Anketa

Da li sam dobro poceo ML?

a :)
4 (66.7%)
e!
2 (33.3%)

Ukupno glasova: 6

Autor Tema: U.S. Città di Palermo 1898.  (Pročitano 6595 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

LukaCZ

  • Regular
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
U.S. Città di Palermo 1898.
« poslato: 15. maj 2011, 11:22:45 »
Poceo sam ML sa Palermom jer sam video kako je Dane94 uradio :D

FK Palermo (ital. Unione Sportiva Città di Palermo) je fudbalski klub iz Palerma, Italija. Klub je osnovan 1898 godine i trenutno se takmiči u Seriji A. Palermo domaće utakmice igra na stadionu Renco Barbera (Stadio Renzo Barberaa) koji ima kapacitet od 37,460 mesta.

 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Moskri63, djordje1

LukaCZ

  • Regular
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Re: U.S. Città di Palermo 1898.
« Odgovor #1 poslato: 15. maj 2011, 14:13:48 »
Predsednik Palerma naisao je na negodovanje navijaca jer se odlucio na nesvakidasnji potez. Za trenera je postavio mladog L.R. iz Novog Sada, Srbija.
Za cilj Radovanovicu je dao da sa Palermom izbori bar kvalifikacije za LS ili da se plasira direktno u LE. Radovanovic je izjavio da veruje u sebe i svoje igrace.
Kao velika pojacanja dovedeni su Elia iz Hamburga, Santon,Babacar, Douglas iz Twentea i brazilac Ganso iz Santosa.

Posle serije losijih igara, u 5. kolu Palermo je gostovao velikom Milanu. Igraci Palerma su od samog starta preuzeli inicijativu i do vodjstva su dosli u 39.minutu golom argentinca Pastorea- potpuno zasluzeno. Milan se pocetkom drugog poluvremena trgao ali usledila je sjajna kontra igraca Palerma koji su preko sjajnog Pastorea stigli do konacnih 0:2.


*zaboravio sam da slikam drugi gol
« Poslednja izmena: 15. maj 2011, 14:22:26 od strane LukaCZ »
 

LukaCZ

  • Regular
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Re: U.S. Città di Palermo 1898.
« Odgovor #2 poslato: 15. maj 2011, 14:20:17 »
Palermo je nastavio sa promenljivom igrom u toku prvenstva ali su drzali solidno 5. mesto. U 13. kolu Palermo je gostovao u Torinu, Juventusu.
Pokazali su sjajnu partiju i slavili sa velikih 0:3.
Strelci: Elia(2) i Abel Hernandez.



 

LukaCZ

  • Regular
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Re: U.S. Città di Palermo 1898.
« Odgovor #3 poslato: 15. maj 2011, 14:30:26 »
Odmah u sledecem kolu novi ispit, u Palermo je dosao Inter. Sjajna podrska navijaca vodila je igrace do pobede od 2:0. Strelci: Abel H. i Babacar.

 

LukaCZ

  • Regular
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Re: U.S. Città di Palermo 1898.
« Odgovor #4 poslato: 15. maj 2011, 14:37:36 »
Na kraju polusezone Palermo je zauzimao visoko 4. mesto. Ispred su bili samo Inter, Roma i Milan.
U zimskom prelaznom roku iz Palerma su otisli kapiten Miccoli, Goian, Cassani, Balzaretti... Dosli su Jones iz Stoke-a, Mario Gotze iz Dortmunda i Schwaab iz Bayer-a.
 

LukaCZ

  • Regular
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Re: U.S. Città di Palermo 1898.
« Odgovor #5 poslato: 15. maj 2011, 15:02:40 »
U prvom prolecnom kolu Palermo je docekao Romu pojacan Jonesom, Gotzeom i Schwaabom.
Sva trojica su igrali od prvog minuta, Schwaab je igrao na poziciji desnog beka pa je Santon morao privremeno da se prebaci na levu stranu.
Utakmica je bila tvrda i bez mnogo sansi, Palermo je propustio par poluprilika. A onda, eksplozija na Renco Barberi, Jones u svom debiju za klub Palermu donosi 3 boda golom u 82. minutu.
 

