Autor Tema: PES 2011- Prve ocene  (Pročitano 15811 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

InoMessi

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 958
    • Pogledaj profil
PES 2011- Prve ocene
« poslato: 9. oktobar 2010, 02:02:15 »


Završene su i prve recenzije igre PES 2011 pošto se ona, već u ponoć, našla na tržištu.

Možemo pohvaliti Konami zbog novog sistema igre koji se, u početku, čini veoma frustrirajući i tvrd kao stare kopačke, ali se, kasnije, pokažu sve njegove prednosti.

Još uvijek se može dati prednost FIFA-i 11 u odnosu na PES 2011, prvenstveno zbog toga što iskustvo u igranju utakmica i ukupan osjećaj autentičnosti PES-a još uvijek nije sasvim konzistentan.

Tako su kolege iz PSM3 bili veoma zadovoljni novim PES-om, te su ovoj igri dali ocjenu od impresivnih 89%.

Ljudi iz Edge-a su, pak, bili mnogo manje toleranti, te su PES-u 2011 dali ocjenu 6/10.

"Uprkos svim ovim godinama koje su provedene u stvaranju poboljšanja u igri, Konami i dalje igra istu igru", kažu iz Edge-a.

Povratak na vrh je, PES-u 2011, donio IGN, koji je dao ocjenu 9/10 uz napomenu da je gameplay "gotovo zadovoljavajući".

TheSixthAxis su ocijenili da PES zaslužuje skor od 80%.

Nadalje, Eurogamer Italy je Konami nagradio ocjenom 90/100, a Eurogamer UK ocjenom 7/10.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Salihovic15, Ludak90, njale, Nikola 92, Werewolf

Werewolf

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #1 poslato: 9. oktobar 2010, 16:55:54 »
Citat: InoMessi;697556
prvenstveno zbog toga što iskustvo u igranju utakmica i ukupan osjećaj autentičnosti PES-a još uvijek nije sasvim konzistentan.
Sa ovim se slazem. Mnogo nekako monotano. Ponekad uz mjuzu igram PES da me ne bi smorila atmosfera na stadionu. :) I samo CPU da naprave da je bolji protivnik i tezi, kreativniji, bar za malo. Ovako, ok utisak je otavio na men 2011-ka.
Glory, glory, Manchester United!
 

The Boss

  • Regular
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #2 poslato: 9. oktobar 2010, 17:02:39 »
Слажем се са тобом, атмосфера понекад зна да буде фрустрирајућа. Навијачи се губе опасно на утакмицама, монотоно навијање, надам се да ће се потрудити у следећем серијалу око овог сегмента игре. Ипак, морамо сви признати да је постигнут напредак у гемплеју, поготово како голмани бране. Сетимо се 2010 и голмана.
 

salesb

  • Regular
  • **
  • Poruke: 71
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #3 poslato: 10. oktobar 2010, 15:37:45 »
Po meni najbolji pes do sada...
 

operativac

  • tatko na online
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2744
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #4 poslato: 11. oktobar 2010, 09:26:47 »
ko igra fifu igra zbog grafike
ko igra pes igra zbog gameplaya

kao da gledas rnićepo na tv1000
i spiceu, :)
na tv1000 dobre ribe i extra kamera, al nista ne vidis
a na spiceu polu gabori od riba ali dobra akcija :)))))
PSNID> operativac
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: 3fun23, Stević, savic4430, jocho, soulm, markotor

3fun23

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 19
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #5 poslato: 11. oktobar 2010, 10:41:37 »
Najjaca komparacija ikad!!!!
 

