Autor Tema: PES 2011 full - utisci  (Pročitano 67798 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

AxeparadoX

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1313
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011 full - utisci
« Odgovor #15 poslato: 30. septembar 2010, 00:07:19 »
Malopre odigrao sa Interom. Onaj Eto napravljen kao terminator bog te...vucem celu odbranu sa sobom...u demo-u mislim da to nije moglo tako lako.
:pesoholichari: :rockon:
 

Chelsea

  • The Blues
  • Top player
  • ****
  • Poruke: 298
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011 full - utisci
« Odgovor #16 poslato: 30. septembar 2010, 00:09:55 »
Po vasim komentarima sticem utisak kao da je demo bolji od full-a, da li su isti sutevi kao u demu?
Blue is the colour, football is the game!!
 

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: PES 2011 full - utisci
« Odgovor #17 poslato: 30. septembar 2010, 01:03:02 »
Citat: maremas;690265
Evo kako nam se sad igraci krecu u odnosu na demo, pogledajte 0:36 i 1:20, koji je sad ku*ac ovo ubaceno, odigrao sam brdo utakmica u demu a nijednom ovo nisam video... bilo je u MLO beti, u demu NE! Uglavnom kad igracu dobacis na trougao u prazno... ne stalno ali nekoliko puta na uktamici tako uradi, kruzi oko lopte umesto da ide direktno!!!

Pa znao sam, isto kao i prosle godine kad sam instalirao full u settings.exe mi ostalo stiklirano enable frame skipping, mislim da sam isto ovakvo razocarenje doziveo i prosle godine mozda cak i gore, evo i danas igrao do malopre sa ukljucenim enable frame skipping-om i igra mi se nekako cudno ponasala, kao da su animacije imale neki lag, i da su falile na momente, cim sam to iskljucio evo igra radi kao i demo, i nema vise ovog kruzenja oko lopte... EXTRA... ajde ko ima full, i dobar komp neka isproba igru sa iskljucenim i kljucenim enable frame skipping-om, evo sad je i igra sporija!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Misko

Stevan

  • Stevan
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2634
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011 full - utisci
« Odgovor #18 poslato: 30. septembar 2010, 01:14:30 »
probao sam mare sa iskljucenim f skip i nisam primetio neke razlike u brzini igre,a cak mislim da radi bolje sa ukljucenim,a animacije da laguju ili fale nisam primetio,nisam ni gledao to pravo da ti kazem,bitno mi je da je tecna igra ,ali kada idu visoke lopte nekada kao da treperi ekran,to je krenulo od pes 2009,ali takve stvari sam primetio i na ps3 tako da pretpostavljam da je igra jednostavo takva ,a sto se tice konf, imam 5770 i phenom BE x4 3.2  i win 7 32,ipak mislim da licno meni bolje izgleda igra sa ukljucenim f skip,ali ovde sada i psiha radi,tako da zavisi od coveka
Vod Kanockers
 

stefanpesoman

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011 full - utisci
« Odgovor #19 poslato: 30. septembar 2010, 01:20:25 »
pa po difoltu je fraping ukljucen... uostalom sta to konkretno radi?oduvek me je zanimalo?to i wait for vsync?
 

maxx_94

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 109
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011 full - utisci
« Odgovor #20 poslato: 30. septembar 2010, 01:23:21 »
wait for vsync je valjda startna spica...ono sto ide kao klip..intro u igricu :D a taj frame skipping to je valjda, da preskace frameove xD...realno je da je bolje bez toga..ali nez :D
 

zhao11253

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 363
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011 full - utisci
« Odgovor #21 poslato: 30. septembar 2010, 01:23:59 »
Ja sam provalio da to zavisi od konfiguracije npr. ja kad ukljucim frame skipping igra mi je slow motion, a imam komp onako dobar sve na high radi, a ortak ima bruka komp fazon 2 puta bolji od mog i sve mu je stiklirano i sve mu normalno radi
:1r2: Plasiraj matori plasiraj...
 

stefanACM

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1511
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: PES 2011 full - utisci
« Odgovor #22 poslato: 30. septembar 2010, 02:08:55 »
Citat: maxx_94;690421
wait for vsync je valjda startna spica...ono sto ide kao klip..intro u igricu :D a taj frame skipping to je valjda, da preskace frameove xD...realno je da je bolje bez toga..ali nez :D

 
VSYNC ili ti VERTIKALNA SINHRONIZACIJA je balansiranje između dve susjedna frejma, tj. da jedan sačeka drugi a ne da pola ekrana bude jedan frejm a pola već sledeći...Dakle, kada to nije uključeno, mogu se vidjeti linije preko sredine monitora zbog ne sinhronizovanog prikaza frejmova...

