Autor Tema: Стварање историје - БСК Борча  (Pročitano 8034 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Жиле

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 516
    • Pogledaj profil
Re: Стварање историје - БСК Борча
« Odgovor #15 poslato: 24. februar 2012, 19:28:09 »

СПОРТ

Близу Европе!

Фудбалери БСК Борче се налазе, 8 кола пре краја, на 4. позицији Јелен супер лиге! Марко Живковић, за кога нико није мислио да ће се снаћи боље од прошлог тренера, добро води БСК до првог наступа у Европи у историји клуба.

У синоћној утакмици Јелен супер лиге БСК Борча је ремизирала са Радничким 1923.
Голове су постигли Дернис за БСК и Милојевић за Раднички.


Живковић: Не треба бити еуфоричан

Живковић је у свом интервјуу за ''Борчанске новине'' напеменуо да сезона још није готова и да треба играти паметно у следећим мечевима.
''Задовољан сам досадашњом игром и надам се да ћемо лепо окончати ову веома успешну сезону. Још више се надам да еуфорија неће преовладати у тиму и да се неће правити глупе грешке баш сад када смо достигнули свој највиши ниво игре.''

Пeровић у БСК-у?

Живковић нам је такође открио како је француски Монпеље одбио њихову понуду да откупе уговор везисте Дерниса који је тренутно на позајмици у БСК-у. Али и да за то има решење. Наиме Мarko Пeровић, 26-годишњи фудбалер Црвене Звезде, могао би да заигра за редове Борчанаца од наредне сезоне пошто му је уговор са Звездом истекао. Биће то најскупљи трансфер у историји БСК Борче вредан 440 000 еура.
« Poslednja izmena: 25. februar 2012, 20:43:24 od strane Жиле »
 

Жиле

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 516
    • Pogledaj profil
Re: Стварање историје - БСК Борча
« Odgovor #16 poslato: 26. jul 2012, 01:38:32 »


Мишковић купио БСК!

Један од најбогатијих људи у Србији и власник Делта холдинга, Мирослав Мишковић, купио је фудбалски клуб БСК из Борче!
Обрад Ћесаревић, директор БСК-а, у изјави за Блиц потврдио је ову информацију и рекао да је Мишковић на затвореној аукцији купио сва права Борчанског спортског клуба и да је он сад пуноправни власник
.

''Ова сезона се завршила катастрофално! Кренули смо добро, очекујући средину табеле, а кад смо до тамо и дошли, видели смо да можемо више и повисили смо своја очекивања на пласман у квалификације за Европу. Међутим, играчи са позајмица су почели да одлазе, форма тима је почела да пада, морал је био све нижи због лоших партија и десило се то што се десило. Са 3. места и пута који води у Европу, пали смо на очајно 16. место и једва опстали у Лиги.'' -износи за Блиц Ћесаревић.


Он такође наводи да ће бити радикалних промена у клубу сада када њиме руководи један, како каже, ''озбиљан бизнисмен'':
''Све позиције у клубу се климају. Од заливача траве до председника. Нико не зна шта ће све господин Мишковић променити у клубу да би он почео да функционише. Сигурно није потрошио толике паре на клуб да би се он борио за опстанак у Лиги.....''




 

Жиле

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 516
    • Pogledaj profil
Re: Стварање историје - БСК Борча
« Odgovor #17 poslato: 26. jul 2012, 01:51:28 »

Борча представила дресове за нову сезону!

Све се мења ових дана у клубу из Борче, па је ред да се промене и- дресови! На презентацији којој су присуствовали новинари и челници Јелен Супер Лиге, БСК Борча је представила нову гарнитуру дресова за сезону 2012/2013.


Домаћи: Гостујући: Голмански:
« Poslednja izmena: 26. jul 2012, 01:55:31 od strane Жиле »
 

James_10

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 404
    • Pogledaj profil
Re: Стварање историје - БСК Борча
« Odgovor #18 poslato: 26. jul 2012, 11:55:27 »
Sjajna prica ...
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Жиле

Жиле

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 516
    • Pogledaj profil
Re: Стварање историје - БСК Борча
« Odgovor #19 poslato: 26. jul 2012, 13:56:25 »
Citat: rasxo;1020933
sjajna prica ...

mорао сам некако да се извучем после велике паузе коју сам направио :)
 

James_10

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 404
    • Pogledaj profil
Re: Стварање историје - БСК Борча
« Odgovor #20 poslato: 26. jul 2012, 21:15:40 »
Heheh ma ja uzivam citajuci ovakve price,inace sam bolestan za fudbalom pa uzivam citajuci sve ovo.. Najbolje je pisao onaj valjda "mile" sto je igrao BAL i pisao kao Azara Azar tako nesto ... I ja pikam ML sa Aston Villom al mi glupo da pisem jer sam 3 ili 4 sezona pa malo bzv :) al ti nastavi :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Жиле

