Autor Tema: ~Enter the history~  (Pročitano 16435 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

ludwig

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 210
    • Pogledaj profil
Re: ~Enter the history~
« Odgovor #15 poslato: 10. decembar 2010, 23:51:25 »
Proslo je pola godine otkako je Tomasevic napustio sigurnost Dortmunda i bez puno razmisljanja presao u veliki klub,francuski Marsej.I u Rodi i u Dortmundu igrao je toplo-hladno,ali bi se za njegove igre u Marseju moglo reci ledeno-vrelo kada su se mesala osecanja tuge,besa,srece i razocaranja.Ovo je kratak pregled druge polovine sezone 2013/2014,najsadrzajnije sezone za naseg superstara.Odmah po dolasku u Marsej docekale su ga obaveze u Ligi Sampiona u kojoj je imao iskustva igrajuci za Borusiju.Protivnik u osmini finala njegovog Marseja bio je posrnuli gigant,Liverpul,a ni Marsej se nije mogao pohvaliti sjajnom formom tako da je rezultat bilo nemoguce predvideti.Marsej je u prvim trenucima meca dobio penal koji je izvodio Tomasevic.Golman ga je procitao,a Marsej je velikim delom zbog njega prerano izbacen u trci za titulu najboljeg tima Evrope.Bio je to pocetak uzasne serije,najgore u njegovoj karijeri.Bio je ocajan.Na prvih 9 utakmica za Marsej,njegova lopta je samo jednom pronasla put do protivnicke mreze.



Iako je ceo tim igrao znatno ispod mogucnosti trener je preveliku krivicu prebacivao na mladog Tomasevica.Nastupio je niz svadja izmedju njih dvojice sto je rezultovalo odlaskom Tomasevica iz tima na jedan period.Odlucio je da se odmori ali ne fizicki nego psihicki.Resio je da dozivi duhovno prosvetljenje,kazu upuceni.Spakovao je kofere i otisao u Indiju.Dok je putovao avionom nije mogao da veruje u kakav je tim dosao.Slavni Marsej je bio mnogo veci kada ga je gledao na TV-u cinilo mu se.Sada kada igra u njemu vidi stvari onakve kakve jesu.Marsej ne ume da stvori akciju,samim tim on ne trese mreze.Stigao je u Indiju u siromasno selo na obali mora.Nije zeleo veliko mesto,zeleo je da se odmori od svega.To selo bilo je puno dece.Decaci su ga poznavali sa televizora pa su ga cesto pozivali na fudbal,a decu nikad ne moze da odbije.Uzivali su u njegovim casovima fudbala,a uzivao je i on jer mu je ocigledno odgovaralo neobavezno trcanje za loptom po livadi i vracanje u najlepse periode detinjstva.U selu je postojao i izuzetno postovan vrac Gen Ki Kan sa kojim je provodio dosta vremena.Svako jutro i vece je praktikovao jogu i ako nije bio pobornik toga.Cak je pristao da dodje na obred kod vraca koji je navodno isterao sve zle duhove iz njega.Da li zbog nestanka duhova ili ne,Tomasevic se osecao preporodjeno.



Bilo je vreme za povratak u Marsej.U Indiji se toliko stopio sa prirodom da su mu smetali svi zvuci velikog grada.Izvinio se treneru koji mu je oprostio i dao novu sansu.Iskoristio ju je na najbolji moguci nacin.Sa rezultata 9 utakmica-1 gol dosao je do 21 utakmicu-13 golova i sa tim brojem golova zavrsio sezonu kao treci strelac Lige 1.Medjutim nije sve bilo idealno kao na kraju spanske sapunice,pa je svoju golgetersku seriju platio tek trecim mestom Marseja u Ligi samo bod iza prvoplasiranog Liona.Takodje,ljudi iz Fudbalskog Saveza Francuske ga ni pored odlicnih partija u zavrsnici sezone koje su ga stavile na trece mesto na listi strelaca nisu uvrstili ni u najboljih 11 koje je mesto kako smatraju francuski mediji zasluzio s obzirom da je imao pola sezone manje od ostalih da pokaze svoje fudbalsko umece.









