Autor Tema: Пут до снова-Ђорђе Ђукић  (Pročitano 9887 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

DjoletheKing

  • Đoko
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 990
    • Pogledaj profil
Пут до снова-Ђорђе Ђукић
« poslato: 12. april 2012, 20:18:09 »
07.09.2011. налазим се на летовању у Португалу. Жеља од куће за фудбалом ме гуши и у том тренутку сам запазио неке момке како тренирају на терену.

Пришао сам и питао да ли могу да се прикључим само на 15 минута. Мало старији човек ми прилази и говори ми да могу. Био сам одушевљен, рекао сам да ми дају само једну лопту и да ћу ја шутирати на гол, енглески ми није ишао баш од руке. Када сам два,три пута шутнуо, а лопта је као узинат сваки пут бежала у десно рашље, њихов тренер ми је пришао и рекао "Please, again.", разумео сам и шутнуо сам исто као и први пут.
Онда ми је рекао да дођем сутра на пробу у овај клуб! Нисам могао да верујем, дата креће урнебесна игра!
Сутрадан устајем у 7:00 облачим копачке и идем на пробу у Феиренс, то је био велики дан за мене.


Долазим тачно у 7:30, Португалци мо говоре да сада трчим  док се не уморим, истрчао сам 9 кругова око терена и уморио сам се. Зати мсу ми задали да шутнем голману 10 слободњака.

Шутам 10, а погађам 9 слободних удараца, тренер ми прилази и говори ми да одем у канцеларију клуба и упишем се код неке госпође, то сам и урадио и схватио да сам и Званично пимљен у Fc Feirense!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlo_KL

Павле

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 774
    • Pogledaj profil
Odg: Пут до снова-Ђорђе Ђукић
« Odgovor #1 poslato: 12. april 2012, 20:19:56 »
Lep pocetak fudbalske karijere! :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: DjoletheKing

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Пут до снова-Ђорђе Ђукић
« Odgovor #2 poslato: 12. april 2012, 20:41:25 »
Одличан почетак. Само настави овако и немој да одустајеш,ако се смориш после неког времена стани и мало размисли пронађи инспирацију да пишеш нове текстове. И одмени мене док не будем почео поново да пишем :mrgreen:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: DjoletheKing

DjoletheKing

  • Đoko
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 990
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Пут до снова-Ђорђе Ђукић
« Odgovor #3 poslato: 12. april 2012, 21:21:08 »
Citat: Павле;978489
Lep pocetak fudbalske karijere! :)
Fala bate! :D
 

DjoletheKing

  • Đoko
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 990
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Пут до снова-Ђорђе Ђукић
« Odgovor #4 poslato: 12. april 2012, 21:22:02 »
Citat: Ivan94;978504
Одличан почетак. Само настави овако и немој да одустајеш,ако се смориш после неког времена стани и мало размисли пронађи инспирацију да пишеш нове текстове. И одмени мене док не будем почео поново да пишем :mrgreen:
Ma znam, naravno da ce biti vremena kad cu imati precih stvari!Tesko je tebe odmeniti al aj! :D
« Poslednja izmena: 12. april 2012, 21:24:53 od strane DjoletheKing »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

DjoletheKing

  • Đoko
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 990
    • Pogledaj profil
Re: Пут до снова-Ђорђе Ђукић
« Odgovor #5 poslato: 13. april 2012, 11:51:28 »

Ђукић и званично у Феиренсеу


Најперскпективнији момак српског фудбала, од данас је и званично потписао 1-годишњи уговор за португалског прволигаша Феиренсе. Он је изјавио да је врло срећан и да једва чека свој деби!
Његов тренер је рекао да од Ђукића очекује поприлично много, јер је он показао да има квалитета и да може да се носи са прволигашима португалског фудбала.
Ђукић је на представљање јавности дошао сам, јер му је породица у Србији! Власник клуба је рекао да Ђукић неће пуно коштати Феиренс, јер му је месечна плата око 1200 евра!
Носиће број 10 на дресу, а када смо га упитали зашто баш 10 он је одговорио:
-Десете носим јер су ми сви фудбалски узори на које сам се угледао носили 10:Пеле, Марадона, Роналдињо...
Своју дебитантску утакмицу одиграће у суботу против белгиског Стандарда.
 

DjoletheKing

  • Đoko
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 990
    • Pogledaj profil
Re: Пут до снова-Ђорђе Ђукић
« Odgovor #6 poslato: 13. april 2012, 17:28:50 »

ЂУКИЋ ПОТПИСАО ЗА НАЈК!