Пеђа

  • Manchester United
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1016
    • Pogledaj profil
    • http://www.facebook.com/ProhibitedDJ
Odg: Стварање историје - БСК Борча
« Odgovor #21 poslato: 12. avgust 2012, 20:38:45 »
Matori, odlicno je ovo. Samo nastavi. :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Жиле

Жиле

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 516
    • Pogledaj profil
Re: Стварање историје - БСК Борча
« Odgovor #22 poslato: 19. avgust 2012, 23:03:52 »
Mišković prelomio, menja se 80% kluba!


Otkad je Miroslav Mišković kupio fudbalski klub BSK iz Borče svi su počeli da strahuju za svoje poslove! Naime, vlasnik ''Delta Holding''-a je izjavio da će biti radikalnih promena u klubu, počevši od uprave, preko igrača, pa čak i do osoblja zaduženog za održavanje stadiona!

Živković i dalje trener!


On je izjavio da će dosadašnji trener kluba, Marko Živković ostati na svojoj poziciji, jer je, kako kaže - čovek za taj posao.

''Nema razloga da se menja trener, bar za sada. Ali, ako se željeni rezultati ne ostvare u bliskoj budućnosti najlakše mi je da promenim trenera.''
Živković je u svojoj izjavi rekao da je presrećan što će ostati na ovoj poziciji, zbog šanse da preporodi klub kako valja.

''Radujem se saradnji sa vlasnikom kluba, pronašli smo zajednički jezik.'' - On je takođe otkrio da je Mišković spreman da odvoji pozamašnu svotu novca za buduća pojačanja, i da je posebno srećan zbog toga.

''Gospodin Mišković je spreman da za ovaj prelazni rok odvoji dosta novca, a ja ću svakako to da iskoristim u korist kluba.'' - izjavio je Živković i time završio svoj razgovor sa nama.

Šta nam sve donosi nova sezona tek ćemo videti...
 

Miodrag999

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1529
    • Pogledaj profil
Odg: Стварање историје - БСК Борча
« Odgovor #23 poslato: 20. avgust 2012, 01:13:16 »
Odlicna prica Zile :)
И НА МАРСУ АКО ТРЕБА!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Жиле

Жиле

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 516
    • Pogledaj profil
Re: Стварање историје - БСК Борча
« Odgovor #24 poslato: 20. avgust 2012, 20:07:18 »
(Ne)Zadovoljavajući početak...

BSK Borča je novu sezonu startovala sa jednim porazom i jednom pobedom, i trenutno se nalazi na 6. poziciji Jelen Super Lige.


Remi sa Moskovskim CSKA-a (0-0) nagovestio je da će BSK Borča biti tvrd orah ove sezone, ali čim je došla prva prvenstvena utakmica stvari nisu delovale tako.



Loša igra, slabi pasovi, lako probijanje odbrane, sve to dovoljno da Sloboda iz Sevojna uzme 3 boda u Borči rezultatom 0:2.

Ipak u sledećem kolu BSK je iznenadio ekipu Smedereva i odličnom igrom odneo 3 poena u Borču.




Pojačanja...


Borča je u toku ovog prelaznog roka dovela 12 novih igrača. Između ostalih dovedeni su i Uroš Đurđević iz Rada, Gjorgji Tanušev iz Spartaka i Borić iz OFK Beograda, a iz Omladinskog pogona u prve redove je prekomandovan japanac Šimicu.

''Zadovoljan sam ovim prelaznim rokom, imali smo dosta novca i mislim da smo ga lepo potrošili, došla je jedna cela ekipa od 12 igrača, i mislim da su se odlično snašli.'' - izjavio je Živković.

A to da su se odlično snašli dokazuje činjenica da su od, do sad postignutih 4 gola za Borču, 3 postigla novi igrači (Đurđević, Tanušev i Šimicu).

Živković pominje i Evropu

Živković je u svojoj izjavi pomenuo i to da, ako ovaj tim na vreme sastavi sve koncepte igre, može da dosegne dobre rezultate.
''Ovo je jedan kvalitetan tim. Činjenica je da imamo dosta dobrih igrača sa kojima mogu da lepo radim. Za sad sam zadovoljan našom igrom, a ko zna, možda čak i mi vidimo tu ''Evropu'' '' - rekao nam je kroz smeh Živković.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Пеђа

Infinity

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1466
    • Pogledaj profil
Odg: Стварање историје - БСК Борча
« Odgovor #25 poslato: 21. avgust 2012, 12:43:28 »
Odlično,samo nastavi da pišeš.