I pored golgeterske krize u Marseju koja ga srecom nije pratila cele sezone,za svoju Srbiju je igrao bolje nego ikad.Na 7 meceva dao je 12 golova i jos vise se nametnuo svom treneru-ocu i dokazao da je najdominantiji napadac ako ne i najbolji igrac Srbije.Nadajmo se da ce ga sreca iz reprezentacije pratiti i na svetskom prvenstvu koje ce se igrati tri nedelje za redom bez pauze.Nadajmo se najboljem,a sledeci put kratki komentari na svaku od tri odigrane utakmice.




Ajmo dajte malo komentara,svaka pohvala puno znaci.Nekad se osecam da pisem samo za sebe k'o budala :/
« Poslednja izmena: 10. decembar 2010, 23:55:53 od strane ludwig »
 

Sneijder

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 35
    • Pogledaj profil
Re: ~Enter the history~
« Odgovor #16 poslato: 11. decembar 2010, 12:31:10 »
Odlican si, ostao sam bez reci :)))
Кад Тешко Је Кад Је Лоше И Када Ти Не Иде , Тебе Ће Наша Песма Водити До Победе!!! делије север 1989
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: ludwig

ЦЗВ

  • Роберт Просинечки
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3752
    • Pogledaj profil
Re: ~Enter the history~
« Odgovor #17 poslato: 11. decembar 2010, 12:51:58 »
Bravo, odlicna karijera
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: ludwig

ludwig

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 210
    • Pogledaj profil
Re: ~Enter the history~
« Odgovor #18 poslato: 11. decembar 2010, 14:17:20 »
Srbija presla prvi nivo!

Nasa zemlja je uspesno,mada neizvesno zavrsila prvu fazu Svetskog Prvenstva i uz samo jedan postignut gol uspela da prodje u narednu rundu.Kratko cemo analizirati 3 meca koja je Srbija odigrala u prvoj fazi takmicenja.

Srbija-Bahrein(0-0)U ovoj utakmici reprezentacija Srbije je bila apsolutni favorit i sve osim pobede Orlova bilo bi neprihvatljivo.Međutim,iako su nasi igraci ove sezone na prijateljskim mecevima igrali izvanredno,ovaj put su morali da podele bodove sa Bahreinom,koji je celu utakmicu bio slabiji rival.Tomasevicu je ovo verovatno bio najlosiji mec u dresu Srbije ove sezone.Posle ovog meca tabela je izgledala ovako:

1.Svajcarska-3
2.Srbija-1
3.Bahrein-1
4.Honduras-0

Srbija-Svajcarska(0-1)Posle katastrofalne podele bodova islo se na favorite u grupi,Svajcarce sa kojima je Srbija bila u grupi i u kvalifikacijama za ovo takmicenje.Svajcarci su rano poveli autogolom za koji je kriva kompletna odbrana Srbije koja se ponasala kao da nikad nije videla loptu.Tomasevic i cela ekipa su igrali odlicno u nastavku i napadali,ali su Svajcarci nekako sacuvali prednost i osigurali svoj prolaz dalje.

1.Svajcarska-6
2.Honduras-3
3.Srbija-1
4.Bahrein-1

Srbija-Honduras(1-0)Posle 2 meca Srbija je osvojila samo 1 bod pa je pravi blagoslov bio sto su uopste imali sanse za prolaz dalje.Trebalo je "jedino" pobediti Honduras,uz to da Bahrein ne pobedi Svajcarce sa puno golova.Ali svi su ocekivali pobedu nad Bahreinom pa se nije desila.Trener je ovaj put postavio pravu strategiju,a njegov sin Tomasevic pred kraj prvog poluvremena nasao se u sjajnoj poziciji i doneo prvi gol i prvu pobedu Srbiji kojoj je 4 boda bilo dovoljno da prodje dalje kao drugoplasirana.Atmosfera je posle tog meca bila sjajna i igraci su sa olaksanjem skakali po terenu i grlili jedinog strelca,Tomasevica