Frame skipping je opcija kao što si rekao koja preskače frejmove ali tako da u datom trenutku kad kartica grafička oseti opterećenje, preskoči, odnosno duplira neki frejm koji se golim okom nemože vidjeti, i tako smanji potencijalnu mogućnost od eventualnog trzanja koje bi se pojavilo da je kartica ostala opterećena...Ali ATI, pošto nije GAMERSKA kartica, već samo surova snaga ima mnogo grešaka prilikom FRAME skippinga pa igrica usporava i ubrzava...Na nVidiji je priča drugačija...Oni su privrženi gejmerima malo više nego ATI i njihov FRAME SKIPPING gotovo savšreno radi u svakoj igrici (ali bi možda zezao u nekom 3D programu)

Dakle za ATI gasite FRAME SKIPPING, a za nVidiju upalite ;)
PES SERBIA LEAGUE V2 [WIP]
-novi sistem prikaza tabela (10-30 ms za učitavanje čitave tabele)
-totalni HD redizajn redizajn
-poboljšani prikaz izveštaja
 i još mnogo toga (predložite novi dodatak OVDE)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Bard, pula79, JUG GROBARI, kizadorcol, markotor, crni_gusar, Turinski, bajrozupic

Бишке

  • Super Moderator
  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 1683
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011 full - utisci
« Odgovor #23 poslato: 30. septembar 2010, 07:05:40 »
Aloooo bre! 35 postova sam obrisao,a sad cu polako da banujem vecinu kojima sam obrisao postove!
Je l' treba da vam crtamo da je trazenje i davanje linkova zabranjeno?
Ovo je tema o utiscima o full igri PES2011,ko se ne bude pridrzavao u potpunosti teme,odmah ide napolje!
A ovi koji su trazili pirateriju i u ovoj temi ce sad da popiju ban!
EDIT:Podelio sam sad banove,ako sam nekog preskocio slucajno,vraticu se posle jer sada zurim!Toliko.
« Poslednja izmena: 30. septembar 2010, 07:12:12 od strane Бишке »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: kizadorcol

4evra

  • Nerazzurro
  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10025
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011 full - utisci
« Odgovor #24 poslato: 30. septembar 2010, 07:17:49 »
Opet ce se zakuvati NVIDIA vs ATI.
Ne kontam tu pricu da je ati surova snaga a nvidia sta..iskustvo,tehnika?
Dzaba kako god da nvidia to obradjuje,ako nema kolicinski "snage" da to izgura moze se slikati.
Sto su u vicu lepo rekli: "Dzaba mu sve,i da je inzinjer mal' je".
Ja ne pratim toliko tu borbu nvidia ati,to ce plej objasniti ako naleti na ovu temu,al' ono sto mogu garantovati jeste da su uvek tu negde obe,upravo jer su konkurenti.
Tako da najnoviji ati ce gurati ovaj pes bez problema,kao sto ce i najnovija nvidia.I nikakvi frejmovi ih nece spreciti u tome.
A to sad sto neka ati kartica sto je p.n.e. stuca u pes 11,ne mozemo sad na osnovu toga tvrditi da je ati surova snaga i da nije sposoban pravilno obavljati to oko frejmova.