Како незванично сазнајемо, Ђорђе Ђукић, српски нападач у дресу Феиресе-а данас је око посплеподнева потписао 3-годишњи уговор са Најком. Он ће у наредне 3 године носити копачке под називом "Nike Total 90 Laser IV".
Најк је на конференцији за штампу показао постер-рекламу на којој је био српски ас."Taко да сви који хоће да се баве професионалним фудбалом обују ове копачке"-додали су људи из Најка!


Ђукић нам је дао интервију по питању нових копачки:
-Срећан сам што сам потписао уговор са Најком, лепо је кад можете да препоручите одличан бренд Најка, ово су копачке са којима ћу да освајам све што се освојото може
-Да ли је била конкиренција, које копачке ћеш да обујеш?
-Да, наравно да је била, али сам се определио за Најк, јер је то најбоља спортска фирма даншњице
-Царе, хвала ти на интервију!
-Ништа, хвала вама!
« Poslednja izmena: 13. april 2012, 17:34:56 od strane DjoletheKing »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Biby Locky, Ivan94

DjoletheKing

  • Đoko
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 990
    • Pogledaj profil
Re: Пут до снова-Ђорђе Ђукић
« Odgovor #7 poslato: 14. april 2012, 12:03:47 »

ДЕЛИМИЧНО ДОБАР ДЕБИ ЂУКИЋА, ФЕИРЕНСЕ И СТАНДАРД БЕЗ ГОЛОВА

У утакмици која је одиграна у суботу, између португалског и белгиског прволигаша, нисмо видели голове, а ни неке занимљиве и атрактивне потезе. Новајлија у дресу Феиренсе-а, млади Србин, Ђорђе Ђукић није показтао сав свој квалитет и умеће. Узбуђења је било само кад је на средини другог дела игре, Ђукић узео лопту и кренуо са центра, предрибла-о пола одбране, хтео је и голмана али га је голман гостију прочитао и узео лопту. Он је за тај потез добио аплауз од публике и до краја меча није било неких узбуђења, углавном се играло на средини терена.

Ђукић:Играо сам добро, али сам сигуран да могу много боље!


На питање новинара:Како оцењујете своју игру? Ђукић је између осталог рекао:
"Играо сам доста повучено и нисам хтео да крећем напред. Играо сам на задатак тренера, који је рекао да играмо доста дефанзивно, нисам хтео да одмах на почетку људи схвате да сам непослушан, себичан и да играм само за себе. Трудим се да играм за цео тим.Што се тиче атмосфере на стадиону, био сам одушевљен, таква атмосфера, да ме је песма ових верних Португалаца понела на терену! "
А ево и како га је тренер видео на дебију:

 

DjoletheKing

  • Đoko
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 990
    • Pogledaj profil
Re: Пут до снова-Ђорђе Ђукић
« Odgovor #8 poslato: 14. april 2012, 19:47:52 »

ЂУКИЋ ПРОПСТИО 2 УТАКМИЦЕ ЗБОГ ПОВРЕДЕ. ПРОТИВ ПАОКА БЛИСТАО!

На јутарњем тренингу Феиренсе-а, Ђорђе Ђукић, млада нада српског фудбала, повредила је чланак. Доктор клуба је одмах све обавестио да повреда није озбиљнија и да ће Ђукић бити спреман за пријатељски меч са грчким Паоком! По речима тренера португалског прволигаша, Куима Макада, до повреде је дошло када је Ђукић протурио кроз ноге Педру, а овај га је случајно покосио!
   По опоравку, Ђорђе Ђукић је одмах имао тест, тако да је у петар одигран пријатељски меч између португалског и грчког прволигаша, Феиренсеа и Паока!
Није било неких озбиљнијих претњи за гол гостију све док Ђукић није сјајном лоптом пронашао Педра који је рутински савладао голмана Паока!
Предност је повискио Ђорђе Ђукић у 80 минуту мајсторским шутем са неких 23 метра!


Резултат је остао непромењен до последњег звиждука главног арбитра!

Ђукић:Бољи повратак нисам могао пожелети
 

DjoletheKing

  • Đoko
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 990
    • Pogledaj profil
Re: Пут до снова-Ђорђе Ђукић
« Odgovor #9 poslato: 15. april 2012, 20:30:29 »

 ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ХОЋЕ ЂУКИЋА
Како незванично сазнајемо Ђорђе Ђукић, фудбалер Феиренсе-а, привукао је својом игром многе скауте, на наозбиљнију понуду хоће да понуди Црвена Звезда из Београда која Ђукића прати одкако је први пут обукао Дрес португалског прволигаша. Роберт Просинечки тренер српског најтрофејнијег клуба је о сазвао седницу клуба, због јако лоше игре момака у Црвеној Звезди. Тако да нам је о потенцијалним појачањима рекао следеће:

"Па видите овако, чињеница је да нам фали квалитетних играча, тако да о трансферима морамо добро да размислимо. За око су нам запали два фудбалера и обоје су Срби. У питању су млади нападач поргуласког Феиренсеа Ђорђе Ђукић и играч средине терена Душан Тадић, наравно ово ништа није коначно, ово су само жеље!"
Ђукић је одмах после овога изјавио:
"Лепо је када се за вас интересују клубови светске класе, за Звезду навијам, а и много ми фали домовина нисам био у Србији 6 месеци!Наравно да ћу једног дана заиграти на Маракани, а сад дал' ће то бити за 2 месеца, годину, две или десет до је до мене!"
Да ли ће се Ђукић преселити на Маракану, сазнаћемо ускоро, јер није мало остало до прелазног рока, још 2 месеца...

« Poslednja izmena: 15. april 2012, 20:35:56 od strane DjoletheKing »
 

DjoletheKing

  • Đoko
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 990
    • Pogledaj profil
Re: Пут до снова-Ђорђе Ђукић
« Odgovor #10 poslato: 16. april 2012, 17:56:31 »

ФЕИРЕНСЕ ЛАКО ПРОТИВ НАЦИОНАЛА. ЂУКИЋ ПОСТИГАО ХЕТ-ТРИК!

Фудбалери португалског Феиренсе-а савладали су екипу Национала из Мадеире резултатом од 3-0, свда три гола је постигао новајлија Ђукић. У утакмицу се ушло растерећено, јер је екипа Феиренсеа 8. на табели португалске, Зон Сагрес лиге. Прва узбиђења виђена су у првој половини прво полувремена, када је Ђукић у 23. минуту добио лопту, прошао поред два играча и одбрамбеног реда Национала и шутнуо у голманов даљи угао, 1-0!

Други пут се чула мрежа у 42. минуту, када је Ђукић буквално пробушио мрежу, добио је лопту од саиграча и јачом, десном ногом ударио по лопти. Овај гол ће по својој лепоти сигурно заслужити место међу ТОП 10 голова ове сезоне!


Трећи гол на утакмици је пао при крају другог дела игре, када је у 77. минуту поново Ђорђе Ђукић добио сјајну лопту од Педра и тада је голман изашао 1-1 са Ђукић и наравно није имао шта да тражи у том дуелу!

Ђуки: Много сам срећан због хет-трика, ово сам ја!
 

Džoni™

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 920
    • Pogledaj profil
Odg: Пут до снова-Ђорђе Ђукић
« Odgovor #11 poslato: 16. april 2012, 18:44:44 »
Bravo, samo napred. :)
 

DjoletheKing

  • Đoko
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 990
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Пут до снова-Ђорђе Ђукић
« Odgovor #12 poslato: 16. april 2012, 20:24:10 »
Citat: Dzoni CZBG;980342
Bravo, samo napred. :)
Hvala, Dzoni :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Džoni™

DjoletheKing

  • Đoko
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 990
    • Pogledaj profil
Re: Пут до снова-Ђорђе Ђукић
« Odgovor #13 poslato: 19. april 2012, 13:29:17 »
Четвртак је после подне, португалска делегација и ја смо дошли у Београд да преговарамо око преласка у Црвену Звезду. Мој тренутни клуб је у јако тешкој финасиској ситуаци и сваки евро је добро дошао! Слећемо на аеродром Никола Тесла у Београду, ту ме је одмах сачекала породица, са њима сам се поздравио и кренуо сам у своје родно место!

Нисам пуно остајао у Радичевић, већ сам одмах крено ка престоници Србије, тамо сам се присетио старог Београда, а у том тренутку ми звони телефон, јављам се, зове ме Лукић, и говори ми да пожурим на Маракану. Одмах сам похитао да стигнем на најлепши, најбољи и највећи српски стадион!

Преговори су почети и делегација црвено-белих је одмах дала конкретан предлог:једногодишњи уговор са годишњом платом од 100 хиљада евра и са трансфером од 700 хиљада евра! То Феиренсе није могао одбити, тако да је и званично склопљен уговор са Црвеном Звездом. Мој следећи клуб је Црвена Звезда!!!Али ћу у њу прећи тек у Децембру!
« Poslednja izmena: 19. april 2012, 16:44:39 od strane DjoletheKing »
 

iLija

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 680
    • Pogledaj profil
Odg: Пут до снова-Ђорђе Ђукић
« Odgovor #14 poslato: 19. april 2012, 16:15:47 »
Naravno da si prihvatio :D Šalim se,lepa priča :ave:
I\'m gonna make him an offer he can\'t refuse