Autor Tema: Đenova, od proseka do vrha.  (Pročitano 8284 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Relja96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 88
    • Pogledaj profil
Đenova, od proseka do vrha.
« poslato: 2. februar 2012, 12:17:17 »
To leto u Beogradu bilo je lepo za sve,osim mene. Đaci na raspustu, ovi stariji na godišnjem odmoru. A ja na godišnjem već 12 godina. Tačnije ja sam na dvanaestogodišnjem. Sa svoje 33 godine imao sam samo jedan posao, ali o njemu ni ne želim da pričam. ZNAO SAM DA NEĆU MOĆI DA POSTANEM TRENER BEZ FUDBALSKE KARIJERE!Proklinjao sam sebe, iz dana u dan. Kao neki mentalno zaostali trinaestogodišnjak, slao sam Imejlove svim fudbalskim klubovima koji postoje, tražeći trenerski posao. Svima, ali bukvalno. Od Mančester Junajteda do Sloge iz Bajine Bašte. Baš tog dana morao je da mi istekne internet. Bio sam besan, ali sam počeo da oblačim jaknu kako bih izašao napolje. Kada sam izašao shvatio sam da sam ja na +40 u jakni.Naravno, kada izlazim iz kuće samo kad moram da platim internet, zaboravim koje je godišnje doba. Sve u svemu brže bolje sam se popeo nazad u stan, i počeo da se oblačim u letnju garderobu. U tom trenutku zazvonio je telefon. Opet sam mislio da je u pitanju neki čovek sa uvek istim pitanjem, "Jel vi preko oglasa prodajete vijagru na bazi meda"? Taman kad sam konačno hteo da ga oteram tamo odakle je i došao, ustanavio sam da to nije on. Začuo sam neki strani jezik.Posle par sekundi ustanavio sam da je to italijanski. Naglas sam razmišljao."Ta budala  koja me *****ava baš nema stila", čuo sam smeh i reči na srpskom jeziku, bio sam iznenađen.

"Dobar dan, da li ste vi gospodin Relja Basara?"

"Ja sam, vama na usluzi"

"Izvinite, za onaj nesporazum, ali predsednik Đenove Enriko Preciosi je veliki šaljivdžija"

"Molim vas  žurim negde, kakav predsednik Đenove kakvi bakrači?"

"Sačekajte, niste još sve čuli. Boško Janković je kraj telefona, predsednik je dobio vaš imejl i..."                                                  [ATTACH=CONFIG]16926[/ATTACH]

"Molim šalite se Boško Janković??"

", Da ja sam. Što se mejla tiče  kaže da se toliko nasmejao, i da je hteo da pokaže novinarima kako bi vas ismevao, ali mu se prikazala mrtva majka i naredila mu da vas angažuje"

"Molim vas gospodine Jankoviću"

"Šalim se ja malo, šefe"

"Šefe"?

"Da. Nego jel radite nešto danas oko 17 časova"?

"Pa mislim... Ne"

"Odlično onda budite na aerodromu Nikola Tesla u 17 časova, predsednik je poslao privatni avion po vas"

"Pa... Kako sad...Dobro biću tamo, i nadam se da nije neka šala"

"Dobro, šefe mi se vidimo na prvom treningu do tada, sve najbolje"

"Zdravo Boško"

Nije ni čuo to zdravo Boško, jer će već otišao, ali mi nije bilo bitno. Nekih 10 minuta sam samo sedeo na sofi i razmišljao. Šta ako ću stvarno postati trener Đenove? Da li ću se obrukati, da li ja zapravo ništa ne znam o tom poslu. Hiljadu pitanja mi se motalo po glavi. Onda sam odlučio da odem da se spakujem. Ovo je najbitniji dan u mom životu.
« Poslednja izmena: 2. februar 2012, 12:21:47 od strane Relja96 »
 

Relja96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 88
    • Pogledaj profil
Re: Đenova, od proseka do vrha.
« Odgovor #1 poslato: 2. februar 2012, 12:20:22 »
Jedno bitno pitanje. Pošto igram preko PS2 ne mogu da kačim slike, da li da nastavim, tj. da li ćete mi verovati prilikom kačenja vesti ili ne. Samo iskreno.
« Poslednja izmena: 2. februar 2012, 12:38:15 od strane Relja96 »
 

DjoletheKing

  • Đoko
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 990
    • Pogledaj profil
Re: Đenova, od proseka do vrha.
« Odgovor #2 poslato: 2. februar 2012, 12:53:48 »
Nastavi brate!
 

Relja96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 88
    • Pogledaj profil
Re: Đenova, od proseka do vrha.
« Odgovor #3 poslato: 2. februar 2012, 13:30:39 »
Hvala na podrsci. :D
 

Relja96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 88
    • Pogledaj profil
Re: Đenova, od proseka do vrha.
« Odgovor #4 poslato: 2. februar 2012, 13:41:56 »
[ATTACH=CONFIG]16927[/ATTACH]

Đenova dobija pojačanje dolazi mladi Mekehran.

Đenova sa novim trenerom ima velike ambicije. Velike ambicije ima i Džoš Mekehran (18) koji bi uskoro mogao da stavi paraf na ugovor sa timom Đenove. Mladi Englez trenutno igra za Svonsi, tamo je na pozajmici, a ugovor ima sa timom Čelsija. Priča se da bi Čelsi na njemu mogao da zaradi 6 miliona evropskih novčanica. Trener Relja Basara samo je kratko prokomentarisao priču o Mekehranu.

"Tačno je da se interesujemo za Džoša, on je mlad igrač, može da igra na bilo kojoj poziciji u veznom redu, ali za sada smo daleko od dogovora, ukoliko dođe do transfera vi ćete biti prvi obavešteni" tvrdi mladi stručnjak.
 