Isto,sto se tice frejm skipinga.Dok on nije ukljucen,za igricu ne mozete govoriti u stilu "to moze izazvati ubrzanje ili usporenje igre".Iskljucen frejm skiping izaziva oboje.Zasto?Zato sto stariju grafu prisiljavate da vrti sve frejmove.I sta ce se desiti,grafa ce se preoptereciti,i nece moci da vrti frejmove u real timeu,sto ce vama stvoriti efekat usporenosti igre.Ubrzo nakon toga,grafa ce eventualno da se resi te preopterecenosti,i onda ce igra nakratko da se ubrza da bi nadoknadila vreme koje je izgubila dok je bila usporena.
Dok,kad je ta opcija ukljucena,grafa ce(u momentu kad se preoptereti) umesto da uspori igru da bi izvrtila sve frejmove jednostavno da ih preskoci.Vi necete dobiti sindrom usporenosti i ubrzanja,al' cete primetiti da s vremena na vreme(kad se desi grafi ta preopterecenost) sekund,dva unutar igre jednostavno budu progutani.

Isto,brzina same igre ne moze imati veze sa tim.Ispade onda ako ja stavim u pozadini da mi renderuje neki fajl u Premiere pro+nero da narezuje da ce igra da mi bude usporena za 10-20%?
To je sve stvar utiska.Subjektivno skroz :)
Enable frame skiping,ukoliko je iskljucen,ce vam dati "tecnije" animacije i kretanja,pod uslovom da vasa grafa moze da isprati.Kad vam je ta opcija ukljucena,igra "otkine" par frejmova sa animacija,sto vama stvara utisak da je igra brza,jer manje frejmova vrti,al' nije brza.
« Poslednja izmena: 30. septembar 2010, 07:27:42 od strane 4evra »
It will be born here, at the Orologio restaurant,meeting place of artists and it will be always a team of great talent.On this splendid night it's colours will be given:The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale,because we are brothers of the world
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: nattydread, markotor, bajrozupic

Misko

  • PES 2017
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3337
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011 full - utisci
« Odgovor #25 poslato: 30. septembar 2010, 10:21:16 »
Конами објаснио по обичају :clap2:
Игра је потпуно иста као демо што се тиче гејмплеја, мислим да су шутеви једино побољшани.
Лига шампиона је прича за себе, фантастично!

   

   
« Poslednja izmena: 30. septembar 2010, 10:54:19 od strane Misko »
 

dj90

  • Non mollare mai
  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 7546
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011 full - utisci
« Odgovor #26 poslato: 30. septembar 2010, 10:24:53 »
Znači nema ovoga:

Citat: jevic989;690362
Ja sam svoj komentar dao u ovoj temi medjutim izgleda da je cela tema izbrisana...nema veze...
Recicu samo jedan za one koji su dobro igrali 2010-ku. Sa SAMAKom inace krilo Rubin Kazan sam dao gol tako sto sam sa nekih 30m vukao 4 igraca (bekova) Barselone do gola a zatim sutno. Mislim da je KONAMI promenio sistem igre iz dema da se "tesko" daju golovi... Moja prognoza pljustace ovde i vatrometi kao u 10-ci :D


Citat: ivan85;690378
Malopre odigrao sa Interom. Onaj Eto napravljen kao terminator bog te...vucem celu odbranu sa sobom...u demo-u mislim da to nije moglo tako lako.


Uskoro ću i ja odigrati pa ću da kažem koju reč
Prima squadra della capitale !
 

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 26477
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011 full - utisci
« Odgovor #27 poslato: 30. septembar 2010, 10:35:15 »
Igrao sam celo jutro, definitivno nešto najbolje od PES serijala.
Sve je odlično odrađeno, međutim jedna zamerka je na atmosferu zbog KATASTROFALNOG navijanja.
Čini mi se da od PES 6, sve više ide silaznom linijom, tako da sam stekao utisak da to namerno rade zato što ih zabole da nešto promene po tom segmentu.
Jbt, pa bolja atmosfera je na nekoj utakmici lokalne beton lige...
Sve ostalo mi je genijalno, pa čim završim LŠ, prelazim na Master League i BAL


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 

Pavle_

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011 full - utisci
« Odgovor #28 poslato: 30. septembar 2010, 11:02:28 »
Ako je neko voljan da napise nesto vise o BAL modu, bio bih jako zahvalan! :)
 

Pavle_

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011 full - utisci
« Odgovor #29 poslato: 30. septembar 2010, 11:03:48 »
.. I da.. Ako moze da kaze da li kamera ostaje ista kao u DEMO verziji, ili moze da bude normalna Wide, kao u Pes 10.