Autor Tema: ONLINE lag (pomoc)  (Pročitano 4749 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

foneTag

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1377
    • Pogledaj profil
ONLINE lag (pomoc)
« poslato: 3. maj 2011, 13:41:03 »
Zdravo, igram PES 11 online, derem sve redom, i dodje mi jedan lik i laguje mi protiv njega sve 3 partije, odnosno kasni mi sve po mozda pola sekunde. Kako to da resim?
internet mi je ADSL 2mb, jel treba da dupliram ili sta?
Inace malo pre sam bio u top10 al sta vredi, kada ne mozes vezaru da dobijes kada ti laguje :S :angry:
 

foneTag

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1377
    • Pogledaj profil
Re: ONLINE lag (pomoc)
« Odgovor #1 poslato: 3. maj 2011, 18:06:07 »
Narode???? :)
 

pesmayster

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 48
    • Pogledaj profil
Re: ONLINE lag (pomoc)
« Odgovor #2 poslato: 4. maj 2011, 18:26:19 »
ping je najvazniji.ako deres sve redom i ako si u top 10 onda nemas problema sa lagom i ne treba da te zivcira jedan lik sa kojim ti laguje :D
 

T3mplar

  • flexy
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1073
    • Pogledaj profil
Re: ONLINE lag (pomoc)
« Odgovor #3 poslato: 4. maj 2011, 19:08:02 »
Citat: pesmayster;805686
ping je najvazniji.ako deres sve redom i ako si u top 10 onda nemas problema sa lagom i ne treba da te zivcira jedan lik sa kojim ti laguje :D

 
Uradi ping i speed test i postavi ovde.

4evra

  • Nerazzurro
  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10025
    • Pogledaj profil
Odg: ONLINE lag (pomoc)
« Odgovor #4 poslato: 4. maj 2011, 19:31:54 »
Speed nije potreban,rece covek da je 2 mb adsl.Sasvim dovoljno i uploadom i downloadom.
Ping test,pih,nije ni to,adsl je sasvim uredan i konstantan,jedino ako nije neki levi provajder.A pretpostavljam da je mtel,dakle sasvim je ok.

Ono sto je bitno utvrditi jeste da li se tebi protiv tog lika s kojim si igrao 3 partije "lag" javljao u oba poluvremena,ili samo u jednom poluvremenu?
Ako je samo u jednom,onda je do protivnika.Odnosno tvoj protivnik nema dovoljno jak net.
Ako se problem javljao u oba,onda je pak problem u tebi,tj. tvom hardverskom delu racunara.
It will be born here, at the Orologio restaurant,meeting place of artists and it will be always a team of great talent.On this splendid night it's colours will be given:The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale,because we are brothers of the world
 

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10159
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Odg: ONLINE lag (pomoc)
« Odgovor #5 poslato: 4. maj 2011, 19:34:42 »
Zavisi i od udaljenosti protivnika, ne možeš normalno da igraš sa nekim ko je iz Tunguzije... Za igranje PES 2011 online poželjno je imati 256 upload i više.
 

foneTag

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1377
    • Pogledaj profil
Re: Odg: ONLINE lag (pomoc)
« Odgovor #6 poslato: 5. maj 2011, 20:52:07 »
uradicu ping nisam kod kuce trenutno, samo da kazem, da laguje oba poluvremena, i da nije samo 1 lik u pitanju. Taj lik je vec 4 na rangu, ali tvrdim duplo sam jaci :)))
ne laguje samo protiv njega, laguje i protiv nekih drugih igraca, mozda laguje 1 u 6 partija u proseku, nego nekad imam srece pa igram protiv slabijeg prilikom laga pa pobedim. Uradicu kasnije speed test, pa ko zna neka pomogne, povecacu brzinu neta ako je to problem. Ne verujem da je do kompa, nov je, od pre mesec dana
 

pesmayster

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 48
    • Pogledaj profil
Re: Odg: ONLINE lag (pomoc)
« Odgovor #7 poslato: 5. maj 2011, 21:29:02 »
Citat: 4evra;805722
Speed nije potreban,rece covek da je 2 mb adsl.Sasvim dovoljno i uploadom i downloadom.
Ping test,pih,nije ni to,adsl je sasvim uredan i konstantan,jedino ako nije neki levi provajder.A pretpostavljam da je mtel,dakle sasvim je ok.

Ono sto je bitno utvrditi jeste da li se tebi protiv tog lika s kojim si igrao 3 partije "lag" javljao u oba poluvremena,ili samo u jednom poluvremenu?
Ako je samo u jednom,onda je do protivnika.Odnosno tvoj protivnik nema dovoljno jak net.
Ako se problem javljao u oba,onda je pak problem u tebi,tj. tvom hardverskom delu racunara.
jesi ti bas siguran u ovo sto si napisao, pogotovo na zadnji deo. ja mislim da zivis u zabludi
 

foneTag

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1377
    • Pogledaj profil
Re: Odg: ONLINE lag (pomoc)
« Odgovor #8 poslato: 6. maj 2011, 13:40:22 »
[/URL][/IMG]


eto to mi je sto mi je, preko MTS-a mi je adsl, ko zna neka vice izgubi sve zivce :))
 

foneTag

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1377
    • Pogledaj profil
Re: Odg: ONLINE lag (pomoc)
« Odgovor #9 poslato: 6. maj 2011, 21:00:49 »
Dal je moguce da niko ne odgovara, pa trebalo bi bar ovde da ima ljudi koji ovo znaju :(
 

pesmayster

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 48
    • Pogledaj profil
Re: ONLINE lag (pomoc)
« Odgovor #10 poslato: 11. maj 2011, 23:52:34 »
velik ti je ping. 40 ti je do beograda. imas srece sto ti laguje u 1 od 6. meni sa 50 pingom ne laguje 1 od 6 :D
 

sinha

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Re: ONLINE lag (pomoc)
« Odgovor #11 poslato: 29. jun 2012, 12:32:21 »
here is my ping test result. i got it from here whoisxy.com
Pinging cooltamil.com [64.64.4.118] with 32 bytes of data:
Reply from 64.64.4.118: bytes=32 time=51ms TTL=52
Reply from 64.64.4.118: bytes=32 time=51ms TTL=52
Reply from 64.64.4.118: bytes=32 time=53ms TTL=52
Reply from 64.64.4.118: bytes=32 time=51ms TTL=52
Ping statistics for 64.64.4.118:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 51ms, Maximum = 53ms, Average = 51ms