 4. poziciji.

Kao što se i očekivalo Modri su i dalje najbolja ekipa u Hrvatskoj.Polusezonu su završili neporaženi na Maksimiru.Drugoplasirana ekipa jesenjeg dijela prvenstva je, naravno, Hajduk, a slijede NK Lokomotiva i NK Karlovac.NK Karlovac je najveće iznaneđenje sezone.Na krilima Greca su uspjeli pobijditi Hajduk, Šibenik i izvući remi sa Dinamom.Najveći pritisak se stvara na mladom Kolaru.Sezonu je dobro otvorio, donio neke važne bodove, ali onda mu je forma opala.Mediji vrše veliki pritisak na njega, i najčešći naslovi u novinama su: ''Kolar nije zaslužio ovu priliku'' , ''Još jedan propali talenat'' , ''Velika greška uprave Karlovca'' , itd.Gol nije postigao već 3 mjeseca.Ali kako čujemo iz razgovora sa trenerom Karlovca, oni su zadovoljni sa njim.On kaže da se Zdravko puno trudi, da je na treninzima sjajan, ali da nema sreće.Također su i navijači zadovoljni sa njim.Kako kažu zadovoljni su sa svima, pa i sa Kolarom.Njihov klub igra sjajno i mogli bi zaigrati u Evrope iduće sezone.Uprava Karlovca dala je svim igračima slobodno do 5. januar, kada je zakazano okupljanje igrača, i početak priprema za drugu polusezonu saznaje 24 sata.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Re: Nova zvijezda je rođena...
« Odgovor #7 poslato: 19. april 2012, 10:55:30 »
23.12.2011



Kako je završena polusezona, svi igrači Karlovca su dobili slobodnog vremena da posjete roditelje.Nazad u klubu moraju biti najdalje do 5. januara.Kao i svaki igrač i Kolar je krenuo kući.Na stanici u Splitu su ga dočekali roditelji i brat.Bio je presretan što ih opet vidi.Ušli su u očevo auto i zaputili se kući u Klis.Tih dana je bila gužva u kući Kolara, jer su školski prijatelji dolazili da vide Zlatka.Još nije bio raspust u školama, pa je odlučio posjetit svoju školu.Njegovi nekadašnji profesori su bili oduševljeni njegovim dolaskom.Svi su mu čestitali na uspjehu i poželjeli sreću u nastavku sezone.Onda se zaputio prema osnovnoj školi da posjeti učitelja, i da mu se zahvali na svemu, jer je on dosta utjecao na njegovog oca da Zlatko krene trenirati fudbal.Kad je došao u školu saznaje da je njegov učitelj preminuo.Bilo mu je krivo jer nije znao to, i nije mogao doći na sahranu.Otišao je na grob učitelja i nakon toga se zaputio kući.

31.12.2011



Kao i svaki njegovi vršnjaci i Kolar se spremao za doček Nove 2012. godine.Odlučio je Novu godinu dočekati u društvu prijatelja, i naravno djevojke.Novu godinu je dočekao u Splitu.Nije se previše napijao.Čitavu noć je slavio i dobio je ono što je želio.Bez medija i da bude kao i svaki njegov vršnjak.Oko 02:30 su napustili lokal i krenuli polako Kolarovoj kući da tamo nastave slaviti.Kako Kolar kaže najbolje je slaviti u društvu porodice, jer nema svađa, mogućnosti da izbije neka tuča, itd.Svi su prespavali kod Kolara.Sutra kad su došli sebi izašli su malo na svjež zrak i prošetali.Otišao je sa djevojkom kod njezinih roditelja da i njima čestita Novu godinu.

04.01.2012



Došao je dan kada je morao nazad u klub.Na stanici su ga došli ispratiti roditelji i prijatelj, a put prema Karlovcu su sa njim krenuli njegov brat i djevojka.U školama je bio raspust, pa su tako mogli ići sa Kolarom.Njegova djevojka je bila presretna što ide sa njim.Kada su stigli u Karlovac odveo je svog brata u stan, a sa djevojkom se zaputio u uprave kluba.Javio se klubu da je stigao i da je 100% spreman za drugi dio sezone.Onda je sa djevojkom krenuo u obilazak grada, i odveo je na čaj.Neki navijači Karlovca su od Kolara tražili autogram i zajedničku sliku, a on je sve to prihvatio.On kaže da su susreti sa navijačima, i djeljenje autograma obaveza koju bi svaki igrač trebao ispuniti.
 