Sa olaksanjem na licu oglasio se trener nase selekcije,Tomasevic senior:

Prvu utakmicu smo odigrali jako lose,druga je bila bolja ali smo izgubili zbog manjka srece verovatno.Srecom,ostali rezultati su bili povoljni po nas,pa smo pobedom protiv Hondurasa i sjajnom igrom celog tima uspeli da udjemo u drustvo najboljih 16 reprezentacija sveta.Mozda je i bolje sto smo drugi jer idemo na Tursku,a da smo bili prvi u grupi isli bi na Francusku koja nam je pravila mnogo problema u kvalifikacijama za Evropsko Prvenstvo.Ohrabrilo me je to sto momci iz utakmice u utakmicu pruzaju sve bolje partije,a ni Turci nisu nepobedivi sigurno,tako da se nadamo najboljem

 

ssMaK

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 195
    • Pogledaj profil
Re: ~Enter the history~
« Odgovor #19 poslato: 11. decembar 2010, 17:01:28 »
Sjajno brate,izasao si iz krize koja je zahvatila i mene u Milanu,pa sad u Arsenalu...Zbog toga mi se mnogo i ne pise,u Milanu sam preskocio pola sezone nakon poraza od Barija od 4-0 i crvenog kartona zbog bezveznog starta na loptu o.O...Prestao sam i da igram BaL,jednostavno sam ostao bez zivaca...Sto se tebe tice,samo tako nastavi,i nemoj ici samo za parama nego uvek pogledaj kakav tim ti nudi ugovor,igrace,stil igre i sve ostalo ;) Mnogo srece...
Welcome to the jungle...
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: ludwig

ludwig

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 210
    • Pogledaj profil
Re: ~Enter the history~
« Odgovor #20 poslato: 12. decembar 2010, 21:03:06 »
Srbija nije imala mnogo vremena da proslavi prolaz u osminu finala Svetskog Prvenstva jer ih je za manje od nedelju dana cekao mec sa Turskom za prolazak u 8 najboljih zemalja sveta.Reprezentacije su prilicno izjednacene po jacini tako da je rezultat bilo nemoguce predvideti.Timovi su istrcali na teren zeljni pobede i utakmica je mogla da pocne.Prvo poluvreme je u potpunosti pripalo nasoj selekciji koja je dominaciju na terenu iskoristila i Tomasevic je u drugoj utakmici za redom doneo prednost svom timu.



Do kraja poluvremena Srbija je stvorila jos par izglednih sansi,ali je mreza Turske mirovala do pauze.U nastavku situacija se potpuno preokrenula u korist Turaka koji su takođe iskoristili bolju igru u tom delu meca i na semaforu je pisalo 1:1.Ni produzeci nam nisu otkrili ko je raspolozeniji od dve sjajne selekcije pa su morali odlucivati penali.Obe ekipe su iz prva 3 penala postigle 3 gola.Loptu je namestio Nuri Sahin,bivsi Tomasevicev saigrac iz Dortmunda.Srecom nas golman ga je procitao i Turska je bila u nezavidnoj situaciji.Onda su i Srbija i Turska dale po gol i bilo je 4:4 s tim sto je Srbija sutirala poslednji penal,tacnije Lane Jovanovic.Dugo je oklevao,cela publika je gledala u njega,a on je osecao ogroman pritisak.Sutnuo je loptu,zazmurio i.............JEEEEEEEEEEEE radovali su se njegovi saigraci.Suze su mu krenule na oci ali suze radosnice naravno.



Srbija se nalazila u drustvu 8 najboljih zemalja sveta!!!Ponosni selektor je prisao igracima i poceo da skace sa njima i da sa ostalima u vazduh baca Tomasevica i Jovanovica.Bilo je to nezaboravno vece.U cetvrtfinalu cekala ih je Holandija.Tomasevic je tu zemlju dobro poznavao,a poznavali su i oni njega...