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #6 poslato: 11. oktobar 2010, 10:50:35 »
Citat: operativac;699245
ko igra fifu igra zbog grafike

Pa pes ima bolju grafiku, EA treba da se stidi jer i PES 2010 je graficki lepsi nego fifa.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Salihovic15, Stević, Ludak90

faketowsky

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #7 poslato: 11. oktobar 2010, 11:09:48 »
Fifa tezi realnoj slici.Nemojte me pogresno shvatiti.Nama svima je naravno bolje da je grafika "cista"  kao sto je na PES-u,ali na Fifi to vise lici kao da gledate utakmicu na TV-u.
Sto se tice PES-a 2011,napredak dobar u odnosu na katastrofalni 2010.Opet su igraci nekako tromi kod primanja lopte,ima nekoliko bugova,odbrana je jako cudna,na demu je bilo dosta bolje, i sut je pokvaren,jer ipak ima svaki igrac iz mjesta moze da raspali po lopti kolko tolko,naravno ne da ide sada 150 km/h ali barem da se golman baci na nju.Ovdje ta lopta ide kao u ragbiju 500 metara preko gola,i sto je zanimljivo pada nekih 20 metara iza gola :S
Ocjena PES-a je 7,5
 

Salihovic15

  • U L T R A S
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1358
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/profile.php?do=editprofile
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #8 poslato: 11. oktobar 2010, 13:35:29 »
PES 2011 je predobro optimizovan za razliku od fife....i mnogo bolja je grafika i gameplay,fifa sve po starom nikad nista od njih nisam ni ocekivao da ce nesto napraviti sem novih liga sto je to samo gotivno kod njih ostalo ne valja ni za *urac
THE MANIACS 1987
 

