Autor Tema: PES 2011- Prve ocene  (Pročitano 16001 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

markotor

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 962
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocene
« Odgovor #45 poslato: 22. oktobar 2010, 21:31:11 »
ja igram sad pes6 a pes2011 cu za par godina kad izadje nova generacija kompova jer oni realno prave igre za koje jos mi nemamo dovoljno dobre kompova, ****s igru gde nije sve realtime
Čuvajmo Zemlju od zagađnja vazduha, vode i zemljišta
 

romberg

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 29
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocene
« Odgovor #46 poslato: 22. oktobar 2010, 23:21:52 »
Nakon odigranih 10-ak partija novog PES-a protiv drugara opasno se dvoumim da li da prodam igricu.

Ne igram Master Ligu pa su moji utisci bazirani samo na igri protiv zivih protivnika.

Potpuno sam razocaran. Svake godine kazem sebi da ce Konamijevci shvatiti gde grese, ali oni nikako da nauce. Iste greske se ponavljaju iz godine u godinu. Svake godine uvedu neku perifernu stvar u igricu, nalickaju malo grafiku i to prodaju kao novu stvar. Ove sezone jesu stvarno napravili pomak sa doziranjem pasova (doduse, to je vec vidjeno u prethodnoj fifi) ali i se i dalje stare greske provlace.

Da pocnem od onog najiritantnijeg, a to je AI saigraca. Zar je moguce da vec nekoliko godina ovaj fudbal izgleda isto? Iste "kretnje" saigraca, isto bezvoljno stajanje u mestu, isto kampovanje u ofsajdu, isto trcanje stopera da zaustavi krilo iako bek ide na njega.... Dokle bre vise?
Da pratim samo nasu ligu rekao bih da su u Konamiju verno simulirali desavanja na terenu. Igraci vise stoje nego sto trce a i kad trce to je u glavnom toliko lose tempirano da onda pocnete da molite Boga da stoje u mestu. A onda iskljucim plejstejsn jer pocinje utakmica engleske lige. I zapitam se kakve veze ima ovo sto sam do sad igrao sa onim sto gledam na TV? Apsolutno nikakve!

Sledeca stvar koja mnogo smeta su sudije. Ajde, grese sudije i u RL, posebno kad im neki "kontroverzni biznismen" donese neko koferce, ali ovo ide do apsurda. Kriterijum se krece od (pre)blagog do (pre)strogog. Razumeo bih da postoje razlicite sudije, ali ove varijacije kriterijuma se desavaju na jednom mecu! Druga stvar vezana za sudije je ne pustanje prednosti. Ne mogu a da ne pomenem fifu u kojoj je ovo reseno maestralno.

Ostale stvari cu samo nabrojati a to su:
- komentator ( da li je moguce da su novom komentatoru dali da izgovara iste replike koje je i njegov prethodnik izgovarao?)
- licence (nije problem na PC, ali na Soniju ima mnogo manje kvalitetnih pacheva)
- golmani (moguce je da mi brane skoro sve jer se jos nisam uvezbao, tako neka ovo bude uslovno).

Posle nekoliko godina igranja PES-a i iscekivanja da konacno poprave iste greske, strpljenje me je izdalo. Nekada je PES predstavljao avangardu a sad je samo bleda senka. PES ima izuzetno veliku zajednicu fanaticnih poklonika, ali nikako da ih tretira onako kao sto zasluzuju, nego ih iskoriscava. E sad je dosta.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ludak90, stefanss, Skole, witchfighter, kimica

nakalmiki

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1583
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #47 poslato: 23. oktobar 2010, 00:12:55 »
Totalno si u pravu!!!!!!!!!!!
You take the blue pill......the story ends, you wake up
in your bed and believe......whatever you want to believe.You take the red pill...you stay in Wonderland..and I show you how deep
the rabbit hole goes.Remember....all I'm offering is the truth.
 