Talentovani desni bek Holandske reprezentacije Van Der Wiel je prokomentarisao duel sa Srbijom:
Ne bezimo od uloge favorita,mada je Srbija pokazala da ume da iznenadi.Narocito cemo biti na oprezu od Tomasevica sa kojim sam ostvario dobar odnos tokom njegovog boravka u Holandiji,u Rodi.On izrasta u vrsnog centarfora i kada ga hoce moze da pogodi i nemoguce.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: lekaa, ssMaK, МилошЦЗБГ

ZERPO

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 134
    • Pogledaj profil
Re: ~Enter the history~
« Odgovor #21 poslato: 13. decembar 2010, 00:33:20 »
Mozes reci ako nije tajna,kako si poredjao one ocene,kada pocinjes ml? hvala.
 

brezzette

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 232
    • Pogledaj profil
Re: ~Enter the history~
« Odgovor #22 poslato: 14. decembar 2010, 16:26:49 »
sjajna prica i fotografije
jel mi mozes pomoci kako da potiram slike ko tebe ovako a da nije preko imagesnack?
poz
 

ludwig

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 210
    • Pogledaj profil
Re: ~Enter the history~
« Odgovor #23 poslato: 15. decembar 2010, 18:47:45 »
Srbija ili Holandija?Ko ce biti polufinalista najjačeg fudbalskog takmičenja u svetu,ko će biti među 4 najbolje reprezentacije sveta na Svetskom Prvenstvu?Odgovor na ovo pitanje je nemoguće predviteti,jer su obe reprezentacije sjajnim igrama ove sezone zasluzile da pređu bar još jedan stepenik i primaknu se velikom finalu.Ove dve ekipe su na konferenciji za novinare samo najbolje govorile jedna o drugoj znajući koliko je respekt prema protivniku bitan faktor svake utakmice,a pogotovo jedne ovakve utakmice koja nosi toliko značaja za obe zemlje.Pred početak utakmice kratkim izjavama oglasili su se selektori obe zemlje.

Van Marvijk:Svi nam na teret stavljaju titulu blagog favorita i ja se slažem da smo mi u maloj prednosti,ali Srbija ima igrače koji igraju u jako kvalitetnim evropskim klubovima,a ne smemo zaboraviti ni senzaciju koju su napravili kada su na Marakani pobedili reprezentaciju Brazila rezultatom 2:0.Imaju oni svojih aduta i moramo biti u konstantnom oprezu naročito od trija koji čine Tomašević,Krasić i Jovanović.

Tomašević:Nikada nisam imao prilike da radim u Holandiji,ali moj sin je jednu sezonu proveo tamo i za tih godinu dana napravio je dobra prijateljstva sa par reprezentativaca Holandije tako da zna malo njihove taktike.Holanđani su jedina fudbalska sila koja još uvek nije osvojila prestižan trofej Svetskog Prvenstva,dosta puta su stizali daleko ali nisu uspevali i verujem da će ovaj put imati motiva više nego ikad.Naše je da im ne dozvolimo prolaz dalje.




Utakmica je konacno pocela i svi su se najezili kada su culi intonaciju nase himne.Srbija je prva krenula u napad i stvorila solidnu sansu odmah na pocetku ali je lopta promasila gol za 2 metra.Onda su Holanđani uzvratili,ali je Stamenković bio siguran.U nastavku su se šanse smenjivale,najveća borba se vodila na sredini terena i na pauzu se otislo bez pogodaka.Pauza je malo duze trajala jer je došlo do problema sa reflektorima na stadionu,pa je u jednom trenutku u pitanje doveden nastavak utakmice,ali su reflektori popravljeni i moglo je da se krene.Srbi su se previše opustili za vreme duge pauze i Van Der Vart je to iskoristio na najbolji mogući način-pogotkom za 1:0.Nakon toga Srbija je možda bila i za nijansu bolji rival,ali se to rezultatski nije pokazivalo da bi posle lepe akcije Van Persi uspeo da poveća vođstvo posle velike gužve u šesneastercu naše selekcije.Selektor je napravio ofanziviju formaciju,ali igrači su znali da nemaju mnogo šanse da se vrate u meč,igrao se osamdeseti minut a bili su dva gola u zaostatku.Klonuli su duhom i neki od njih su u suzama napustili teren posle sudijskog zvižduka.




