Autor Tema: Повратак у елиту - ФК БЕЖАНИЈА  (Pročitano 16207 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

nemanjabakic

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 299
    • Pogledaj profil
Повратак у елиту - ФК БЕЖАНИЈА
« poslato: 1. januar 2012, 17:08:57 »
После скоро 3 године вратио сам се у домивину након што сам несрећно окончао своју професионалну  фудбалску каријеру. Са својих 27 година и повредом леђа која ми онемогућује да се бавим професионално спортом вратио сам се у свој стан на Новом Београду, без идеје шта ћу даље у животу...


У ФК Бежанији сам прошао кроз скоро све млађе категорије, са 15 година сам прешао у Црвен Звезду, где сам био  у генерацији са сјајним Бошком Јанковићем , Душаном Бастом, Александром Луковићем, Марком Перовићем...Нажалост нисам успео да дебитујем за први тим моћне Звезде, па сам отишао у ОФК Београд, одакле сам прешао у француски Лориен.



После недељу дана боравка одлучио сам да посетим Стадион крај Бежанијске цркве, стварно га нисам дуго посећивао. У Француској нисам имао пуно прилика да пратим дешавања у клубу, али оно што знам јесте да Бежаније, некадашњи члан Суперлиге, замало да испадне из Прве Лиге Србије.  




На стадиону сам срео мог пријатеља из старих дана, Зорана Алимпића, који је постао председник клуба. Живео је у комшилику, па се преселио  на Дедиње, где стварно са женом има раскошну кућу, завидим му стварно.


Разговор се одужио и објаснио ми је ситуацију у клубу. Рекао ми је да се клуб распада, да је у невиђеној кризи, играчи и тренери одлазе, публике нема... Нисам могао да верујем да клуб који је пре пар година тукао Звезду на Мари је сада у овом стању. Желео сам некако да помогнем, али нисам знао како...



Тада ми је Зоран поставио незгодно питање. Да ли би ја, Немања Бакић са 27 година желео да постанем тренер Бежаније? Нисам знао шта да одговорим, и занемео сам на минут. Зоран ме је убеђивао да сам ја прави човек за посао, имам таленат, визију, млад сам, а и запитао ме да ли желим да помогнем вољеном клубу? Разне ствари су пролазиле кроз моју главу, да ли је то било због утицаја пива или нечега другог, прихватио сам понуду...

Сутрадан кад сам се пробудио, уз кафу сам мало боље размислио о својој одлуци. Почео сам да сумњам у себе. Где ми је била памет, ја који ништа не знам како да водим екипу ћу постати тренер Бежаније. Шта ако испаднемо из лиге? Шта ако ме навијачи замрзе? Све ми је то пролазило кроз главу...

Dzoni 123

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1111
    • Pogledaj profil
Odg: Повратак у елиту - ФК БЕЖАНИЈА
« Odgovor #1 poslato: 1. januar 2012, 17:09:56 »
srecno
 

nemanjabakic

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 299
    • Pogledaj profil
Re: Повратак у елиту - ФК БЕЖАНИЈА
« Odgovor #2 poslato: 1. januar 2012, 17:52:04 »
У понедељак је била заказана конференција за новинаре, али ја још увек нисам био сигуран у ово што радим... Питао сам себе, да ли сам ја прави човек за Бежанију ?


Цео викенд нисам спавао. А како би када у понедељак треба да изађем пред јавност као тренер? У понедељак сам се пробудио рано, негде око 7 сати, спремио себи доручак и сео за сто. Тада ми је зазвонио телефон. То је био мој старији брат, бивши првотимац Бежаније и садашњи фудбалски менаџер. Био је више него успешан у свом послу. Подигао сам слушалицу и зачуо мог брата :

- Де сии Немке? Штаа то чујем да постајеш тренер Беже?
- Да да добро чујеш Мићко. Ма да, морам ти признати имам потешкоћа неких, не могу да спавам, не сигуран сам у себе...
- Веруј ми знам како ти је. Исто је и мени било тако пре дебитовања за први тим. Нисам 2 ноћи ока склопио.
- Иста прича. Не знам једноставно, не мислим да сам ја особа за тај посао. Шта ако уништим клуб?
- Ако је неко особа за тај посао, онда си то ти ! Одувек си био истрајан и упоран. У овом послу ти само добра воља и љубав према послу требају!