Cat

  • Regular
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocene
« Odgovor #48 poslato: 23. oktobar 2010, 18:58:57 »
Ja se još uvek navikavam. Prvi utisci: ipak ima novina, i PES 2011 mi deluje (za sada) zabavan. Nisam mnogo igrao, ali ono što odmah mogu da kažem da bolje radi na istoj mašini nego 2010. Dodavanja i proigravanja igrača mi se sviđaju. Kamera me malo smara, makar dok se ne naviknem. Čini mi se i da još uvek nisu pronašli pravo rešenje za animaciju pokreta igrača, ali je bolje odrađeno nego u 2010. Utakmice mi deluju malo "mrtve" što se tiče takmičarske atmosfere. Još nisam igrao protiv živog protivnika pa ne mogu da procenim.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: TonyBiH

romberg

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 29
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocene
« Odgovor #49 poslato: 23. oktobar 2010, 22:01:32 »
Jos jedna uzasna stvar vezana za ovogodisnji PES: na kojim drogama je bio Japanac koji je smislio da se taktike menjaju preko Select dugmeta:???  Ili je taj Japanac imao 3 ruke?
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: TonyBiH

izida

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 231
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocene
« Odgovor #50 poslato: 24. oktobar 2010, 12:42:30 »
Jel moze nekako da se namesi kao na svim proslim Pes-ovima da imena igraca pisu u coskovima ekrane a ne samo iznad igraca?
 

TonyBiH

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 130
    • Pogledaj profil
    • http://www.nebeskoplavi.com
Re: PES 2011- Prve ocene
« Odgovor #51 poslato: 25. oktobar 2010, 19:09:43 »
Još skupljam utiske o novom PES-u ali mi se nikako nesviđa što nema GDB foldera u kitserveru. Da li grešim ili ga još nisu prilagodili. Pa nije svima lako čaprkati po AFS Exploreru i ****no učitavati img fajlove. Meni je bilo lakše sve odraditi preko GDB foldera. Isto tako slažem se da je idiotski staviti imena iznad igrača bolje je bilo ono sa leve i desne strane. Korsitim PESEdit patch i dosta dobro je odrađen i dodano je puno toga...ali fale timovi iz Champions League i druge bundes lige, ajd dodaće to u updateu ali mogu dodati još masu timova da budu bar ko u PES 2010 po brojnosti.
Nema nam Pes editora od onog čeha što ga pravi još nije gotov pa mi se neda *****avat sa milion relinkova inače bi sam dodao tonu stvari. Prošle sezone sam sam doradio sebi patch PESEdit plus Smokey patch i bio sam zadovoljan.
Dakle ako planiraju dosta slobode moraće onda da naprave bolji kitserver sa GDB folderom gde su dresovi vidljivi ovako je smor. Glup je izbor formacija i selekcija igrača zar nije bilo jednostavnije pre? Meni jeste. Pa scoreboard je katastrofa. Ja mislio ostaće stare verzije scoreboarda a samo nove u Copa Libertadores kad ono ovaj glupi scoarboard na svakom takmičenju... Nadam se da će naši hackeri naći način da promene ovo ili će PES 2011 biti osuđen na propast.
Zasad sam primetio loš:
- Scoreboard :no:
- Kiserver bez GDB foldera :no:
- Imena igrača iznad glava :no:

Biće još toga siguran sam. Btw ako grešim u nečemu molim da me prosvetlite. :unsure:
PES JUST GOT BETTER
WE ARE FOOTBALL TRIBE !!
FIFA SOCCER SUCKS
 