Tradicija loših rezultata protiv Holandije se ponovila,ali ne brinite momci,zemlju svakako niste obrukali.Srbija je ponosna što ste stigli ovako daleko i što ste dali veliki doprinos fudbalskoj lepoti ovog Svetskog Prvenstva.

Novi-stari prvak sveta je Italija!!!Iskusni Azuri su svojim iskustvom u svoju vitrinu stavili još jedan trofej,a u najboljih 11 našao se i naš igrač,Tomašević koji je svojim igrama i zaslužio svoje mesto u najboljem sastavu prvenstva.

Kada se bura oko Svetskog Prvenstva stišala,Tomašević je rešio i svoje klupsko pitanje odlučivši da ostane u Marseju bar do kraja sezone.Iako su mnogi očekivali da promeni sredinu,Tomašević je kako kaže napravio dobar potez i obrazložio svoj postupak

Kako mi je krenulo u Marseju pomislio sam da pristanem na prvu ponudu u zimskom prelaznom roku,ma od bilo kog tima samo da odem odavde.Međutim posle su počele dobre partije,bio sam treći strelac lige za samo pola godine koliko sam proveo ovde tako da sam bio siguran da ću ostati.Međutim na kraju sezone u klub su dovedeni Samir Nasri i Fernando Tores.Bilo mi je drago zbog Nasrija,trebalo nam je kvalitetno pojačanje na sredini terena,ali mi nije bilo jasno zašto je Tores došao kada igramo sa samo jednim istaknutim centarforom i 2 krilna napadača,ali ni Tores ni je ne zaslužujemo da sedimo na klupi pa sam pitao trenera da li je vreme da pakujem kofere.Njegov odgovor me je obradovao.Rekao je da je Tores želja predsednika,a ne trenera i da ću ja uvek biti prvi izbor.Tada sam definitivno odlučio da ostanem,mada i nisam imao mnogo ponuda za vreme prelaznog roka,najistaknutija je došla iz Mančester Sitija,ali sam je bez razmišljanja odbio

Tomašević je pokazao da je napravio pravi potez ostavši u Marseju već u plejof rundi za Ligu Šampiona u dvomeču protiv Valensije kada je postigao 3 gola (2 u gostima,1 kod kuće),a Marsej je sa ukupnim rezultatom iz dva meča 4:1 prošao dalje i takmičiće se u grupi sa Volfsburgom,Rendžersom i Unireom.





« Poslednja izmena: 15. decembar 2010, 18:51:51 od strane ludwig »
 

ludwig

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 210
    • Pogledaj profil
Re: ~Enter the history~
« Odgovor #24 poslato: 18. decembar 2010, 15:08:58 »
Tomasevic se posle prelaznog roka cesto kolebao.Da li je mozda trebalo da promeni sredinu,ipak je Marsej prosle sezone igrao promenljivo,a on jos uvek nije ostvario dobre odnose sa saigracima kao sa onima u Dortmundu.Jedino sto ga je i dalje drzalo u Marseju je zelja da konacno osvoji ligu sa nekim timom.To mu za rukom nije poslo ni za godinu dana u Holandiji sa Rodom niti za dve ipo godine provedene u Bundesligi u Dortmundu.Imao je dosta licnih trofeja i titula ali nijednu sa timom i nadao se da ce mu to poci za rukom u Francuskoj.Imao je jasan cilj i sa tim ciljem je ulazio u svaku utakmicu davajući maksimum i rezultati su ubrzo počeli da stižu.Naporan rad i treninzi su se isplatili i Tomašević je za samo pola sezone uspeo da na 28 meceva 22 puta zatrese protivnicku mrezu.Verovali ili ne njegov rekord broju golova u jednoj sezoni za klub ne racunajuci reprezentativne meceve bio je svega 21 gol,a sada je za pola sezone uspeo da postigne 22 gola ukupno u svim takmicenjima.