Морам вам признати да ме овај разговор доста охрабрио, и одједном се нисам осећао толико нервозно. Време је пролетело, и било је време да кренем на промоцију.

Испред стадиона сачекао ме је генерални директор клуба који ме је увео у просторију. Док сам се поздрављао са свима из клуба, провирио сам кроз врата у собу за медије, и запрепрастио сам се. Нисам стварно очекивао оволико људи. После 5 минута оклевања, ушао сам унутра са председником Алимпићем. Блицеви су севали са свих страна. Сели смо и Алимпић ме представио медијама као младог перспективног тренера који има велики задатак пред собом. 10 минута сам одговарао на разна питања од нашега будџета, најтежег ривала, да ли ми се допада тренутни играчки кадар... Било ми је то најдужих 10 минута у животу.









Након што се конференција завршила, играчи су ме чекали на главном терену да се упознају самном. Било је ту добрих фудбалера, али нису имали правог тренера. Када сам се упознао са свима, објаснио сам им да сам био фудбалер, да знам како је тешко доћи до врха и тамо остати. Због тога ће их чекати паклени прирпемни период.



Од нас је цела јавност очекивала много ове сезоне. Очекивали су да се пласирамо у Суперлигу, што је тежак задатак. Имало је ту искуснијих и квалитетнијих екипа од нас, али то је фудбал, непредвидива игра.

nemanjabakic

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 299
    • Pogledaj profil
Re: Повратак у елиту - ФК БЕЖАНИЈА
« Odgovor #3 poslato: 1. januar 2012, 18:46:22 »

РЕЉИЋ У БЕЖАНИЈИ?
Фудбалски клуб Бежанија претрпео је драстичне промене у задњих месец дана. Нова управа, нов спонзор, нов тренер, а сада и на ред долазе играчи. Прво појачање је Стеван Рељић из Црвене Звезде који је на трансфер листи дуже време. Рељић има 25 година и игра на позицији левога бека.



Он је наиме тренеру Просинечком већ дуже време непотребан и ретко када се скида за утакмице. Просинечки на тој позицији има Игњатијевића,Младеновића и Душка Тошића и логично је да ће Црногорац потражити нов ангажман.



''Драго ми је што сам дошао у Бежанији и што ћу показати шта умем. Изабрао сам Бежанију зато што имају амбицију за следећу сезону и тренера кога познајем из млађих дана. Надам се да ће се навијачима свидети мој стил игре'' изјавио је Рељић на његовој промоцији у петак.


Džoni™

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 920
    • Pogledaj profil
Odg: Повратак у елиту - ФК БЕЖАНИЈА
« Odgovor #4 poslato: 1. januar 2012, 21:48:20 »
Srecno, da ostvaris sto bolje rezultate! :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

nemanjabakic

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 299
    • Pogledaj profil
Re: Повратак у елиту - ФК БЕЖАНИЈА
« Odgovor #5 poslato: 1. januar 2012, 23:15:58 »

ТРАНСФЕР БОМБА БЕЖАНИЈЕ !!

Фудбалски клуб бежанија озбиљлно се припрема за следећу сезону !! Некадашњи фудбалер Црвене Звезде и шпанске Осасуне потписао је данас уговор са Бежанијом на годину дана!


Бежанија је захваљујући новом спонзору добила више пара за летњи прелазни рок, па је била у стању да доведе Дејана Лекића из Примере у ПЛС. Опште је познато да је менаџер Дејана Лекића старији брат од тренера Бежаније Немање Бакића,па је то олакшало довођење искусног нападача који треба да помогне Бежанији да се врати у Суперлигу.