The Vinjak

  • Nik Sloter
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1555
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #9 poslato: 12. oktobar 2010, 00:06:49 »
Hajde da se ubacim ovde pošto ljudska tema za utiske ne postoji.
Elem mogu konačno da kažem par utiska posle podosta igranja nove fife,pardon pesa.
Igra je podeljena u dve igre igra protiv igrača i protiv kompa.Dok je igra protiv igrača po meni stvarno zanimljiva i donosi dosta novih stvari igra protiv kompa je uhhh...
Hajde da počnemo od pozitivne strane pasovi,stvarno odrađeni lepo realnije,mada posle dve partije ako si igrao pes do sada dugo da kažem da si iskusan sa ovom igrom,možeš i dalje žmurećki da igraš,pas ćavija i recimo pujola nije nešto mnogo različit,kao što bi morao da bude,ali treba odati priznanje ovo je svakako pomak napred,ja sam prvi govorio da je osnova simulacije u realnijim pasovima i da ne mogu svi da budu precizni.
Kad rekoh simulacija pod izgovorom iste japanci učiniše ovaj idiotizam ,udžbenički primer ,sa šutom na foru realnosti ti i kad naučiš da šutiraš ne možeš da igraš kao čovek.Dve stvari:
Prva:Zašto bih morao da učim uopšte,pes je oduvek bio jednostavan i prost nije se komplikovalo i išlo se putem tečne igre bez lomljena kontrola za najprostije stvari.
Druga :
Kakva crna simulacija ?Da se traži apsolutna simulacija ne bih igra 10 min utakmicu nego 90.
Pa da nastavimo.
Ne vidim stvarno više poentu konamijevih demoa,ali nikakvu.
Koji ku*ac se izbacuje demo kada se godinama unazad ama baš nijedna kritika demo ne uvažava i ne ispravlja u punoj verziji.Pa ja stvarno ne znam koliki je posao namestiti da fudbaleri ne glume matrikse posle kornera i ne lete po terenu sa onim makazicama.
Drugo ja stvarno ne znam da li ti japanci pored animacija ikada i posvete malo pažnje fudbalu.Jel gledaju oni nekad tu šaljivu igru?Da li oni rade u bunkerima kojima niko ne prilazi pa ne mogu neke stvari da shvate.Pa kolikom procentu ljudi se sviđa nova vrsta šutiranja?
Pa ko ih je lagao da je povlačenje za dres remplovanje i da je to dozvoljeno u fudbalu?
Rođaci to je faul ,to se kažnjava.
Pa odakle im ideja da se moji štoper kada recimo Drogba krene u napad ako ih vučem u nazad na x,šire od njega puštajući ga da prođe kroz sredinu?
Inače hvala japancima što su mi dali do znanja da je penal jedna od zapravo najtežih fudbalskih veptina koja zahteva godine vežbanja.
Je*ote moram da vežbam penale,pa ko mene ovde zaje*ava?
Najlakša stvar u fudbalu,odrediš stranu i pucaš,sada ne mogu ni ja a bogami ni kompjuter da pogodi.I kada naučiš da pucaš penale smešni promašaji ti se dešavaju,pa živo me zanima koliko se puta promaši statistički penal u realnom fudbalu a koliko u pesu.
U 2010 pozdravio sam novi sistem izvođenja,sada se ja pitam gde ide penal i nije komplikovano,ovo je ortodoksna glupost,pogotovo što se menja ono što je valjalo.
Hvala isto tako japancima što su lepo pojasnili da je lakše dati gol iz slobodnog udarca nego iz penala,i da jednostavno bilo koji igrač ako ga kontroliše pc ne može da promaši slobodnjak sa 25 metara,verujem da su Žuninjo i Miha ponosni...
Isto tako pričajući o realnosti šuta dolazimo do toga da su centarštevi hirurški precizni i da desnonogi igrač u trku centrira levom nogom i bez problema pronalazi glavu svog saigrača.
Da ne pričam da je svaki centaršut neverovatno opasan.
Igrao sam namerno dobar broj utakmicama sa istim timovima ja sampdorija komp real,da vidim baš kako se ponaša igra u istim uslovima,da vidim neka pravila koja se ponavljaju.
Rezime,Kasano je slabiji od svakog realovog igrača,manini levom nabacuje paciniju pravo na glavu,real kada hoće da da gol daće,ja za to vreme komotno mogu da upalim youjizz,ako baci trougao u šesnaesterac to je gotova priča naleće neko makar i kasiljas i lako iz trka podbada loptu,taman da preleti mog golmana.
Semioli može da prodžara bubrege svakom igraču reala sa leve strane i da uvek da upotrebljiv centaršut.
Uvek sam imao otvorene poglede i nemam problem tipa,ako igram pes on je automatski dobar ili obrnuto,igram fudbalske simulacije poprilično dugo i nemam problem da ne znam šta želim.
Da ne pominjem uzimanjem onih najgorih stvari od fife,ali najgorih.
Zar ima nešto lepše od menija u pes5 i pes6 i nameštanja formacije.
Nikad neću shvatiti idiotizam da mesi ima manju ocenu kao bek nego kao napadač,ili of vezni.
Jel on kada igra na svojoj polovini ne zna loptu da udari?
Ne ne odgovara mu pozicija i to će se videti kroz njegovu igru i to ne treba da mi se nameće kroz neke mongoloidne ocene.
Gde je stari dobri krug po kome sam znao kakav je neko igrač,a ne overal skill,koji igrač se može je*eno prepoznati po overal skillu?
Stvarno ne kapiram ljude koji donose ove katastrofalne odluke.Ono što valja ti izbacuješ.
Kada sam prvi put igrao pes2010,pomislih ovo mi je poznato od nekud,e pes2011 mi je definitivno poznat od nekud,seen stare verzije fife.
Konami ako želi da ostane lider,pod hitno zaokret u suprotnom smeru,slušati glas svetske publike(korisnika) a ne retardiranih japanaca koji fudbal jedino vide u njihovim retardiranim crtaćima.
Protiv igrača je ponavljam druga priča i igra dobija novu dimenziju,nadam se da će se kroz igru promeniti moj utisak ,ali za sada uopšte nisam zadovoljan.
“We love you Bajro,we do,oh Bajro we love you! "

Borba za Pravdu!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: faketowsky, crni_gusar, Бишке, Petko15, Ludak90, witchfighter, Baby Jordan

heavy_grobar

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 489
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #10 poslato: 12. oktobar 2010, 00:23:34 »
Citat: The Vinjak;699909
Najlakša stvar u fudbalu,odrediš stranu i pucaš,sada ne mogu ni ja a bogami ni kompjuter da pogodi.