Stevan

  • Stevan
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2634
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocene
« Odgovor #52 poslato: 25. oktobar 2010, 19:50:09 »
pa ovo oko GDB foldera tj kitservera kao i ostalih tool-ova za pes bas i nije primarno za davanje ocene i utisaka sto se tice pes11,to je ipak nesto sto forumi,tj korisnici prave a ne Konami,kao i ove graficke mane,koje se lako isprave

mene takodje nervira sto kompu ne mogu da sklonim imena ali ima jos dosta stvari koje su mnogo bitnije koje meni licno smetaju,kao na pr.onaj bag protiv A.I koji jos uvek nije ispravljeni jos neke stvari koje se ticu gameplaya,kao i mnoooge sitnice koje nisu odradjene a da jesu mnogo bi cinile ovaj fudbal realnijim,ali barem za sada niko od mojih ortaka ne zeli  da igra ovaj pes kada se sakupimo,a evo ima vec dobrih pa skoro mesec dana da ne preteram da nisam odigrao niti jednu utakmicu,tj kada je izasao odigrao sam par i poludeo zbog onog baga,a posto uglavnom igram protiv A.I cekam to da srede pa da ozbiljnije malo odigram neku sezonu,Cl itd

takodje ne zelim da kritikujem ostrije mane ovog pesa jer nisam korisnik originala tj nisam dao ni dinar za ovaj pes pa bas i nemam prava da kukam
« Poslednja izmena: 25. oktobar 2010, 19:53:48 od strane Stevan »
Vod Kanockers
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: TonyBiH

kutijagreha

  • Regular
  • **
  • Poruke: 50
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocene
« Odgovor #53 poslato: 25. oktobar 2010, 22:18:29 »
Citat: Stevan;710675
pa ovo oko GDB foldera tj kitservera kao i ostalih tool-ova za pes bas i nije primarno za davanje ocene i utisaka sto se tice pes11,to je ipak nesto sto forumi,tj korisnici prave a ne Konami,kao i ove graficke mane,koje se lako isprave

mene takodje nervira sto kompu ne mogu da sklonim imena ali ima jos dosta stvari koje su mnogo bitnije koje meni licno smetaju,kao na pr.onaj bag protiv A.I koji jos uvek nije ispravljeni jos neke stvari koje se ticu gameplaya,kao i mnoooge sitnice koje nisu odradjene a da jesu mnogo bi cinile ovaj fudbal realnijim,ali barem za sada niko od mojih ortaka ne zeli  da igra ovaj pes kada se sakupimo,a evo ima vec dobrih pa skoro mesec dana da ne preteram da nisam odigrao niti jednu utakmicu,tj kada je izasao odigrao sam par i poludeo zbog onog baga,a posto uglavnom igram protiv A.I cekam to da srede pa da ozbiljnije malo odigram neku sezonu,Cl itd

takodje ne zelim da kritikujem ostrije mane ovog pesa jer nisam korisnik originala tj nisam dao ni dinar za ovaj pes pa bas i nemam prava da kukam

 
a koji je to bag kod AI?
Pavel Nedved: "Si può vivere senza pallone, ma non senza Juve".
 

markotor

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 962
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocene
« Odgovor #54 poslato: 25. oktobar 2010, 23:45:24 »
gledao sam danas u TC Usce u jednoj prodavnici dva lika da igraju pes2011 na PS3 i igra je bila tecna i vrlo mi se svidela ali na kompu sigurno nije tako
Čuvajmo Zemlju od zagađnja vazduha, vode i zemljišta
 

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10159
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: PES 2011- Prve ocene
« Odgovor #55 poslato: 25. oktobar 2010, 23:46:35 »
Sto ne bi bila?
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Stevan, TonyBiH

had111

  • You will
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2984
    • Pogledaj profil
    • http://www.fksmederevo.com
Re: PES 2011- Prve ocene
« Odgovor #56 poslato: 26. oktobar 2010, 20:05:52 »
Sto ga vise igram vise mi se svidja. Golovi iz kornera, onda ladno golman napravio penal u svom sesnestercu, igranje rukom, milion stvari pola sam pozaboravljao sta sve ima moja ocena od 1-10 je 11.
Jedino su usrali penale lakse se postigne gol iz slobodnjaka nego iz penala.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: lekaa