Звезда је пре њега потписала уговоре са 2 омладинаца - реч је о 17-годишњем везном играчу Јапанског порекла Шимизу, и 18-годишњег голмана Томовића.

nemanjabakic

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 299
    • Pogledaj profil
Re: Повратак у елиту - ФК БЕЖАНИЈА
« Odgovor #6 poslato: 2. januar 2012, 15:22:03 »

ОДЛИЧАН СТАРТ СЕЗОНЕ ЗА БЕЖАНИЈУ

Након прва 3. кола ПЛС фудбалски клуб Бежанија налази се на 2. месту.




Бежанија је у прва три кола остала непоражена, са 2 победе и 1 ремијем. Може се рећи да за сада Бакић ради одличан посао, али питање је да ли ће моћи да настави тако јер се играчки кадар смањује повредама разних играча.



''Мислим да смо одлично стартовали сезону. Играмо одлично и имамо лопту у својим ногама. Једино што ме мучи јесте ефикасност у нападу, али то ће временом доћи. Ако наставимо овим ритмом, сигурно ћемо се пласирату у Суперлигу'' јасан је био Бакић
« Poslednja izmena: 2. januar 2012, 15:24:20 od strane nemanjabakic »
 

nemanjabakic

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 299
    • Pogledaj profil
Re: Повратак у елиту - ФК БЕЖАНИЈА
« Odgovor #7 poslato: 2. januar 2012, 17:26:40 »
Momci, dal da nastavim da pisem? Dajte utiske neke, posto je ovako glupo da samo ja postavljam na temi... Ako se nekome ne svidja moje pisanje neka slobodno kaze da treba malo opsirnije, vise slika,manje slika, cesce da pisem... Sve kritike su vise nego pozeljne :)

Infinity

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1466
    • Pogledaj profil
Odg: Повратак у елиту - ФК БЕЖАНИЈА
« Odgovor #8 poslato: 2. januar 2012, 21:06:52 »
Dobro je za sada
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

nemanjabakic

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 299
    • Pogledaj profil
Re: Повратак у елиту - ФК БЕЖАНИЈА
« Odgovor #9 poslato: 3. januar 2012, 01:36:15 »
БЕЖАНИЈА СЕ ПЛАСИРАЛА У ОСМИНУ ФИНАЛА КУПА СРБИЈЕ

Након што је избацила Младост из Лучана у 1/16 финала, Бежанија ће одмерити снаге са Колубаром која је направила сечу фаворита избацивши моћну Звезду. Бежанија је у оба двомеча била боља (0-2 , 2-0). Дејан Лекић је на оба двомеча постигао 1 гол.


Тренер Бакић и остали играчи нису крили задовољство после успеха. Овај подвиг још једном је најавио веома успешну сезону за Бежанију, у којој се очекује да се пласира у Суперлигу.


nemanjabakic

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 299
    • Pogledaj profil
Re: Повратак у елиту - ФК БЕЖАНИЈА
« Odgovor #10 poslato: 3. januar 2012, 01:41:43 »

БЕЖАНИЈА СЛАВИЛА НА ТЕШКОМ ГОСТОВАЊУ У НОВОМ САДУ !

На најтежем гостовању ове сезоне, Бежанија је освојила сва 3 бода. Наиме,  против увек незгодног домаћина Пролетера из Новог Сада, Бежанија је голом Дејана Лекића у 76. минуту однела сва 3 бода из Новог Сада. 6.000 гледалаца је дошло да гледа ову утакмицу.



Бежанија је већ од 7. минута имала играча мање. Наиме Рељић је након оштрог старта добио директан црвени, што је изазвало немир у табору гостујућег тима. Из тог слободног ударца Пролетер погађа врх пречке и лопта одлази у гол аут.

Бежанија је веома лоше одиграла прво полувреме и сами Бог зна како нису примили гол. Пролетер је нападао, погађао стативу,пречку али лопту у мрежу младог Томића нису могли да убаце. Након првог полувремена Бежанија је стварала шансе, и за разлику од домаћег тима , успела да погоди мрежу. Дејан Лекић је након одлично одигране акције проследио лопту у мрежу Пролетера и утишао бучне домаће навијаче...