Павле

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 774
    • Pogledaj profil
Odg: Nova zvijezda je rođena...
« Odgovor #8 poslato: 19. april 2012, 12:01:52 »
Novi Mile10
 

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Nova zvijezda je rođena...
« Odgovor #9 poslato: 19. april 2012, 12:40:20 »
Citat: Павле;981399
Novi Mile10

Nemogu se ja još porediti sa njim.On i ja k'o nebo i Zemlja.
 

incara23

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 461
    • Pogledaj profil
Odg: Nova zvijezda je rođena...
« Odgovor #10 poslato: 19. april 2012, 13:07:19 »
Svaka cast za pricu... Samo da je BiH Premijer Liga... :D
 

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Nova zvijezda je rođena...
« Odgovor #11 poslato: 19. april 2012, 18:17:41 »
Citat: incara23;981421
Svaka cast za pricu... Samo da je BiH Premijer Liga... :D

Volio bih i ja da je BiH Premier Liga, ali nema napravljen peč.Jedino ti što si sebi napravio sam.

P.S. Hvala trudim se biti što bolji.
 

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Nova zvijezda je rođena...
« Odgovor #12 poslato: 19. april 2012, 18:47:35 »


Povratak u formu?



Nakon malog odmora igrači Karlovca su počeli sa pripremama za proljetni dio sezone.Igrali su utakmicu sa Panathinaikosom.Utakmica je završena bez pobjednika 1:1.

Na stadionu Branko Čavlović-Čavlek Karlovac je odigrao prijateljsku utakmicu sa Panathinaikosom.Gosti su bili favoriti i to se moglo vidjeti od početka meča.Prijetili su iz svih pozicija, dok je na drugoj strani najopasniji bio Kolar.Njemu kao da je prijao odmor koji je proveo sa roditeljima.Trener mu je ukazao priliku od prve minute, a on je iskoristio.Ovom utakmicom dao je do znanja treneru da je 100% spreman.Da li je to zbog djevojke koja se nalazila na tribinama, ili nekog drugog razloga neznamo, ali znamo da je ovo bila jedna od njegovih najboljih utakmica.Svoju ekipu je doveo u vodstvo u 59. minuti utakmice.Jednim preciznim, ne jakim udarcem van šesnaest metara.U 79. minuti je napusti teren pri rezultatu 1:0.Ali njegova ekipa nije uspjela da sačuva vodstvo, pa je utakmica završena bez pobijednika.

''Kada sam se vratio iz Klisa, samopouzdanje mi je naraslo.Osjećam se fantastično.Drago mi je što sam pogodio pred svojom djevojkom.'' dodao je Zlatko i nastavio:''Ovaj gol poklanjam svom učitelju, koji je nedavno preminuo.Nek počiva u miru.'' prenosi Slobodna Dalmacija.

NK Karlovac 1:1 Panathinaikos (59' Kolar)
 

Павле

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 774
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Nova zvijezda je rođena...
« Odgovor #13 poslato: 19. april 2012, 20:50:09 »
Citat: mirsad_bug;981412
Nemogu se ja još porediti sa njim.On i ja k'o nebo i Zemlja.

 Mislio sam na stil pisanja.:)
 

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Re: Nova zvijezda je rođena...
« Odgovor #14 poslato: 19. april 2012, 22:36:33 »


Pada i Zagreb!



Svoju sjajnu formu Karlovac je dokazao u pobjedi nad NK Zagrebom.Karlovac su do pobijede vodili Kolar i Gerc.Konačni rezultat je bio 2:0.

Danas su uglavnom gradu Hrvatske snage odmjerili NK Zagreb i NK Karlovac.Karlovčani su stigli do sigurne pobijede pogocima Kolara i Gerca.U vodstvo su stigli u 78. minuti.Kolar se izvukao odbrani Zagreba, ušao u šesnaesterac i pogodio nebranjeni dio domaćeg gola.Još jedna sjajna partija Kolara.Navijači su bili oduševljeni ovom pogotkom, jer im je mladi Zlatko postao veoma drag.Ovu pobijedu potvrdio je i Gerc u 91. minuti utakmice.Tako da je Karlovac napredovao za jednu poziciju na tabeli.Kao i prethodnu utakmicu, i ovu Kolara je posmatrala djevojka sa tribina, kojoj je poklonio ovaj pogodak objavljuje Sportnet.hr.

NK Zagreb 0:1 NK Karlovac (78' Kolar)
« Poslednja izmena: 21. april 2012, 10:04:01 od strane elcapiteno7 »