WIN! brate mogu ti reci da s razlogm govoris negativne komentare :) brate za*rali su te penali znaci, prije je bilo strelica levo ili desno i sut, i to je to al sad su ga .... uhhh...ma koji crni japanci i fudbal,oni su ko korejanci, izolovani od svijeta, dok mi se fifa uopste ne svidja na PC-u, fifu na sony 3 nisam probao....  i da realno mozes ladno na youjizz otici ^^ a i ostale sajtove :P
REALITY! Is For Losers Who Don\'t Play Video Games! :angel:
 

savic4430

  • Regular
  • **
  • Poruke: 72
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #11 poslato: 12. oktobar 2010, 06:46:27 »
Citat: InoMessi;697556


Završene su i prve recenzije igre PES 2011 pošto se ona, već u ponoć, našla na tržištu.
"Uprkos svim ovim godinama koje su provedene u stvaranju poboljšanja u igri, Konami i dalje igra istu igru", kažu iz Edge-a.


Pa naravno.Ako su pod time mislili da nista bitno nemenjaju, to je i normalno. PES treba samo da evoluira (lepo kaze naslov igre PRO EVOLUTION), a ne da menja iz godine u godinu kompletan gameplay. Na zalost kao i u drugim slucajevima, evolucija ponekad zakaze:oops:, ali PES 2011 je dokaz da verni fanovi posle nekoliko godina opet osecaju onu igrivost koja je krasila ISS1, ISS2, PES4, PES5

MOJA OCENA 95/100 (da su odbrana i fauli kao demu bila bi 97)

skorije sam imao priliku da igram neki bas davni KONAMI EVO SOCCER i eto zasto se zove  EVOLUTION

KONAMI SOCCER 1985

-----------------------------------------

PREMIUM SOCCER KONAMI

-----------------------------------------

SUPERSTAR SOCCER DELUXE

ovde je cak  i neko kuce na terenu
-----------------------------------------

INTERNATIONAL SUPERSTAR SOCCER  *ISS*!!!

-----------------------------
ISS 98!!!

*******************************
ISS 2000!!!

---------------------------------------------
ISS Pro Evolution 1 !!!

*******************************
ISS Pro Evolution 2 !!!


********************************
ISS Pro Evolution 3 !!!
PRVO IZDANJE PRAVLJENO ZA PC

******************************

ISS postaje[/SIZE] PES
PES1  **  PES2  ** PES 3  ** PES 4  ** PES 5 ** PES 6 ** PES 2008 ** PES 2009

-----------------------------

poz
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: nattydread, Ludak90, Baby Jordan

nattydread

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 393
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #12 poslato: 12. oktobar 2010, 07:13:42 »
Hehe, fina kompilacija, jbte kol'ko sam mator ;)
..ali Rainbow Flick na prvom ISS-u :ave:
« Poslednja izmena: 12. oktobar 2010, 07:39:28 od strane nattydread »
 

Rude Boy

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #13 poslato: 14. oktobar 2010, 22:55:49 »
@ Vinjak Bravo matori...ja neeeee veeeerujem. XD Sve ono sto smo zeleli da kazemo a mrzelo da nas da napisemo. BRA-VO!!! Samo cu da dodam jos jednu svar koja mene uzasno iritira a to je konami official patch. Likovi izdaju jbn patch za statistiku i transfere (sto je ok) a za bagove u igri ne?!??!?!?! Pa gledam sta su Poljaci uradiliza The Witcher. I ako prvobitna verzija igre nije imala mnogo buggova oni preradili istu i izbacili je kao Enhanced Version sa sve nekim dzidzabidzama koje idu uz to. E tako se to radi. Takodje, jedina stvar koja je daleko iritantnija od izvodjenja penala, odbrane i sl. je KONAMIJEV nacin razmisljanja. Likovi npr. ono sto je bilo lose u prethodnom delu poprave (diskutabilno u kojoj meri) al' zato zaseru u drugim stvarima. Mislim, gde je tu logika? Kao krava muzara koja da mleko a potom isto prospe...  :thumbdown:
 

giga95

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 122
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #14 poslato: 14. oktobar 2010, 23:19:09 »
Vjerujem da namjerno zaseru, da bi imali sta popravljati u PES-u 2012.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: markotor