''Задовољан сам на победи, али не и на игри. Играчи су уморни због натрпаног расподера, па и ову лошију игру могу да разумем. Надам се да ћемо на следећем мечу стварати више шанси. Овај фудбал се није ни мени свидео, а камоли бројној публици'' јасан је био Бакић

Након 9 кола Бежанија је једини непоражени тим и заслужено се налазази на 2 месту.


Dzoni 123

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1111
    • Pogledaj profil
Odg: Повратак у елиту - ФК БЕЖАНИЈА
« Odgovor #11 poslato: 3. januar 2012, 08:46:34 »
Dobro je samo nastavi
 

nemanjabakic

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 299
    • Pogledaj profil
Re: Повратак у елиту - ФК БЕЖАНИЈА
« Odgovor #12 poslato: 3. januar 2012, 16:09:07 »

БЕЖАНИЈА У 1/4 ФИНАЛУ, ПАРТИЗАН ИСПАО !

Бежанија је најпријатније изненађење у досадашњем току сезоне ! Ем што су у самом врху табеле, и у Купу Србије показују фантастичне резултате! После двомеча са Колубаром, у 1/4 финалу одмериће снаге са прволигашем Смедеревом. Бежанија је поново славила у оба двомеча (2-1, 1-2) и Дејан Лекић је опет био двоструки стрелац !

Сеча фаворита се наставља у купу. Након Новог Пазара, Инђије, Радничког, Звезде пао је и шампион државе Партизан. Храбри Синђелић га је зауставио на путу га новој дуплој круни.

« Poslednja izmena: 3. januar 2012, 16:11:42 od strane nemanjabakic »
 

nemanjabakic

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 299
    • Pogledaj profil
Re: Повратак у елиту - ФК БЕЖАНИЈА
« Odgovor #13 poslato: 3. januar 2012, 21:00:36 »

ЗЕМУН ПРЕКИНУО СЕРИЈУ БЕЖАНИЈЕ


16- пласирани тим на табели успео је да прекине серију Бежаније ! Бежанија је пре овог гостовања била непоражена у првих 12 кола, али су Земунци прекинули ту фантастичну серију. Земун је славио голом у 34. минуту када је из слободног ударца са неких 24 метара Милановић савладао голмана Томића.

Дејан Лекић је први пут изашао на мегдан некадашњен клубу, али није се прославио. Имао је 100% прилику одма после примљеног гола али је омашио цео гол.




''Незадовољан сам ангажовањем играча на терену. После 12 кола без пораза играчи су се осилили мислећи да могу свакога да победе са лакоћом. Земун је фантастична екипа, али ове сезоне остварују лоше резултате, не знам ни ја сам зашто'' рекао је Бакић после меча
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: МилошЦЗБГ

nemanjabakic

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 299
    • Pogledaj profil
Re: Повратак у елиту - ФК БЕЖАНИЈА
« Odgovor #14 poslato: 3. januar 2012, 22:34:39 »


БЕЖАНИЈА ЗИМИ НА +7, ВОЈВОДИНА НОВИ ЛИДЕР


На старту Суперлиге Партизан и Звезда су доминирали. Првенство је игледало као и свако друго, Звезда и Партизан воде битку за титулу, док се остали тимови боре за 3. место. Све се променило у само 3 кола. Звезда је славила у Вечитом дербију, а Војводина је однела бодове са Маракане и ЈНА и заслужено доспела на 1. место Јелен Супер Лиге после много година.



Партизанов Едуардо убедљиво је најбољи стрелац, док су Станојевић и Мемедовић из Рада, односно Ужица најбољи асистенти лиге.








Низ од 12 утакмица без пораза довео је Бежанију на одлично место пред наставак сезоне. Наиме, реновирани тим Бежаније презимиће са 7 бодова више од другопласираног тима Младог Радника из Крагујевца. Једини пораз екипи нанео је Земун.



Дејан Лекић је одлично започео сезону и најбољи је стрелац ПЛС. Шимизу, такође нов играч Бежаније, најбољи је асистент у лиги.



 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: МилошЦЗБГ, miloscalum