Milos Silbas

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 267
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocene
« Odgovor #57 poslato: 26. oktobar 2010, 21:15:53 »
Pes je odlican. Mnogo bolji nego 2010. Sve je lepo uradjeno. Sam nivo igre je po meni mnogo tezi,ali to se trebalo ocekivati od konamija. Ima par gresaka,ali ko radi taj i gresi...

jovola

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 19
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocene
« Odgovor #58 poslato: 27. oktobar 2010, 13:45:15 »
Posle cetiri nervna sloma, osam udaranja pesnicom u zid, i nebrojenih pljuvanja ekrana, stvari dolaze na svoje, put do dobrog igranja ovog PES a je ekstremno mucan ali sam konacno malo pohvatao stvari.


 - Za one koji se jos uvek pate, ustedecu im malo zivce. Prvo menjajte taktiku, gledajte sta se desava kod protivnika i prilagodjavajte se tome, ne mislim na promene formacije, vec na long ball, possesion i sl, drugo R2 je majka, kada se djubrad nakupe pred svojim golom i cekaju vas na kontru, mesajte im bubrege sa R2 inace cete raditi sve gore navedene stvari a verovatno i vise ( ja sam prilicno mirna osoba).


  - Sad kada mogu da ga igram, tvrdim da se sve muke u odbrani mogu resiti uz dobro procenjivanje, jedino sam bio bespomocan protiv prebudzenog Juvea u ML kad su mi zabili posle 6 uzastopnih kornera ali njima je pola ekipe bilo inad 90 a ja sa onim nesrecnicima iz default ekipe.  

- Golovi iz daljine idu bez problema, mislim da vecina ljudi ne pusti brzo trcanje, a to u kombou sa sutom daje kratak lob, inace sam se nadavao golova sa 16+ m dosta.

Tako, sta da vam kazem, trazi zivce, trazi patnju ali ispadne posle lepo, kao stara vremena.
« Poslednja izmena: 27. oktobar 2010, 13:51:23 od strane jovola »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: FXGT, real022

Mikka

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocene
« Odgovor #59 poslato: 27. oktobar 2010, 13:59:20 »
Citat: jovola;711591
Posle cetiri nervna sloma, osam udaranja pesnicom u zid, i nebrojenih pljuvanja ekrana, stvari dolaze na svoje, put do dobrog igranja ovog PES a je ekstremno mucan ali sam konacno malo pohvatao stvari.


 - Za one koji se jos uvek pate, ustedecu im malo zivce. Prvo menjajte taktiku, gledajte sta se desava kod protivnika i prilagodjavajte se tome, ne mislim na promene formacije, vec na long ball, possesion i sl, drugo R2 je majka, kada se djubrad nakupe pred svojim golom i cekaju vas na kontru, mesajte im bubrege sa R2 inace cete raditi sve gore navedene stvari a verovatno i vise ( ja sam prilicno mirna osoba).


  - Sad kada mogu da ga igram, tvrdim da se sve muke u odbrani mogu resiti uz dobro procenjivanje, jedino sam bio bespomocan protiv prebudzenog Juvea u ML kad su mi zabili posle 6 uzastopnih kornera ali njima je pola ekipe bilo inad 90 a ja sa onim nesrecnicima iz default ekipe.  

- Golovi iz daljine idu bez problema, mislim da vecina ljudi ne pusti brzo trcanje, a to u kombou sa sutom daje kratak lob, inace sam se nadavao golova sa 16+ m dosta.

Tako, sta da vam kazem, trazi zivce, trazi patnju ali ispadne posle lepo, kao stara vremena.


Blago tebi. Ja sam sa svakom sljedecom tekmom na rubu zivaca, da nemam malo dijete u kuci razbio bi vec i kontroler i komp i sve u tri vrazje matere. Ozbiljno dolazim u napast igrat samo demo verziju ili prvi put u zivotu dat sansu FIFA-i.Da barem nije bilo demo verzije koja mi je bila odlicna, ali ovako s****t original u odnosu na demo, nevjerojatno.