Iako je puno brinuo,saigraci su ga sjajno prihvatili i vrlo brzo mu je receno da cela ekipa mnogo zavisi od njega sto se i pokazuje u utakmice u utakmicu.Iako je Marsej zavrsio kao cetvrti na kraju prvog dela sezone on je odlucio da ostane jer su zaostajali samo dva boda za vodecim Lionom,a uz to je bio i prvi strelac lige.





U Ligi Sampiona sve je krenulo carobno za Marsej.Iz prva 4 meca imali su sve 4 pobede i bili su ubeđeni da će kao prvi proći dalje i u nokaut fazi imati slabijeg rivala za protivnika.Međutim poraz od Volfsburga i remi sa Rendžersom su ih stavili na drugo mesto u grupi.Kada je došlo vreme za izvlačenje rivala u osmini finala napetost je bila na vrhuncu....Marsej-Barselona.Tomašević nije znao kako da reaguje.Čast mu je bila što će igrati protiv Barse,ali to nije bila ona ista Barselona kao pre par godina.Otišli su Mesi,Vilja,Inijesta,Ćavi,Pike.Mnogo se zadužila pa su bili primorani sve da ih prodaju.To je bila olakšavajuća okolnost za Marsej,ali znali su da protiv Barse nije lako u bilo kom sastavu.





Međutim Tomašević nije mnogo razmišljao o tome.Znao je da se bliži prelazni rok.Nije razmišljao o promeni kluba.Usledilo je ono sto niko nije ocekivao:Nikad veći izbor klubova!Ponude su stizale na sve strane iz svih liga,ali on je bio odlucan da osvoji titulu sa Marsejom pa nije zeleo da menja dres.U prve 4 nedelje prelaznog roka odbio je cak 12 klubova!Lion,PSŽ,Tvente,Viljareal,Samprodija,Monako,Leverkuzen,Atletiko Madrid,Ren,Fejenord,Deportivo i Ajaks ostali su bez glavne mete na transfer pijaci.Poslednje nedelje prelaznog roka Tomašević je ustao i pročitao naslov u novinama koji ga je šokirao:TOMAŠEVIĆ U MILANU?!Šta sve novinari izmišljaju,pomislio je.Samo se nasmejao i seo da doručkuje.Tek što je seo zazvonio mu je telefon.Bio je to Toni,njegov menadžer koji ga je bukvalno poslednjih nedelja zvao na svakih petneast minuta jer je mnogo klubova pokazalo interesovanje.Toni je zvao da mu saopšti najnoviju ponudu,upravo od Milana.Tomašević je zanemeo na par trenutaka i rekao Toniju da će ga nazvati kasnije.Milan je nudio pravo bogatstvo.Petogodišnji ugovor,zagarantovana prva postava i nešto manje od 6 miliona evra po sezoni.Ovo je bio njegov finalni test vernosti Marseju.Pomislio je "Nek ide život" i.........odlučio da ostane u Marseju :D Saigrači su se toliko obradovali pa su mu priredili malo iznenađenje u svlačionici.Velika čokoladna torta sa natpisom:Hvala što ostaješ.Ovo je Tomaševića veoma dirnulo pa je pustio i neku suzu.Tokom celog prelaznog roka novinari su ga selili u sve moguće lige,klubove  a on je ipak odložio svoj odlazak bar do kraja sezone i pokazao se kao dečko koji ume da sačeka pravu ponudu,a ne da juri za parama i tako je još više porastao u očima svojih fanova.





Udelite malo komentara :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: lekaa

Bojan_Killer

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Re: ~Enter the history~
« Odgovor #25 poslato: 19. decembar 2010, 13:23:46 »
Ovo je sila nema sta, samo nastavi ovim tempom da imamo sta da citamo.
Delije, Delije,
Delije smo mi,
najjaci smo , najjaci
plase nas se svi
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: ludwig

ludwig

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 210
    • Pogledaj profil
Re: ~Enter the history~
« Odgovor #26 poslato: 19. decembar 2010, 23:42:09 »
Da vam se zahvalim svima sto me pratite imam vise od 1000 pregleda,lepo je znati da ljudi vole da citaju moje price.Trudicu se da pisem sto kvalitetnije postove u zavisnosti od broja komentara.Ako vidim da komentarisete i da ste zainteresovani to ce svakako uticati da kvalitet postova bude jos bolji.Hvala jos jednom :D
 