Relja96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 88
    • Pogledaj profil
Re: Đenova, od proseka do vrha.
« Odgovor #5 poslato: 2. februar 2012, 13:49:54 »
[ATTACH=CONFIG]16928[/ATTACH]

Niang pred potpisom.

Mladi M'Baje Niang (16) pred potpisom je ugovora sa Đenovom. Mlada nada Kaena, je sa samo 16 godina već standardni član francuskog prvoligaša a već je debitovao i za mladu reprezentaciju Francuske. Najčešće igra na poziciji  klasičnog napadača ali  može da igra i na krilu, kao i ofanzivnog veznog igrača, a karakterišu ga brzina, i jak šut. Đenova je Francuzima spremna da plati 2 miliona evra, kako bi privoleli čelnike tog kluba da puste talentovanog mladića.
 

nemanjabakic

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 299
    • Pogledaj profil
Re: Đenova, od proseka do vrha.
« Odgovor #6 poslato: 2. februar 2012, 15:30:40 »
samo napred ! :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Relja96

MC93

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 311
    • Pogledaj profil
Re: Đenova, od proseka do vrha.
« Odgovor #7 poslato: 2. februar 2012, 16:19:42 »
Auu zar i ti xD... Primetio sam da većina Vas što otvara teme izapočinje čapri u fazonu jutro je, budim se, tamo neki sam nebitan klošar, zvoni telefon i zove predsednik nekog kluba xD... Msm. tako ni sloboda iz bajine bašte ne nalazi trenera, a kamo li neki veći klub... Trebalo bi ako već vodite te priče, da budete malo realniji... Pozz xD
 

Relja96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 88
    • Pogledaj profil
Re: Đenova, od proseka do vrha.
« Odgovor #8 poslato: 2. februar 2012, 16:29:26 »
Iz Bajine Bašte je Sloga :D A što se tiče toga, svaka kritika je dobrodošla.
 

Relja96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 88
    • Pogledaj profil
Re: Đenova, od proseka do vrha.
« Odgovor #9 poslato: 3. februar 2012, 13:00:30 »
[ATTACH=CONFIG]16937[/ATTACH]  [ATTACH=CONFIG]16938[/ATTACH]

Nijang i Mekehran potpisali.

Mladi igrači Mbaje Nijang (16) i Džoš Mekehran (18) potpisali su petogodišnje ugovore sa timom Đenove. Oni su danas ujutru završili lekarske preglede, a posle i pred novinarima parafirali. Danas su dobili dan odmora, kako bi mogli da upoznaju grad, ali sutra ujutru ih već očekuje naporan trening. Nijang koji igra na poziciji napadača, i smatra se za najperspektivnijeg na toj poziciji, do juče je bio član Kaena, koji će na njemu zaraditi 2 miliona evra, a u Đenovi je zadužio dres sa brojem 15 . Džoš Mekehran, vezni igrač,  do juče je bio član i velika nada Čelsija na pozajmici u Svonsiju i koštao je 6 miliona evra, a u Đenovi je zadužio dres sa brojem 6. Ipak mladi Englez je odlučio da potpiše vrlo rizičan ugovor u zemlji, u kojoj se igra potpuno drugačiji fudbal od onog koji je on učio u Engleskoj. Trener Đenove Relja Basara tokom predstavljanja nije skidao osmeh sa lica.

"Vrlo sam zadovoljan, dovođenjem ova dva mlada igrača. Moja filozofija fudbala se zasniva na mladim igračima. Nadam se da ću za 2 sezone imati tim koji će biti najmlađi u Italiji" zaključio je mladi stručnjak.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Đenova, od proseka do vrha.
« Odgovor #10 poslato: 3. februar 2012, 14:38:01 »
Све најбоље царе.Настави да пишеш :gun_bandana:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Relja96

Relja96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 88
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Đenova, od proseka do vrha.
« Odgovor #11 poslato: 3. februar 2012, 14:49:38 »
Hvala kralju :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

nemanjabakic

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 299
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Đenova, od proseka do vrha.
« Odgovor #12 poslato: 3. februar 2012, 14:51:34 »
Dovedi Mariana, verujem da ga imas u List of targets, a ako ga nemas nadji ga. Dovedes ga bukvalno za 300,400 hiljada, a kida :D

Relja96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 88
    • Pogledaj profil
Re: Đenova, od proseka do vrha.
« Odgovor #13 poslato: 3. februar 2012, 15:19:42 »
Čitao sam kod tebe hvalio si ga. Desni bek beše? Tu mi igra Marcq, iz Kaena 23 godine jeftin baš. I on kida.
 

Relja96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 88
    • Pogledaj profil
Re: Đenova, od proseka do vrha.
« Odgovor #14 poslato: 3. februar 2012, 20:30:14 »
E ovako. Trenutno ne znam šta da radim iz prostog razloga što sam već pri kraju druge sezone. A krenuo sam da pišem tek danas. U prvoj sezoni sam osvojio titulu sa Đenovom. U drugoj sezoni, sam na 8 kola pre kraja na +9 od Juventusa na drugom mestu. I igram četvrtfinale Lige Šampiona. Igram na Top Player. Doveo sam sl. igrače

M'Baje Nijang.
Danijel Staridž
Vujadin Savić
Damjen Marku
Kristijan Eriksen
Džoš Mekehran
Antonio Noćerino
Šinđi Kagava
Emerson
Manolo Gabijadini
Tibo Kurtoa
I Feradja

Pa ću pisati od današnje utakmcie četvrtfinala protiv Reala na S.B.