LukaCZ

  • Regular
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Re: U.S. Città di Palermo 1898.
« Odgovor #6 poslato: 15. maj 2011, 15:06:19 »
Nekoliko kola posle toga, u 2 utakmice kuci, Palermo je cekao prvo Fiorentinu Sinise Mihajlovica, a nakon toga i milanski Milan. Prvo je Babacar bio koban za svoj bivsi klub, pa onda i Jones, koji igra u sjajnoj formi. U.S.C. Palermo 2 - 0 Fiorentina



 
Derbi kola: Palermo vs. Milan...rezultat: 2:1
Palermo je usao sa mnogo samopouzdanja u ovaj duel posle pobede nad Violom, ali u 34. minutu Ibrahimovic postize sjajan gol sa 16 m i 28cm(ko je gledao jedan klip, zna o cemu pricam) za vodjsto Milana od 0:1.


Ali, u poslednjim sekundama 1.poluvremena zimsko pojacanje iz Nemacke donosi nadu domacim navijacima.


U 2. poluvremenu, noseni sjajnom podrskom navijaca, igraci Palerma su stigli do preokreta i rezultata 2:1. Gol je delo Abela Hernandeza.


Abel Hernandez je bio prezadovoljan na press konferenciji posle utakmice.
« Poslednja izmena: 15. maj 2011, 15:19:45 od strane LukaCZ »
 

LukaCZ

  • Regular
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Re: U.S. Città di Palermo 1898.
« Odgovor #7 poslato: 15. maj 2011, 15:16:58 »
Ae komentarisite, predlozite mi neke mlade igrace koji se dobro razvijaju pored ovih sto imam...Planiram da prodam Santona, a da dovedem M.Richardsa ako budem mogao, sta mislite?
 

Hernanes 93

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 100
    • Pogledaj profil
Odg: Re: U.S. Città di Palermo 1898.
« Odgovor #8 poslato: 16. maj 2011, 01:49:52 »
Koja ti je ovo ML po redu?Igraj sa jednim timom, nemoj stalno kretati ispocetka.
Anderson Hernanes de Carvalho Andrade Lima
 

LukaCZ

  • Regular
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Re: U.S. Città di Palermo 1898.
« Odgovor #9 poslato: 16. maj 2011, 14:08:30 »
Ma sad cu samo sa Palermom, ****** me patchevi pa mi se i save uvek obrise.
 

LukaCZ

  • Regular
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Re: U.S. Città di Palermo 1898.
« Odgovor #10 poslato: 16. maj 2011, 14:26:10 »
6 kola pre kraja Palermo je gostovao Interu iz Milana koji je u tom trenutku imao 4 boda vise na tabeli od gostiju iz Palerma.



Elia je svojim prodorima po levoj strani prosto unistio prvaka Italije, doneo sam Palermu 3 boda i ukljucio ih u borbu za titulu..

Kolo posle toga, Palermo je docekao torinski Juve. Sjajnim sutem iz velike udaljenosti, Ganso je doneo pobedu Palermu.


Palermo nije uspeo da napravi najveci uspeh u skorijoj istoriji jer je Roma u poslednjem kolu, otkinula 2 boda Palermu.
Tabela Serie A:



Ali Palermo pod palicom Radovanovica nije ostao bez trofeja u ovoj sezoni jer su ranije osvojili italijanski kup:
 

Mihajlo_KL

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4634
    • Pogledaj profil
Re: U.S. Città di Palermo 1898.
« Odgovor #11 poslato: 16. maj 2011, 14:31:54 »
Samo pobjede slikas :) Slikaj malo i poraze sta ima veze :D :D
 

LukaCZ

  • Regular
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Re: U.S. Città di Palermo 1898.
« Odgovor #12 poslato: 16. maj 2011, 17:50:03 »
Sad cu.. Bice ih dosta u LS :D poraza msm :)