Dane Znik

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Re: ~Enter the history~
« Odgovor #27 poslato: 21. decembar 2010, 20:14:36 »
ma najbolji si samo nastavi da pises...
Jer dusa i telo sve je crno belo!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: ludwig

ludwig

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 210
    • Pogledaj profil
Re: ~Enter the history~
« Odgovor #28 poslato: 25. decembar 2010, 13:06:05 »
Tomašević je osećao da je doneo dobru odluku kada je odlučio da ostane u Marseju do kraja sezone.Njegovom timu je sve išlo od ruke,samouvereno su držali prvu poziciju na tabeli,a gotovo da nije bilo utakmice na kojoj on nije "obradovao" protivnika bar jednim golom.Uživao je u Francuskoj,bilo mu je jako lepo.Napravio je sjajna prijateljstva i saigrači su ga,kao i trener jako hvalili govoreći da ne bi znali šta bi bilo sa Marsejem da on nije sa njima.Ali Tomašević je shvatio da možda ima potencijala da uradi ono što nijednom fudbaleru nije pošlo za rukom-da osvoji tri najjače lige na svetu:Primeru,Seriju A i Premijer Ligu.Jako je mlad i talentovan i shvatio je da je već vreme za selidbu u neku od top 3 lige.Odlučio je da čak i ako Marsej osvoji titulu promeni sredinu i da se takmiči sa najjačima na svetu.Ali svoju odluku nije želeo nikom da kaže da to ne bi uzdrmalo njegove saigrače i trenera.Plašio se da bi to možda moglo da utiče na njihove rezultate.Ali dok je bio na terenu razmišljao je samo o svom sadašnjem klubu.Imao je veliku koncentraciju na utakmicama i želja da Marsej osvoji titulu ga je vodila kroz svaki meč.Njegov tim je samo povećavao razliku u odnosu na Bordo i Lion iz meča u meč,a Tomašević je povećavao broj postignutih golova.Međutim da sve ne bude tako savršeno pobrinuo se Tuluz koji je u polufinalu izbacio Marsej iz kupa.Iako nisu stigli do finala,čak sedam igrača Marseja ušli su u najbolji tim kupa,među njima naravno i Tomašević koji se sa samo 3 postignuta gola okitio titulom najboljeg strelca.



Igrači Marseja su čvrsto verovali da mogu da osvoje kup Francuske i smatrali su to na neki način obavezom,ali ta želja im se ove godine nije ispunila.Stigle su obaveze i u Ligi Šampiona. Trebalo je ugostiti Barselonu koja je harala Primerom iako nije imala ni približno dobar kadar igrača kao od pre par godina.Kao što su mnogi predvideli utakmica se završila nerešenim rezultatom i to bez golova i jedne i druge strane.Ubrzo je na red došao revanš.Trebalo je preživeti pakao na Kamp Nou.Međutim još jedna dosadna utakmica sa malo šansi na obe strane.Bila je dosadna sve do 80. minuta kada je Pedro centrirao,a maleni Robinjo uspeo da glavom sa prilično velike udaljenosti matira golmana Marseja,Ikera Kasiljasa.Poslednjih 10 minuta Barselona se potpuno povukla na svoju polovinu i čekala kraj meča.Umorni i razočarani igrači Marseja pokušavali su nekako da pred sam kraj postignu gol koji bi značio prolaz dalje,ali ništa od toga.Tomašević je zaplakao.Nikada nije uspeo da stigne daleko u evropskim takmičenjima.Puni gorčine napustili su Kamp Nou želeći da što pre stignu u Marsej i zaborave na Ligu Šampiona.



Jedina uteha bila bi im osvajanje Francuske lige.Imali su lepu prednost u odnosu na prva dva pratioca,ali kako to obično biva,Liga Šampiona je mnogo uticala na njihove igre i u domaćem prvenstvu pa tako u 3 meča nisu znali za slavlje.Imali su dva remija i poraz i to od poslednjeg na tabeli-Arla.Ostalo je još dva kola pred kraj prvenstva.Ipak nisu mnogo paničili,još uvek su bežali Bordou 3 boda,a gostovanje Kaenu smatralo se kao sigurna pobeda Marseja.Međutim u 20. minutu Tomašević je u blizini šesnaesterca povređen i morao je da napusti meč.Ustanovljeno je da je u pitanju povreda desnog kolena koja nije ozbiljna,ali bi morao da propusti poslednji ligaški meč sa Monpeljeom.Tomaševića je posle povrede zamenio Tores,ali bez Tomaševića Marsej je igrao jako loše i na kraju-ravnopravna podela bodova 0-0 protiv Kaena.Bordo se opasno primakao na samo bod,a Tomašević zbog povrede nije mogao da učestvuje u poslednjem meču ove sezone za Marsej.Dočekivali su ekipu Monpeljea i samo pobeda bi osigurala osvajanje titule Marseja,ali najboljeg igrača im nije bilo u timu.Međutim igrači Marseja su pokazali da umeju da igraju dobro kad je najpotrebije i goleadom na Velodromu su počistili Monpelje sa 4:0.Slavlje je počelo-Marsej je šampion Francuske!Tomašević je zaplakao od sreće.Ovo mu je bila prva titula sa timom i nije znao kako da slavi.Saigrači su skakali,prevrtali se po terenu.On nije mogao zbog kolena,ali je bio jako srećan.Uveče je bilo vreme za dodelu medalja.Tomašević je bio zvezda večeri.Prvo je izabran za najbolji tim prvenstva,potom i za najboljeg strelca sa čak 27 golova,ali onda njemu svakako najdraža titula-Najbolji igrač prvenstva.Nije očekivao da će on dobiti ovu nagradu,bio je šokiran kada je prozvan.Ova nagrada mu je mnogo značila jer je od toliko igrača u tako kvalitetnoj ligi on izabran kao najbolji.Njegovi agenti već su bili u pregovorima sa dva evropska giganta,ali je odlučio da još uvek ništa ne kaže da ne bi kvario slavlje.Vreme za koje je bio povređen iskoristio je da trenira.Nije mogao da trči niti šutira,ali je dosta radio na sebi.Stručnjaci procenjuju da se razvija neverovatnom brzinom u sjajnog napadača i da je samo pitanje vremena kada će zavladati celom Evropom.







Sada je imao i titulu sa timom i puno individualnih titula.Želeo je nešto da uradi sa reprezentacijom.Velikih uspeha nije bilo osim prolaska u četvrtfinale svetskog prvenstva.Možda je prilika za to baš ove godine kada će Srbija u grupi smrti pokušati pored Nemačke,Engleske i Švedske da izbori plasman na Evropsko prvenstvo.Dobre vesti stigle su od njegovog doktora,biće spreman za prvu utakmicu sa Nemcima.Biće ovo jako uzbudljiv prelazni rok u kome ćemo saznati koji će klub imati dovoljno sreće da angažuje Tomaševića,a isto tako ćemo zasigurno imati zanimljive duele u kvalifikacijama za Euro.Ostaje nam samo da Orlovima poželimo sreću i neka odlete što više.
« Poslednja izmena: 25. decembar 2010, 13:12:08 od strane ludwig »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: MiksaT, lekaa, МилошЦЗБГ

Gio996

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Re: ~Enter the history~
« Odgovor #29 poslato: 25. decembar 2010, 18:02:33 »
Brate svaka čast na pisanju ovoga...
Nego jer ti nude neki englezi ugovor???
Bez engleske nema prave karijere zapamti to !!!
bilo koji engleski klub da ti ponudi ACCEPTuj ga.
JA isto igram ali me mrzi da pišem igram za Blekpul kao WF i doveo sam ih do 5 mesta.
počeo sam karijeru u Napretku potom u St Pauliju,Udinezeu i sad u Blekpulu :))
puno sreće ti želim Ludvig :))))))
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: ludwig